про розгляд вимог кредитора
13 листопада 2025 року Справа № 915/370/24
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі судового засідання Шараєвій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву: Головного управління ДПС у Миколаївській області (54001, м.Миколаїв, вул. Героїв Рятувальників, 6, ідентифікаційний код 44104027) з грошовими вимогами до банкрута у справі
про банкрутство: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (54030, м.Миколаїв, вул. Нікольська, буд. 25, ідентифікаційний код 42902237)
ліквідатор: арбітражний керуючий Безабчук А.В. (54001, м. Миколаїв, вул.Павла Скоропадського, 48, адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
Представники учасників справи в судове засідання не з'явилися
У провадженні Господарського суду Миколаївської області розглядається справа №915/370/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (далі - ТОВ "Агро Форекс").
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 22.04.2024, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Агро Форекс"; визнано вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 44104027) до ТОВ "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237) на суму 37535694,48 грн, з яких: 21040556,18 грн - податковий борг (третя черга), 16495138,30 грн - штрафні санкції та пеня (шоста черга), а також вимоги по відшкодуванню витрат по сплаті судового збору в сумі 30280,00 грн та 72000,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого (перша черга); введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну; попереднє засідання призначено на 10.06.2024 о 14:00.
З метою виявлення кредиторів боржника 22.05.2023 за №73229 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі банкрутство ТОВ "Агро Форекс" на офіційному вебпорталі судової влади України.
До господарського суду та розпорядника майна після оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у даній справі, яке відбулося на вебсайті судової влади України, кредитори з грошовими вимогами до боржника не звернулися.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 08.07.2024 визнано Головне управління ДПС у Миколаївській області конкурсним кредитором ТОВ "Агро Форекс" з грошовими вимогами на суму 37637974,48 грн, які розподілено таким чином:
- вимоги першої черги: 102280,00 грн - судовий збір та авансування винагороди арбітражного керуючого;
- вимоги третьої черги: 21040556,18 грн - основний платіж (податковий борг);
- вимоги шостої черги: 16495138,30 грн - штраф та пеня.
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 09.09.2024 визнано банкрутом ТОВ "Агро Форекс", відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Безабчук А.В.
З метою виявлення кредиторів боржника 10.09.2024 за №74004 оприлюднено повідомлення про визнання ТОВ "Агро Форекс" банкрутом на офіційному вебпорталі судової влади України.
Головне управління ДПС у Миколаївській області звернулося до суду з заявою, яка сформована в системі "Електронний суд" №1464/14-29-13-04-06 від 19.09.2025 (вх.№13371/25 від 19.09.2025), про визнання грошових вимог до банкрута в сумі 33862458,31 грн, з яких: 5419335,00 грн - (третя черга), 28438278,51 грн - (шоста черга), 4844,80 грн - витрати по сплаті судового збору (перша черга).
Ухвалою суду від 26.09.2025 заяву ГУ ДПС у Миколаївській області залишено без руху; постановлено заявнику усунути встановлені при поданні заяви недоліки у 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
02.10.2025 від заявника, на виконання вимог ухвали суду від 26.09.2025, надійшла заява про усунення недоліків, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 02.10.2025 (вх.№13977/25).
Ухвалою суду від 07.10.2025 прийнято до розгляду вказану заяву в судовому засіданні на 20.10.2025 о 16:00. Зобов'язано Головне управління ДПС у Миколаївській області завчасно до дати судового засідання надати суду: - зазначену заявником в розрахунку податкової заборгованості, але не подану до заяви, податкову декларацію з податку на прибуток підприємств №9164603019 від 22.12.2020; - належної якості докази, що підтверджують дотримання податковим органом, відповідно до норм Податкового кодексу України, порядку узгодження по податковим повідомленням-рішенням №0032725004 від 13.07.2020, №0010571201 від 21.08.2017, №0007785005 від 22.10.2019, №00002345005 від 15.01.2019, з яких вбачаються дати вручення боржнику або повернення відділенням поштового зв'язку поштового відправлення з вказаними податковими повідомленнями-рішеннями до податкового органу. Зобов'язано ліквідатора завчасно до дати судового засідання надати суду письмове повідомлення щодо розгляду заявлених вимог з доками направлення вказаного повідомлення кредитору.
16.10.2025 від ліквідатора надійшло повідомлення про результати розгляду заяви про грошові вимоги кредитора до боржника №01-34/10-03 від 15.10.2025, в якому арбітражний керуючий Безабчук А.В. визнає грошові вимоги кредитора частково в сумі 21088326,61 грн, з яких: 4844,80 грн - судовий збір (перша черга), 5419335,00 грн - (третя черга) та 15664146,81 грн - штрафні санкції (шоста черга), а грошові вимоги в сумі 12774131,70 грн пені не визнає, оскільки останні заявлені до суду після їх анулювання відповідно до п. 129.9 ст. 129 Податкового кодексу України.
