Справа № 175/17603/25
Провадження № 1-кс/175/1794/25
іменем України
19 листопада 2025 року селище Слобожанське Дніпровського
району Дніпропетровської області
Слідчий суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_2 погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 , в межах кримінального провадження №12025052390001427 від 27.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
Клопотанням, поданим на розгляд слідчому судді, слідчий порушує питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять законом охоронювану таємницю та зберігаються у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради, за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення медичних документів, а саме: довідок, виписок, медичної карти амбулаторного, стаціонарного хворого, та рентгенівських знімків на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого 27.10.2025 року було доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради для надання першої медичної допомоги.
З клопотання вбачається, що провадженні слідчого відділу Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025052390001427 від 27.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження).
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Донецькою спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області.
Під час досудового розслідування було встановлено, що 27.10.2025 приблизно о 10:00 год., водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (військовослужбовець ЗСУ ВЧ НОМЕР_1 , 24 ОМБр, мотопіхотна батарея, 1 взвод, радіотелефоніст, солдат) керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «Opel» моделі «Astra» р.н. НОМЕР_2 , рухався проїзною частиною вул. Рум'янцева, м. Краматорськ, в напрямку від вул. Магнітогорська до вул. Академічна. Рухаючись у вказаному напрямку, водій ОСОБА_5 , на нерегульованому перехресті нерівнозначних доріг, не надав дорогу та вчинив зіткнення з транспортним засобом - автомобілем марки «Skoda» моделі «Octavia» р.н. НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (військовослужбовець ЗСУ ВЧ НОМЕР_4 , 112 Навчальний центр, розвідник сапер, солдат), який рухався проїзною частиною вул. Академічна (яка є головною дорогою) м. Краматорськ, в напрямку від вул. Транспортна до вул. Рум'янцева. Після зіткнення автомобіль марки «Opel» моделі «Astra» р.н. НОМЕР_2 , в некерованому стані, виїхав за межі перехрестя та вчинив зіткнення з рогом буд. АДРЕСА_2 . В результаті даної ДТП водій ОСОБА_5 , та водій ОСОБА_4 отримали тілесні ушкодження.
Враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, а саме необхідне проведення судово-медичної експертизи стосовно отриманих в результаті вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 тілесних ушкоджень. Для проведення цієї експертизи експертам - ДСУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу СМЕ потерпілих, обвинувачених, та інших осіб необхідно надати медичні документи, а саме довідки, виписки, медичну карту амбулаторного хворого та рентгенівські знімки на ім'я ОСОБА_4 , якого було доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради у зв'язку з тілесними ушкодженнями, що були отримані ним внаслідок даної ДТП.
Інформація, щодо діагнозу ОСОБА_4 міститься в медичних документах на ім'я останнього, а саме довідках, виписках, медичній карті амбулаторного, стаціонарного хворого, та рентгенівських знімках, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради. Проведення тимчасового доступу до зазначених речей і документів дасть змогу отримати відомості, які у своїй сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні можуть мати суттєве значення для встановлення його обставин.
Без отримання вищезазначеної інформації, на даний час, неможливо повно встановити обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, згідно ст. 91 КПК України, зокрема, обставини події кримінального правопорушення, послідовності дій осіб, які імовірно причетні до вчинення кримінального правопорушення, встановленні винних осіб та механізму вчинення злочину.
Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Клопотання, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
З наданих суду документів вбачається, що існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення такого ступеню тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З урахуванням вищенаведених обставин, слідчий суддя вважає, що інформація та документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, можуть перебувати у володінні юридичної особи, і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та відомості, які містяться в цих документах, у сукупності з іншими речами і документами, можуть бути використані як докази, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
На переконання слідчого судді, сторона кримінального провадження довела можливість використання вказаних речей і документів як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В той же час клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню, з огляду на те, що слідчий у своєму клопотанні просить надати тимчасовий доступ до документів іншим працівникам оперативних підрозділів органів Національної поліції, визначених слідчим відповідним дорученням про проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст. ст. 40, 41 КПК України, однак згідно інформації, яка міститься у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у склад групи слідчих у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025052390001427 від 27.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, зазначені співробітники не входять. Тому в частині клопотання щодо надання тимчасового доступу до документів іншим працівникам оперативних підрозділів органів Національної поліції, тобто особам які не здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні, слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_2 погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 , в межах кримінального провадження №12025052390001427 від 27.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити частково.
Надати слідчому Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять законом охоронювану таємницю та зберігаються у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради, за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення медичних документів, а саме: довідок, виписок, медичної карти амбулаторного, стаціонарного хворого, та рентгенівських знімків на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого 27.10.2025 року було доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради для надання першої медичної допомоги.
Зобов'язати представників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Краматорської міської ради, за адресою: АДРЕСА_1 , надати для вилучення медичні документи, а саме: довідки, виписки, медичну картку амбулаторного, стаціонарного хворого, та рентгенівські знімки на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого 27.10.2025 року було доставлено у вказаний вище закладі охорони здоров'я для надання першої медичної допомоги.
Строк дії ухвали - до 19 грудня 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1