Рішення від 24.11.2025 по справі 420/27211/25

Справа № 420/27211/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у письмовому провадженні в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005), Центру оцінювання функціонального стану особи Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005), Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 03191673) про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду через систему «Електронний суд» надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (далі ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ»), в якому позивачка просить суд визнати протиправним та скасувати рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи за результатами перевірки обґрунтованості рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або рішення медико-соціальної комісії, прийняте ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» №ЦО-3884 від 11.07.2025 року, яким позивачу скасоване рішення Одеської обласної МСЕК №1 від 23.11.2022 року про встановлення інвалідності ІІ групи (загальне захворювання) безтерміново.

Позивачка зазначила, що 23.11.2022 їй встановлено ІІ групу інвалідності безстроково, у зв'язку з чим вона отримувала пенсію по інвалідності. Однак 11.07.2025 експертною командою Центру оцінювання ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» прийнято рішення №ЦО-3884 про скасування рішення від 23.11.2022 року про встановлення їй групи інвалідності.

Зазначила, що жодних викликів на проходження обстеження та будь-якої інформації вона не отримувала, огляду фізично вона не проходила. Оскільки спірне рішення №ЦО-3884 від 11.07.2025 прийнято без її участі, вказане свідчить про його необґрунтованість та протиправність.

Також відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення порушено вимоги абз.10 п.3 постанови КМУ від 15.11.2024 №1338, згідно якого особи, інвалідність яким встановлена безстроково, проходять оцінювання повсякденного функціонування за власним бажанням або за рішенням суду.

Позивачка наголошує, що вона самостійно не зверталася до відповідача про її переогляд або зміну групи інвалідності.

Таким чином, оцінювання повсякденного функціонування проведено відповідачем без його самостійного звернення та не на підставі документу, який передбачений законом, що свідчить про протиправність прийнятого рішення №ЦО-3884 від 11.07.2025 року.

Ухвалою суду від 18.08.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в електронній формі.

Ухвалою суду від 30.09.2025 року залучено до участі у справі у якості співвідповідачів експертну команду з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (далі експертна команда Центру ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ») та Центр оцінювання функціонального стану особи Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (далі Центр ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ»). Розпочато розгляд адміністративної справи спочатку.

Ухвалою суду від 29.10.2025 року позов залишено без руху, надано строк для усунення недоліків позову.

Ухвалою суду від 03.11.2025 року продовжено розгляд справи.

Представник відповідача ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» подав до суду відзив на позов, у якому просив відмовити в задоволенні позову, зазначивши, що ЦМСЕК МОЗ України передав до Центру ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» нерозглянуті матеріали та справи для подальшого розгляду на виконання Рішення РНБО від 22.10.2024 року. Зокрема, до ЦОФСО була передана й справа позивачки ОСОБА_1 .

Зазначив, що до ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» надійшов лист ДБР із постановою слідчого від 31.01.2025, прийняту в рамках кримінального провадження №62024000000000923 від 21.10.2024 року, що слугувало підставою для проведення перевірки попередньо прийнятого відносно позивачки рішення про встановлення їй інвалідності ІІ групи.

11.07.2025 року експертною командою Центру ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» за результатами проведеного аналізу медико - експертної справи позивачки встановлено, що ІІ група інвалідності, загальне захворювання, безстроково, встановлена необґрунтовано та не відповідають чинному законодавству. При медичній експертизі представлених документів позивачки встановлено, що основна онкологічна патологія та наслідки комбінованого лікування, відсутність пролонгації та метастазування захворювання призводять до легких функціональних порушень та обмеження функціонування, які не дають підстав визнати її особою з інвалідністю.

Тобто, ступені функціональних порушень органів та систем, зазначені у діагнозі ОСОБА_1 , а також відповідний ступінь обмеження життєдіяльності, не відповідають критеріям для визначення групи інвалідності згідно з чинним законодавством.

Отже представник відповідача вважає, що рішення про встановлення позивачці ІІ групи інвалідності скасовано законно та обґрунтовано.

Щодо доводів позивачки, що вона не отримувала повідомлення про необхідність її прибуття на огляд, представник відповідача зазначив, що п.п.2 п.8 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою КМУ від 15.11.2024 №1338, передбачена участь особи в повторному оцінюванні лише у разі необхідності, якщо у експертної команди буде недостатньо тих медичних документів, що наявні в матеріалах медико-експертної справи або, якщо у експертної команди є сумніви щодо визначення групи інвалідності.