20.10.2025 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання №01-34/10-04 від 18.10.2025, в якому арбітражний керуючий Безабчук А.В. просить суд провести судове засідання, призначене на 20.10.2025 о 16:00, за її відсутності.
20.10.2025 від ГУ ДПС у Миколаївській області до суду надійшло клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи, сформоване в системі "Електронний суд" №б/н від 20.10.2025 (вх. №14734/25), в якому кредитор просить відкласти розгляд справи у зв'язку з необхідністю більш тривалого часу для підготовки і надання обґрунтованих заперечень у справі та підтверджуючих документів відповідної якості.
Ухвалою суду від 20.10.2025, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено розгляд заяви ГУ ДПС у Миколаївській області про визнання вимог до банкрута на 03.11.2025 о 16:00, про що повідомлено учасників справи ухвалою суду від 21.10.2025.
03.11.2025 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання №01-34/11-01 від 02.11.2025, в якому арбітражний керуючий Безабчук А.В. просить суд провести судове засідання, призначене на 03.11.2025 о 16:00, за її відсутності.
03.11.2025 від ГУ ДПС у Миколаївській області до суду надійшло клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи, сформоване в системі "Електронний суд" №б/н від 03.11.2025 (вх. №15421/25), в якому кредитор просить відкласти розгляд справи у зв'язку з перебуванням його представника у відпустці.
Ухвалою суду від 03.11.2025, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено розгляд заяви ГУ ДПС у Миколаївській області про визнання вимог до банкрута на 13.11.2025 о 15:00, про що повідомлено учасників справи ухвалою суду від 05.11.2025.
13.11.2025 від ліквідатора банкрута Безабчук А.В. надійшло клопотання №01-34/11-06 від 12.11.2025, в якому арбітражний керуючий просить судове засідання, яке призначене на 13.11.2025 о 15:00, провести за її відсутності.
13.11.2025 від ГУ ДПС у Миколаївській області до суду надійшли додаткові пояснення у справі, сформовані в системі "Електронний суд" №б/н від 13.11.2025, в яких кредитор, на виконання вимог ухвали суду від 07.10.2025, надав податкову декларацію з податку на прибуток №9164603019 та зазначив, що у зв'язку з технічною помилкою було невірно відображено в інтегрованій картці платника дату зазначеної декларації, правильною слід вважати дату - 08.08.2018. Також кредитор просить долучити до матеріалів справи належної якості копії податкових повідомлень-рішень №0032725004 від 13.07.2020, №0010571201 від 21.08.2017, №0007785005 від 22.10.2019, №00002345005 від 15.01.2019 з доказами направлення їх боржнику. Крім того, кредитор на повідомлення ліквідатора щодо часткового визнання його грошових вимог зазначає, що відповідно до п. 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ, ст. 102 ПК України ПК України строки для стягнення податкового боргу не закінчились, тому просить суд визнати його грошові вимоги до банкрута в сумі 33862458,31 грн, з яких: 5419335,00 грн - податки і збори (третя черга), 28438278,51 грн - штрафні санкції (шоста черга), 4844,80 грн - витрати по сплаті судового збору (перша черга).
У судове засідання представники учасників справи не з'явилися, про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується довідками про доставку документа в кабінет електронного суду від 07.11.2025.
Враховуючи, що явка учасників справи в судове засідання обов'язковою судом не визнавалась, приймаючи до уваги клопотання ліквідатора про проведення судового засідання за її відсутності, положення ст. 42 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), суд визнав за можливе провести судове засідання щодо розгляду заяви ГУ ДПС у Миколаївській області про визнання грошових вимог до банкрута за відсутності представників учасників справи.
Відповідно до змісту статті 233 ГПК України, 13.11.2025 за результатами розгляду даної заяви, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали суду без її проголошення.
Дослідивши матеріали справи та надані суду докази, оцінивши їх відповідно до вимог ст. 86 ГПК України, проаналізувавши фактичні обставини справи згідно з вимогами чинного законодавства, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.
Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 КУзПБ кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Грошове зобов'язання (борг) згідно ч. 1 ст. 1 КУзПБ - це зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Згідно ч. 6 ст. 45 КУзПБ заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Розглянувши заяву ГУ ДПС України у Миколаївській області з грошовими вимогами до банкрута, з урахуванням заяви про усунення недоліків, дослідивши додані до них докази, судом встановлено наступне.
