Ухвала від 21.11.2025 по справі 732/1916/25

Справа № 732/1916/25

Провадження № 1-кс/732/167/25

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до інформації,

яка містить охоронювану законом таємницю

21 листопада 2025 року м. Городня

Слідчий суддя Городнянського районного суду Чернігівської області - ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Городня клопотання старшого слідчого СВ ВП № 3 (м. Городня) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12025270460000209 від 16.11.2025,

УСТАНОВИВ:

18 листопада 2025 року до Городнянського районного суду Чернігівської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ ВП № 3 (м. Городня) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області майора поліції ОСОБА_3 , яке було погоджено прокурором Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що провадженні слідчих слідчого відділення ВП №3 (м. Городня) Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали досудового розслідування, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025270460000209 від 16 листопада 2025 року.

Розслідуванням встановлено, що 15 листопада 2025 року до відділення поліції №3 (м. Городня) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області з заявою звернулася ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканка АДРЕСА_1 та повідомила, що 13.11.2025, вранці її брат ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за вказаною адресою, страждає на психічні захворювання та зловживає спиртними напоями пішов з дому та не повернувся, на зв'язок не виходить і місце його перебування заявниці невідоме.

Допитана в якості потерпілої ОСОБА_5 показала, що вона проживає в одному будинку з братом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Брат страждає на психічне захворювання - шизофренію та зловживає спиртними напоями. 13.11.2025 о 07:20 ОСОБА_5 пішов з дому та не повернувся. При собі брат мав мобільний телефон з абонентським номером оператора мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , який є виключеним. Місце перебування брата їй невідоме.

До цього часу місце перебування ОСОБА_6 не встановлено.

Для встановлення місця перебування ОСОБА_5 необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про мобільні з'єднання абонента мобільного зв'язку з номером НОМЕР_1 за період часу з 08 години 10.11.2025 по 09 годину 17.11.2025, так як дана інформація сприятиме встановленню осіб, з якими ОСОБА_5 міг спілкуватися незадовго до моменту зникнення безвісти та після того як покинув місце проживання та які можуть знати, де він перебуває.

Агресивна війна російських військ на території України призвела до перебоїв у роботі мобільного інтернету та мобільного зв'язку в різних регіонах країни та до пошкоджень інфраструктури, як безпосередньо операторів, так і підприємств енергетичного сектору. У зв'язку з цим ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » було прийнято рішення про створення під час військового стану функції «національний роумінг», що дає можливість мігрувати (переходити від одного до іншого) між різними операторами мобільного зв'язку.

Враховуючи вищевикладене, а також з метою перевірки отриманої інформації, встановлення корисних для слідства відомостей, виникла необхідність звернутись із клопотанням про отримання ухвали суду про тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у оператора стільникового зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Інформація, яка знаходиться у вказаних операторів телекомунікаційних послуг про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як доказу кримінальному провадженні, а тому слідчий змушений звернутися з даним клопотанням до суду.

Слідчий, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження, в судове засідання не з'явився, у клопотанні просив розгляд проводити без його участі.

Слідчим у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України в поданому клопотанні вказав про наявність підстав вважати, що існує реальна загроза, зміни або знищення документів, а тому відповідне клопотання підлягає розгляду без виклику осіб, у володінні якої вони перебувають, а саме представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий суддя, вивчивши доводи, на які посилається слідчий щодо наявності підстав для загрози, зміни або знищення документів, що перебувають у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », дійшов висновку, що відсутні підстави для застосування ч. 2 ст. 163 КПК України, а тому слід повідомити представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про дату судового засідання.

Представник особи у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », повідомлялося належним чином (а. с. 14).

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України визначено, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим і здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Оскільки розгляд клопотання здійснювався за відсутності учасників судового провадження, а тому фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження слідчим суддею не проводилося.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, приходжу до висновку про доведеність підстав для задоволення клопотання.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити з них копії та вилучити їх.

Згідно із ст. 162 КПК України, інформація, яка знаходиться у операторів і провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо, віднесена до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про те, що ненадання доступу до запитуваної органом досудового розслідування інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо абонента з номерами оператора мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які перебувають у володінні операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », може негативно вплинути на встановлення істини в кримінальному провадженні, швидке, повне та неупереджене розслідування обставин кримінального правопорушення та прийняття об'єктивного рішення, а тому вважає, що клопотання є обґрунтованим, у зв'язку з чим підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 107, 132, 159, 162, 163, 164 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ВП № 3 (м. Городня) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Зобов'язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , виготовити на паперовому та електронному носії документ, що містить інформацію про зв'язок кінцевих обладнань споживача телекомунікаційних послуг мобільного телефону (абонент А) з абонентським номером оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , за період часу з 08 години 10.11.2025 по 09 годину 17.11.2025, зокрема:

1.1. Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання (абонент А), а саме адреса місце перебування абонента телефонного номера в момент кожного вхідного і вихідного телефонного з'єднання та вхідних і вихідних SМS і ММS - повідомлень.

1.2. Індетифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний індетифікатор сім-картки (ІМЕІ), міжнародний індетифікатор кінцевого обладнання ( далі - ІМЕІ) тощо.

1.3. Типи з'єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо.

1.4. Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.

1.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку абонента А за вказаний період часу (абонент Б).

1.6. Всі ІМЕІ з якими працювала вказана sim-карти за вказаний проміжок часу,та забезпечити тимчасовий доступ і можливість вилучення слідчому слідчого відділення ВП №3 (м. Городня) ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого відділення ВП №3 (м. Городня) ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення ВП №3 (м. Городня) ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_8 , начальнику СВ ВП №3 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_9 .

Строк дії ухвали встановити до 21 грудня 2025 року включно.

Другий примірник ухвали, копію ухвали вручити слідчому.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
131998469
Наступний документ
131998471
Інформація про рішення:
№ рішення: 131998470
№ справи: 732/1916/25
Дата рішення: 21.11.2025
Дата публікації: 25.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Городнянський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (21.11.2025)
Дата надходження: 18.11.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОЙКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
БОЙКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА