Постанова від 19.11.2025 по справі 178/1764/25

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1764/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року суддя Криничанського районного суду Дніпропетровської області Берелет В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої по АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

УСТАНОВИВ:

08 червня 2025 року о 23 год. 30 хв. на автошляху М30, 958 км., що на території Кам'янського району Дніпропетровської області, водій ОСОБА_1 керувала автомобілем ВАЗ 2108, д/н НОМЕР_1 , маючи ознаки наркотичного сп'яніння. Від проходження огляду з метою виявлення ознак сп'яніння, у встановленому законом порядку відмовилась.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях наголошує, що кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.254 КпАП України про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Складання протоколу це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення. В силу положень статті 251 КпАП України, вони є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог статей 251, 252, 268, 280 КпАП України суд має вжити всі заходи щодо повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.

Відповідно до ст. 256 КпАП України протокол є єдиним документом, у якому зазначається суть правопорушення, тобто це є фактично те обвинувачення, яке висунуто особі від імені держави відповідним державним службовцем.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 08 червня 2025 року о 23 год. 30 хв. на автошляху М30, 958 км., що на території Кам'янського району Дніпропетровської області, водій ОСОБА_1 керувала автомобілем ВАЗ 2108, д/н НОМЕР_1 , маючи ознаки наркотичного сп'яніння. Від проходження огляду з метою виявлення ознак сп'яніння, у встановленому законом порядку відмовилась.

Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, з долученого до матеріалів справи CD диску з нагрудної камери поліцейського не вбачається факту фіксації керування гр. ОСОБА_1 транспортним засобом у зазначений час та місці. З відеозапису вбачається факт спілкування працівників патрульної поліції з невідомими громадянами з приводу виявлення невідомого сліп-пакету, а також спілкування працівників поліції з гр. ОСОБА_1 . Крім того, у протоколі не конкретизовано місце вчинення адміністративного правопорушення.

Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Суд згідно з положеннями ст.ст. 280, 283 КпАП України повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України через відсутність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Керуючись ст.ст.1, 8, ч.1 ст. 130, ст. 247, 284-287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України.

Протягом 10 днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена через Криничанський районний суд Дніпропетровської області до Дніпровського апеляційного суду.

Суддя: В. В. Берелет