Кредитор зазначає, що у боржника наявна непогашена заборгованість на загальну суму 33857613,51 грн (основний платіж - 5419335,00 грн, штрафні санкції - 6447838,35 грн, пеня - 21990440,16 грн), з яких:
по ТОВ "Прометей-Голд":
- з податку на прибуток у сумі 9447921,67 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 67,60 грн, пеня - 9447854,07 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 13.07.2020 №0032725004 і витягом з інтегрованої картки платника. Заборгованість по податковому повідомленню-рішенню від 26.04.2018 №00030541402 визнана ухвалою Господарського суду від 22.04.2024;
- з податку на додану вартість у сумі 2168135,75 грн (основний платіж - 660987,00 грн, штрафні санкції - 453997,48 грн, пеня - 1053151,27 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями від 21.02.2019 №0012625005, від 31.10.2017 №00037431407, а також витягом з інтегрованої картки платника. Заборгованість по податковим повідомленням-рішенням від 26.04.2018 №00030551402, від 17.01.2018 №0003421407 визнана ухвалою Господарського суду від 22.04.2024р.
- адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 177315,06 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 680,00 грн, пеня - 176635,06 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 06.12.2019 №00018975005 і витягом з інтегрованої картки платника. Заборгованість по податковому повідомленню-рішенню від 30.05.2018 №00041231404 визнана ухвалою Господарського суду від 22.04.2024;
по ТОВ "Зернотрейд Компані":
- по податку на додану вартість у сумі 8753094,45 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 4089946,84 грн, пеня - 4663147,61 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 21.08.2017 №0010571201 і витягом з інтегрованої картки платника;
по ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей":
- по податку на додану вартість у сумі 9926060,05 грн (основний платіж - 4758348,00 грн, штрафні санкції - 1189587,00 грн, пеня - 3978125,05 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 29.01.2019 №00006141408 і витягом з інтегрованої картки платника;
- адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 628758,71 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 413400,00 грн, пеня - 215358,71 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 30.05.2018 №00041241404 і витягом з інтегрованої картки платника;
по ТОВ "Прометей-Трейд":
- податку на додану вартість у сумі 2746933,17 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 290979,43 грн, пеня - 2455953,74 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 24.07.2017 №0016931201 і витягом з інтегрованої картки платника. Заборгованість по податковому повідомленню-рішенню від 30.03.2017 №0004031408 визнана ухвалою Господарського суду від 22.04.2024;
по ТОВ "Зерноброкер":
- по податку на додану вартість у сумі 1234,65 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 1020,00 грн, пеня - 214,65 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок, пені нарахованої відповідно до закону та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 22.10.2019 №0007785005 і витягом з інтегрованої картки платника;
по ТОВ "Агро Традиції":
- адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 8160,00 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 8160,00 грн, пеня - 0,00 грн), яка складається із зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях), прийнятих за результатами перевірок та підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 15.01.2019 №00002345005.
Розгляд та визнання грошових вимог податкових органів у процедурах банкрутства здійснюється з врахуванням особливостей виникнення (припинення) податкових зобов'язань боржника згідно з вимогами Податкового кодексу України (далі - ПК України), які є спеціальними нормами права, що регулюють ці питання.
Так, ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з пунктом 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.4 статті 41 ПК України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Контролюючі органи, згідно із пп. 19-1.1.2. п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Боржник є платником податків і зборів та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Миколаївській області.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
У підпункті 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Податкове повідомлення-рішення це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПК України строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).
Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов'язання, у тому числі податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1. статті 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (пункт 54.1 статті 54 ПК України).
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 ПК України).
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Таким чином, у разі несплати платником податків протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення або ж закінчення процедури його оскарження, визначених контролюючим органом грошових зобов'язань такі податкові зобов'язання вважаються узгодженими. Факт узгодження податкового зобов'язання має наслідком обов'язок платника податку сплатити таке зобов'язання у встановлений законом строк.
За положеннями пункту 58.1 статті 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Відповідно до пункту 58.2 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 58.3 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Пункт 42.1 статті 42 ПК України визначає, що податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Пунктом 58.3 статті 58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 ПК України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У відповідності до пункту 111.2 статті 111 ПК України, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з пунктом 129.1. статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається:
- при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
- при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість - починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів.
У свою чергу, відповідно пункту 129.3 статті 129 ПК України нарахування пені закінчується:
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (пункт 129.4 статті 129 ПК України).
На суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до підпункту 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Пунктом 129.5. ст. 129 ПК України встановлено, що зазначені в п.п. 129.4 розмір пені застосовується щодо всіх платників та всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
З 01.01.2021 набули чинності зміни до статті 129 ПК України, внесені Законом України "Про внесення змін до ПК України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" №466-IX від 16.01.2020, якими доповнено цю статтю пунктом 129.9, що визначає перелік випадків коли пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню, до яких віднесено, зокрема, закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків (підпункт 129.9.1).
