24 листопада 2025 року о/об 10 год. 30 хв.Справа № 280/8581/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 )
про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягає у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про виключення ОСОБА_1 з військового обліку; 2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення ОСОБА_1 з військового обліку.
У позовній заяві зазначено наступне: «… Мої позовні вимоги обґрунтовані тим, що 04.11.2013р. за результатами медичного огляду ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 було винесено постанову ВЛК щодо визнання мене непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі ст. 26-а, 26-б графи II Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (пункт 1.2 глави 1 розділу II), затвердженого наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 р. за № 1109/15800 (зі змінами), та згідно з п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (зі змінами), про що внесено відомості до військового квитка серія НОМЕР_3 , виданого ІНФОРМАЦІЯ_5 11 червня 2012 року. Вищезазначене підтверджується наступними доказами, які додаються в копіях, завірених належним чином: копія військового квитка серія НОМЕР_3 , виданого ІНФОРМАЦІЯ_5 11 червня 2012 року; копія довідки ВЛК від 04.011.2013 р. № 223, виданої ІНФОРМАЦІЯ_5 . Водночас, 11.07.2024 під час чергової перевірки мого військово- облікового документа (військовий квиток) співробітники ІНФОРМАЦІЯ_7 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_7 ) запевнили, що для того, щоб виключити мене з обліку необхідно, у тому числі, на мій телефон встановити додаток Резерв+. Протягом деякого часу співробітники ІНФОРМАЦІЯ_7 намагалися внести дані щодо мого виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що їм врешті-решт вдалося та в мобільному застосунку Резерв+ з'явилася інформація щодо мого статусу як невійськовозобов'язаного. Однак 20.05.2025 в мобільному застосунку РЕЗЕРВ+ я побачив, що перебуваю на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 (дал - ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Після численних спроб, мені вдалося зв'язатися з посадовими особами зазначеного ІНФОРМАЦІЯ_2 , які порадили мені, за наявності підстав, оформити відстрочку та одночасно надіслати на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 лист з підтвердними документами щодо мого виключення з військового обліку, проте відмовилися надати конкретні роз'яснення як це зробити та на яку адресу надсилати лист з підтвердними документами щодо виключення з військового обліку. 07.09.2025 під час оновлення електронного військово-облікового документа, сформованого за допомогою електронного мобільного застосунку РЕЗЕРВ+ (номер в реєстрі Оберіг - НОМЕР_6), я побачив зміну мого статусу - перебування в розшуку з 04.09.2025 з тієї причини, що я не став на військовий облік за місцем фактичного проживання як ВПО (копію електронного військово-облікового документа, сформованого 07.09.2025, 13:05, додаю). … Оскільки я був саме виключений з військового обліку, то повторному взяттю на такий облік не підлягаю. … Тож повторне взяття мене на військовий облік на підставі нових нормативних документів неможливе (я вже був виключений з обліку остаточно в 2013 році), є дією, яка погіршує моє існуюче становище, та буде обмеженням моїх конституційних прав і свобод. … Вимога ІНФОРМАЦІЯ_2 до виключеної з військового обліку особи стати на облік знову, або навіть включення такої особи до обліків військовозобов'язаних без згоди громадянина посадовими особами, є незаконною та такою, що порушує її конституційні права і свободи. Фактів визнання не чинним мого військового квитка чи притягнення до відповідальності осіб, які оформили та видали мені цей військовий квиток немає, тому військовий квиток серія НОМЕР_3 , виданий 11.06.2012 р. ІНФОРМАЦІЯ_5 є допустимим доказом, що я вже не маю статусу військовозобов'язаного та виключений з військового обліку військовозобов'язаних з 2013 року. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Відповідно до ч. 1 ст.5 Закону України (далі - Закон) "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 №1951-VIII Держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру). Відповідно до п.2 ч.2 ст. 5 Закону Держатель Реєстру вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо Порядку ведення Реєстру, в яких визначає процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 932 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок), яким реалізовано механізм автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - експериментальний проект) шляхом електронної інформаційної взаємодії між національними електронними інформаційними ресурсами у цілях національної безпеки та оборони України. Відповідно до п.17 вищезазначеного Порядку взяття на військовий облік громадян України, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, здійснюється територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2) за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстроване/не задеклароване, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил. Крім того, відповідно до абз.2 п.7 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 Генеральний штаб Збройних Сил встановлює особливості ведення військового обліку територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. На підставі вищевикладеного, громадянина ОСОБА_1 , автоматично, рішенням вищого штабу, у ході реалізації Постанови КМУ від 16 серпня 2024 р. № 932, зараховано на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_2 . ІНФОРМАЦІЯ_2 рішень, щодо взяття ОСОБА_1 на військовий облік, не приймалося, права громадянина не порушувалося. Отже, ІНФОРМАЦІЯ_2 не вважає себе належним відповідачем по справі. Водночас Постановою КМУ № 932 від 16 серпня 2024 р вказано: Міністерству оборони: протягом 10 робочих днів з дня отримання від Адміністрації Державної прикордонної служби відомостей про громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років забезпечити внесення записів або змін до записів в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Відповідно до приписів Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII «Про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» оператор ІНФОРМАЦІЯ_2 не має можливості вести реєстр щодо призовників і військовозобов'язаних, на підставі обліку біографічних даних, стану здоров'я результатів співбесіди, тощо, які б мали узагальнюватися в особових справах, які мали б існувати в ІНФОРМАЦІЯ_2 , але подібних справ не існує. Справа відносно ОСОБА_1 можливо існує у правонаступника ІНФОРМАЦІЯ_5 . Надані копії документів не дають підстав ІНФОРМАЦІЯ_2 для виключення ОСОБА_1 з військового обліку та вносити відомості про виключення даного громадянина з військового обліку. Приписи Постанови Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 932, в ході реалізації якої ОСОБА_1 встановлено на облік до ІНФОРМАЦІЯ_2 , взагалі не передбачає виключення з обліку громадян взятих на облік в ході її реалізації. …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Судом вивчено відповідь позивача на відзив відповідача на позовну заяву.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 06.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
У Довідці військово-лікарської комісії від 04.11.2013 за №223 зазначено: «… громадянин ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 Проведено медичний огляд ВЛК Артемівського РВК «04» листопада 2013р. Діагноз та постанова ВЛК: Обидва ока: Кератоконус ІІІ ст., стан після кросслінкінга. Складний міопічний астигматизм. На підставі статті 26 «а», 26 «б» графи ІІ розкладу хвороб, графи __ ТДВ «__» Визнаний: непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. …».
У Військовому квитку Серія НОМЕР_4 зазначено: «… Прізвище ОСОБА_3 Ім'я ОСОБА_4 По батькові ОСОБА_5 … VІ. Відмітки про військовий облік … Виключений з ОСОБА_6 РВК 04.11.2013 … На підставі п.3 ч.6 ст.37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» …».
У Військово-обліковому документі «Резерв+» міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «24.09.2025, 09:58»; «Розшукує ІНФОРМАЦІЯ_2: порушення військового обліку»; « ОСОБА_7 »; «Причина розшуку» - «Не стали на військовий облік за місцем перебування як ВПО»; «Дата початку розшуку» - «04.09.2025»; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «Підстава зняття/виключення:» - «-»; «Відстрочка до» - «завершення мобілізації»; «Тип відстрочки» - «п.1 ч.3 ст.23»; «ІНФОРМАЦІЯ_2» - « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; «Постанова ВЛК» - «-»; «Дата ВЛК» - «-»; «Звання» - «Рекрут»; «ВОС» - «999097»; «Номер в реєстрі Оберіг» - «НОМЕР_6»; «Потребує проходження базової загальновійськової підготовки, Солдат резерву»; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_1 »; «Телефон» - « НОМЕР_5 »; «Email» - «-»; «Дата уточнення даних» - «20.05.2025».
