Ухвала від 24.11.2025 по справі 524/14841/25

Справа № 524/14841/25

Провадження № 2-а/524/153/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.11.2025 м. Кременчук

Суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Мельник Н.П., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до поліцейського взводу № 2 роти № 2 Батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Бакая Владислава Ігоровича, Департамента патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

УСТАНОВИВ:

21.11.2025 до суду звернувся із позовом ОСОБА_1 до поліцейського взводу № 2 роти № 2 Батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Бакая В.І., Департамента патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача. У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача (ст. 25 КАС України).

Параграфом 2 глави 11 КАС України не визначено інших особливостей щодо підсудності цієї категорії справ.

Із змісту позову слідує, що позивач скористався правом вибору підсудності справи відповідно до ст. 25 КАС України за місцем знаходження відповідача поліцейського взводу № 2 роти № 2 Батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Б.І., посилаючись на те, що саме цієї особою складена спірна постанова.

Разом з тим, згідно ст. 4 КАС України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно - владні управлінські функції, у тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.

Відповідачем по справі може бути відповідно до ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. Суб'єктом владних повноважень визначено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Ч.3 ст. 288 КУпАП передбачений порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до якого постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, можна оскаржити у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Як передбачено п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

У справах, розгляд яких віднесений до відання органів, зазначених у ст. ст. 222 - 244-20 цього Кодексу, посадові особи вказаного органу діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені центрального органу виконавчої влади.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Суд зазначає, що оскільки позивачем у позові зазначено одного з відповідачів особу, яка відповідно до ст. 43 КАС України не має адміністративної процесуальної правосуб'єктності, з урахуванням місця знаходження іншого відповідача Департамента патрульної поліції у м. Києві на вул. Федора Ернста, 3, розгляд цієї справи підлягає розгляду за місцем знаходження Департамента патрульної поліції за територіальною підсудністю у Солом'янському районному суді міста Києва.

На підставі п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження по справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду в порядку, встановленому ст. 29 цього Кодексу.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (ч. 1 ст. 30 КАС України).

Керуючись ст. ст. 4, 20, 25, 29, 30, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Передати за підсудністю до Солом'янського районного суду міста Києва матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до поліцейського взводу № 2 роти № 2 Батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Бакая Владислава Ігоровича, Департамента патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, що підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд, протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.

Суддя Н.П. Мельник