Аналіз наведених вище приписів дає підстави для висновку, що грошові вимоги у сумі нарахованої контролюючим органом пені можуть бути заявлені до боржника у справі про банкрутство до їх анулювання в силу закону відповідно до пункту 129.9 статті 129 ПК України, отже до спливу 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Отже, розглядаючи грошові вимоги контролюючого органу до боржника заявлені у розмірі пені, нарахованої на податкове зобов'язання чи штрафні санкції, господарський суд зобов'язаний встановити, зокрема:
1) базу нарахування пені (правові підстави виникнення податкового зобов'язання та момент його узгодження (у т. ч. з урахуванням результатів оскарження), правові підстави та строк сплати штрафу);
2) з якого моменту у контролюючого органу виникло право нараховувати пеню платнику податку та чи було таке право реалізовано у передбачений ПК України спосіб;
3) період нарахування пені, таким чином перевірити дотримання 1095 денного строку з дня коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків;
4) заявлення цих вимог до боржника у межах справи про банкрутство до настання строку/умов анулювання пені відповідно до підпункту 129.9 статті 129 ПК України.
Законодавцем у справах про банкрутство обов'язок доказування обґрунтованості вимог кредитора певними доказами покладено на заявника грошових вимог, а предметом спору в цьому випадку є вирішення питання про належне документальне підтвердження цих вимог кредитором-заявником; надані кредитором докази мають відповідати засадам належності (стаття 76 ГПК України), допустимості (стаття 77 ГПК України), достовірності (стаття 78 ГПК України) та вірогідності (стаття 79 ГПК України).
Покладення обов'язку доказування обґрунтованості відповідними доказами своїх вимог до боржника саме на кредитора не позбавляє його права на власний розсуд подавати суду ті чи інші докази, що дозволяє суду застосовувати принцип диспозитивності господарського судочинства та приймати рішення про визнання чи відмову у визнанні вимог кредитора, виходячи з тієї сукупності доказів, яка надана кредитором-заявником грошових вимог (постанова від 27.08.2020 у справі №911/2498/18; від 13.09.2022 у справі №904/6251/20);
Заявник сам визначає докази, які на його думку підтверджують заявлені вимоги. Проте, обов'язок надання правового аналізу поданих кредиторських вимог, підстав виникнення грошових вимог кредиторів до боржника, їх характеру, встановлення розміру та моменту виникнення цих грошових вимог, покладений на господарський суд, який здійснює розгляд справи про банкрутство.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 26.02.2019 у справі №908/710/18, від 25.06.2019 у справі №922/116/18, від 15.10.2019 у справі №908/2189/17, від 24.06.2025 у справі №924/29/23.
Як встановлено ухвалою суду від 22.04.2024 у даній справі та відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Прометей-Голд" (ідентифікаційний код 39139456) припинено в результаті його реорганізації - 09.07.2020; правонаступником є Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Прометей-Трейд" (ідентифікаційний код 39981544) припинено в результаті його реорганізації - 21.02.2020; правонаступником є Товариство з обмеженою відповідальністю "Зерноброкер" (ідентифікаційний код 42628583);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро традиції" (ідентифікаційний код 41597603) припинено в результаті його реорганізації - 18.12.2019; правонаступником є Товариство з обмеженою відповідальністю "Зерноброкер" (ідентифікаційний код 42628583);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Зерноброкер" (ідентифікаційний код 42628583) припинено в результаті його реорганізації - 29.05.2020; правонаступником є Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237) є правонаступником, зокрема, Товариства з обмеженою відповідальністю "Прометей-Голд" (ідентифікаційний код 39139456);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237) є правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю "Зернотрейд компані" (ідентифікаційний код 40387276);
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" (ідентифікаційний код 42902237) є правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю "Зерноторгова компанія "Прометей" (ідентифікаційний код 39749858).
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно ст. 108 ЦК України, перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок правонаступництва.
Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" є правонаступником припинених юридичних осіб, таких як: Товариство з обмеженою відповідальністю "Прометей-Голд" (ідентифікаційний код 39139456), Товариство з обмеженою відповідальністю "Прометей-Трейд" (ідентифікаційний код 39981544), Товариство з обмеженою відповідальністю "Зерноброкер" (ідентифікаційний код 42628583), Товариство з обмеженою відповідальністю "Зернотрейд компані" (ідентифікаційний код 40387276), Товариство з обмеженою відповідальністю "Зерноторгова компанія "Прометей" (ідентифікаційний код 39749858), Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро традиції" (ідентифікаційний код 41597603).