У листі ІНФОРМАЦІЯ_2 від 11.09.2025 за №ЩТ/1543 на адресу позивача зазначено: «… ІНФОРМАЦІЯ_2 Ваше заяву про внесення інформації про непридатність до військової служби, розглянуто. По суті порушеного питання повідомляємо, що відповідно до ч. 1 ст.5 Закону України (далі - Закон) "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 №1951-VIII Держателем Єдиною державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру). Відповідно до п.2 ч.2 ст. 5 Закону Держатель Реєстр) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо Порядку ведення Реєстру, в яких визначає процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 932 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок), яким реалізовано механізм автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - експериментальний проект) шляхом електронної інформаційної взаємодії між національними електронними інформаційними ресурсами у цілях національної безпеки та оборони України. Відповідно до п.17 вищезазначеного Порядку взяття на військовий облік громадян України, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, здійснюється територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2) за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстроване/не задеклароване, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил. Крім того, відповідно до абз.2 п.7 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 Генеральний штаб Збройних Сил встановлює особливості ведення військового обліку територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. На підставі вищевикладеного, громадянина ОСОБА_8 , автоматично, рішенням вищого штабу, зараховано на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_2 . ІНФОРМАЦІЯ_2 будь яких рішень про взяття Вас на військовий облік не приймалося. У ІНФОРМАЦІЯ_2 будь яких облікових документів на ОСОБА_8 не формувалося. Водночас Постановою КМУ № 932 від 16 серпня 2024 р вказано: Міністерству обороті: протягом 10 робочих днів з дня отримання від Адміністрації Державної прикордонної служби відомостей про громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років забезпечити внесення записів або змін до записів в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Оскільки на теперішній час ОСОБА_2 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 є військовозобов'язаним, для законодавчого врегулювання порушених питань ОСОБА_9 рекомендуємо звернутися до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_2 за місцем фактичного проживання, де відповідно, стати па військовий облік. Оскільки ОСОБА_2 на військовий облік за місцем проживання не взятий, відносно нього неможливо проведення будь яких заходів. ІНФОРМАЦІЯ_2 ініційовано розшук, про що повідомлено Національну поліцію України. Такими діями Ви порушуєте норми абзацу 6 ч.3.ст.22 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", ч.4 ст.37 Закону України ''Про військовий обов'язок і військову службу", що підлягає під дію ст.ст. 210, 210-1 КУпАП. Нормами ч.3 ст.33, ч.4 ст.37, п.2 ч.1 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" встановлено порядок за якими повинні діяти громадяни України, а саме будучи військовозобов'язаними громадяни України повинні стати на військовий облік за місцем фактичного проживання, надати оригінали документів та вирішити питання про зняття з військового обліку. На теперішній час, документально підтвердженні підстави для зняття Вас з військовою обліку, в ІНФОРМАЦІЯ_2 , відсутні. …».
Аналогічне зазначено й у листі ІНФОРМАЦІЯ_2 від 18.09.2025 за №ЩТ/1644 на адресу позивача.
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.
За Указом Президента України від 24.02.2022 за №65/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошено та проводиться загальна мобілізація.
Згідно з п.3 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 30.12.2022 постановою Кабінету Міністрів України №1487 (надалі - «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів») військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період. Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до п.4 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» завданнями військового обліку є: утворення військового резерву людських ресурсів, накопичення військово-навчених людських ресурсів, необхідних для укомплектування Збройних Сил, інших військових формувань у мирний час та в особливий період; проведення аналізу кількісного складу та якісного стану призовників, військовозобов'язаних та резервістів для їх ефективного використання в інтересах оборони та національної безпеки держави; своєчасне оформлення військово-облікових документів призовників, військовозобов'язаних та резервістів; організація своєчасного бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; забезпечення контролю за станом військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях; забезпечення контролю за дотриманням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку; забезпечення громадян України інформацією щодо виконання ними військового обов'язку.
За п.9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого 23.02.2022 постановою Кабінету Міністрів України №154 (надалі - «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки»), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: (…); ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; (…); оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; (…); розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи; (…).
У п.11 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» зазначено: «11.Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: …; оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних; …».
Згідно з п.1.1 глави 1 розділу IІ «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого 14.08.2008 наказом Міністра оборони України №402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за №1109/15800 (надалі - «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»), постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3). Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я 10-го перегляду (далі - МКХ-10).
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
Судом прийнято до уваги наведене у листі ІНФОРМАЦІЯ_2 від 11.09.2025 за №ЩТ/1543, у листі ІНФОРМАЦІЯ_2 від 18.09.2025 за №ЩТ/1644.
Судом враховано, що до «Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві військової служби», «Пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби», «Таблиці додаткових вимог до стану здоров'я», які є, відповідно, Додатками 1, 2, 3 до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», вносились зміни та вони мали різні редакції.
На думку суду, лише військово-лікарська комісія має встановити чи можна на підставі останніх редакцій «Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві військової служби», «Пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби», «Таблиці додаткових вимог до стану здоров'я», які є, відповідно, Додатками 1, 2, 3 до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», визнати позивача непридатним до військової служби.
Зарахування позивача на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_2 сприяє реалізації п.3, п.4 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд не вбачає протиправності у поведінці відповідача.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовна заява позивача є не обґрунтованою і не підлягає задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат має бути відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення виготовлено у повному обсязі 24.11.2025.
Суддя О.О. Прасов