Ухвала від 18.11.2025 по справі 759/27241/25

пр. № 1-кс/759/7339/25

ун. № 759/27241/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000216 від 15.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000216 від 15.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що ході досудового розслідування установлено, що на підставі рішення Димерської селищної ради від 12.11.2021 № 673-12-2-VII товариству з обмеженою відповідальністю «БВ Лісна» надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для надання у користування на умовах оренди для розміщення та експлуатації будівель і споруд рекреаційного призначення орієнтовною площею 0,7217 га в АДРЕСА_1 Вишгородського району Київської області.

Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САВ № 439766 , виданого 31.08.2007 Глібівською сільською радою (рішення виконкому від 27.07.2007 № 32) база відпочинку «Лісна» складається з: сарай, П; щит управління, К; щит управління, С; будинок відпочинку, Т, 61,5 кв.м.; альтанка, У; будинок відпочинку, Ф, 62,0 кв.м.; сауна, Х, 112,0 кв.м.; будинок відпочинку, Ц, 62,0 кв.м.; більярдна, Ч, 124,0 кв.м.; будинок відпочинку, Ш, 62,1 кв.м.; будинок відпочинку, Щ, 61,4 кв.м.; сауна, Ю, 114,5 кв.м.; будинок альтанкового типу, Я, 61,9 кв.м.; ресторан, А-1, 535,0 кв.м.; будівля для барбекю, Б-1; альтанка, В-1; альтанка, Г-1; будинок альтанкового типу, Д-1, 61,7 кв.м.; альтанка, Е-1; альтанка, Є-1; сауна, Ж-1, 116,2 кв.м.; альтанка, 3-1; будинок відпочинку, И-1, 76,6 кв.м.; будинок відпочинку, І-1, 61,7 кв.м.; будинок адміністрації, Ї-1, 124,4 кв.м.; будинок персоналу, Й-1, 66,1 кв.м. альтанка, К-1; огорожа, 5-11; свердловина, ІІ; підпірна стінка, ІІІ; вимощення, ІV-V ; очісні споруди, VІ-VІІ.

Тобто, вказана база відпочинку складається з 16 будівель, що мають ознаки капітальності із визначеними площами, а також 9 споруд (альтанки, сарай, будівля для барбекю) щодо яких такі площі не визначені.

В подальшому, на замовлення ТОВ «БВ Лісна» КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки (на місцевості).

Згідно відомостей вказаної технічної документації на території ділянки яка запроектована під відведення наявні лише 3 об'єкти нерухомості:

1) 2КЖ площею 0,0075 га - 75 м2 (західно-північна частина ділянки),

2) КЖ площею 0,0052 га - 52 м2 (північна частина ділянки),

3) КН площею 0,0073 га - 52 м2 (східно-північна - центральна частина ділянки)

сумарною площею 200 м2 - 0,02 га. Земельна ділянка має на 100% свої площі водоохоронне обмеження - прибережну захисну смугу.

В ході допиту інженера землевпорядника першої категорії КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» ОСОБА_4 підтверджено, що згідно кадастрового плану вказаної вище технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки (на місцевості) з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 - ділянка знаходиться на 100 відсотків в межах прибережної захисної смуги, загальна площа будівель та споруд на ділянці дорівнює 200 кв. м.

Рішенням Димерської селищної ради від 04.08.2022 № 062-18-2-VIII затверджено вказану технічну документацію та передано в оренду ТОВ «БВ Лісна» земельну ділянку площею 0,7217 га з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

Після цього, між Димерської селищною радою і ТОВ «БВ Лісна» 08.09.2022 укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,7217 га з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Згідно договору на земельній ділянці розміщений об'єкт нерухомого майна - база відпочинку «Лісна» з будівлями та спорудами згідно свідоцтва на право власності серії САВ № 439766 , виданого 31.08.2007 Глібівською сільською радою.

Разом з тим установлено, що 30.12.2022 між ТОВ «БВ Лісна» і ОСОБА_5 укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна № 1242.

Відповідно до умов договору ОСОБА_5 набув у ТОВ «БВ Лісна» базу відпочинку «Лісна, що знаходиться в АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,9344 га з кадастровим номером 3221882201:21:028:0109. Відчужувана база відпочинку належить ТОВ «БВ Лісна» на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САВ № 439766 , виданого 31.08.2007 Глібівською сільською радою (рішення виконкому від 27.07.2007 № 32).

Право власності на базу відпочинку зареєстровано ТОВ «БВ Лісна» 23.09.2019 за реєстраційним номером нерухомого майна - 1923417532218.

