Ухвала від 18.11.2025 по справі 759/27339/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/7373/25

ун. № 759/27339/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12025110000000757 від 28.08.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

17.11.2025 до слідчого судді Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 надійшло вказане клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до за №12025110000000757 від 28.08.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, до п'яти місяців.

Клопотання обґрунтоване тим, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12025110000000757 від 28.08.2025, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Державна установа «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України» (далі - Установа), код ЄДРПОУ 02012007, є державною установою, яка заснована на державній власності і відноситься до відання Національної академії медичних наук України (далі - НАМН України).

Відповідно до Статуту НАМН України, затвердженого 16.05.2023 загальними зборами Національної академії медичних наук України, кошти для забезпечення діяльності останнього щороку визначаються у Державному бюджеті України окремим рядком.

НАМН України є головним розпорядником бюджетних коштів. Бюджетне фінансування наукової та клінічної діяльності за рахунок коштів загального фонду державного бюджету спрямовується на забезпечення основної діяльності наукових установ НАМН України, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, виконання окремих наукових програм, проектів та надання грантів.

Установа створена в результаті реорганізації Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України», яка увійшла до складу Академії медичних наук України згідно з наказом Академії медичних наук України №51 від 29.09.2000 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2000 року і є її правонаступником.

Відповідно до посадової інструкції головного бухгалтера, затвердженої в.о. директора інституту 01.02.2020, до завдань та обов'язків ОСОБА_4 , серед іншого, входить:

- розподіляє завдання та обов'язки між працівниками бухгалтерії , розробляє проекти посадових інструкцій працівників бухгалтерії, за необхідності готує проекти змін і доповнень, після погодження з начальником відділу кадрів та юрисконсультом організації подає проекти цих документів на затвердження директору організації;

- контролює відображення господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку;

- належне оформлення матеріалів щодо нестач грошових коштів та майна, псування активів; належне проведення розрахунків при оплаті товарів, робіт та послуг, відповідність перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів;

- складає баланс організації, у т.ч. основні засоби та інші поза оборотні активи, запаси і затрати, грошові кошти, розрахунки та інші активи, власний капітал, розрахунки, доходи, витрати;

Крім того, наказом директора Установи №159 о/д від 31.12.2021 - для організації та проведення, відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон), спрощених закупівель, оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку проведення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 Закону, а також для організації та проведення закупівель, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3 Закону, визначено уповноваженою особою головного бухгалтера - ОСОБА_4 .

Згідно із положенням про уповноважену особу затвердженого наказом Установи №159/од від 31.12.2021, відповідно до якого, уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. Залежно від обсягів та предмета закупівлі уповноваженій особі доцільно орієнтуватися, зокрема у таких питаннях:

- в основах сучасного маркетингу, кон'юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон'юнктуру;

- у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються замовником;

- у видах, істотних умовах та особливостях укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг тощо.

До основних завдань (функцій) уповноваженої особи належать:

- планування закупівель та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель;

- проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку;

- здійснення вибору процедури закупівлі;

- проведення процедур закупівель/спрощених закупівель;

- забезпечення укладання рамкових угод;

- забезпечення рівних умов для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;

- забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом;

- забезпечення оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону.

Уповноважена особа несе персональну відповідальність:

- за прийняті нею рішення і вчиненні дії (бездіяльність) відповідно до законів України;

- за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на

веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель;

- за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Відповідно до пункту 1 примітки до статті 364 КК України службовими особами у, зокрема, статті 364 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Отже, зважаючи на обсяг повноважень, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Установи, будучи службовою особою цього підприємства, визначеною уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель товарів, замовником яких виступає Установа, виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а тому являється службовою особою.

Згідно з частиною 1 статті 13 Закону закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Крім того, пунктом 5 розділу ІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 (далі за текстом - Примірна методика), встановлено, що спосіб розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі залежить від виду предмета закупівлі, його розповсюдженості на ринку, порядку формування цін на нього.

Розділом ІІІ Примірної методики визначені наступні методи визначення очікуваної вартості, зокрема:

- розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін;

- розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель;

- розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів;

- розрахунок очікуваної вартості робіт.