Разом з тим у даному випадку огляд не проводився та не передбачався - проводилась перевірка обґрунтованості встановлення інвалідності ІІ групи, загальне захворювання, безстроково, без огляду, за наявними медичними документами всебічного обстеження під час направлення на МСЕК, що представлені у 2022 році.

Справа розглянута в письмовому провадженні.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 ) перебувала на обліку в ГУ ПФУ як отримувач пенсії по інвалідності, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_2 від 21.12.2022 року.

Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ №235024 Обласною медико-соціальною експертною комісією 23.11.2022 встановлено позивачці ІІ групу інвалідності безстроково, причина інвалідності - загальне захворювання.

11.07.2025 року Експертна команда з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» проведено перевірку обґрунтованості рішення Обласної медико-соціальної експертної комісії №202 від 23.11.2022 про встановлення позивачці інвалідності, за результатом якої прийнято рішення №ЦО-3884 про скасування рішення №202 від 23.11.2022.

В обґрунтування рішення №ЦО-3884 від 11.07.2025 року зазначено: «За представленими медичними документами основна онкологічна патологія та наслідки комбінованого лікування, відсутність пролонгації та метастазування захворювання призводять до легких функціональних порушень та обмеження функціонування. Не є особою з інвалідністю з 23.11.2022 року. Підстава наказ КМУ №1317 від 03.12.2009 року.».

Не погоджуючись з прийнятим рішенням №ЦО-3884 від 11.07.2025 року, позивачка звернулася до суду з цим позовом.

Розглядаючи по суті справу, суд не надає оцінку викладеному в оскаржуваному рішенні висновку експертної команди Центру ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» щодо діагнозу позивачки та перевіряє законність спірного рішення лише в межах дотримання процедури його прийняття.

На час встановлення позивачці інвалідності 23.11.2022 року діяла постанова КМУ від 03.12.2009 №1317 «Питання медико-соціальної експертизи» (далі Постанова №1317), яка втратила чинність 01.01.2025 року.

Відповідно до п.3 Постанови №1317 медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії (далі МСЕК), з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (п.4 Постанови №1317).

Залежно від ступеня, виду захворювання та групи інвалідності утворюються такі комісії: 1) загального профілю; 2) спеціалізованого профілю (п.10 Постанови №1317).

МСЕК проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акта огляду та протоколу засідання, що підписуються головою МСЕК та її членами і засвідчуються печаткою (п.19 Постанови №1317).

Згідно з п.13 Постанови №1317 Центральна МСЕК, зокрема:

проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих обласними, центральними міськими, міськими, міжрайонними, районними медико-соціальними експертними комісіями і в разі потреби скасовує їх;

повторно оглядає осіб, які оскаржили рішення обласних, Київської та Севастопольської центральних міських комісій, перевіряє якість розроблених ними індивідуальних програм реабілітації, здійснює контроль за повнотою і якістю виконання програми.

15.11.2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від №1338 (далі Постанова №1338), пунктом 3 якої затверджено, що повноваження, права і обов'язки МСЕК щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обов'язки Центральної МСЕК МОЗ припиняються 31 грудня 2024 року.

Пунктом 5 Постанови №1338 визначено, що медико-експертні справи, скарги та документи, які пов'язані з виконанням повноважень Центральної МСЕК МОЗ, передаються підприємству, установі або організації, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я, на які покладені права і обов'язки Центру оцінювання функціонального стану особи відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та відповідного наказу Міністерства охорони здоров'я.

Передача медико-експертних справ, скарг та документів, визначених у цьому пункті, здійснюється у строки, за умови та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 4 цієї постанови. У процесі передачі медико-експертних справ та скарг відображається їх черговість для подальшого розгляду з урахуванням попередньої реєстрації.

03.12.2024 МОЗ України прийнято наказ №2022, яким покладено права та обов'язки Центру оцінювання функціонального стану особи на ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ».

Пунктом 2 вказаного наказу затверджено Положення про Центр оцінювання функціонального стану особи (далі Положення).

Згідно п.п.3 п.9 Положення до повноважень Центру оцінювання входить проведення перевірки обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико-соціальними експертними комісіями, з підстав, визначених Постановою №1338.

