Ухвала від 13.11.2025 по справі 757/56384/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/56384/25-к

пр. 1-кс-47130/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого: ОСОБА_3 , адвокатів: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

12.11.2025 у провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , за погодженням із заступником Генерального прокурора ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Слідчий вказує, що у трьохмісячний строк досудового розслідування вищевказані слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії не могли бути проведенні з об'єктивних причин, а саме у зв'язку із особливою складністю кримінального провадження, зокрема: значним обсягом проведених слідчих дій; необхідністю проведення слідчих та процесуальних дій на території інших держав, дією режиму воєнного стану на території України.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити з викладених в ньому підстав.

Адвокати ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування.

Підозрювані ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на електронну адресу суду направили заяви про проведення судового засідання за їх відсутності.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, заперечення адвокатів, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, заперечення сторони захисту, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.135 КПК України, особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

Згідно ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.

Частина 3 ст. 295-1 КПК України передбачає, що слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Висновком Касаційного кримінального суду Верховного Суду, викладеним в ухвалі від 30.05.2018 року у справі №676/7346/15-к (провадження №51-1512ск18), констатовано, що хоча у Кримінальному процесуальному кодексі України не передбачено загального положення про заборону зловживання процесуальними правами, однак заборона зловживання такими є загальноправовим принципом і поширюється на всі галузі права.

Крім того, Касаційний кримінальний суд Верховного Суду у постанові від 09.04.2019 року у справі №306/1602/16-к (провадження №51-1925км18) зауважує, що процесуальний закон забезпечує дотримання прав осіб, а не використання їх для зловживання.

Враховуючи визнання Україною юрисдикції Європейського суду з прав людини, то його рішення також є обов'язковими для застосування. Про це свідчить і ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», відповідно до якої суди застосовують практику цього Суду як джерело права. Це стосується не лише рішень Суду стосовно України.

Розглядаючи справи, Європейський суд з прав людини перевіряє, чи дотримані принципи, які випливають з його рішень з аналогічних питань, навіть якщо вони ухвалені стосовно інших держав (п. 163 рішення у справі «Опуз проти Туреччини» від 09.07.2009 р.). Тобто висновки цього Суду, зроблені у рішеннях стосовно іншої держави, повинна враховувати й держава, у правовій системі якої існує така сама принципова проблема.

Стаття 42 КПК України надає підозрюваному не лише права, а і покладає обов'язки, в тому числі прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб, та виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Європейський суд з прав людини, зокрема в частині обґрунтування висновку про обов'язок сторони належним чином використовувати процесуальні права, акцентується увага на недопустимості зневілювання ключового принципу - верховенства права у випадках, коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій, направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом (рішенні у справі « Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії» від 07.07.1989 р.), оскільки, в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 р.).

В частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції, дотримання розумності строку у кримінальному провадженні, відповідно до ч.2 ст.28 КПК України, покладається на слідчого суддю. Системний аналіз норм КПК України дає підстави вважати, що дотримання встановлених Законом строків розгляду клопотань, які перебувають у провадженні слідчого судді - є одним з таких питань, віднесених до його компетенції.

Слідчим суддею зважено, що враховуючи стислі строки розгляду клопотання органу досудового розслідування про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, у відповідності до вимог ч. 8 ст. 135 КПК України особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.

Вивчивши клопотання, заслухавши позицію учасників провадження, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Частиною 2 статті 219 КПК України, передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до ч. 3 ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Судовим розглядом встановлено, що ст. 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18.10.1907, яка вступила в дію 26.01.1910 та 07.03.1955 визнана СРСР, правонаступником якого є російська федерація (далі - рф), передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути без зволікання оповіщено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання оповіщення.

У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.

Незалежність України визнали держави світу, серед яких і рф.

Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994 Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки та рф, підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10.02.1995, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та рф, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.

Відповідно до положень Статуту ІНФОРМАЦІЯ_1 і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та рф 31.05.1997 уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (ратифікований Законом України № 13/98-ВР від 14.01.1998 та федеральним законом рф № 42-ФЗ від 02.03.1999). Відповідно до статей 2 - 3 цього Договору, рф зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.

Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та рф про Українсько-російський державний кордон від 28.01.2003 (ратифікований рф 22.04.2004), територія Автономної Республіки Крим (далі - АРК), м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.

Ст. 1, 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Відповідно до ст. 132 - 134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До складу України входять: АРК, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, АРК є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.

Згідно з вимогами ст. ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України,, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення 4 референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто

Так, упродовж 2013 року у зв'язку з демократичними процесами, які відбувалися на території України, у представників влади рф та службових осіб з числа керівництва Збройних Сил рф, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, виник злочинний умисел на вчинення протиправних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Мотивами зазначеного умислу стали євроінтеграційний курс розвитку України, підготовка до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, які розцінені представниками влади і Збройних Сил рф як безпосередня загроза економічним та геополітичним інтересам рф, що сприятиме втраті впливу над політичними процесами в Україні та позбавить контролю над її економічною діяльністю, призведе до поглиблення співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації та можливої денонсації угод щодо тимчасового розташування Чорноморського флоту рф на території України - в АР Крим та м. Севастополі.

Свою злочинну мету співучасники з числа представників влади та Збройних Сил рф вирішили досягти шляхом ведення агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців Збройних Сил рф, у тому числі дислокованих на підставі міжнародних угод на території АР Крим і м. Севастополя, а також залучення до виконання злочинного плану інших осіб, у тому числі громадян України та російської федерації, створення і фінансування незаконних збройних формувань та вчинення інших злочинів.

При цьому вони усвідомлювали, що такі протиправні дії призведуть до порушення суверенітету і територіальної недоторканості України, незаконної зміни меж її території та державного кордону, заподіяння значних матеріальних збитків та інших тяжких наслідків, передбачали і прагнули їх настання.

З метою реалізації вказаного умислу впродовж 2013 року на території рф службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ), на виконання наказів та під безпосереднім керівництвом представників влади та службових осіб Збройних Сил рф, розробили злочинний план, яким передбачалося для досягнення військово-політичних цілей рф, що на думку співучасників були прямо пов'язані із необхідністю незаконної окупації та подальшої анексії АР Крим, м. Севастополя та південно-східних регіонів України, поряд із застосуванням політичних, дипломатичних, економічних та інформаційних заходів, використання протестного потенціалу населення південно-східних регіонів країни для організації сепаратистських референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

Вказаний план у повній мірі відповідав та був розроблений з урахуванням принципів та підходів, викладених у виступі начальника ГШ ЗС рф ОСОБА_12 перед ІНФОРМАЦІЯ_4 з доповіддю про гібридну війну в лютому 2013 року, яка у подальшому отримала назву « ІНФОРМАЦІЯ_5 », де зазначалося, що з метою досягнення цілей повинна надаватися перевага невоєнним заходам (політичним, економічним, інформаційним, гуманітарним), які застосовуються з використанням протестного потенціалу населення, інформаційним протиборством та воєнним заходам прихованого характеру.

У подальшому, з грудня 2013 року до лютого 2014 року, для забезпечення схвалення та підтримки громадянами рф і мешканцями південно-східних регіонів України злочинних діянь, направлених на порушення суверенітету і територіальної цілісності України та встановлення впливу і вагомості РФ на світовій арені, представники влади та Збройних Сил РФ, на виконання спільного злочинного плану, організували із застосуванням засобів масової інформації розпалювання в Україні національної ворожнечі шляхом ведення інформаційно-пропагандистської підривної діяльності.

Так, із грудня 2013 року за допомогою різних видів медіа-ресурсів рф здійснювалось викривлення подій Революції Гідності, вказувалося на хибність європейського вектору розвитку зовнішніх відносин України. При цьому шляхом перекручування, постійного нав'язування хибного тлумачення, компонування інформації для зміни свідомості та ставлення громадян рф і місцевих мешканців південно-східних регіонів України щодо дійсності та значення подій, які насправді відбувалися в Україні, представники опозиційних до тодішнього політичного режиму в Україні сил висвітлювалися як прихильники радикально націоналістичних поглядів, учасники національно-визвольного руху середини XX століття (ОУН, УПА) - як прибічники та послідовники націонал-соціалізму та фашизму, пропагувалась їх неповноцінність за ознаками ідеологічних та політичних переконань.

