Постанова від 21.11.2025 по справі 486/225/24

Справа №: 486/225/24 Провадження № 3/486/7/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2025 року м. Південноукраїнськ

Південноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого судді Далматової Г.А.,

при секретарі Маляновій А.А.,

учасники справи: особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділення поліції №3 Вознесенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2024 року об 20:01 годині ОСОБА_1 по вул. Миру, 10 м. Южноукраїнськ (Південноукраїнськ), Вознесенського району, Миколаївської області, керував мотоциклом «GEON» державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме, розширені зіниці очей, блідий колір обличчя. Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в найближчому медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу розподілено судді Далматовій Г.А. 10 листопада 2025 року.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Судом було вчинені всі можливі дії щодо виклику останнього в судове засідання, а тому, беручи до уваги строки розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності, що не суперечить вимогам ст. 268 КУпАП.

Дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.

Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядок).

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст.266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Відповідно до п. 4 розділу 1 Інструкції ознаками наркотичного є: наявність однієї чи декількох ознак, а саме, звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Згідно п. 7 розділу 1 Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться:

- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Відповідно до п. 7 розділу ІІІ Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.

Пунктом 8 Порядку встановлено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Тому відмова водія від проходження огляду на визначення перебування особи, яка керує транспортним засобом, в стані наркотичного сп'яніння має бути зафіксована поліцейським за допомогою технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків, що в даному випадку було дотримано.

Вимоги ст. 266 КУпАП, Інструкції та Порядку доповнюють один одного і не суперечать один одному.

Постановою серії БАД № 602908 від 20 січня 2024 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121-3 та ч. 1 ст. 126 КУпАП за те, що 21 січня 2024 року об 20:01 год. ОСОБА_1 по вул. Миру, 10, в м. Южноукраїнську (м. Південноукраїнську), Вознесенського району, Миколаївської області керував мотоциклом «GEON» державний номерний знак НОМЕР_1 , у якого державний номерний знак не відповідає транспортному засобу НОМЕР_2 , без поліса цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

З дослідженого в судовому засіданні диску із відеозаписом під назвою «VIP-20240122-WA0006.mp4» вбачається, як ОСОБА_1 керував мотоциклом «GEON» державний номерний знак НОМЕР_1 /тайм код 02:10/.

На відеозаписі № «0000000_00000020240121201119_0003» зафіксовано, як ОСОБА_1 повідомлено про наявність поліцейського підозри, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння, зокрема, розширені зіниці очей та блідий колір обличчя / тайм код 01:22/. ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в найближчому медичному закладі /тайм код 01:39/, але ОСОБА_1 відмовився / тайм код 02:18/.

Дата та час на відеозаписах співпадають із датою та часом, зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення.

Досліджені судом докази повністю узгоджуються між собою та підтверджують вину ОСОБА_1 у порушенні ним вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, а саме відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ч. 6 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.

Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Таким чином, закінчились строки притягнення до адміністративної відповідальності, так як днем вчинення адміністративного правопорушення є 20 січня 2024 року.

За таких обставин, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Південноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Г.А. Далматова

Попередній документ
131997839
Наступний документ
131997841
Інформація про рішення:
№ рішення: 131997840
№ справи: 486/225/24
Дата рішення: 21.11.2025
Дата публікації: 25.11.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (21.11.2025)
Дата надходження: 05.02.2024
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
09.04.2024 08:45 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
09.05.2024 08:45 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
13.06.2024 09:00 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
18.07.2024 09:30 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
08.10.2024 08:45 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
04.11.2024 08:45 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
17.01.2025 09:30 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
31.01.2025 08:50 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
21.11.2025 08:00 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАЛМАТОВА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
САВІН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ДАЛМАТОВА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
САВІН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Барченко Володимир Васильович