16 жовтня 2025 року м. Київ 640/17785/22
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Ставничому Н.В., за участю представника позивача - Семенчука М.А., представника відповідача - Мнацаканян С.А., розглянувши заяву представника відповідача про залишення заяви про відстрочення виконання рішення суду без розгляду в адміністративній справі за позовом Офісу Генерального прокурора до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, треті особи: Національний музей народної архітектури та побуту України, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрокомбінат "Хотівський" про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №320/37951/24 за позовам Офісу Генерального прокурора до Міністерства культури та інформаційної політики України, треті особи: Національний музей народної архітектури та побуту України, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Хотівський» про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 20.06.2024 адміністративний позов задоволено. Визнано протиправними та нечинними абз. 2 п. 1 та п.2 наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 27.08.2007 № 984/2/16-07 (щодо затвердження меж та режимів використання зон охорони (скориговані) Музею народної архітектури та побуту Національної академії наук України (с.Пирогів) з урахуванням вимог Указу Президента України від 25.06.2007 № 553, визначених науково-проектною документацією, розробленою Науково-дослідним проектним інститутом містобудування і погодженою Національною академією наук України, Державною службою з питань національної культурної спадщини, Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації та комунальним об'єднанням “Київзеленбуд», та щодо визнання такими, що втратили чинність зони охорони Музею народної архітектури та побуту Національної академії наук України, затверджені Міністром культури і туризму України від 30.12.2005). Зобов'язано Міністерство культури та інформаційної політики України, як уповноваженого суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах, прийняти нормативно-правовий акт з метою встановлення меж і режимів використання зон охорони Музею народної архітектури та побуту України.
10.09.2025 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22.
В подальшому на адресу суду від представника позивача надійшла заява про залишення заяви про відстрочення виконання рішення суду по справі №640/17785/22 без розгляду.
Розглянувши дану заяву, суд зазначає наступне.
Статтею 240 КАС України не врегульовано наслідки залишення заяви про залишення без розгляду позовної заяви. Відтак, виходячи із приписів частини шостої статті 7 цього Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаного клопотання визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 252 КАС України.
При вирішенні питання про залишення заяви про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22 без розгляду, суд враховує, що відповідно до частини третьої статті 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Положеннями пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України визначено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає заяву про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22 без розгляду, якщо надійшла заява представника позивача про залишення без розгляду заяви про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22.
Оскільки право представника позивача на подання заяви про залишення без розгляду заяви про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22 з огляду на принцип диспозитивності, закріплений у частині третій статті 9 КАС України, є безумовним правом особи, яка звернулася до суду, і підстави для відмови у задоволенні поданої заяви законодавством не передбачені, заява позивача підлягає задоволенню, а заява про відстрочення виконання рішення по справі №640/17785/22 - залишенню без розгляду.
Керуючись 9, 240, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Заяву Міністерства культури та стратегічних комунікацій України про відстрочення виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 по справі №640/17785/22 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Щавінський В.Р.
Повний текст ухвали виготовлено - 24 жовтня 2025 року.