Податковий борг ТОВ "Прометей-Голд" (правонаступником якого є боржник) з податку на прибуток виник на підставі наступного:
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Ш") №00032725004 від 13.07.2020 у розмірі 1,64 грн (період за який нарахована пеня: 30.07.2020 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Ш") №00032725004 від 13.07.2020 у розмірі 67,60 грн (за порушення строку сплати грошового зобов'язання), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030541402 від 26.04.2018 у розмірі 9444182,35 грн (період за який нарахована пеня: 06.08.2018 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030541402 від 26.04.2018 у розмірі 3334,23 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкову декларацію з податку на прибуток підприємств №9164603019 від 08.08.2018 у розмірі 229,09 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Ш") №0032715004 від 22.12.2020 у розмірі 106,74 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням №00032725004 від 13.07.2020 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 117) нараховано ТОВ "Прометей-Голд" 67,60 грн штрафних санкцій. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки №3480/14-29-50-04-25/39139456 від 23.06.2020, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, визначеного п. 57.3 ст. 57 ПК України, та на підставі ст. 126 ПК України.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00032725004 від 13.07.2020 направлялось на адресу ТОВ "Прометей-Голд" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, проте не було вручено боржнику з незалежних від податкового органу причин. Відтак, з урахуванням п. 42.2 ПК України, поштове відправлення вважається належним чином вручено боржнику.
Вказане повідомлення-рішення ТОВ "Прометей-Голд" не оскаржувалось, а тому вважається узгодженим.
Податковий борг боржника з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів виник на підставі наступного:
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030551402 від 26.04.2018 у розмірі 364915,58 грн (період за який нарахована пеня: 06.08.2018 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0012625005 від 21.02.2019 у розмірі 40074,40 грн (період за який нарахована пеня: 11.03.2019 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Н") №0012625005 від 21.02.2019 у розмірі 116641,38 грн (за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Н") №0012625005 від 21.02.2019 у розмірі 6862,60 грн (за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 330493,50 грн (встановлено порушення п.198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України), конкурсні вимоги;
- за податковим зобов'язанням по податковому повідомленню-рішенню (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 660987,00 грн (встановлено порушення п.198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 0,54 грн (період за який нарахована пеня: 29.01.2018 - 24.06.2019), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 336969,42 грн (період за який нарахована пеня: 13.02.2019 - 09.09.2020) конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 130081,74 грн (період за який нарахована пеня: 18.10.2017 - 31.10.2017), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №0003421407 від 17.01.2018 у розмірі 181109,59 грн (період за який нарахована пеня: 29.01.2018 - 09.09.2020), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "Н") №0012625005 від 21.02.2019 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 110) нараховано ТОВ "Прометей-Голд" штраф в сумі 116641,38 грн за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ (1166413,76 грн) та нараховано штраф в сумі 6862,60 грн за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ (22875,34 грн). Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2018 у справі №814/2170/17 та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних, встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201, та згідно зі ст. 120-1 ПК України.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0012625005 від 21.02.2019 направлялось на адресу ТОВ "Прометей-Голд" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, проте не було вручено боржнику з незалежних від податкового органу причин. Відтак, з урахуванням п. 42.2 ПК України, поштове відправлення вважається належним чином вручено боржнику.
Вказане повідомлення-рішення ТОВ "Прометей-Голд" не оскаржувалось, а тому вважається узгодженим.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 119) збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 991480,50 грн, у тому числі: за податковим зобов'язанням в сумі 660987,00 грн та штраф в сумі 330493,50 грн за порушення п. 198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту від 18.10.2017 №1355/14-29-14-07/39139456.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00037431407 від 31.10.2017 направлялось на адресу ТОВ "Прометей-Голд" рекомендованим листом з повідомленням про вручення за №5403008177916 та вручено останньому 01.11.2017.
ТОВ "Прометей-Голд" було оскаржено податкове повідомлення-рішення №00037431407 від 31.10.2017, проте рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.06.2018 у справі №814/307/18 відмовлено в задоволенні адміністративного позову ТОВ "Прометей-Голд" до Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 31.10.2017 № 00037451407, № 00037431407 і № 00037441407.
Податковий борг боржника з адмін. штрафів та інші санкції виник на підставі наступного:
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00018975005 від 06.12.2019 у розмірі 79,47 грн (період за який нарахована пеня: 21.12.2019 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00041231404 від 30.05.2018 у розмірі 176555,59 грн (період за який нарахована пеня: 29.08.2018 - 09.09.2020), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "ПС") №00018975005 від 06.12.2019 у розмірі 680,00 грн (за порушення п. 49.2 ст. 49 ПК України та п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "ПС") №00018975005 від 06.12.2019 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 115), на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 111.1 ст. 111 ПК України та відповідно п. 120.1 ст. 120 ПК України, застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 680,00 грн за порушення п.49.2 ст. 49 ПК України та п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 14.11.2019 №6025/14-29-50-05-06/39139456.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00018975005 від 06.12.2019 направлялось на адресу ТОВ "Прометей-Голд" рекомендованим листом з повідомленням про вручення за №5400138777878 та вручено останньому 10.12.2019.