Відповідно до п. 1 Розділу ІІІ Примірної методики визначені способи, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг за методом порівняння ринкових цін, а саме:

1) здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну, до якої відноситься в тому числі:

- інформація про ціни товарів та послуг, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, в тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках;

- довідкові ціни на товари та послуги, що публікуються в спеціалізованих виданнях, які випускаються в друкованій та електронній формі або розміщуються в мережі Інтернет (у разі їх наявності);

- біржові котирування світових, регіональних, місцевих та профільних бірж (в разі біржового товару);

- дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань;

- дані офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних.

2) направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

Також, для розрахунку очікуваної вартості за методом порівняння ринкових цін рекомендується:

1) привести всі ціни, отримані з вищезазначених джерел інформації, до єдиних умов, враховуючі валюту, умови поставки, умови оплати тощо;

2) з масиву цінових даних (щонайменше 3 ціни) виключити, за необхідності, ціни, які суттєво (на 30 % і більше) відрізняються в меншу/більшу сторону від найближчої наступної/попередньої ціни. В разі, якщо після виключення таких цін залишилось менше 3 цінових пропозицій, слід використовувати метод розрахунку очікуваної вартості на підставі закупівельних цін попередніх закупівель;

3) визначити очікувану ціну за одиницю, як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних, що розраховується за встановленою формулою:

4) визначити очікувану вартість, як добуток очікуваної ціни за одиницю на кількість товару/послуг, що розраховується за встановленою формулою:

Згідно п. 2 Розділу ІІІ Примірної методики, у разі обмеженої конкуренції на ринку певного товару чи послуги та неможливості отримання достатньої кількості інформації щодо актуальних ринкових цін доцільно застосовувати метод розрахунку очікуваної вартості на підставі закупівельних цін минулих закупівель.

Разом з цим, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 06.04.2022, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27, у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, ОСОБА_4 , 06.04.2022, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27, будучи уповноваженою особою, відповідальною за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, замовником яких виступає Установа, розуміючи дійсну кон'юнктуру товарного ринку та чинники, які впливають на її формування, а також достовірно знаючи ринкову вартість фармацевтичної (наркотичної) продукції, яку планується закупити, оприлюднила у системі публічних закупівель PROZORRO оголошення (за ідентифікатором UA-2022-04-06-001683-с) про закупівлю Установою наркотичних та психотропних препаратів за кодом CPV за ДК021:2015-3360000006-6): фармацевтична продукція, а саме: фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 12 000 ампул, загальною вартістю 1 080 000,00 гривень, морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 8 500, 00 гривень, Сибазон, розчин для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 6000 ампул, загальною вартістю 402 000, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 300 таблеток, загальною вартістю 300,00 гривень, Кетамін-ЗН, розчин для ін'єкцій, 50 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 150 ампул, загальною вартістю 1 950, 00 гривень, Промедол-ЗН, розчин для інєкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 10 000 ампул, загальною вартістю 2 086 500, 00 гривень, Натрію оксибутират, розчин для ін'єкцій у кількості 250 ампул, загальною вартістю 9 000, 00 гривень, Омнопон-ЗН, розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампул, у кількості 4000 ампул, загальною вартістю 552 120, 00 гривень, з очікуваною вартістю закупівлі 4 145 000, 00 гривень.

У подальшому, через систему публічних закупівель PROZORRO учасниками подано тендерні пропозиції.

ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, діючи як уповноважена особа, відповідальна за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, замовником яких виступає Установа, допустила до участі в аукціоні ТОВ «Діаліз Медик» та Комунальне підприємство «Фармація».

