Справа № 156/1444/25
Провадження № 3/156/931/25
20 листопада 2025 року сел. Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бєлоусов А.Є., за участі: неповнолітньої ОСОБА_1 , законного представника неповнолітньої ОСОБА_2 ,
розгялнувши матеріали, які надійшли з Володимирського РВП ГУ НП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітньої
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українеи, громадянки України, не працевлаштованої, студентки Нововолинського центру професійно-технічної освіти, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
учасники справи:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
законний представник неповнолітньої ОСОБА_2 ,
(справу розглянуто в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснено зміст ст.63 Конституції України, ст. 268 КУпАП),
Згідно з матеріалами про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду з Володимирського РВП ГУ НП у Волинській області, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення за таких обставин.
Згідно з протоколом серії ВАД №596320 від 23.10.2025 ОСОБА_1 23.10.2025 розпивала алкогольні напої та перебувала у п'яному виді на зупинці у м. Нововолинськ по вул. Винниченка, чим порушила вимоги законодавства України. Таке діяння працівниками поліції кваліфіковане за ч.1 ст. 178 КУпАП.
В судовому засіданні неповнолітня ОСОБА_1 за участі своєї законної представниці ОСОБА_2 свою вину у вчиненому визнала повністю, щиро розкаялась, просила суворо її не карати.
Законний представник ОСОБА_2 вказала, що дійсно її донька перебувала в п'яному виді на зупинці трансопртного засобу. На теперішній час вона провела з донькою профілактичну бесіду та зобов'язується краще виховувати доньку.
Суддя, заслухавши особу, яка притягається до адміністативної відповідальності, її законного представника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності)складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Норми ч.1 ст. 178 КУпАП передбачають відповідальність зокрема за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Зокрема, до протоколів серії ВАД №596320 у справі про адміністративні правопорушення від 23.10.2025 територіальним органом поліції були додані та досліджені в судовому засіданні:
- повідомлення начальника відділу поліції полковника поліції Романа Михальчука від 21.10.2025;
- повідомлення майора поліції ОСОБА_4 від 21.10.2025;
- повідомлення майора поліції Натілії Осійчук від 22.10.2025;
- електронний рапорт поліції серії ЄО №14716 від 18.10.2025;
- письмові пояснення свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від 18.10.2025;
- додатки до матеріалів ЄО № 14716 від 18.10.2025.
В діянні ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 ч.1 КУпАП, докази її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, котрі були повно та всебічно досліджені.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 24-1 КУпАП, до неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи положення ст. 13 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого правовопорушення та особи правопорушниці, а також те, що ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, будучи неповнолітньою, вину у скоєному визнала, щиро покаялася, самостійного заробітку чи інших доходів не має, усвідомила суспільну шкідливість порушень, суддя приходить до висновку що до неї можливо застосувати заходи впливу, котрі застосовуються до неповнолітніх, передбачені ст. 24-1 КупАП, у виді попередження, передавши неповнолітню під нагляд матері ОСОБА_2 строком до 29.12.2025 (досягнення неповнолітньою ОСОБА_1 повноліття).
Беручи до уваги, що відповідно до ст.24-1 КУпАП захід впливу до неповнолітнього у виді попередження не є адміністративними стягненням, суддя не стягує з порушниці суму судового збору.
Керуючись ст.ст.24-1, 33, 221, 283, 284 п.1 КУпАП, суддя, -
Неповнолітню ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП, та застосувати відносно неї заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП, у виді попередження та передачі неповнолітньої під нагляд матері ОСОБА_2 строком до 29.12.2025 (досягнення неповнолітньою ОСОБА_1 повноліття)
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А. Є. Бєлоусов