Справа № 152/1553/25
2/152/952/25
про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі
21 листопада 2025 року м. Шаргород
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Роздорожна А.Г., перевіривши виконання вимог статті 175 ЦПК України по справі за позовом адвоката Дмитрійчук Анжеліки Анатоліївни, яка знаходиться за адресою вул. Магістратська, 43, офіс 4, в м. Вінниця, в інтересах ОСОБА_1 , зареєстрованого мешканця по АДРЕСА_1 , до Фермерського господарства «КАРАТ», яке знаходиться за адресою вул. Павлівська, 4, смт. Чернівці Могилів-Подільського району Вінницької області, про розірвання договору оренди землі, повернення земельної ділянки,-
Ця позовна заява відповідає вимогам статті 175 ЦПК України.
Предметом позову є вимоги позивача до відповідача про розірвання договору оренди землі від 16 квітня 2021 року, що укладений між ОСОБА_1 та фермерським господарством «КАРАТ», щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 0525387800:01:003:0305, площею 3,4313 га, повернення цієї земельної ділянки.
Підставою позову є порушення умов договору, а саме систематична несплата орендної плати за користування земельною ділянкою.
Вважаю, що дану справу слід розглянути в порядку загального позовного провадження.
Разом з позовною заявою представником позивача було подано клопотання про витребування доказів з ГУ ДПС у Вінницькій області.
Згідно з частиною першою статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Суд вважає, що клопотання представника позивача про витребування інформації є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 84, 175, 187, ЦПК України, суддя, -
Відкрити провадження у справі за позовом адвоката Дмитрійчук Анжеліки Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 до Фермерського господарства «КАРАТ» про розірвання договору оренди землі, повернення земельної ділянки.
Розгляд справи проводити у порядку загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання призначити на 18 грудня 2025 року на 10-30 год.
Встановити відповідачу строк до 18 грудня 2025 року для надання відзиву на позов.
Зобов'язати Головне управління Державної податкової служи у Вінницької області надати Шаргородському районному суду в строк до 18 грудня 2025 року інформацію про сплату ФГ «Карат» (код ЄДРПОУ 32067642) земельного податку, прибуткового податку та мінімального податкового зобов'язання по земельній ділянці кадастровий номер 0525387800:01:003:0305 за 2021, 2022, 2023, 2024 роки.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі: https://sh.vn.court.gov.ua/sud0230//
Копію ухвали направити сторонам у справі та в Головне управління Державної податкової служби у Вінницькій області.
Ухвала не може бути оскаржена.
Суддя Андрея РОЗДОРОЖНА