В адміністративному або судовому порядку податкове повідомлення-рішення №00018975005 від 06.12.2019 не оскаржувалося.
по ТОВ "Зернотрейд Компані" (правонаступником якого є боржник):
Податковий борг боржника по податку на додану вартість виник на підставі наступного:
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Н") №0010571201 від 21.08.2017 у розмірі 4089946,84 грн (за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0010571201 від 21.08.2017 у розмірі 4663147,61 грн (період за який нарахована пеня: 04.10.2017 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "Н") №0010571201 від 21.08.2017 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 108) нараховано ТОВ "Зернотрейд Компані" штраф в сумі 4089946,84 грн за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201, та згідно зі ст. 120-1 ПК України (у редакції до 31.12.2016). Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 06.07.2017 №875/14-29-12-06/40387276.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0010571201 від 21.08.2017 направлялось на адресу ТОВ "Зернотрейд Компані" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, проте не було вручено ТОВ "Зернотрейд Компані" з незалежних від податкового органу причин. Відтак, з урахуванням п. 42.2 ПК України, поштове відправлення вважається належним чином вручено ТОВ "Зернотрейд Компані".
Вказане повідомлення-рішення ТОВ "Зернотрейд Компані" не оскаржувалось, а тому вважається узгодженим.
по ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей" (правонаступником якого є боржник):
Податковий борг боржника по податку на додану вартість виник на підставі наступного:
- за податковим зобов'язанням по податковому повідомленню-рішенню (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 4758348,00 грн (за порушення п. 198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України), конкурсні вимоги;
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 1189587,00 грн (за порушення п. 198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 2100191,40 грн (період за який нарахована пеня: 08.01.2019 - 29.01.2019), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 1877933,65 грн (період за який нарахована пеня: 28.05.2019 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 104) збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 5947935,00 грн, у тому числі: за податковим зобов'язанням в сумі 4758348,00 грн та штраф в сумі 1189587,00 грн за порушення п. 198.1, 198.3 ст. 198, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту від 08.01.2019 №39749858.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00006141408 від 29.01.2019 направлялось на адресу ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей" рекомендованим листом з повідомленням про вручення за №5403000069537 та вручено останньому 30.01.2019.
В адміністративному або судовому порядку податкове повідомлення-рішення №00006141408 від 29.01.2019 не оскаржувалося.
Податковий борг ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей" з адмін. штрафів та інші санкції виник на підставі наступного:
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "ПС") №00041241404 від 30.05.2018 у розмірі 413400,00 грн (за порушення пп. 39.4.2 п.39.4 ст. 39 ПК України), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00041241404 від 30.05.2018 у розмірі 215358,71 грн (період за який нарахована пеня: 11.06.2018 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "ПС") №00041241404 від 30.05.2018 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 121) нараховано ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей" штраф в сумі 413400,00 грн за порушення пп.39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПК України. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 16.05.2018 №1129/14-29-14-04/39749858.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00041241404 від 30.05.2018 направлялось на адресу ТОВ "Зерноторгова компанія "Прометей" рекомендованим листом з повідомленням про вручення за №5403008424352 та вручено останньому 31.05.2018.
В адміністративному або судовому порядку податкове повідомлення-рішення №00041241404 від 30.05.2018 не оскаржувалося.
по ТОВ "Прометей-Трейд" (правонаступником якого є боржник):
Податковий борг боржника по податку на додану вартість виник на підставі наступного:
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "Н") №0016931201 від 24.07.2017 у розмірі 290979,43 грн (за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0016931201 від 24.07.2017 у розмірі 281786,88 грн (період за який нарахована пеня: 25.07.2019 - 22.04.2024), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №0004031408 від 30.03.2017 у розмірі 2158207,47 грн (період за який нарахована пеня: 12.07.2019 - 22.04.2024), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0015591203 від 02.03.2018 у розмірі 15959,39 грн (період за який нарахована пеня: 16.03.2018 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 19.02.2018 у справі №814/2266/17 за позовом ТОВ "Прометей-Трейд" до ГУ ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0016931201/39981544 від 24.07.2017, залишеного без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 09.08.2018, задоволено повністю адміністративний позов ТОВ "Прометей-Трейд" до ГУ ДФС у Миколаївській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 24.07.2017 №0016931201/39981544. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Миколаївській області від 24.07.2017 №0016931201/39981544.
