Рішення від 24.11.2025 по справі 520/25210/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2025 р. справа №520/25210/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитра Волошина, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" про стягнення штрафу

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" у дохід державного бюджету за створення перешкод для виконання покладених на Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області функцій у сфері ціноутворення суму штрафу у розмірі 34000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень 00 коп.).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ "Фармація Волиньщини" на підставі рішення Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області від 26.06.2025 року №15-р нараховано штраф у розмірі 34000 грн, який добровільно не був сплачений відповідачем, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Ухвалою від 26.09.2025 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п'яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження доставлена сторонам до електронних кабінетів в системі "Електронний суд", що підтверджується довідками про доставку електронних листів.

Відповідач відзив на позов разом з доказами на спростування доводів позивача до суду не надав, причин неможливості надання відзиву та доказів суду не повідомив.

Згідно з ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить до такого висновку, виходячи з наступного.

Судом установлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" є юридичною особою і зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційний код юридичної особи 43647095, місцезнаходження юридичної особи: 61038, Харківська область, місто Харків, в'їзд Білостоцький, №3.

Основним видом діяльності ТОВ «Фармація Києва» є 47.73 роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах (основний).

05.05.2025 видано Наказ №270-адм про проведення заходу державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог законодавства у сфері роздрібної торгівлі щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби та медичні вироби (а.с.12).

05.05.2025 видано Направлення №252 на проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" за адресою: м. Луцьк, проспект Президента Грушевського ,1 (а.с.13).

Дата початку та закінчення заходу: з 05.05.2025 по 16.05.2025 року.

06.05.2025 року до ТОВ "Фармація Волиньщини" вручена вимога №1 про надання інформації (а.с.15).

Період, який перевірявся з 01.03.2025 - 04.05.2025 р.

Відповідно до даної Вимоги пропонувалось надати наступні документи: 1. Копію наказу щодо призначення посадової особи, відповідальної формування, встановлення та застосування цін та її посадової інструкції. 2. Копія Z-звітів РРО (ПРРО) за період 01.03.2025-04.05.2025. 3. Дані фіскальних чеків з електронного кабінету платників податків за період 01.03.2025-04.05.2025 (у форматі excel). 4. Копії видаткових (прибуткових) накладних на лікарські засоби та медичні вироби, які підтверджують надходження лікарських засобів та медичних виробів за період 01.03.2025-04.05.2025 (у форматі PDF). 5. Інформацію про рух лікарських засобів та медичних виробів за період 01.03.2025-04.05.2025 (у форматі excel). 6. Інформацію про залишки лікарських засобів та медичних виробів, станом на 01.03.2025, 01.04.2025 та 05.05.2025 (у форматі excel). 7. Інші документи, що пов'язані з ціноутворенням (пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки).

На підставі наказу від 05.05.2025 №270-адм, направлення від 05.05.2025 №252 посадовими особами Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області 06.05.2025 розпочато перевірку ТОВ "Фармація Волиньщини" за адресою: м. Луцьк, проспект Президента Грушевського ,1.

06.05.2025 о 09:45 уповноважена особа Товариства за довіреністю від 01.04.2025 №1 ОСОБА_1 отримала особисто вимогу №1, де зазначено строк надання документів до 15 год. 00 хв. 08.05.2025.

08.05.2025 ТОВ "Фармація Волиньщини" надіслала на електронну пошту Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області відповідні документи.

Проте, серед розміщених у сховищі даних «Google Диск» була відсутня інформація щодо залишків лікарських засобів та медичних виробів, станом на 01.03.2025, 01.04.2025 та 05.05.2025 (у форматі excel).

Також на пункт 5 Вимоги № 1 надано часткову інформацію (лише по 17 лікарських засобів), яка не відображає увесь рух лікарських засобів, адже згідно розміщеної Відповідачем у сховищі даних «Google Диск» (папка Фіскальні чеки) інформації, у аптеці за період 01.03.2025-04.05.2025 року реалізовувалось більше ніж 17 лікарських засобів.

14.05.2025 о 11:06 год уповноваженій особі вручена повторна вимога №2 щодо надання до 17:00 год 15.05.2025 року інформації:

1) про залишки лікарських засобів та медичних виробів, станом на 01.03.2025, 01.04.2025 та 05.05.2025 (у форматі excel).