Надалі, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, використовуючи надане їй службове становище, всупереч інтересам служби та в інтересах ТОВ «Діаліз Медик», а саме з метою отримання вказаним товариством матеріальної вигоди під час продажу фармацевтичної (наркотичної) продукції за завищеними цінами, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи обізнаною в основах сучасного маркетингу, кон'юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон'юнктуру, достовірно знаючи, що ринкова вартість вказаних ТОВ «Діаліз Медик» у тендерній пропозиції фармацевтичної (наркотичної) продукції, зокрема: Фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 12 000 ампул, загальною вартістю 1 080 000,00 гривень, Морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 8 500, 00 гривень, Сибазон, розчин для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 6000 ампул, загальною вартістю 402 000, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 300 таблеток, загальною вартістю 300,00 гривень, Кетамін-ЗН, розчин для ін'єкцій, 50 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 150 ампул, загальною вартістю 1 950, 00 гривень, Промедол-ЗН, розчин для інєкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 10 000 ампул, загальною вартістю 2 086 500, 00 гривень, Натрію оксибутират, розчин для ін'єкцій у кількості 250 ампул, загальною вартістю 9 000, 00 гривень,

Омнопон-ЗН, розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампул, у кількості 4000 ампул, загальною вартістю 552 120, 00 гривень, є значно нижчою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, визначила ТОВ «Діаліз Медик» (код ЄДРПОУ 40477029) переможцем процедури відкритих торгів у указаній закупівлі.

У подальшому, протоколом щодо прийняття рішення уповноваженою особою №8 від 25.04.2022, ухвалено рішення щодо визначення переможця закупівлі, а також про намір укласти договір про закупівлю з вищевказаним товариством.

За результатами дій ОСОБА_4 , Установою (Замовником) та ТОВ «Діаліз Медик» (Постачальником) укладено Договір про закупівлю від 06.05.2022 № 001683 (далі - Договір).

Додатковою угодою № 1 від 25.11.2022 до Договору №001683 від 06.05.2022 сторони домовились, згідно п. 6 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», зменшити суму договору, зокрема на 14 532, 00 гривень. Ціна цього Договору становила 4 125 828, 00 гривень.

Додатком №1 до Додаткової угоди №1 від25.11.2022 до Договору №001683 від 06.05.2022 до Специфікації внесені наступні зміни: Фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 12 000 ампул, загальною вартістю 1 080 000,00 гривень, морфіну гідро хлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 8 500, 00 гривень, Сибазон, розчин для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 6000 ампул, загальною вартістю 402 000, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 300 таблеток, загальною вартістю 300,00 гривень, Кетамін-ЗН, розчин для ін'єкцій, 50 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 150 ампул, загальною вартістю 1 950, 00 гривень, Промедол-ЗН, розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 9200 ампул, загальною вартістю 1 919 580, 00 гривень, Промедол-ЗН розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 800 ампул, загальною вартістю 156 000, 00 гривень, Натрію оксибутират, розчин для ін'єкцій у кількості 250 ампул, загальною вартістю 9 000, 00 гривень, Омнопон-ЗН, розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампулі, у кількості 3 600 ампул, загальною вартістю 496 908, 00 гривень, Омнопон-ЗН, розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампулі, у кількості 400 ампул, загальною вартістю 51 600, 00 гривень.

Додатковою угодою №2 від 27.12.2022 до Договору №001683 від 06.05.2022 сторони дійшли взаємної згоди продовжити дію договору на строк, достатній для проведення закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, а саме до 31.03.2022 року.

Як вбачається з Договору та додатків до нього ціна за одиницю товару без ПДВ в період дії договору не змінювалась.

Виписками Державної казначейської служби по рахунку ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» № НОМЕР_1 встановлено, що на рахунок ТОВ «Діаліз Медик» № НОМЕР_2 , згідно договору від 06.05.2022 № 001683, перераховано грошові кошти на загальну суму 4 125 838,00 гривень, в тому числі ПДВ 7% - 158088,00 гривень.

У ході досудового розслідування встановлено, що ринкова вартість Фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 12 000 ампул, становить 943 200,00 гривень, морфіну гідро хлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, становить 7540, 00 гривень, Сибазон, розчин для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 6000 ампул, становить 321 240, 00 гривень Промедол-ЗН, розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 9200 ампул, становить 266 616, 00 гривень, Промедол-ЗН розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 1 мл в ампулі, у кількості 800 ампул, становить 21 667, 29 гривень.

Таким чином, різниця (завищення) вартості поставленого та оплаченого товару (фармацевтичної продукції) за договором № 001683 від 06.05.2022 становить 1 560 263,29 гривень.