За такого, грошові вимоги у розмірі 290979,43 грн штрафу та 281786,88 грн пені, нараховані на підставі скасованого повідомлення-рішення (форми "Н") №0016931201 від 24.07.2017 не підлягають визнанню.
по ТОВ "Зерноброкер"(правонаступником якого є боржник):
Податковий борг боржника по податку на додану вартість виник на підставі наступного:
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "ПС") №0007785005 від 22.10.2019 у розмірі 1020,00 грн (за порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 ПК України), конкурсні вимоги;
- нарахування пені на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №0007785005 від 22.10.2019 у розмірі 214,65 грн (період за який нарахована пеня: 06.12.2019 - 22.04.2024), конкурсні вимоги.
Податковим повідомленням-рішенням (форми "ПС") №0007785005 від 22.10.2019 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 106) нараховано ТОВ "Зерноброкер" штраф в сумі 1020,00 грн за порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п.203.1 ст. 203 ПК України. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 09.09.2019 №4418/14-29-50-05-06/41597603.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0007785005 від 22.10.2019 направлялось на адресу ТОВ "Зерноброкер" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за №5400138285444, проте не було вручено ТОВ "Зерноброкер" з незалежних від податкового органу причин. Відтак, з урахуванням п. 42.2 ПК України, поштове відправлення вважається належним чином вручено ТОВ "Зерноброкер".
Вказане повідомлення-рішення боржником не оскаржувалось, а тому вважається узгодженим.
по ТОВ "Агро Традиції" (правонаступником якого є боржник):
Податковий борг ТОВ "Агро Традиції" з адмін. штрафів та інші санкції виник на підставі наступного:
- нарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню (форми "ПС") №00002345005 від 15.01.2019 у розмірі 8160,00 грн (за порушення п. 49.2 ст. 49 ПК України, п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233), конкурсні вимоги;
Податковим повідомленням-рішенням (форми "ПС") №00002345005 від 15.01.2019 ГУ ДПС у Миколаївській області (т. 2, а.с. 106) нараховано ТОВ "Агро Традиції" штраф в сумі 8160,00 грн за порушення п. 49.2 ст. 49 ПК України п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233. Дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 02/12.2019 №6630/14-29-50-05-06/41597603.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №00002345005 від 15.01.2019 направлялось на адресу ТОВ "Агро Традиції" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за №5400138285444, проте не було вручено ТОВ "Агро Традиції" з незалежних від податкового органу причин. Відтак, з урахуванням п. 42.2 ПК України, поштове відправлення вважається належним чином вручено ТОВ "Агро Традиції".
Вказане повідомлення-рішення ТОВ "Агро Традиції" не оскаржувалось, а тому вважається узгодженим.
З приводу грошових вимог щодо нарахованої пені на загальну суму 21990440,16 грн, суд зазначає наступне.
Як вже вказувалось вище, відповідно до пп. 129.9.1 п. 129.9 ст. 129 ПК України, пеня не нараховується, а нарахована підлягає анулюванню, зокрема, у разі закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Згідно розрахунку пені (т. 2, а.с. 80, 81):
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Ш") №00032725004 від 13.07.2020 у розмірі 1,64 грн (період за який нарахована пеня: 30.07.2020 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 30.07.2020, а тому 1095 днів закінчилися 29.07.2023;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030541402 від 26.04.2018 у розмірі 9444182,35 грн (період за який нарахована пеня: 06.08.2018 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 06.08.2018, а тому 1095 днів закінчилися 04.08.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030541402 від 26.04.2018 у розмірі 3334,23 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 22.12.2020, а тому 1095 днів закінчилися 21.12.2023;
- нараховано пеню на податкову декларацію з податку на прибуток підприємств №9164603019 від 08.08.2018 у розмірі 229,09 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 22.12.2020, а тому 1095 днів закінчилися 21.12.2023;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Ш") №0032715004 від 22.12.2020 у розмірі 106,74 грн (період за який нарахована пеня: 22.12.2020 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 22.12.2020, а тому 1095 днів закінчилися 21.12.2023;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00030551402 від 26.04.2018 у розмірі 364915,58 грн (період за який нарахована пеня: 06.08.2018 - 09.09.2020; право нарахування пені виникло 06.08.2018, а тому 1095 днів закінчилися 04.08.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0012625005 від 21.02.2019 у розмірі 40074,40 грн (період за який нарахована пеня: 11.03.2019 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 11.03.2019, а тому 1095 днів закінчилися 09.03.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 0,54 грн (період за який нарахована пеня: 29.01.2018 - 24.06.2019); право нарахування пені виникло 29.01.2018, а тому 1095 днів закінчилися 27.01.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 336969,42 грн (період за який нарахована пеня: 13.02.2019 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 13.02.2019, а тому 1095 днів закінчилися 11.02.