Оглядом Національної кадастрової системи «Державний земельний кадастр» установлено, що земельна ділянка площею 0,7217 га з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 знаходиться в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро та Київського водосховища (великої річки, із шириною прибережної захисної смуги 100 метрів).

Вказане підтверджується протоколом огляду від 17.07.2025.

Згідно з положеннями ст. ст. 4, 6, 85, 88, 89 Водного кодексу України, до земель водного фонду належать землі, зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм.

Води (водні об'єкти) є виключно власністю народу України і надаються тільки у користування.

У тимчасове користування за погодженням з постійними користувачами земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, релігійним організаціям, громадянам України, іноземним юридичним та фізичним особам для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, а також для проведення науково-дослідних робіт.

Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Згідно зі ст. ст. 59, 83, 84 Земельного кодексу України, до земель комунальної і державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі водного фонду, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Громадянам та юридичним особам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть безоплатно передаватись у власність замкнені природні водойми (загальною площею до 3 гектарів).

Громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури), культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт, догляду, розміщення та обслуговування об'єктів портової інфраструктури і гідротехнічних споруд тощо, а також штучно створені земельні ділянки для будівництва та експлуатації об'єктів портової інфраструктури та інших об'єктів водного транспорту.

Відповідно до вимог ст. ст. 88, 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського транспорту.

Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом.

Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо; випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Згідно ст. 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) та/або надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Відповідно до ст. 134 Земельного кодексу України не підлягають продажу, передачі в користування на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Виходячи із системного аналізу положень частини другої статті 124 і абзацу 2 частини другої статті 134 ЗК України незастосування конкурентної процедури у виді земельних торгів допускається виключно у випадку, коли земельна ділянка державної чи комунальної власності надається фізичним або юридичним особам у користування з метою обслуговування та експлуатації виключно існуючих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), розташованих на такій земельній ділянці та належних на праві власності зазначеним особам для їх подальшого використання відповідно до того цільового та функціонального призначення, яке існувало на момент їх придбання (постанова Верховного Суду від 14.01.2025 у справі № 922/941/22).

Як установлено, сумарний розмір (площа) об'єктів нерухомості бази відпочинку « ЛІСНА » (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1923417532218) - становить 1651,1 кв.м - 0,16511 га, тоді як загальна площа земельних ділянок з кадастровими номерами 3221882200:21:028:0152 (0,7217 га, надана в оренду для розміщення бази відпочинку) і 3221882201:21:028:0109 (0,9344 га, у приватній власності де зареєстрована база відпочинку) складає - 1,6561 га (16561 кв.м). Тобто, площа ділянок, на яких розміщено базу відпочинку в 10 разів перевищує площу, на яких такі об'єкти нерухомості знаходяться.

Розмір земельної ділянки, необхідної для обслуговування розміщеного на ній майна, не є безмежним, оскільки в будь-якому випадку обумовлюється наявною у власника необхідністю використовувати майно за цільовим призначенням. Розмір земельної ділянки, необхідної для обслуговування житлового будинку, будівлі або споруди, визначається з урахуванням чинних нормативних документів у галузі будівництва, санітарних норм та правил.

Передача в оренду спірної земельної ділянки могла відбутися виключно за наслідками проведення земельних торгів, яких у спірних правовідносинах неправомірно проведено не було.

Така правова позиція викладена, зокрема, у постанові Верховного Суду від 20.07.2022 у справі № 910/5201/19, від 05.02.2025 у справі № 922/826/21.

Таким чином вбачається, що Димерською селищною радою порушено порядок відведення у користування ТОВ «БВ Лісна» земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 - за рахунок прибережної захисної смуги водного об'єкту, без розроблення передбаченої документації із землеустрою щодо відведення ділянки, із порушенням процедури аукціону.

Відповідно до Договору від 08.09.2022 оренди земельної ділянки площею 0,7217 га з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152:

- п. 16 Договору «на земельній ділянці забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкодити використанню її за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на її природний стан.

- п. 22 Договору «на орендовану земельну ділянку площею 0,7217 га встановлені обмеження (обтяження): прибережна захисна смуга взводж річок, навколо водойм та на островах.

- п. 26 Договору «права орендаря: за письмовою згодою Орендодавця проводити у встановленому законодавством порядку будівництво відповідно до чинної містобудівної документації об'єктів житлового та громадського призначення, що не порушують режим використання земель рекреаційного призначення.

- п. 27 Договору «обов'язки орендаря: виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому даним Договором», «обов'язки орендаря: не проводити діяльність, що перешкоджає або може перешкодити використанню земельної ділянки за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на її природний стан».