Таке зловживання службовим становищем, вчинене ОСОБА_4 , призвело до придбання фармацевтичної (наркотичної) продукції, яка була поставлена згідно договору № 001683 від 06.05.2022, за завищеними цінами, в результаті чого Національній академії медичних наук завдано матеріальну шкоду на загальну суму 1 560 263,29 гривень, що є тяжкими наслідками згідно з приміткою до ст. 364 КК України.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Крім того, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 26.10.2022, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27, у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, ОСОБА_4 , 26.10.2022, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27, будучи уповноваженою особою, відповідальною за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, замовником яких виступає Установа, розуміючи дійсну кон'юнктуру товарного ринку та чинники, які впливають на її формування, а також достовірно знаючи ринкову вартість фармацевтичної (наркотичної) продукції, яку планується закупити, оприлюднила у системі публічних закупівель PROZORRO оголошення (за ідентифікатором UA-2022-10-26-010972-а) про закупівлю Установою наркотичних та психотропних препаратів за кодом CPV за ДК021:2015-3360000006-6): фармацевтична продукція, а саме: фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 5 000 ампул, загальною вартістю 500 000,00 гривень, морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 9 700, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 200 таблеток, загальною вартістю 15 800,00 гривень, Гіромедол-ЗН розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл, по 1 мл в ампулі, у кількості 2000 ампул, загальною вартістю 468 660,00 гривень, Морфін-ЗН таблетки по 5 мг, у кількості 500 таблеток, загальною вартістю 2 000, 00 гривень, з очікуваною вартістю закупівлі 1 000 000, 00 гривень.

У подальшому, через систему публічних закупівель PROZORRO учасником ТОВ «Діаліз Медик» подано тендерну пропозицію.

ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, діючи як уповноважена особа, відповідальна за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, замовником яких виступає Установа, допустила до участі в аукціоні ТОВ «Діаліз Медик».

Надалі, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, використовуючи надане їй службове становище, всупереч інтересам служби та в інтересах ТОВ «Діаліз Медик», а саме з метою отримання вказаним товариством матеріальної вигоди під час продажу фармацевтичної (наркотичної) продукції за завищеними цінами, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи обізнаною в основах сучасного маркетингу, кон'юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон'юнктуру, достовірно знаючи, що ринкова вартість вказаної ТОВ «Діаліз Медик» у тендерній пропозиції фармацевтичної (наркотичної) продукції, зокрема: фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 5 000 ампул, загальною вартістю 500 000,00 гривень, морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 9 700, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 200 таблеток, загальною вартістю 15 800,00 гривень, Гіромедол-ЗН розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл, по 1 мл в ампулі, у кількості 2000 ампул, загальною вартістю 468 660,00 гривень, Морфін-ЗН таблетки по 5 мг, у кількості 500 таблеток, загальною вартістю 2 000, 00 гривень, є значно нижчою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, визначила ТОВ «Діаліз Медик» (код ЄДРПОУ 40477029) переможцем процедури відкритих торгів у указаній закупівлі.

У подальшому, протоколом щодо прийняття рішення уповноваженою особою №46 від 11.11.2022, ухвалено рішення щодо визначення переможця закупівлі, а також про намір укласти договір про закупівлю з вищевказаним товариством.

За результатами дій ОСОБА_4 , Установою (Замовником) та ТОВ «Діаліз Медик» (Постачальником) укладено Договір про закупівлю від 24.11.2022 № 01092 (далі - Договір).

Додатковою угодою № 1 від 08.12.2022 до Договору №010972 від 24.11.2022 сторони домовились, згідно п. 5 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», зменшити суму договору на 15 460, 00 гривень. Ціна цього Договору становила 980 700, 00 гривень.

Додатком №1 до Додаткової угоди №1 від 08.12.2022 до Договору №010972 від 24.11.2022 до Специфікації внесені наступні зміни: фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 5 000 ампул, загальною вартістю 500 000,00 гривень, морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, загальною вартістю 9 700, 00 гривень, Сибазон, таблетки по 5 мг, у кількості 200 таблеток, загальною вартістю 340,00 гривень, Промедол -ЗН розчин дляя ін'єкцій, 20 мг/мл, по 1 мл в ампулі, у кількості 2000 ампул, загальною вартістю 468 660,00 гривень, Морфін-ЗН таблетки по 5 мг, у кількості 500 таблеток, загальною вартістю 2 000, 00 гривень.

