Постанова від 20.11.2025 по справі 585/4301/25

Справа № 585/4301/25

Номер провадження 3/585/1409/25

П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2025 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючої судді Машини І.М., розглянувши адміністративні матеріали які надійшли від Роменського районного відділу поліцій Головного управління національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою:

АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбаченихст.ст. 130 ч.2, 126 ч.5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

06.11.2025 року до суду надійшло два адміністративних матеріали стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.2 ст. 130 та ч.5 ст. 126 КУпАП.

Постановою суду від 06.11.2025 року справи № 585/4301/25 (провадження №3/585/1409/25) за ч.2 ст. 130 КУпАП, №585/4302/25 (провадження № 3/585/1410/25) за ч.5 ст. 126 КУпАП про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності об'єднано в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер №585/4301/25 (№ провадження 3/585/1409/25).

20.11.2025 року ОСОБА_1 до суду на розгляд справи нез'явився.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 01.11.2025 року серії ЕПР 1 №500622 вбачається, що 01.11.2025 року о 21:10:00 в м. Ромни, бульвар Європейський 1 гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом Адамант котрий має електродвигун потужністю 750 ВАТ з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів), від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місті зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився, дане правопорушення передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, вчинено повторно протягом року. Велася відеофіксація на нагрудну бодікамеру номера ВМ00081 камеру номер ВМ0008, чим порушив п.2.5 ПДР - відмова особи, яка керує ТЗ від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алк., нарк., чи ін. сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, за що відповідальність передбачена ч.2 ст. 130 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 01.11.2025 року серії ЕПР 1 №500630 вбачається, що 01.11.2025 року о 21:10:00 в м. Ромни, бульвар Європейський 1 гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом Адамант котрий має електродвигун потужністю 750 ВАТ, не маючи права керування. Дане правопорушення передбачене ч.2-4 ст. 126 КУпАП, вчинено повторно протягом року. Велася відеофіксація на боді камеру ВМ0008, чим порушив п.2.1.а ПДР - керування ТЗ особою, яка не має права керування таким ТЗ, за що відповідальність передбачена ч.5 ст. 126 КУпАП.

Відповідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Відповідно до ч.2-5 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Відповідно до п.2.1.а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 130 ч.2 КУпАП доведена:

-протоколом про адміністративне правопорушення від 01.11.2025 року серії ЕПР1 №500622 (а.с.2),

-рапортом працівника поліції за фактом порушення ПДР 01.11.2025 року громадянином ОСОБА_1 (а.с.3),

-постановою Роменського міськрайонного суду від 13.10.2025 року у справі №585/3923/25 про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.4),

-довідною ст. інспектора САП Роменського РВП ГУНП в Сумській області А. Жмаки про те, що гр. ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував (а.с.6),

-відеозаписом з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував електровелосипедом та був зупинений працівниками поліції. На пропозицію працівників поліції пройти огляд на стан сп'яніння, оскільки в нього вбачаються ознаки сп'яніння, надав відмову. Також повідомив, що в нього відсутнє право керування даним транспортним засобом. Інспектором було роз'яснено ОСОБА_1 його права та складено протоколи за ч.2 ст.130 КУпАП та ч.5 ст.126 КУпАП.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 126 ч.5 КУпАП доведена:

-протоколом про адміністративне правопорушення від 01.11.2025 року серії ЕПР1 №500630 (а.с.11),

-постановою серії ЕНА №5866663 ВІД 04.10.2025 РОКУ про накладення на ОСОБА_1 штрафу за ч.2 ст. 126 КУпАП (а.с.12),

-довідною ст. інспектора САП Роменського РВП ГУНП в Сумській області А. Жмаки про те, що гр. ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував (а.с.13).

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За таких обставин, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника за вчинення правопорушень адміністративне стягнення в межах санкції ст. 126 ч.5 КУпАП у виді двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк сім років, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки в матеріалах справи відсутні відомості кому належить транспортний засіб Адамант котрий має електродвигун потужністю 750 ВАТ яким керував ОСОБА_1 ..

Також, керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, суд вважає на необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 126 ч.5, 130 ч.2, 221, 283-294 КУпАП,- суд

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (ч.5 ст. 126 КУпАП), у вигляді у виді двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40800 грн. (сорок тисяч вісімсот гривень) з позбавленням права керування транспортним засобом на строк сім років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок). (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання цієї постанови в частині стягнення штрафу за вчинення адміністративних правопорушень з ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена в Сумському апеляційному суді через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І.М. Машина