Так, в ході досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду міста Києва від 01.08.2025 у справі № 759/16890/25, 08.08.2025 проведено огляд земельних ділянок з кадастровими номерами 3221882200:21:028:0152 і 3221882201:21:028:0109, а також об'єктів будівництва, які на них розташовані.

В ході огляду установлено наявність наступних об'єктів будівництва:

- житлова будівля під номером «3а»;

- житлова будівля під номером «3б»;

- житлова будівля під номером «8»;

- житлова будівля під номером «13»;

- житлова будівля під номером «6»;

- житлова будівля під номером «5»;

- житлова будівля під номером «12»;

- житлова будівля під номером «4»;

- будівлю «роздягальня»;

- будівлю «конференц-зал»;

- три басейни;

- суцільна господарська споруда поруч із пляжною зоною;

- недобудовану двоповерхову будівлю;

- будівлю «рецепції»;

- житлова будівля під номером «11»;

- житлова будівля під номером «2»;

- житлова будівля під номером «1»;

- трьохповерхову господарську споруду без розпізнавального номеру;

- двоповерхова житлова будівля без розпізнавального номеру;

- двоповерхова житлова будівля без розпізнавального номеру;

- житлова будівля під номером «9»;

- житлова будівля під номером «15»;

- житлова будівля під номером «10»;

- житлова будівля під номером «14»;

- житлова будівля під номером «7»;

- будівлю комплексного призначення з рестораном та «робочою зоною всередині приміщення»;

- навіс із зоною барбекю.

Таким чином, загалом в ході огляду виявлено наявність 18 житлових будівель (з номерами: «1, 2, 3а, 3б, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15» та дві будівлі без розпізнавальних номерів), 7 споруд господарського призначення (1.«роздягальня», 2.«конференц-зал», 3.суцільна господарська споруда поруч із пляжною зоною, 4.недобудована двоповерхова будівля, будівля «рецепції», 5.трьохповерхова господарська споруда без розпізнавального номеру, 6.будівля комплексного призначення з рестораном та «робочою зоною всередині приміщення», 7.навіс із зоною барбекю) та 3 басейни. Тобто, загалом: 28 споруд житлового та господарського призначення.

Водночас, згідно правовстановлюючих документів на базу відпочинку «ЛІСНА» (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1923417532218) такий об'єкт складається лише з 16 будинків житлового призначення, за відсутності 3-х басейнів.

З огляду на відомості технічної документації із землеустрою на ділянку з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 (де наявні лише три споруди в межах вказаної ділянки) вказане свідчить про зведення ще додаткових об'єктів будівництва, у тому числі 2 житлових будинків, 3-х басейнів, суцільної господарської споруди поруч із пляжною зоною, недобудованої двоповерхової будівлі.

В ході огляду також встановлено, що три басейни і недобудована двоповерхова будівля, які перебувають в межах ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152, знаходяться в безпосередній близькості до урізу водного об'єкту.

Під час огляду установлено відсутність вільного доступу з території ділянок до узбережжя водного об'єкту, доступ повністю обмежено цілісною суцільною огорожею і парканами.

Також, в ході огляду недобудованої двоповерхової будівлі в межах ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 установлено, що поруч із такої будівлею наявний будівельний інвентар, зсередини недобудованої двоповерхової будівлі в межах ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 установлено, що така будівля не оздоблена в повному обсязі необхідним технічно-економічними показниками, а саме виявлено наявність будівельних матеріалів, відсутність таких ключових елементів як: вентильні (запірні) крани, водопостачання, водовідведення, каналізації, електропостачання, теплопостачання (опалення).

Відповідно до постанови Кабінеті Міністрів України від 13.04.2011 № 461 прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація).

На об'єкті повинні бути виконані всі передбачені проектною документацією згідно з будівельними нормами, стандартами і правилами роботи, а також змонтоване і випробуване обладнання з дотриманням таких особливостей: житлові будинки, побудовані за кошти юридичних і фізичних осіб, можуть прийматися в експлуатацію без виконання внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах та вбудовано-прибудованих приміщеннях, які не впливають на експлуатацію будинків, якщо це обумовлено договором, за умови відповідності їх санітарним, протипожежним і технічним вимогам. Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків, визначається Мінінфраструктури.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11.01.2014 за № 2 затверджено Перелік внутрішніх робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків. Згідно п. 4 вказаного Переліку без установлення запірних кранів на відгалуженнях від стояків у місцях підключення сантехнічних приладів і обладнання не можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків.

