24 листопада 2025 року Справа № 280/5029/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікова Н.В., розглянувши за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Головного управління ДПС у Запорізькій області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі відповідач), відповідно до якої просить суд:
- визнати незаконними та скасувати частково повідомлення-рішення форми «Ф», прийняте відповідачем №036465-2409-UA23060070000082704 від 12.06.24р. по донарахуванню транспортного податку за 2023р. в сумі 14 583,35 гривень та повідомлення-рішення форми «Ф», прийняте відповідачем №036466-2409- UA23060070000082704 від 12.06.24р. по донарахуванню транспортного податку за 2024р. в сумі 25000 гривень за 2024р.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка ОСОБА_1 з 21.05.2021 має у власності особистий транспорт - Porshe TAYCAN 2020 року випуску, який на думку відповідача підпадає під визначення об'єкту оподаткування відповідно до ст. 267 Податкового кодексу України. В зв'язку із наявністю зазначеного транспортного засобу у відношенні ОСОБА_1 прийняти податкові повідомлення-рішення форми «Ф»: №036465-2409-UA23060070000082704 від 12.06.24р. по донарахуванню транспортного податку в сумі 25000 гривень за 2023р., №036466-2409-UA23060070000082704 від 12.06.24р. по донарахуванню транспортного податку в сумі 25000 гривень за 2024р. Зазначене донарахування відбулось в зв'язку з тим, що позивач має у власності автомобіль PORSHE TAYCAN 2020 року випуску, який підпадає під визначення об'єкту оподаткування відповідно до ст. 267 Податкового кодексу України. Транспортний засіб позивачки взагалі не підпадає під оподаткування згідно переліку транспортних засобів, розміщених на сайті Мінекономіки за посиланням https://me.gov.ua/view/dcd86dbd-b3f7-4291-a585-d5f4dadb9f79 - перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком в 2023р. та за посиланням https://me.gov.ua/view/55811600-6dea-4f41-9b0e-b58b276bf0c2 - перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком в 2024р. Безпідставні твердження відповідача, що позивач має у власності автомобіль PORSHE TAYCAN ТURBO ТURISMO не підтверджується реєстраційними документами України. По зазначеному авто не виносились оскаржувані податкові повідомлення-рішення (в розрахунках до ППР зазначено PORSHE TAYCAN). Також слід зазначає, що , що зазначене авто PORSHE TAYCAN рік випуску 2020 vin code НОМЕР_1 26.06.2023 переєстрований в Іспанії, Гірона, про що свідчить технічний паспорт зазначеного авто, наданий разом з перекладом. Тим самим з червня 2023р. на зазначене авто не повинен нараховуватись податок в Україні, оскільки воно офіційно вивезене з України, пройшло перереєстрацію в іншій країні, де за неї сплачуються відповідні податки та збори.
Ухвалою судді від 20.06.2025 поновлено позивачу строк для звернення суду із даним позовом, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач надав до суду відзив, у якому позов не визнав, зазначивши в відзиві наступне. На підставі даних АІС «Податковий блок» громадянці ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на праві власності належить автомобіль марки PORSCHE TAYCAN S, 2020 р.в., НОМЕР_3 державний номер. Відповідно до переліку автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2023-2024 роках (перелік розміщено на сайті Міністерства економіки України у відкритому доступі), період оподаткування автомобіля марки PORSCHE TAYCAN S, електро, становить до 5 років. Згідно переліку легкових автомобілів, з року випуску яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2023 (звітного) року та 1 січня 2024 (звітного) року на встановлено ,що автомобіль марки PORSCHE TAYCAN Turbo S Cross Turismo, 2020р.в., підлягає оподаткуванню з роком випуску до 5 років. Головним управлінням ДПС у Запорізькій області в автоматичному режимі винесено ППР від 12.06.2024 року за 2023 рік № 0364965-2409-0826-UA23060070000082704 на суму 25000,00 грн., за 2024 рік № 0364966-2409-0826-UA23060070000082704 на суму 25000,00 грн., за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» на автомобіль марки PORSCHE TAYCAN Turbo S Cross Turismo, 2020 р.в., НОМЕР_3 . На думку відповідача відповідно до підпункту 267.6.2 та підпункту 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу, щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного податку. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (наказ Мінфіна України «Про затвердження форми відомостей, необхідних для розрахунку та справляння транспортного податку» від 16.06.2015 № 563). Відповідно до вимог пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000,00 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування. Згідно підпункту 267.6.7 пункту 267.6 статті 267 Податкового Кодексу, у разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років), яке відповідає вимогам чинного законодавства. Підпунктом 267.2.1 підпункту 267.2. статті 267 Податкового кодексу, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. Відповідно до пункту 4 Методики визначення середньоринкової вартості автомобілів інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.
