Справа №468/1712/25
3/468/618/25
20.11.2025 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Звягіна О.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП,-
28.07.2025 року о 12 год 00 хв ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 вчинив акт домашнього насильства психологічного характеру по відношенню до своєї матері, а саме вживав на її адресу нецензурну лайку, внаслідок чого завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
ОСОБА_1 30.01.2025 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, відповідно до постанови Тернопільського міськрайонного суду № 607/1719/25, яка долучена до матеріалів справи.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про день, час та місце розгляду був повідомлений належним чином.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 148766 від 28.07.2025 року, в якому вказано обставини вчинення вищевказаного правопорушення; заявою та поясненнями потерпілої та ОСОБА_1 , постановою по справі № 607/1719/25.
Оцінивши вказані докази у їх сукупності дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбачений ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що його слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1КУпАПу разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 173-2 ч.3, 40-1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, в сумі - 1020 гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605 гривень 60копійок
Роз'яснити правопорушнику, що згідно частини 1статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений частиною першою статті 307 КУпАП, при примусовому виконанні постанови суду, згідно ч.2ст.308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Постанова судді в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, законним представником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Миколаївського апеляційного суду через Баштанський районний суд Миколаївської області .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.