Також, згідно п. 8 зазначеного Переліку не допускається прийняття в експлуатацію житлових будинків за відсутності влаштування внутрішніх систем електрообладнання та газопостачання. Прийняття в експлуатацію житлових будинків допускається без влаштування внутрішніх систем електрообладнання та газопостачання лише вбудовано-прибудованих приміщень.

Згідно роз'яснень Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 01.02.2006 вбудовано-прибудоване приміщення - приміщення, конструктивна схема якого прийнята в межах огороджувальних конструкцій основної споруди, а частина виступає за її межі.

Так, відповідно до Державних будівельних норм «Опалення, вентиляція та кондиціонування» (ДБН Б.2.5-67:2013, п. п. 3.32, 6.3.1, 6.3.6 ) та Державних будівельних норм «Природне і штучне освітлення (ДБН В.2.5-28:2018, п. п. 8.4.1, 8.4.2, 8.4.3.) опалення - штучне нагрівання приміщення в опалювальний період для компенсації тепловтрат та підтримання нормованої температури. Системою опалювання слід забезпечувати в опалювальних приміщеннях розрахункову результуючу температуру приміщення протягом опалювального періоду. Житлові та громадські приміщення забезпечуються водяними радіаторами, панелями та конвекторами для дво- та одно-трубних систем, водяними вбудованими елементами, вбудованими в огороджувальні конструкції приміщення, повітряною, газовою і електричною системами опалювання.

Для прикладу, згідно п. п. 7.1.10, 7.1.11, 7.2.1 ДБН Б.2.5-67:2013 при нагріванні у приливних і рециркуляційних установках температуру теплоносія для повітронагрівачів, а також температуру тепловіддавальних поверхонь електроповітронагрівачів та газових повітронагрівачів слід приймати згідно вимог даного ДБН. Системи повітряного опалення слід передбачати: 1) не менше двох опалювальних агрегатів (або двох систем) та 2) з резервними циркуляційними насосами повітронагрівачів та з резервними вентиляторами або з резервними електродвигунами вентиляторів.

У житлових кімнатах, кухнях та передпокоях квартир повинна бути передбачена можливість установлення світильників загального освітлення, які підвішуються або закріплюються на стелі. Згідно додатку Ж до ДБН В.2.5-28:2018 визначено обов'язкові та нормовані показники освітлення основних приміщень будинку - житлові кімнати, вітальні, спальні, кухні, дитячі, санвузли, душові, вбиральні.

Однак, в ході проведення огляду вказаної будівлі (споруди) не виявлено ознак інженерних мереж - ні систем опалення (теплопостачання), ні опалювальних приладів і теплоносіїв, а також не виявлено ознак електропостачання, освітлення та газопостачання.

За результатами огляду складено відповідну фототаблицю.

В ході допиту свідка - Димерського селищного голови ОСОБА_6 від 21.08.2025 установлено, що Димерською селищною радою погодження на проведення будівництва в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 (предмет оренди по Договору від 08.09.2022) - не надавалося.

При цьому, згідно ст. 22-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Реєстр будівельної діяльності є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік такої інформації:

1) містобудівних умов та обмежень;

2) завдання на проектування та технічних умов (у тому числі договорів про надання технічних умов, укладених відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);

3) інформації про ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;

4) інформації про професійну атестацію виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, професійну сертифікацію енергоаудиторів будівель;

5) інформації про експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об'єктів;

6) інформації про об'єкти будівництва та закінчені будівництвом об'єкти, у тому числі:

будівельні паспорти забудови земельної ділянки;

проектну документацію на будівництво об'єктів;

відомості про присвоєння, зміну, коригування, скасування адрес об'єктам будівництва та закінченим будівництвом об'єктам;

погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п'ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";

документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт;

ідентифікатори об'єктів будівництва та закінчених будівництвом об'єктів;

документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

інвентаризаційні справи, матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти об'єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об'єктів та їхніх частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень у будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об'єкта в експлуатацію є самостійними об'єктами нерухомого майна) (у тому числі договори про проведення технічної інвентаризації, укладені відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);

паспорти об'єктів будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації об'єктів відповідно до статті 39-2 цього Закону;

звіти про результати обстеження технічних установок згідно із Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі договори про обстеження інженерних систем будівлі, укладені відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);

фотокартки об'єктів будівництва;

звіти про обстеження, паспорти об'єктів з результатами проведення обстеження та паспортизації об'єктів відповідно до статті 39-2 цього Закону;

інформація та документи, подані фізичними особами, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами в електронній формі для отримання послуг у сфері будівництва;

