Справа 556/193/25
Номер провадження 3/556/301/2025
04.07.2025 року сел.Володимирець
Суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Іванків О.В.,
при секретарі Кньовець Н.П.,
у відкритому судовому засіданні в сел. Володимирець,
з участю прокурора Кругліцького М.М.
розглянувши матеріали, що надійшли від 1-го сектору Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, юрисконсульта Філії «ВП «РАЕС» АТ «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»,-
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 , порушила вимоги фінансового контролю, а саме будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала декларацію при таких обставинах.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді юристконсульта Філії «ВП «РАЕС» АТ «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», будучи згідно з підпунктом «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , визнала свою вину, пояснила, що наміру ухилятись від декларування не мала, щиро розкаялася у вчиненому. Просила звільнити від відповідальності.
В своєму висновку представник прокуратури Володимирецького району зазначив, що ОСОБА_1 , винна у вчиненні інкримінованого правопорушення, однак враховуючи, що вона вперше притягується до відповідальності, розкаялася у вчиненому, просив обрати мінімальний штраф, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно розпорядження селищного голови Рафалівської селищної ради від 16.02.2022 № 08-к, ОСОБА_2 , з 17.02.2022 призначено на посаду начальника відділу юриста правової, кадрової, інформаційної роботи та земельних ресурсів Рафалівської селищної ради, та присвоєно дев'ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Розпорядженням № 138 від 12.09.2022 у зв'язку зі зміною прізвища після реєстрації шлюбу змінено прізвище " ОСОБА_3 " на " ОСОБА_4 ".
Відповідно до розпорядження № 14-к від 24.11.2022 ОСОБА_1 , звільнено з посади начальника відділу юриста правової, кадрової, інформаційної роботи та земельних ресурсів Рафалівської селищної ради, з 30.11.2022.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пункту 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, у якому особа припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в термін не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно 3 на відомостями Реєстру НАЗК веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік (після звільнення) о 21:28 год. 06.02.2024.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік (після звільнення), несвоєчасно без поважних причин.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік.
Викладені вище факти протиправної діяльності підтверджуються поясненнями ОСОБА_1 , відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також іншими доданими матеріалами.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.
У відповідності до ст. ст. 34, 35 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, визнається щире розкаяння винного, обставини, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
При обранні розміру та виду адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Так, ОСОБА_1 , скоїла правопорушення вперше, розкаялася у вчиненому, в даний час усунула порушення, оскільки подала декларацію.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, однак враховуючи, що вчинене вперше правопорушення не спричинило істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам та свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом, оскільки термін подачі декларації порушено на незначний час (всього шість днів), приймаючи до уваги обставини події та особу порушниці, суд приходить до висновку, що вказане правопорушення є малозначним.
Враховуючи викладене, керуючись ст.22, ст.ст.33-35, 172-2 КУпАП, Законом України Про засади запобігання та протидії корупції, суд, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, звільнити її від відповідальності на підставі ст.22 КУпАП із оголошенням усного зауваження.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.В.Іванків