Справа № 761/38370/25
Провадження № 1-р/761/131/25
10 листопада 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву представника ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 про роз'яснення ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 06.10.2025,
31 жовтня 2025 року через систему «Електронний суд» до Шевченківського районного суду міста Києва надійшла заява представника ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 про роз'яснення ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 06.10.2025 у справі №761/38370/25.
Як на підставу звернення з даною заявою заявник посилається на те, що як вбачається з ухвали слідчого судді від 06.10.2025 року, досудове розслідування у кримінальному провадженні №72024001530000030 від 06.12.2024 року здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1. ст. 212, ч.2 ст. 364 КК України. При цьому, предметом розслідування у даному кримінальному провадженні є земельні ділянка з кадастровими номерами 4624584300:03:000:0255 та 4624584300:03:000:0001.
Також зазначено, що в ході досудового розслідування встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в податковій звітності 15.12.2021 року відображено відомості щодо взяття на облік об'єктів оподаткування, а саме: земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0255, місцезнаходження об'єкта оподаткування: Україна, Львівська область, Сколівський район, смт. Славське; земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001, місцезнаходження об'єкта оподаткування: Україна, Львівська область, Сколівський район, смт. Славське.
Славською селищною радою 27.08.2024 року було отримано запит керівника ІНФОРМАЦІЯ_3 №23.11/2.2/30/5560-24 від 27.08.2024 року, предметом якого було надання документів щодо земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001.
У відповідь на вказаний запит ІНФОРМАЦІЯ_4 у встановлені законом строки була надана відповідь, яка містила обґрунтування відсутності у розпорядженні органу місцевого самоврядування запитуваних документів.
Окрім зазначеного запиту на адресу ІНФОРМАЦІЯ_5 за підписом керівника відділу Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_4 надійшла вимога №11/6/4.5.3/30340-24 від 10.12.2024 р. про надання інформації та документів щодо реєстрації права власності на земельні ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001 та 4624584300:03:000:0255 (яка зазначена в ухвалі як така, що мала попередній кадастровий номер 4624584300:03:000:0145), на яку органом місцевого самоврядування була надана відповідь №24/02-18/2094 від 18.12.2024 року.
При цьому, подаючи відповідне клопотання про надання тимчасового доступу до
речей і документів, суб'єктами такого подання (слідчий за погодженням з прокурором) не було враховано, що на момент видачі державних актів на право власності на земельні ділянки серії та номер ЯГ №200257 від 06.07.2007 р. та ЯД №714278 від 21.03.2007 року, територія, на якій такі ділянки знаходяться до підвідомчості ІНФОРМАЦІЯ_5 не відносилася, а відтак, остання позбавлена можливості володіти чи розпоряджатися будь-якою інформацією щодо підстав проведення державної реєстрації за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на земельні ділянки за кадастровими номерами 4624584300:03:000:0001 та 4624584300:03:000:0255.
В ІНФОРМАЦІЯ_6 на розгляді перебувала вимога керівника відділу Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України №11/6/4.5.3/16112-25 від 16.06.2025 року, предметом якої було надання документів щодо земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0145, на яку, відповідно, орган місцевого самоврядування надав відповідь листом №25/02-18/1013 від 17.07.2025 з усіма наявними підтверджуючими документами. Зокрема, були надані витяг з рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 №899 від 07.10.2021 року «Про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок», зокрема, щодо земельної ділянки, площею 1,7232 га з кадастровим номером 4624584300:03:000:0145, з додатком до нього, копія заяви ОСОБА_5 від 07.09.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 1,7232 га з кадастровим номером 4624584300:03:000:0145, копія паспорта заявника, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 29.09.2021р., копія проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_5 за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення. Одночасно, орган місцевого самоврядування повідомив про відсутність у його розпорядженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, оскільки при відведенні земельної ділянки у власність фізичної особи така технічна документація не розроблялась, а також роз'яснив, що процедура та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру, у тому числі виправлення помилки, допущеної у відомостях Державного земельного кадастру, визначає Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012р. №1051.
Також, на розгляд ІНФОРМАЦІЯ_5 надійшла вимога №11/6/4.5.3/21762-25 від 20.08.2025 року, предметом якої було надання органом місцевого самоврядування прийнятих рішень.
У зв'язку з тим, що запитувані в органі місцевого самоврядування рішення містять відомості про фізичних осіб, зокрема, їхні прізвища, імена та по батькові та інші персональні дані, що у розумінні положень ст. 162 КПК України відносяться до документів, які містять охоронювану законом таємницю, доступ до яких здійснюється в порядку, визначеному законом, надання їх копій без чіткої конкретизації земельних ділянок призвело б до необґрунтованого розголошення персональних даних невизначеного кола осіб, та, як наслідок, до порушення органом місцевого самоврядування вимог законодавства.
Вищенаведені положення законодавчих актів унеможливили виконання Вимоги №11/6/4.5.3/21762-25 від 20.08.2025 року, оскільки остання не містила відомостей про кадастрові номери земельних ділянок, які надали б можливість однозначно визначити земельні ділянки, щодо яких здійснюється досудове розслідування та щодо яких були прийняті запитувані органом досудового розслідування рішення.
У зв'язку з чим, просить роз'яснити резолютивну частину ухвали слідчого судді, а
саме:
- до яких оригіналів рішень про виділення земельних ділянок в порядку безоплатної передачі з усіма додатками за 2020-2022 роки з можливістю вилучення їх копій повинен бути надано доступ - тих, що стосуються земельних ділянок з кадастровими номерами 4624584300:03:000:0001 та 4624584300:03:000:0255 (4624584300:03:000:0145) за 2020-2022 рік?
- у випадку, якщо судом надано тимчасовий доступ до рішень, предметом яких земельні ділянки з іншими кадастровими номерами, по яких саме кадастрових номерах такі (рішення) повинні бути надані.
Сторони в судове засідання не з'явились.
Від представника заявника надійшла заява про розгляд заяви без його участі та підтримання останньої.
Детективом БЕБ ОСОБА_6 подано заяву про розгляд справи без його участі. Просить відмовити в задоволенні останньої.
Відсутність вказаних осіб, відповідно до ч. 2 ст. 380 КПК України, не перешкоджає розгляду заяви про роз'яснення рішення.
Проаналізувавши доводи заяви та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні заяви виходячи з наступного.
Так, згідно ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Тобто, роз'яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Роз'яснюючи вирок, ухвалу, суд не вправі змінювати зміст вироку, ухвали, тобто не має права змінювати зміст відомостей, викладених у вироку або ухвалі. Вимоги, які пред'являє кримінальний процесуальний закон до змісту ухвали або вироку, містяться у статтях 372 і 374 КПК.
Водночас, як встановлено судом, текст, що містить ухвала Шевченківського районного суду м. Києва від 06.10.2025 чітко та ясно викладений у доступній та зрозумілій формі, з посиланням на мотиви прийняття рішення та норми діючого законодавства.
Мотивувальна та резолютивна частини ухвали суду є зрозумілою і такою, що не припускає іншого тлумачення.
Відповідно до ч.2 ст. 13 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Отже, аналізуючи зміст ухвали від 06.10.2025, слідчий суддя приходить до висновку, що він є вичерпним, зрозумілим та не потребує додаткового роз'яснення.
У зв'язку із зазначеним слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для відмови у задоволенні заяви про роз'яснення судового рішення.
Керуючись ст.ст. 380, 369-372, 376 КПК України,
У задоволенні заяви представника ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 про роз'яснення ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 06.10.2025 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Cлідчий суддя
Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_7