Додатковою угодою №2 від 27.12.2022 до Договору №010972 від 24.11.2022 сторони дійшли взаємної згоди продовжити дію договору на строк, достатній для проведення закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, а саме до 31.03.2023 року.

Як вбачається з Договору та додатків до нього ціна за одиницю товару без ПДВ в період дії договору змінювалась лише на товар «Сибазон таблетки по 5 мг» (угодою №1 від 08.12.2022 ціна без ПДВ була знижена з 79,00 грн., до 1,00 грн).

Виписками Державної казначейської служби по рахунку ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» №UA798201720343110004000016795 на рахунок ТОВ «ДІАЛІЗ МЕДИК» № НОМЕР_2 , згідно договору від 24.11.2022 № 010972, перераховано грошові кошти на загальну суму 980 700,00 гривень, в тому числі ПДВ 7% - 30 660,00 гривень.

У ході досудового розслідування встановлено, що ринкова вартість фентаніл, розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл в ампулі, у кількості 5 000 ампул, становить 443 000,00 гривень, морфіну гідрохлорид, розчин для ін'єкцій 1 % по 1 мл в ампулі, у кількості 100 ампул, становить 8 740, 00 гривень, Промедол -ЗН розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл, по 1 мл в ампулі, у кількості 2000 ампул, загальною вартістю 77 160,00 гривень, різниця (завищення) вартості поставленого та оплаченого товару (фармацевтичної продукції) за договором № 0010972 від 24.11.2022 становить 528 900,00 гривень.

Таке зловживання службовим становищем, вчинене ОСОБА_4 , призвело до придбання фармацевтичної (наркотичної) продукції, яка була поставлена згідно договору № 0010972 від 24.11.2022, за завищеними цінами, в результаті чого Національній академії медичних наук завдано матеріальну шкоду на загальну суму 528 900,00 гривень, що є тяжкими наслідками згідно з приміткою до ст. 364 КК України.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Оскільки завершити досудове розслідування до 27.11.2025 строку неможливо та у кримінальному провадженні необхідно виконати певні слідчі та процесуальні дії, в органу досудового розслідування виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування до п'яти місяців.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

Захисник ОСОБА_5 та підозрювана ОСОБА_4 не заперечували щодо клопотання слідчого.

Слідчий суддя, заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

В судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12025110000000757 від 28.08.2025, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування 27.08.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2

ст. 364 КК України.

У вчинені вказаного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється: ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в

м. Києві, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , громадянка України,

Обгрунтованість підозри ОСОБА_4 , у вчиненні інкримінованого їй правопорушення підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами,

Постановою заступника керівника Київської обласної прокуратури від 22.10.2025 строк досудового розслідування у провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 27.11.2025.

Однак завершити досудове розслідування до вказаного строку неможливо, оскільки у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:

- встановити свідків, яким відомі обставини вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозрюється ОСОБА_4 ;

- допитати службових осіб ТОВ «ХФП «Здоров'я народу»

(ЄДРПОУ-35587866) з приводу обставин вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозрюється ОСОБА_4 ;

-допитати службових осіб ТОВ «ДІАЛІЗ МЕДИК», з приводу обставин вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозрюється

ОСОБА_4 ;

-отримати матеріали, що характеризують підозрюваної

ОСОБА_4 ;

- виконати ряд інших слідчих дій по кримінальному провадженню в яких виникне необхідність із урахуванням надходження клопотань сторін кримінального провадження;

- виконати вимоги ст. 290 КПК України;

- скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Згідно ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для проведення процесуальних дій та отримання доказів, які будуть використані під час судового розгляду.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що клопотання про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 52, 53, 219, 294, 295, 295-1 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12025110000000757 від 28.08.2025 до 5 (п'яти) місяців, тобто до 27.01.2026 включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1