Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про відкриття провадження в адміністративній справі
24 листопада 2025 р. № 645/6502/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Ольга Горшкова, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Харківській області в особі відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Немишлянського районного суду м. Харкова з позовом, в якому просить суд:
- скасувати звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 , надісланого у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, що надійшло25.08.2025 до Відділу поліції №2 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області щодо порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зареєстроване в ІКС ІПНП від 25.08.2025 за № 20064;
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні 25.08.2025 року до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, внесені 25.08.2025 року.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 28.10.2025 прийнято адміністративну справу №645/6502/25 до провадження судді Харківського окружного адміністративного суду Ольги Горшкової та залишено без руху.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.11.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Харківській області в особі відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області повернуто позивачеві в частині позовних вимог про скасування звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 , надісланого у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, що надійшло 25.08.2025 до Відділу поліції №2 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області щодо порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зареєстроване в ІКС ІПНП від 25.08.2025 за № 20064.
Спір щодо позовних вимог про визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні 25.08.2025 року до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, внесені 25.08.2025 - належить до юрисдикції адміністративних судів, має розглядатись в порядку адміністративного судочинства та підсудний Харківському окружному адміністративному суду.
Поданий адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі відсутні, підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі немає.
Відповідно до положень статей 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 160, 161, 171, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Харківській області в особі відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.
Запропонувати відповідачеві у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати до суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи.
Витребувати в ІНФОРМАЦІЯ_1 :
- інформацію щодо підстав внесення відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних призовників та резервістів;
- копію заяви ОСОБА_1 про внесення запису до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності);
- письмові пояснення щодо підстав фактичного перебування ОСОБА_1 на військовому обліку за наявності у позивача відстрочки від призову на підставі абз. 1 ч. 1 ст. 23 ЗУ Ураїни "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" строком до 09.01.2026.
Повідомити відповідача про необхідність надати вказані документи протягом п'яти днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Зобов'язати відповідача у разі неможливості подання копій документів, які витребовує суд, або подання у встановлені строки, - повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити відповідача, що відповідно до ч.8 ст. 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі знаходиться за посиланням: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі, та копію позовної заяви з додатками на адресу відповідача.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права та обов'язки, визначені статтями 44, 47, 51, 131 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ольга ГОРШКОВА