Справа №: 307/4439/25
Провадження № 3/307/1656/25
24 листопада 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Стецюк М.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України,
за вчинене правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
роз'яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України,
ОСОБА_1 , 08 листопада 2025 рокуо 08 год. 20 хв. в с. Нижня Апша, вул. Центральна (Борканюка), Тячівського району, Закарпатської області керуючи транспортним засобом «Мазда 2», державний номерний знак НОМЕР_2 , не обрала безпечної швидкості руху та не врахувала дорожньої обстановки та допустила виїзд поза проїзною частиною дороги. Внаслідок чого автомобіль перекинувся. Потерпілих немає. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 12.1 та п. 13.1 Правил дорожнього рух, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою не визнала та пояснила, що того дня вона їхала на автомобілі та внаслідок засліплення сонцем завчасно не побачила попереду їдучий транспортний засіб, який мав на меті виконати маневр повороту ліворуч. Для того щоб уникнути зіткнення з вказаним автомобілем, вона вирішила загальмувати і з'їхати на узбіччя, проте дорога була мокра і після виїзду одним колесом на узбіччя автомобіль став не керованим, внаслідок чого автомобіль перекинуло. Потерпілих не було, тільки автомобіль зазнав механічних пошкоджень.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року Європейський суд з прав людини повторює, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Таким чином, враховуючи, пояснення ОСОБА_1 особливості отриманих транспортним засобом механічних пошкоджень у результаті дорожньо-транспортної пригоди, дослідивши схему місця дорожньо-транспортної пригоди, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №506794 від 08 листопада 2025 року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 08 листопада 2025 року, постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №6108716 від 08 листопада 2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08 листопада 2025 року.
Невизнання вини ОСОБА_1 суд оцінює критично та вважає, що дані твердження є безпідставним та такими, що спростовуються встановленим обставинам справи, а позицію останньої щодо невизнання вини суд вважає способом її захисту з метою уникнення відповідальності.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Згідно з ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення.
Суддя М.Д.Стецюк