7) відомостей про саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності та делегування їм повноважень на проведення професійної атестації, про саморегулівні організації у сфері енергетичної ефективності;

8) контрольних примірників будівельних норм, обов'язкових для виконання національних кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов'язковими для виконання відповідно до закону;

9) відомостей про державний архітектурно-будівельний нагляд;

10) статистичних даних;

11) узгодження проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання згідно із статтею 21 Закону України "Про ринок електричної енергії";

11) декларації показників будівельної продукції, інформації про хімічні речовини та суміші, що містяться в будівельній продукції, переклад декларацій показників державною мовою згідно із Законом України "Про надання будівельної продукції на ринку";

12) інформації Національної інформаційної системи ринкового нагляду про будівельну продукцію, що становить ризик, характер ризику, виявлену невідповідність вимогам Закону України "Про надання будівельної продукції на ринку" та вжиті обмежувальні (коригувальні) заходи;

13) переліків національних стандартів, європейських документів з визначення прийнятності (за домовленістю з європейською організацією органів з визначення технічної прийнятності), національних документів України з визначення прийнятності для цілей застосування Закону України "Про надання будівельної продукції на ринку" у відкритому доступі, з можливістю їх пошуку за параметрами, визначеними Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;

14) висновків про технічну прийнятність згідно із Законом України "Про надання будівельної продукції на ринку";

15) розпорядження про демонтаж будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій, які за результатами обстеження визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей;

16) проекту повторного використання у будівництві;

17) експертних оцінок проекту повторного використання у будівництві;

18) витягів з містобудівної документації.

Документи, створені за допомогою Реєстру будівельної діяльності, у паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу.

Згідно ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

В ході огляду Реєстру будівельної діяльності на офіційному веб-порталі https://e-construction.gov.ua/ виявлено відсутність дозвільних та правовстановлюючих документів на проведення підготовчих чи будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

Вказане підтверджується витягом з Реєстру будівельної діяльності та відомостями з Реєстру речових прав на земельну ділянку.

Разом з тим установлено, що 08.08.2025 Димерська селищна рада розглянула лист ОСОБА_5 про погодження намірів забудови ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

Згідно листа Димерської селищної ради від 08.08.2025 (в день огляду) на всю площу земельної ділянки поширюється зона обмеження - прибережна захисна смуга річки Дніпро. Селищна рада відмовила у погодженні намірів забудови ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

В подальшому, 11.08.2025 ОСОБА_5 подано повторну заяву до Димерської селищної ради щодо надання дозволу на реконструкцію діючих споруд.

Димерською селищною радою повідомлено, що остання не уповноважена на надання дозвільних документів щодо реконструкції діючих споруд.

Разом з тим установлено, що 26.08.2025 ОСОБА_5 подано заяву на видачу містобудівних умов та обмежень щодо реконструкції бази відпочинку на земельній ділянці з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

Згідно долученої до заяви топографо-геодезичного вишукування, розробленого ФОП ОСОБА_7 в межах земельної ділянки наявні 2 басейни та 3 споруди «2Ж». Такі будівлі сумарною площею 200 кв.м. відображені в свою чергу і у технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки (на місцевості) з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152, розробленої КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради».

27.08.2025 Відділом земельних відносин, архітектури, містобудування та комунальної власності Димерської селищної ради наказом за № 018-М видано ОСОБА_5 містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва - «Реконструкція бази відпочинку «Лісна», що розміщена за адресою: АДРЕСА_1, кадастровий номер земельної ділянки 3221882200:21:028:0152, площею 0,7217 га».

Вказаними містобудівними умови та обмеженнями проігноровано факт наявності в межах ділянки прибережної захисної смуги, а також надано можливість забудови 40 відсотків земельної ділянки.

При цьому, сумарна площа забудови існуючих 3 будівель на ділянці з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 становить лише 200 кв.м. (0,02 га), тоді як за містобудівними умовами та обмеженнями така площа становитиме 0,28868 га (2886,8 кв.м.) замість 200 кв.м.

Згідно графічної частини Детального плану території земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 у межах останньої запроектовано розміщення:

- Під номером «2» - «Готельно-ресторанний комплекс з СПА» - «ПРОЕКТ», поверховість - 2, площа забудови 470 кв. м. Черга будівництва II;

- Під номером «3» - «Ресторан з терасою» - «ПРОЕКТ», поверховість - 2 , площа забудови 404 кв. м. Черга будівництва II;

- Під номером «4» - «Будинок відпочинку» - «існ», поверховість - 2, площа забудови 62 кв. м. Черга будівництва II;

- Під номером «8» - «Кабіни для переодягання» - «ПРОЕКТ». Черга будівництва II;

- Під номером «13» - «Санвузол з душевими» - «ПРОЕКТ», Черга будівництва II;

- Під номером «16» - «Спостережні вишки з рятувальними засобами» - «ПРОЕКТ», Черга будівництва II;

- Під номером «19» - «Відкритий басейн 24м/15м з зоною відпочинку» - «ПРОЕКТ», площа забудови 360 кв. м. Черга будівництва II;

- Під номером «25» - «Біотуалет» - «ПРОЕКТ»;

- Під номером «32» - «Будинок відпочинку» - «існ», поверховість - 1, площа забудови 76,40 кв. м.;

- Під номером «36» - «Відкрита автостоянка відвідувачів 22м/м» - «ПРОЕКТ», Черга будівництва II;

- Під номером «38» - «Будинок адміністрації», - «ПРОЕКТ», поверховість - 1, площа забудови 242,95 кв. м. Черга будівництва II.

Водночас, вказаним Детальним планом передбачено забудову в цілому бази відпочинку «ЛІСНА» загальною площею 3810 кв. м. (під будівлями та спорудами - 3450 кв.м., під басейнами - 360 кв.м. (без врахування проїздів, пляжної та інших зон), тоді як правовстановлюючі документи на базу відпочинку передбачають наявність площі бази відпочинку виключно 1651,1 кв.м.

При цьому, як зазначено вище згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САВ № 439766 , виданого 31.08.2007 Глібівською сільською радою (рішення виконкому від 27.07.2007 № 32) база відпочинку « Лісна » складається з 27 об'єктів нерухомості, в той час як Детальним планом передбачено забудову спорудами в кількості 38 об'єктів.

Серед вказаних у свідоцтві про право власності на нерухоме майно серії САВ № 439766 об'єктів нерухомості бази відпочинку «Лісна» відсутні: «Готельно-ресторанний комплекс з СПА» площею забудови 470 кв. м., «Ресторан з терасою» площею забудови 404 кв. м., «Кабіни для переодягання», «Санвузол з душевими», - «Спостережні вишки», «Відкритий басейн 24м/15м з зоною відпочинку» площею забудови 360 кв. м., «Біотуалет», «Відкрита автостоянка відвідувачів 22м/м», «Будинок адміністрації» площею забудови 242,95 кв. м.

Підсумовуючи викладене, виявлені під час огляду ділянки об'єкти нерухомості, які згідно Детального плану розміщені під виглядом «Ресторан з терасою» площею 404 кв. м. і «Відкритий басейн 24м/15м з зоною відпочинку» площею з 360 кв. м. - зведено за відсутності дозвільних документів (містобудівних умов та обмежень, дозволу на виконання будівельних робіт).

З огляду на викладене, а також той факт, що документально (згідно свідоцтва) наявні в межах ділянки 3221882200:21:028:0152 3 будинки (2КЖ площею 0,0075 га - 75 м2, КЖ площею 0,0052 га - 52 м2, КН площею 0,0073 га - 52 м2 сумарною площею 200 м2 - 0,02 га, все вищезазначене свідчить про здійснення нового будівництва в межах ділянки 3221882200:21:028:0152, а не реконструкції, яка мала бути площею не більше 200 кв.м.

Вказане вище стало можливим виключно через прийняття Димерською селищною радою рішення про відведення ділянки, видачу після проведення слідчий дій містобудівних умов та обмежень, а також прийняття Детального плану території за межами населеного пункту, що свідчить про протиправні дії посадових і службових осіб Димерської селищної ради та її структурних підрозділів.

На даний час у кримінальному провадженні призначено судові земельно-технічну та судової будівельно-технічну експертизи, з метою встановлення:

2.1. Який вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт тощо) фактично виконаний відносно об'єктів нерухомості - бази відпочинку «Лісна» (в АДРЕСА_1) в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152?

2.2. Яка група капітальності (категорія складності) об'єктів будівництва в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152?

2.3. Чи відповідають об'єкти (будівлі, споруди тощо) бази відпочинку «Лісна» (в АДРЕСА_1) в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва. Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?

2.4. Яка відстань від урізу водних об'єктів, зокрема, річки Дніпро і Київського водосховища, до земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152?

2.5. Які саме об'єкти будівництва, які перебувають на території ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152, знаходяться в межах прибережної захисної смуги найближчих водних об'єктів, зокрема, річки Дніпро і Київського водосховища?

Вказані експертизи тривають.

Відповідно до ст. 10 Водного кодексу України до відання сільських, селищних, міських та районних у містах рад у галузі регулювання водних відносин на їх території належить контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів.

Згідно ст. ст. 12, 17-1 Закону України «Про охорону земель» до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі охорони земель на території сіл, селищ, міст належать установлення обмежень (обтяжень) у використанні, тимчасова заборона (зупинення) чи припинення використання земельної ділянки громадянами та юридичними особами в разі порушення ними вимог законодавства в галузі охорони земель.

Таким чином, вбачається, що Димерською селищною радою відведено земельну ділянку водного фонду всупереч вимог земельного законодавства з підстав викладених вище.

Враховуючи, що земельна ділянка з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 є предметом розслідування у даному кримінальному провадженні, оскільки містить на собі матеріальні сліди, що можуть підтвердити або спростувати факт її відведення за рахунок земель водного фонду, містить на собі об'єкти будівництва, постановою прокурора у кримінальному провадженні зазначену земельну ділянку визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

В даному випадку, земельна ділянка з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 в адміністративних межах Димерської селищної ради Вишгородськоо району є об'єктом кримінально-протиправних дій, використовуються для будівництва протиправним шляхом всупереч вимогам чинного природоохоронного законодавства України.

Тобто, земельна ділянка з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 повністю відповідає критеріям ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України та є матеріальним об'єктом, який може бути використаний як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі є предметом, що був та є дотепер об'єктом кримінально протиправних дій, право на забудову яких набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення визначених у ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України завдань кримінального провадження, збереження речових доказів, у досудового слідства виникла необхідність накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152.

Накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 унеможливить її подальшу протиправну забудову в межах водоохоронної зони, введення в експлуатацію споруд, реєстрацію на них права приватної власності, так як наслідок їх вибуття з комунальної власності.

Прокурор для розгляду клопотання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Розгляд клопотання здійснюється згідно з вимогами ч. 2 ст. 172 КПК без участі власника майна.

Встановлено, що Київською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42025110000000216 від 15.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 за фактом протиправної передачі посадовими особами органів місцевого самоврядування та державної влади Вишгородського району на користь третіх осіб земельних ділянок для будівництва і обслуговування об'єктів рекреаційного призначення, які розташовані в водоохоронних зонах, їх незаконної забудови та використання всупереч вимог природоохоронного законодавства.

Як вбачається із витягу з ЄРДР кримінальне провадження зареєстровано на підставі звернення мешканців Вишгородщини, щодо протиправної передачі посадовими особами органів місцевого самоврядування та державної влади Вишгородського району на користь третіх осіб земельних ділянок для будівництва і обслуговування об?єктів рекреаційного призначення, які розташовані в водоохоронних зонах, їх незаконної забудови та використання всупереч вимог природоохоронного законодавства.

Як вбачається з матеріалів клопотання, під час огляду ділянки об'єкти нерухомості, які згідно Детального плану розміщені під виглядом «Ресторан з терасою» площею 404 кв. м. і «Відкритий басейн 24м/15м з зоною відпочинку» площею з 360 кв. м. - зведено за відсутності дозвільних документів (містобудівних умов та обмежень, дозволу на виконання будівельних робіт) та в межах ділянки 3221882200:21:028:0152 знаходиться 3 будинки (2КЖ площею 0,0075 га - 75 м2, КЖ площею 0,0052 га - 52 м2, КН площею 0,0073 га - 52 м2 сумарною площею 200 м2 - 0,02 га, що згідно обґрунтування клопотання свідчить про здійснення нового будівництва в межах ділянки 3221882200:21:028:0152, а не реконструкції, яка мала бути площею не більше 200 кв.м.

Таким чином, на даний час у зв'язку із подальшою незаконною забудовою зазначеної земельної ділянки виникне право на державну реєстрацію права власності на об'єкти незавершеного будівництва, проведення на земельних ділянок будівельних робіт та подальшої реєстрації права власності на об'єкти завершеного будівництва, поділ чи об'єднання земельних ділянок, їх відчуження.

В даному випадку, земельна ділянка з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 в адміністративних межах Димерської селищної ради Вишгородськоо району є об'єктом кримінально-протиправних дій, використовуються для будівництва протиправним шляхом всупереч вимогам чинного природоохоронного законодавства України.

Звертаючись із клопотанням про накладення арешту на майно, прокурор обґрунтовує необхідність у такому заході забезпечення кримінального провадження насамперед, з метою збереження речових доказів, які є предметом кримінального правопорушення.

