Ухвала від 24.11.2025 по справі 420/9678/25

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

24 листопада 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/9678/25

Перша інстанція: суддя Марин П.П.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого-судді Градовського Ю.М., суддів: Бітова А.І., Єщенка О.В., розглянувши питання про відкриття за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2025р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління ДПС в Одеській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2025р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ГУ ДФС в особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ГУ ДПС в Одеській області, в якому просив:

- визнати протиправними дії Комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області, викладені у листі від 23.03.2025 №74/ДФС, щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та направленні до ГУ ПФУ в Одеської області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії станом на 1.01.2019, 1.01.2020, 1.01.2021, 1.01.2022, та 1.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9.04.1992р. №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень Постанови КМУ від 30.08.2017 №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням у довідках посадового окладу і окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом про Державний бюджет України на відповідний рік як розрахункова величина для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, станом на 1.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2019, з 1.02.2020, з 1.02.2021, 1.02.2022, та 1.02.2023 року;

- зобов'язати комісію з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області підготувати та направити до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії станом на 1.01.2019, 1.01.2020, 1.01.2021, 1.01.2022, та 1.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9.04.1992р. №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень Постанови КМУ від 30.08.2017 №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням у довідках посадового окладу і окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом про Державний бюджет України на відповідний рік як розрахункова величина для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, станом на 1.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2019, з 1.02.2020, з 1.02.2021, 1.02.2022, та 1.02.2023 року.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2025р. задоволено частково.

Визнано протиправними дії Комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 , викладеної у листі від 23.03.2025р. №74/ДФС, в підготовці та направленні до ГУ ПФУ в Одеській області довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 29.01.2020р., 1.01.2021р., 1.01.2022р. та 1.01.2023р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9.04.1992р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з урахуванням положень Постанови КМУ від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1.01.2020р., 1.01.2021р., 1.01.2022р. та 1.01.2023р. на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2020р., з 1.02.2021р., 1.02.2022р., та 1.02.2023р..

Зобов'язано ГУ ДФС в Одеській області підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області, оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020р., 1.01.2021р., 1.01.2022р. та 1.01.2023р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9.04.1992р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з урахуванням положень Постанови КМУ від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1.01.2020р., 1.01.2021р., 1.01.2022р. та 1.01.2023р. на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри інших щомісячних видів грошового забезпечення, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії відповідно з 1.02.2020р., з 1.02.2021р., 1.02.2022р., та 1.02.2023р..

У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто з ГУ ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968,96грн..

Не погодившись із даним судовим рішенням, ГУ ДФС в особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області подало апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.10.2025р. апеляційну скаргу ГУ ДФС в особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області залишено без руху, у зв'язку із несплатою судового збору у розмірі 1 816,8грн..

Вказану ухвалу направлено на електронну адресу, вказану в апеляційній скарзі, ГУ ДФС в особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області 28.10.2025р. та відповідно до відповіді на електронне повідомлення апелянтом отримано ухвалу суду та зареєстровано вхідний за №330/ДФС від 29.10.2025р., що підтверджується скріншотом з електронної пошти.

Станом на 24 листопада 2025р. (з урахуванням наданого в ухвалі строку для усунення недоліків апеляційної скарги) скаржником не виконано вимоги ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.10.2025р. про залишення поданої ним апеляційної скарги без руху.

Згідно з ч.5 ст.298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до ч.6 та ч.7 ст.298 КАС України про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному ст.251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.

Враховуючи те, що вимоги ухвали без руху у встановлений судом строк не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги ГУ ДФС в особі Голови комісії з реорганізації ГУ ДФС в Одеській області в порядку, передбаченому ч.5 ст.298 КАС України.

На підставі наведеного, зважаючи на те, що скаржником не виконано вимоги ухвали без руху, при наявності у останнього достатнього часу для виконання вимог ухвали та усунення недоліків апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги скаржнику.

Керуючись ст.ст.169,296,298 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2025р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в особі Голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління ДПС в Одеській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії повернути апелянту.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів.

Головуючий-суддя Ю.М. Градовський

Судді А.І. Бітов

О.В. Єщенко