2) про рух усіх лікарських засобів та медичних виробів за період 01.03.2025-04.05.2025.

15.05.2025 о 13:29 від відповідача на електронну адресу сектору контролю за регульованими цінами надійшло повідомлення "Відповідь на вимогу №2".

Проте, у надісланій відповідачем додатковій інформації, інформація про рух усіх лікарських засобів та медичних виробів за період 01.03.2025-04.05.2025 не оновлювалась.

Станом на 17:00 год 15.05.2025 інформація, яка була надана на вимогу №1, у сховищі даних «Google Диск», після отримання відповідачем вимоги №2 не змінювалась.

Отже, відповідачем не виконано пункт 5 вимоги №1 та пункт 2 вимоги №2.

16.05.2025 року складено Акт №28 за результатами проведення позапланової перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (а.с. 23-61).

У зв'язку з чим, 26.06.2025 року винесено Рішення №15-р про застосування адміністративно-господарських санкцій за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій (а.с.65).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення визначає Закон України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI (далі по тексту також Закон №5007-VI).

Положеннями статті 2 Закону №5007-VI визначено, що дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, органами, що здійснюють державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання, які провадять діяльність на території України, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення. Дія цього Закону не поширюється на встановлення тарифів на медичні послуги та лікарські засоби в межах програми медичних гарантій згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Відповідно до статті 16 Закону №5007-VI органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.

Згідно статті 17 Закону №5007-VI основними функціями уповноважених органів є: виконання контрольно-наглядових функцій за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного спостереження у сфері ціноутворення; запобігання порушенням у сфері ціноутворення.

За приписами пунктів 1, 2, 3, 6 частини першої статті 18 Закону №5007-VI уповноважені органи мають право:

проводити у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки: достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін; наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб;

одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки;

одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб'єктами господарювання на їх вимогу;

приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Частиною 2 ст. 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що органи державного нагляду (контролю) та їх посадові особи під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) зобов'язані, зокрема, повно, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний нагляд (контроль) у межах повноважень, передбачених законом.

Згідно з підпунктом 11 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667, Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін: здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснює державний нагляд (контроль) за достовірністю інформації, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; надає у випадках, передбачених законодавством, висновки щодо економічного обґрунтування витрат під час формування цін (тарифів) на товари, роботи і послуги, щодо яких запроваджено державне регулювання цін (тарифів); надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон 877-V.

Відповідно до статті 1 Закону №877-V термін «заходи державного нагляду (контролю)» вжитий у такому значенні: це планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Частиною першою статті 2 Закону №877-V визначено, що дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

В силу положень частини першої статті 6 Закону №877-V підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

За приписами частини третьої статті 6 Закону №877-V суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Відповідно до статті 7 Закону №877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються: найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід; найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; місцезнаходження суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід; номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід; перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім'я та по батькові; дата початку та дата закінчення заходу; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо); підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею.

За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

У разі створення суб'єктом господарювання перешкод органу державного нагляду (контролю) чи його посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) в акті обов'язково зазначається опис дій чи бездіяльності, що призвели до створення таких перешкод, з посиланням на відповідні норми закону.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).

Суд зазначає, що відповідно до пунктів 1, 2 постанови Кабінету міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 № 303 припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері: за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави; з метою виконання міжнародних зобов'язань України.

Відповідно до пункту 1 наказу Міністерства економіки України від 02.04.2022 №679-22 дозволено Держпродспоживслужбі протягом періоду воєнного стану проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі у сфері формування, встановлення та застосування цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

До переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, серед яких є і товари протиепідемічного призначення» (в редакцій чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку про наявність підстав для призначення відповідачем позапланової перевірки у випадку надходження звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом.

Відповідно до абз. 3, 4 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний не створювати перешкоди органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю), за умови що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону; надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Тобто, Законами України «Про ціни і ціноутворення» і «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначені права органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб (уповноважених органів) проводити перевірки, одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, а також визначений обов'язок суб'єкта господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) надавати, зокрема документи та матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Таким чином, на законодавчому рівні визначено як право органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб (уповноважених органів) проводити перевірки, одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін так і обов'язок суб'єкта господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) надавати, зокрема документи та матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що підставою для призначення позапланової перевірки позивача слугувало доручення Прем'єр-мінітра України згідно витягу з протоколу №39 засідання Кабінету Міністрів України від 08.04.2025 (а.с. 11).

Головним управлінням видано наказ від 05 травня 2025 року № 270-адм «Про проведення заходу державного нагляду контролю», згідно якого посадовим особам Головного управління доручено провести позапланову перевірку у Товаристві з обмеженою відповідальністю «ФАРМАЦІЯ ВОЛИНЬЩИНИ», з питань дотримання вимог законодавства у сфері роздрібної торгівлі щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби та медичні вироби, за адресою провадження господарської діяльності: 43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Президента Грушевського, 1.

У період з дня складення акту перевірки (16 травня 2025) до дня прийняття рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій (26 червня 2025 року) від Відповідача не надходило жодних зауважень або заперечень до акту перевірки.

Примірник акта перевірки № 28 отримано уповноваженою особою Відповідача 16 травня 2025 року, що підтверджується її особистим підписом (а.с.61).

Слід зазначити, що Відповідач допустив посадових осіб до перевірки без зауважень.

Листом від 09 червня 2025 року за № 05.03-07/3808 Відповідача повідомлено про розгляд справи про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «ФАРМАЦІЯ ВОЛИНЬЩИНИ» вимог абзацу 3 статті II Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме: створення перешкоди - не виконання законних вимог посадових осіб органу державного нагляду (контролю) суб'єктом господарювання, про що описано в Акті від 16 травня 2025 року № 28. Згідно відомостей, які містяться на офіційному веб- сайті АТ «Укрпошта» (розділ Трекінг відправлень), поштове відправлення за № 4301000077563, отримане 17 червня 2025 року (а.с.63-64).

Зазначений вище розгляд справи, було призначено на 10:30 год. 26 червня 2025 року (на дев'ятий день, з дня вручення листа) у приміщенні Головного управління за адресою м. Луцьк, вул. Поліська Січ, 10.

26 червня 2025 року у приміщенні Головного управління відбувся розгляд справи.

Керівник Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАРМАЦІЯ ВОЛИНЬЩИНИ» або уповноважена ним особа на розгляд справи не прибули, а тому розгляд відбувся без їх участі.

Розглянувши наявні матеріали справи, посадовою особою Головного управління прийнято рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій від 26 червня 2025 року № 15-Р.

26 червня 2025 року Рішення № 15-р надіслано Товариству з обмеженою відповідальністю «ФАРМАЦІЯ ВОЛИНЬЩИНИ» рекомендованим листом з описом вкладення через поштове відділення АТ «Укрпошта» (квитанція № 4302703299440) за адресою, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно відомостей, які містяться на офіційному веб-сайті АТ «Укрпошта» (розділ Трекінг відправлень), поштове відправлення за № 4302703299440, отримане відповідачем 09 липня 2025 року (а.с.67-68).

На момент подання позову до Головного управління не надходили документи, які б підтверджували виконання відповідачем рішення №15-Р, зокрема, сплату ним суми коштів адміністративно-господарських санкцій, дані щодо скасування зазначеного рішення та скасування зазначеного рішення.

Поряд з цим, під час розгляду справи до суду не надходили документи, які б вказували на оскарження Відповідачем в установленому порядку Рішення №15-Р від 26 червня 2025 року про застосування адміністративно-господарських санкцій.

Згідно з п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.

При цьому, в межах даної справи судом не досліджується питання щодо правомірності чи протиправності рішення № 15-р Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області про застосування адміністративно-господарських санкцій за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій, на підставі якого відповідачу нараховано спірний штраф, оскільки предметом даного спору є саме стягнення з відповідача штрафу, нарахованого на підставі чинного рішення суб'єкта владних повноважень.

Отже, суд доходить висновку про обґрунтованість доводів позивача про стягнення в судовому порядку штрафу накладеного рішенням № 15-р від 26.06.2025, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного та керуючись статтями 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області (вул. Поліська Січ, буд.10, м. Луцьк, Луцький р-н, Волинська обл., 43027, ЄДРПОУ 40317441) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" (в'їзд Білостоцький, буд. 3, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61038, ЄДРПОУ 43647095) про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармація Волиньщини" суму штрафних санкцій у розмірі 34000 грн. 00 коп. (тридцять чотири тисячі гривень 00 копійок) до державного бюджету України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Дмитро ВОЛОШИН