Незастосування на даній стадії вказаного заходу забезпечення кримінального провадження створить умови для подальшого поділу та об'єднання земельних ділянок, їх відчуження на користь третіх осіб, здійснення дій щодо подальшої забудови земельної ділянки та подальшого введення збудованих об'єктів в експлуатацію, що призведене до унеможливлення збереження речових доказів, встановлення істини у кримінальному провадженні та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Виключно завдяки збереженню речових доказів - земельної ділянки на якій наявні споруди, буде можливо встановити розміри вказаної вище шкоди.

Більше того, накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 унеможливить її подальшу протиправну забудову в межах водоохоронної зони, введення в експлуатацію споруд, реєстрацію на них права приватної власності, так як наслідок їх вибуття х комунальної власності.

Накладенням арешту не охоплюються правомочності щодо відчуження і розпорядження ділянкою, а виключно щодо заборони проведення на ній будівництва та реєстрації речових прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Одним з процесуальних джерел доказів є, зокрема, речові докази.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, серед іншого, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення тощо.

Як вбачається із матеріалів клопотання, вказане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, так як містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Отже, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження.

Слідчий суддя звертає увагу, що завданнями арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Зважаючи на обставини кримінального правопорушення, яке розслідується у межах цього кримінального провадження, доводи прокурора про існування такого ризику є цілком обґрунтованими.

Запропонований прокурором спосіб арешту майна шляхом заборони: суб'єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії, перелік яких міститься в Законі України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», спрямовані на зміну, виникнення, перехід, припинення прав власності, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, реєстрацію обтяжень та арештів, реєструвати заяви в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, відкриття та/або закриття розділів в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень - релевантний потребам сторони обвинувачення у збереженні речового доказу та його властивостей, які можуть мати доказове значення, їх дослідження та обумовлений необхідністю запобігти його знищенню чи пошкодженню.

Викладене переконує слідчого суддю у тому, що мета цього заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді запобігання цьому ризику може бути досягнута.

Критерії розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження є оціночними поняттями. Європейський Суд з прав людини неодноразово наголошував на тому, що будь-яке втручання у право особи з боку держави має забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи.

На переконання слідчого судді, загальні інтереси суспільства у вигляді досягнення завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України (зокрема, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування тощо), виправдовують ступінь втручання у право власності особи, яке пов'язане з накладенням арешту на належне їй майно. При цьому, застосовані обмеження стосовно вказаного вище майна не є надмірними або ж такими, що є більшими, ніж необхідно для реалізації поставленої мети.

Доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, не надано та не встановлено.

Слідчий суддя наголошує, що накладення арешту на майно не є припиненням права власності на нього або невідворотним позбавленням такого права. Хоча власник і обмежується у реалізації всіх правомочностей щодо відповідного майна, проте таке обмеження має тимчасовий характер.

Тимчасовий характер арешту майна обумовлений наявністю правового механізму, передбаченого ст. 174 КПК України, за яким арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя, враховуючи вище викладені обставини, приходить до висновку про задоволення клопотання, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна є співрозмірним завданням кримінального провадження, спрямоване на досягнення цілей розслідуваного кримінального провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000216 від 15.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку, яка розташована в с. Глібівка Димерської селищної територіальної громади Вишгородського району Київської області шляхом заборони будівництва на ній об'єктів нерухомості, як її власниками, так і будь-якими іншими фізичними і юридичними особам, а саме:

- з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152 площею 0,7217 га, що перебуває у власності Димерської селищної ради (код ЄДРПОУ 04359488) і користуванні (оренді) ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ).

Заборонити будь-яким суб'єктам державної реєстрації прав, визначених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в тому числі Міністерству юстиції України (ідентифікаційний код юридичної особи 00015622) та його територіальним органам, ДП «Національні інформаційні системи» (ідентифікаційний код юридичної особи 39787008), Державної інспекції архітектури та містобудування України (ідентифікаційний код юридичної особи 44245840), виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській, міським, районним, районним у містах Києві і Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам (державним та/або приватним), іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вчиняти будь-які реєстраційні дії, перелік яких міститься в Законі України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», спрямовані на зміну, виникнення, перехід, припинення прав власності, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, реєстрацію обтяжень та арештів, реєструвати заяви в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, відкриття та/або закриття розділів в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, зміни до таких записів щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3221882200:21:028:0152, що перебуває у власності Димерської селищної ради (код ЄДРПОУ 04359488) і користуванні (оренді) ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ).

Ухвала виконується негайно, її оскарження не зупиняє виконання.

Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особами, без виклику яких постановлено ухвалу - протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя ОСОБА_1