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00037431407 від 31.10.2017 у розмірі 130081,74 грн (період за який нарахована пеня: 18.10.2017 - 31.10.2017); право нарахування пені виникло 18.10.2017, а тому 1095 днів закінчилися 16.10.2020;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №0003421407 від 17.01.2018 у розмірі 181109,59 грн (період за який нарахована пеня: 29.01.2018 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 29.01.2018, а тому 1095 днів закінчилися 27.01.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00018975005 від 06.12.2019 у розмірі 79,47 грн (період за який нарахована пеня: 21.12.2019 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 21.12.2019, а тому 1095 днів закінчилися 19.12.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00041231404 від 30.05.2018 у розмірі 176555,59 грн (період за який нарахована пеня: 29.08.2018 - 09.09.2020); право нарахування пені виникло 29.08.2018, а тому 1095 днів закінчилися 27.08.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0010571201 від 21.08.2017 у розмірі 4663147,61 грн (період за який нарахована пеня: 04.10.2017 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 04.10.2017, а тому 1095 днів закінчилися 02.10.2020;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 2100191,40 грн (період за який нарахована пеня: 08.01.2019 - 29.01.2019); право нарахування пені виникло 08.01.2019, а тому 1095 днів закінчилися 06.01.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №00006141408 від 29.01.2019 у розмірі 1877933,65 грн (період за який нарахована пеня: 28.05.2019 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 28.05.2019, а тому 1095 днів закінчилися 26.05.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №00041241404 від 30.05.2018 у розмірі 215358,71 грн (період за який нарахована пеня: 11.06.2018 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 11.06.2018, а тому 1095 днів закінчилися 09.06.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0016931201 від 24.07.2017 у розмірі 281786,88 грн (період за який нарахована пеня: 25.07.2019 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 25.07.2019, а тому 1095 днів закінчилися 23.07.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Р") №0004031408 від 30.03.2017 у розмірі 2158207,47 грн (період за який нарахована пеня: 12.07.2019 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 12.07.2019, а тому 1095 днів закінчилися 10.07.2022;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "Н") №0015591203 від 02.03.2018 у розмірі 15959,39 грн (період за який нарахована пеня: 16.03.2018 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 16.03.2018, а тому 1095 днів закінчилися 14.03.2021;
- нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення (форми "ПС") №0007785005 від 22.10.2019 у розмірі 214,65 грн (період за який нарахована пеня: 06.12.2019 - 22.04.2024); право нарахування пені виникло 06.12.2019, а тому 1095 днів закінчилися 04.12.2022.
Отже, за податковою декларацією з податку на прибуток підприємств №9164603019 від 08.08.2018 та вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, 1095 днів закінчилися ще до подання заяви з грошовими вимогами.
Зважаючи на викладене та з урахуванням норм пп. 129.9.1 п. 129.9 ст. 129 ПК України, заявлена Головним управлінням ДПС у Миколаївській області пеня на загальну суму 21990440,16 грн підлягає анулюванню у зв'язку із закінченням 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до ПК України виникло право нарахувати таку пеню платнику податків, а, отже, підстави для задоволення вказаних грошових вимог відсутні.
Заперечення кредитора на повідомлення ліквідатора щодо часткового визнання його грошових вимог, з посиланням на п. 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ, ст. 102 ПК України ПК України, не спростовують висновків суду щодо часткового визнання грошових вимог.
З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що грошові вимоги ГУ ДПС у Миколаївській області до боржника слід визнати частково на загальну суму 11576193,92 грн, у тому числі: 5419335,00 грн за основним зобов'язанням (третя черга) та 6156858,92 грн штрафних санкцій (шоста черга), які є конкурсними без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
При цьому, судом зазначається, що включенню до реєстру вимог кредиторів також підлягають 4844,80 грн судового збору, сплачені ГУ ДПС у Миколаївській області при поданні заяви з грошовими вимогами до боржника, з урахуванням положень частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (6056,00 грн х 0,8).
Керуючись ст. 2, 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Визнати частково грошові вимоги Головного управління ДПС України у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Форекс" на загальну суму 11576193,92 грн, з якої: 5419335,00 грн із задоволенням у третю чергу (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), 6156858,92 грн із задоволенням у шосту чергу (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), а також 4844,80 грн судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника із задоволенням у першу чергу.
2. Відхилити решту грошових вимог.
3. Копію ухвали надіслати кредитору, ліквідатору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали суду складено 24.11.2025 (з урахуванням умов воєнного стану).
Суддя В.С. Адаховська