Справа № 159/8493/25
Провадження № 1-кс/159/2220/25
24 листопада 2025 року м. Ковель
Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12025035550000367 від 15.11.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, про арешт майна, -
Дізнавачем сектору дізнання Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням з процесуальним прокурором ОСОБА_4 , внесено до суду клопотання про арешт майна в рамках вказаного кримінального провадження.
До розгляду клопотання по суті заступником начальника СД Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 подано письмове клопотання про залишення без розгляду вказаного клопотання.
Учасники кримінального провадження в судове засідання не з'явились.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, зважаючи на такі обставини, прийшов до таких висновків.
Згідно ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності кримінального судочинства, передбачає право заявника на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд.
Із змісту ст. 171 КПК України слідує, що слідчий, дізнавач, прокурор вправі як подати клопотання про арешт майна, так і в будь-який час до розгляду клопотання по суті просити залишити його без розгляду.
Зважаючи на вказані норми КПК України, слідчий суддя прийшов до висновку про те, що дане клопотання про арешт майна слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 26, 171, 234 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання дізнавача СД Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025035550000367 від 15.11.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, про арешт майна, - залишити без розгляду по суті.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1