14.07.2025 від позивача через систему «Електронний суд» до суду надійшла відповідь на відзив, у якій представник позивача зауважує, що Зазначений транспортний засіб взагалі не підпадає під оподаткування згідно переліку транспортних засобів, розміщених на сайті Мінекономіки за посиланням https://me.gov.ua/view/dcd86dbd-b3f7-4291-a585-d5f4dadb9f79 - перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком в 2023р. та за посиланням https://me.gov.ua/view/55811600-6dea-4f41-9b0e-b58b276bf0c2 - перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком в 2024р. Безпідставні твердження відповідача, що позивач має у власності автомобіль PORSHE TAYCAN ТURBO ТURISMO не підтверджується реєстраційними документами України. По зазначеному авто не виносились оскаржувані податкові повідомлення-рішення (в розрахунках до ППР зазначено PORSHE TAYCAN). Також представником позивача надано копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , виданого ТСЦ 8041 19.05.21р., за яким за позивачкою рахується транспортний засіб: PORSHE TAYCAN 2020 р випуску реєстраційний № НОМЕР_5 .
Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України, справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 з 21.05.2021 має у власності особистий транспорт - Porshe TAYCAN 2020 року випуску, зазначене підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , виданого ТСЦ 8041 19.05.2021, за яким за позивачкою рахується транспортний засіб: PORSHE TAYCAN 2020 р випуску реєстраційний № НОМЕР_5 .
В зв'язку із наявністю зазначеного транспортного засобу у відношенні ОСОБА_1 прийняти податкові повідомлення-рішення форми «Ф»: №036465-2409-UA23060070000082704 від 12.06.24р. по донарахуванню транспортного податку в сумі 25000 гривень за 2023р., №036466-2409-UA23060070000082704 від 12.06.2024 по донарахуванню транспортного податку в сумі 25000 гривень за 2024р.
Зазначене донарахування відбулось в зв'язку з тим, що позивач має у власності автомобіль PORSHE TAYCAN 2020 року випуску, марка саме - PORSHE TAYCAN зазначена в розрахунках до оскаржуваних повідомлень-рішень.
Не погодившись із спірним ППР , позивач звернувся до суду з позовом про його скасування.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Податковий кодекс України).
Відповідно до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Так, згідно визначеного пунктом 267.6 статті 267 Податкового кодексу України порядку обчислення та сплати транспортного податку, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об'єкт оподаткування.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року) (підпункт 267.6.1 пункту 267.6 статті 267).
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об'єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об'єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку (підпункт 267.6.2 пункту 267.6 статті 267).
Надаючи оцінку правомірності нарахуванню позивачу податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб, суд виходить з наступного.
Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
За визначенням пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального".
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Базою оподаткування, згідно з пп. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України, є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Ставка податку, згідно з 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України, встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Податковий період, згідно з 267.5 ст. 267 Податкового кодексу України, дорівнює календарному року.
Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 (далі - Методика №66), відповідно до положень пункту 2 якої середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за наведеною формулою.
Пунктом 3 Методики №66 передбачено, що джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).
Згідно з пунктом 4 Методики №66, інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством Держзовнішінформ до Мінекономіки.
Об'єм циліндрів двигуна автомобіля зазначається в куб. сантиметрах або в літрах з урахуванням інформації щодо об'єму циліндрів двигуна автомобіля, зазначеної в прайс-листах виробників (дилерів), зокрема іноземних, спеціалізованих періодичних виданнях, комп'ютерних програмах для продажу автомобілів, Інтернеті або інших джерелах.
Згідно з пунктом 5 Методики №66, ідентичними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри: марка; країна-виробник; тип кузова (седан, універсал тощо); модель; конструкція привода тягових коліс; тип та робочий об'єм двигуна; потужність двигуна; тип коробки переключення передач та інших складників силової передачі; габаритні розміри; рік випуску; комплектація.
Розбіжності можуть стосуватися комплектації, пробігу та технічного стану.
