Дата документу 24.11.2025
Справа № 334/9796/25
Провадження № 3/334/3202/25
про повернення матеріалів справи для належного оформлення
24 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Дніпровського районного суду м. Запоріжжя Телегуз С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонер, до 30.06.2023 року начальник Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
21.11.2025 року до суду з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла справа про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно протоколу №415 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складеного 20.11.2025 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Гордійчуком М.В., встановлено, що колишній начальник Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.2 ст.45, п.2-7 прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, саме: несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні»). Місцем вчинення адміністративного правопорушення є: АДРЕСА_2 , датою вчинення адміністративного правопорушення є 12.02.2024, фактичним днем виявлення адміністративного правопорушення є 20.11.2025.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку, що справа про адміністративне правопорушення не може бути розглянута судом належним чином, так як остання містить недоліки, які перешкоджають об'єктивному розгляду.
Відповідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст.257 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення.
За загальним правилом згідно ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, також ст.276 КУпАП передбачено, що в певним випадках розгляд справи може проводитись за місцем проживання порушника.
У Рішенні Конституційного Суду № 5-рп/2015 від 26.05.2015 року Конституційний Суд України дійшов висновку, що словосполучення "за місцем його вчинення", яке міститься в положенні частини першої статті 276 Кодексу, визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Судом встановлено, що у протоколі №415 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 20.11.2025 року вказано, що місцем вчинення правопорушення є: АДРЕСА_2 , оскільки ОСОБА_1 подавала декларацію за адресою мешкання доньки.
Однак, за загальним правилом, місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи, трудові / договірні відносини з якими свідчать про приналежність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення.
Так, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, орган місцевого самоврядування - Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району, код ЄДРПОУ 37573822, місцезнаходження юридичної особи: м. Запоріжжя, вул. В'ячеслава Зайцева (Лермонтова) буд.14.
Таким чином, судом встановлено, що місцем вчинення правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП є місце знаходження органу місцевого самоврядування - Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району (м. Запоріжжя, вул. В'ячеслава Зайцева (Лермонтова) буд.14), трудові відносини з яким свідчать про приналежність ОСОБА_1 до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У зв'язку з чим, вважаю за необхідне адміністративний матеріал повернути до Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для належного оформлення, з подальшим вирішенням питання щодо направлення справи до Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя за місцем вчинення правопорушення.
Керуючись ч.1 ст.172-6, 245, 256, 257, 276, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідно протоколу №415 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 20.11.2025 року - повернути до Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для належного оформлення, з подальшим вирішенням питання щодо направлення справи до Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя за місцем вчинення правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.М. Телегуз