Справа № 308/16450/25
3/308/7578/25
20 листопада 2025 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Наумова Н.В., розглянувши адміністративні матеріали відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ,тимчасово непрацюючого, паспорт та РНОКПП - суду не відомі, за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, ч. 1 ст. 185-10 КУпАП,-
05.11.2025 року до суду надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до адміністративної відповідальності, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП та матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до адміністративної відповідальності, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП.
Постановою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 20.11.2025 року об'єднано в одне провадження справи за № 308/16450/25 про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП (суддя Наумова Н.В.), за № 308/16451/25 про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП (суддя Наумова Н.В.) та присвоїно справі єдиний номер №308/16450/25.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився.
Дослідивши матеріали справи, суд проходить до наступного висновку.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
У ході перевірки адміністративних матеріалів встановлено, що з протоколів про адміністративне правопорушення долучених до матеріалів справ не можливо встановити відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Зі змісту протоколу про адміністративне затримання від 24.10.2025 року вбачається, що особу громадянина ОСОБА_1 встановлено зі слів.
Окрім того, судом було отримано відповідь з Єдиного державного демографічного реєстру №2035893 від 24.11.2025 року згідно якої відомості щодо гр. ОСОБА_1 в реєстрі відсутні.
Згідні відповіді №2035986 від 24.11.2025 року щодо реєстрації особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, відомості щодо ОСОБА_1 також відсутні.
Таким чином, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не було належним чином встановлено особу, щодо якої він складений.
У матеріалах справи також відсутні відомості яким чином було ідентифіковано особу правопорушника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , та інші відомості, необхідні для вирішення справи, а відтак суд позбавлений можливості встановити істину у справі.
Відтак, справу слід повернути до відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 для дооформлення та усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 248, 256, 278 КпАП України, -
Матеріали об'єднаної справи 308/16450/25 про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, паспорт та РНОКПП - суду не відомі, за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, ч. 1 ст. 185-10 КУпАП повернути до відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 для дооформлення.
Після дооформлення матеріали справи повернути до суду для розгляду її по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду Н.В. Наумова