Згідно з пунктом 6 Методики №66, аналогічними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри: тип кузова (седан, універсал тощо); призначення (дорожні, позадорожні); тип двигуна (бензиновий, дизельний тощо); робочий об'єм двигуна; привод тягових коліс (передньоприводні, задньоприводні, повноприводні); тип коробки переключення передач; габаритні розміри; комплектація.
Пунктом 7 Методики №66 передбачено, що за наявності кількох аналогів аналогічним автомобілем є автомобіль одного виробника (країни-виробника).
У разі коли неможливо визначити ціну ідентичного нового автомобіля в Україні (немає необхідних довідкових даних) допускається використання даних щодо аналогічних автомобілів (пунктом 8 Методики №66).
Відповідно до пункту 13 Методики №66, Мінекономіки відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономіки інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономіки за зверненням ДПС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Відповідно до пункту 14 Методики №66, Мінекономіки забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
Відтак, підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення є отримана від Мінекономрозвитку інформація про автомобіль позивача.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач є власником транспортного засобу PORSCHE TAYCAN, 2020 р.в. що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , виданого ТСЦ 8041 19.05.21р., за яким за позивачкою рахується транспортний засіб: PORSHE TAYCAN 2020 р випуску реєстраційний № НОМЕР_5 та реєстрацію транспортного засобу реєстраційним органом в Іспанії в якому зазначене авто - PORSHE TAYCAN ТURBO рік випуску 2020 vin code НОМЕР_1 26.06.2023 переєстрований в Іспанії, Гірона, про що свідчить технічний паспорт зазначеного авто, наданий разом з перекладом.
Вирішуючи питання про те, чи є належний позивачу транспортний засіб об'єктом оподаткування, суд встановив наступне.
На офіційному веб-порталі Міністерства економіки України за посиланням https://me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA знаходяться переліки легкових автомобілей, що підлягають оподаткуванню транспортним податком з 2017 по 2024 рр.
Відповідно до переліку легкових автомобілей, що підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2023 році, транспортний засіб марки PORSCHE TAYCAN ТURBO підлягає оподаткування до 4 року з моменту випуску, проте відповідач не надав доказів, що середньоринкова вартість транспортного засобу позивача становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто 2023 року.
Відповідно до переліку автомобілей, що підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році, транспортні засоби марки PORSCHE TAYCAN ТURBO підлягає оподаткування до 4 рік з моменту випуску.
Отже, належний позивачу транспортний засіб (2020 року) з такими ознаками та параметрами (марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального) не включений до Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році (2020-1 рік, 2021- 2 рік, 2022- рік 3 , 2023 - 4 рік , 2024 - 5 рік).
За приписами абзацу другого підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об'єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об'єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку.
Натомість, як слідує з вищевикладеного, відповідач не встановлював та не з'ясовував інформацію щодо конкретної моделі належного позивачу транспортного засобу, як наслідок безпідставно визначив його об'єктом оподаткування транспортним податком у 2023-2024 рр.
У відзиві відповідач помилково посилається, що позивач має у власності PORSHE TAYCAN ТURBO Cross ТURISMO 2020 року, оскільки згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу , позивач володіє PORSCHE TAYCAN ТURBO.
Крім того, згідно розрахунків до спірних ППР відповідачем зазначено автомобіль PORSHE TAYCAN 2020 року випуску електро,
Отже відповідач посилався на автомобіль з типом палива «Е» (електро) Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo (з роком випуску до 5 років), тобто зовсім інший транспортний засіб, аніж той, що перебуває у власності позивача, є об'єктами оподаткування транспортним податком у 2023- 2024 році.
Враховуючи, що автомобіль позивача не є об'єктом оподаткування у 2023-2024 рр., то у позивача не виникає зобов'язання зі сплати транспортного податку з фізичних осіб, відтак, у контролюючого органу не було правових підстав для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.
Необхідно зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 2, 7, 121, 122, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати повідомлення-рішення форми «Ф» прийняті Головним управлінням ДПС у Запорізькій області №036465-2409-UA23060070000082704 від 12.06.2024 по донарахуванню транспортного податку в сумі 25 000 гривень за 2023 рік, №036466-2409-UA23060070000082704 від 12.06.2024 по донарахуванню транспортного податку в сумі 25000 гривень за 2024 рік.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 1937,92 (одна тисяча дев'ятсот тридцять сім гривень) грн. 92 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 44118663).
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Стрельнікова