Справа № 761/13004/25
Провадження № 2/761/6156/2025
13 листопада 2025 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Харечко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду спільну заяву сторін про затвердження мирової угоди по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
В провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вказана цивільна справа.
24 липня 2025р. на адресу суду надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди, яка укладена сторонами 04 липня 2025р.
В судове засідання сторони не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені в установленому законом порядку.
Вивчивши матеріали мирової угоди поданої сторонами цивільного процесу на затвердження до суду, надавши оцінку наявним в матеріалах справи доказам, суд приходить до наступних висновків.
Мирова угода - це досягнута між сторонами в ході судового розгляду і під контролем суду заснована на взаємних поступках угода, яка по новому визначає їх суб'єктивні права та обов'язки.
Метою такої угоди є врегулювання спору між самими сторонами, а її умови можуть стосуватися лише прав та обов'язків сторін та предмету спору. Не може визнаватися судом мирова угода, в якій нічого не вирішено про долю заявлених позивачем вимог і умови якої не пов'язані зі спірними правовідносинами, так як така угода не приведе до усунення конфлікту.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно із ч. 2, 4 ст. 207 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
При затвердженні мирової угоди цивільний процесуальний закон покладає на суд обов'язок перевірити чи не суперечать умови мирової угоди закону, чи не порушують такі умови права, свободи та інтереси інших осіб, чи не суперечать дії законного представника однієї із сторін мирової угоди інтересам особи, яку він представляє, чи мають представники сторін відповідні повноваження на укладення мирової угоди та роз'яснити сторонам наслідки визнання мирової угоди.
Оцінивши наведені сторонами підстави щодо врегулювання між сторонами спору шляхом укладання мирової угоди, з урахуванням підстав та предмету позову, судом встановлено, що умови мирової угоди стосуються прав та обов'язків сторін в межах предмету позову, мирова угода укладена в інтересах сторін, не зачіпає інтересів третіх осіб і не суперечить вимогам чинного законодавства, тому за встановлених обставин наявні підстави для затвердження мирової угоди на умовах, узгоджених сторонами у справі та викладених у мировій угоді, яка приєднана до матеріалів цивільної справи.
Виходячи з положень п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПКУкраїни, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, суд роз'яснює, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Судом з'ясовано, що умови мирової угоди підписані сторонами. Сторонам зрозумілі положення ст.ст. 206, 207, 208 ЦПК України, наслідки затвердження судом мирової угоди і закриття провадження у справі.
Також суд роз'яснює сторонам, що відповідно до вимог ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись ст. ст. 49, 142, 158, 207, 257-261, 268, 353, 354 ЦПК України, суд, -
Затвердити мирову угоду від 04 липня 2025р., укладену між позивачем ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) та відповідачем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) по цивільній справі №761/13004/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, за якою:
«Мирова угода
м. Київ 04 липня 2025 року
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання АДРЕСА_3 , що є Позивачем у справі №761/13004/25, та
ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса проживання АДРЕСА_4 , що є Відповідачем у справі №761/13004/25, які разом є Сторонами у справі №761/13004/25, що перебуває у провадженні Шевченківського районного суду м. Києва (надалі можливе вживання Сторони), керуючись ст. 207 Цивільного процесуального кодексу України, враховуючи права та інтереси Сторін, та з метою остаточного та повного вирішення всіх позовних вимог, заявлених у вказаній судовій справі, уклали цю Мирову угоду на стадії судового розгляду справи на наступних умовах:
1.Відповідач визнає позовну вимогу про відшкодування матеріальної шкоди у повному обсязі, а саме у розмірі 17 400 (сімнадцять тисяч чотириста) гривень.
2.Інші вимоги до Відповідача не пред?являються Позивачем.
3.Відповідач зобов?язується відшкодувати матеріальну шкоду у розмірі 17400 (сімнадцять тисяч чотириста) грн. одним платежем не пізніше 7 календарних днів з моменту підписання цієї мирової угоди.
4.Відшкодування матеріальної шкоди здійснюється Відповідачем шляхом безготівкового перерахування грошових коштів за наступними реквізитами: Отримувач: ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , IBAN НОМЕР_3 , призначення платежу: відшкодування матеріальної шкоди згідно мирової угоди від 04.07.2025.
5.Сторони підтверджують, що не мають будь-яких застережень та/або обмежень своєї правоздатності та/або дієздатності та/або обмежень у повноваженнях для укладення та підписання даної мирової угоди.
6.Сторони погодили, що в разі ухилення (невиконання, неповного чи неналежного виконання) Відповідачем від виконання умов цієї мирової угоди, ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом, відповідає всім її вимогам і підлягає виконанню в порядку, встановленомуЗаконом України «Про виконавче провадження».
7.Сторони заявляють, що ні в процесі укладання цієї мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь - яких третіх осіб, в тому числі й держави.
8.Ця Мирова угода підписана у трьох примірниках, по одному примірнику для кожної із Сторін та один примірник для суду. Всі примірники Мирової угоди мають однакову юридичну силу.
9.Ця Мирова угода набирає чинності з моменту набрання законної сили ухвалою суду про її затвердження і діє до повного виконання зобов?язань.
РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН».
Строк пред'явлення до виконання ухвали суду про затвердження мирової угоди - три роки.
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди - закрити.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги, протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено законом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя: