Постанова від 20.11.2025 по справі 759/24618/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/24618/25

пр. № 3/759/8039/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кравець В.М., за участі прокурора Корсун А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Луганського УНП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 000015 від 10.10.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області, здійснюючи діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, та відповідно до п.1, пп. “з» ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за порушення ст. 45 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції», Закону України від 20.09.2023 №3384-IX “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», 06.11.2024 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за 2022 рік (01.01.2022-30.06.2022), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 000016 від 10.10.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області, здійснюючи діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, та відповідно до п.1, пп. “з» ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за порушення ст. 45 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції», Закону України від 20.09.2023 №3384-IX “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», 09.10.2025 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну за 2021 рік (01.01.2021-31.12.2021), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 000017 від 10.10.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області, здійснюючи діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, та відповідно до п.1, пп. “з» ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за порушення ст. 45 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції», Закону України від 20.09.2023 №3384-IX “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», 09.10.2025 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, функцій держави або місцевого самоврядування щорічну за 2022 рік (01.01.2022-31.12.2022), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

27.10.2025 до суду від прокурора Корсун А.О. надійшов письмовий висновок щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та підтвердив обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.

Прокурор Корсун А.О. у судовому засіданні зазначила, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять докази вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим, просила накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За положеннями ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції» корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з пп. “з» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: поліцейські.

Частиною 1 ст. 45 Закону Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов?язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше.

Згідно Закону України № 3384-IX від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та пп. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується сукупністю доказів, що містяться в матеріалах справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення № 000015 від 10.10.2025, № 000016 від 10.10.2025, № 000017 від 10.10.2025; рапортом від 23.09.2025 старшого оперуповноваженого в ОВС ВМЗК Луганського управління ДВБ НП України В. Воробйова; копією попередження поліцейських та посадових осіб ГУНП, уповноважених на виконання функцій держави, про строки подання декларацій та заборони, визначені Законом України “Про запобігання корупції» 16.04.2018 року; копією витягу з наказу №42 о/с від 28.01.2021; копією витягу з наказу №256 о/с від 27.06.2022; копією довідки від 24.06.2025 начальника УКЗ ГУНП в Луганській області О. Телюка; поясненнями начальника сектору запобігання корупції ГУНП в Луганській області ОСОБА_2 ; роздруківкою послідовності дій користувача “Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Так, відповідно до довідки від 24.06.2025 начальника УКЗ ГУНП в Луганській області О. Телюка, з 01.02.2021 року по 23.04.2022 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №1 Старобільського районного управління поліції ГУНП в Луганській області.

Згідно копії попередження поліцейських та посадових осіб ГУНП, уповноважених на виконання функцій держави, про строки подання декларацій та заборони, визначені Законом України “Про запобігання корупції» 16.04.2018 року ОСОБА_1 було письмово попереджено про строки та заборони, визначені Законом України “Про запобігання корупції».

Згідно із пояснень свідка начальника сектору запобігання корупції ГУНП в Луганській області ОСОБА_2 , нею на постійній основі під підпис доводились вимоги дотримання Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі щодо своєчасного подання декларації та з інших питань, пов'язаних дотриманням вимог Закону.

Згідно із наказом Головного управління Національної поліції в Луганській області від 27.06.2022 № 256 о/с ОСОБА_1 звільнено з патрульної поліції відділення поліції №1 Старобільського РУП ГУНП з посади поліцейський сектору реагування Луганській області з 30.06.2022.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону "Про запобігання корупції", повинен був подати щорічну декларацію за 2021 рік, щорічну декларацію за 2022 рік, та декларацію при звільненні до 31.01.2024 включно (граничний строк).

Разом з тим, згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларацію щорічну за 2021 рік (з 01.01.2021 по 31.12.2021) ОСОБА_1 подано 09.10.2025, та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «7d056bd5-535b-4476-aa28-f411bde0b33c»; крім цього, декларацію щорічну за 2022 рік (з 01.01.2022 по 31.12.2022) ОСОБА_1 подано 09.10.2025, та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «3a6d112e-a711-44c3-b2fb-b2faf81af66f»; крім цього, декларацію при звільнені за 2022 рік (з 01.01.2022 по 30.06.2022) ОСОБА_1 подано 06.11.2024, та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «bf3cffb7-0c39-4a9f-97dc-89050826c78», тобто несвоєчасно.

В ході опитування ОСОБА_1 останній пояснив, що вказані декларації він подав несвоєчасно у зв'язку з тим, що не знав про зміни в Законі України “Про запобігання корупції» .

Будь - яких підстав чи причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 вчасно подати вказані декларації, не встановлено.

Положеннями ст. 68 Конституцією України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи положення ст. 36 КУпАП, зважаючи на завдання КУпАП та мету адміністративного стягнення (ст. ст. 1 та 23 КУпАП), беручи до уваги характер вчинених правопорушень, ступінь вини ОСОБА_1 та відомості про особу останнього, суд накладає на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя В.М. Кравець