Також пунктом 7 наказу МОЗ України від 03.12.2024 №2022 визначено Центру оцінювання функціонального стану особи забезпечити, зокрема, прийняття медико-експертних справ, скарг та документів, які пов'язані з виконанням повноважень Центральної МСЕК МОЗ відповідно до Постанови №1338.

Згідно з абз.13 п.51 Постанови №1338 за результатами перевірки обґрунтованості рішень та оцінювання Центр оцінювання функціонального стану особи приймає рішення щодо скасування, підтвердження або формування нового рішення.

Відповідно до п.57 Постанови №1338 рішення експертних команд щодо результатів оцінювання можуть бути оскаржені особами, яким було проведено таке оцінювання (їх уповноваженими представниками), в порядку адміністративного оскарження згідно з вимогами цього Порядку та/або до адміністративного суду.

Таким чином, Центр оцінювання ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» як суб'єкта владних повноважень наділено повноваженнями проведення перевірки обґрунтованості рішень МСЕК та прийняття рішення про скасування, підтвердження або формування нового рішення, які можу бути оскаржені до суду.

Разом з тим абз.8 п.3 Постанови №1338 передбачено, що документи, рішення, прийняті медико-соціальними експертними комісіями, документи, видані на підставі цих рішень, є чинними, прирівнюються до рішень експертних команд, документів, виданих на підставі рішень експертних команд (у тому числі витягів з рішень), та продовжують бути підставами для оформлення або продовження надання особам з інвалідністю статусів, пільг, пенсій, допомог, компенсацій, надбавок, інших соціальних гарантій тощо, у тому числі для цілей, визначених у Законах України «Про військовий обов'язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь строк дії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією до проведення планового оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами.

Особи, інвалідність яким встановлена без зазначення строку проведення повторного огляду, проходять оцінювання повсякденного функціонування за власним бажанням (за зверненням опікуна у разі позбавлення особи з інвалідністю дієздатності) або за рішенням суду (абз.10 п.3 Постанови №1338).

Таким чином, особам, яким встановлено інвалідність органами МСЕК, гарантується збереження статусу та соціальної захищеності в повному обсязі, передбаченому законодавством України на встановлений строк інвалідності та рішення прийняті МСЕК є законними і чинними прирівнюються до рішень експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. При цьому, особи, яким інвалідність встановлена безстроково, проходять оцінювання повсякденного функціонування особи за власним бажанням або за рішенням суду.

Позивачка стверджує, що вона до відповідача з метою оцінювання її повсякденного функціонування не зверталася, повідомлення про повторний огляд не отримувала.

Однак в даному випадку судом встановлено, що рішення про повторний огляд позивачки не приймалось, натомість оскаржуване рішення прийнято за результатом перевірки обґрунтованості рішення МСЕК.

Згідно з п.п.2 п.8 Постанови №1338 Центр оцінювання функціонального стану особи проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих експертними командами або медико-соціальними експертними комісіями:

на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді або рішення, ухвали суду - стосовно особи, зазначеної в постанові слідчого, прокурора, ухвалі слідчого судді або рішенні, ухвалі суду;

за результатами моніторингу проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.

Якщо за результатами перевірки обґрунтованості прийнято рішення про необхідність проведення повторного оцінювання особи, про це повідомляється особі, повторне оцінювання якої повинне бути проведено, на адресу її електронної пошти, а в разі відсутності електронної пошти - шляхом надсилання в паперовій формі протягом п'яти календарних днів засобами поштового зв'язку рекомендованого листа з повідомленням про вручення на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), а також відображається в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи для лікаря, який направив на оцінювання, щодо якого проводиться перевірка обґрунтованості рішення. Оцінювання в такому випадку здійснюється на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та необхідних досліджень, проведених на базі державної установи “Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова.

Таким чином, перевірка обґрунтованості рішень МСЕК є самостійною процедурою, передбаченою Постановою №1338, яка проводиться не з метою повторного оцінювання особи, а для перевірки правильності, законності та відповідності прийнятого раніше рішення вимогам чинного законодавства.

Враховуючи те, що перевірка обґрунтованості рішень МСЕК є окремою самостійною процедурою, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо проведення перевірки обґрунтованості рішення МСЕК за відсутності звернення позивачки до Центру оцінювання функціонального стану особи із заявою про її переогляд - не виходять за межі його компетенції.

При цьому суд не приймає доводи позивачки щодо необхідності її особистого повідомлення чи участі у розгляді питання, оскільки відповідач не приймав рішення про проведення повторного оцінювання її повсякденного функціонування. Навпаки, встановлено, що експертна команда діяла в межах процедури перевірки обґрунтованості рішення МСЕК від 23.11.2022 року на підставі наявних у справі медичних документів, без ухвалення рішення про необхідність проведення повторного оцінювання особи.

Отже, не повідомлення позивачки про повторне оцінювання особи не може розцінюватися як порушення її прав, оскільки проведення безпосереднього огляду особи у даному випадку не передбачалося.

Судом встановлено, що перевірка обґрунтованості рішення МСЕК ініційована відповідачем на підставі листа ДБР №3187-25/10-2-02-01-1348/25 від 31.01.2025 року, кримінального провадження №62024000000000923 від 21.10.2024.

Згідно з наявним в матеріалах справи листом Державного бюро розслідувань №3187-25/10-2-02-01-1348/25 від 31.01.2025 року до ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» скеровано постанову слідчого від 31.01.2025 року на 76 аркушах для проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК.

В матеріалах справи також наявна постанова старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань від 31.01.2025 року, якою залучено у кримінальному провадженні №62024000000000923 від 21.10.2024 в якості спеціалістів для проведення дослідження працівників ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ». В постанові наведено перелік питань, які підлягають дослідженню спеціалістами, зокрема, чи обґрунтовано прийняті рішення медико-соціальними експертними комісіями про встановлення груп інвалідності, в тому числі, відносно ОСОБА_1 .

У постанові зазначено, що Головне слідче управління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №62024000000000923 від 21.10.2024 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч.1 ст. 366-2, ч. 2, ч. 4 ст. 358 КК України.

Слідчим встановлено, що протягом жовтня 2024 року в численних засобах масової інформації розміщено повідомлення про видачу обласними МСЕК завідомо неправдивих документів щодо встановлення інвалідності для окремої категорії громадян, зокрема працівників державних і правоохоронних органів, серед яких працівники органів прокуратури, державної митної служби, державної податкової служби та інші. У подальшому, зацікавлені державні службовці та правоохоронці, достовірно знаючи про неправдивість отриманих документів, використовують їх шляхом подачі до органів соціального захисту населення, з метою незаконного отримання пенсії по інвалідності за рахунок коштів Державного бюджету України.

Також в постанові слідчого вказано, що під час досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність у перевірці обґрунтованості рішень, прийнятих експертними командами (МСЕК) щодо встановлення груп ряду працівникам державних і правоохоронних органів. У зв'язку з викладеним, у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні дослідження, в межах компетенції, працівниками ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ».

Пунктом 51 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою №1338, передбачено підстави ініціювання перевірки обґрунтованості рішень МСЕК.

Так Центр оцінювання проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико-соціальними експертними комісіями:

- на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді або рішення, ухвали суду стосовно особи, зазначеної у постанові слідчого, прокурора або ухвалі слідчого судді або рішенні, ухвалі суду;

- за запитом робочої групи із забезпечення здійснення моніторингу у сфері оцінювання повсякденного функціонування особи, утвореної керівником обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) (далі - робоча група з моніторингу);

- за результатами моніторингу оцінювання.

Оскільки постанова слідчого являється документом, передбаченим Порядком, на підставі якого проводиться ініціювання перевірки обґрунтованості рішення МСЕК, суд вважає, що відповідачем на підставі на межах повноважень ініційовану таку перевірку щодо прийнятого відносно позивачки рішення.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо здійснення перевірки обґрунтованості рішення МСЕК та прийняття рішення №ЦО-3884 від 11.07.2025 року вчинено на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством.

Частиною 1 ст.72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.ст.73,74,75,76 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених фактів суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 3, 6, 7, 8, 9, 12, 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання ДУ «УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ УКРАЇНИ» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005), Центру оцінювання функціонального стану особи Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005), Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (пров. Феодосія Макаревського,1-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 03191673) про визнання протиправним та скасування рішення №ЦО-3884 від 11.07.2025 року, яким скасоване рішення Одеської обласної МСЕК №1 від 23.11.2022 року про встановлення ОСОБА_1 інвалідність ІІ групи (загальне захворювання) безтерміново.

Рішення набирає законної сили у порядку ст.255 КАС України.

Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст.295-297 КАС України.

Суддя Е.В. Катаєва

.