Одночасно за допомогою засобів масової інформації здійснювалося спотворення свідомості частини населення України з метою зміни світоглядних основ, зародження сумніву в необхідності та доцільності спільного існування в рамках самостійної, унітарної, суверенної держави Україна з європейським вектором розвитку, підбурювання до міжетнічних конфліктів, розпалювання сепаратистських настроїв серед населення окремих регіонів України (АР Крим і м. Севастополя та південно-східних областей), провокування національних зіткнень, формування хибного образу частини українського населення як «націонал-фашистів», які мають інші духовні та моральні цінності, пропагують культ насильства та знущання над російськомовним населенням України.

Ураховуючи, що територія АР Крим та м. Севастополя мала найбільше військово-стратегічне значення для представників влади та Збройних Сил РФ серед інших територій України, які були об'єктом їх злочинного посягання, а також те, що на вказаній території дислокувалися підрозділи Чорноморського флоту рф (далі - ЧФ рф), що сприяло найбільш прихованому використанню регулярних військ Збройних Сил рф поряд з іншими елементами гібридної війни, а тому її ведення проти України співучасники злочинного плану вирішили розпочати з території півострова Крим.

Також, представниками влади і Збройних Сил рф вчинялися дії щодо зміни меж території та державного кордону України на іншій території держави.

Так, вказаними особами організовувалися та проводилися у березні - квітні 2014 року антиурядові протестні акції, найбільш масові з яких - у Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Основою їх метою було поширення сепаратистських проросійських гасел та здійснення силового захоплення адміністративних будівель органів державної влади для послідуючої організації незаконних референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

З метою гарантованого досягнення указаних цілей та створення видимості того, що в Україні триває внутрішній конфлікт, представники влади та Збройних Сил РФ вирішили створити на її території терористичні організації, які поряд із основною функцією - здійснення терористичної діяльності, повинні створити враження діяльності в межах Донецької та Луганської областей опозиційних сил, які нібито від імені та за цілковитої підтримки місцевого населення відстоюють їх право на самовизначення та незалежність, що прямо суперечить Конституції України та нормам міжнародного права.

Проте, з метою блокування та захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів військової та цивільної інфраструктури для забезпечення військової окупації та подальшої анексії рф території АРК і м. Севастополя, усупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10.02.1995, ст. 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975, а також всупереч вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ІНФОРМАЦІЯ_1 , Декларації ІНФОРМАЦІЯ_1 № 36/103 від 09.12.1981 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (XXV) від 24.10.1970, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ІНФОРМАЦІЯ_1 , № 2734 (ХХV) від 16.12.1970, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14.12.1974, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18.10.1907, ст.1,2,68 Конституції України, на територію суверенної держави Україна, а саме АРК і м. Севастополь, представниками влади рф і службовими особами збройних сил рф 19.02.2014 розпочато збройне вторгнення регулярних військ рф на територію України.

Крім того, у березні - квітні 2014 року в населених пунктах Донецької та Луганської областей розпочалася збройна агресія РФ шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств рф, організації та підтримки діяльності, направленої на окупацію Донецької та Луганської областей із метою порушення територіальної цілісності України.

В результаті чого, у квітні 2014 року представниками РФ на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей створено підпорядковані, керовані та фінансовані ними незаконні псевдодержавні утворення - «Донецька народна республіка» (далі - днр) та «Луганська народна республіка» (далі - лнр).

При цьому, представники адміністрацій підконтрольних рф самопроголошених псевдодержавних утворень узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей областей, почали здійснювати підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, була інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу Російської Федерації.

Із метою легітимізації днр та лнр, а також створення вигляду у міжнародного надання окремих містах та районах Донецької та Луганської областей, які на той момент вже були окуповані рф, всупереч законодавству України, у період з 09.05.2014 по 11.05.2014 року проведено незаконні референдуми з питань про підтримку актів про державну незалежність, так званих, «Донецької народної республіки» (далі - днр) та «Луганської народної республіки» (далі - лнр).

За результатами відповідних незаконних референдумів, 12.05.2014 проголошено про незалежність днр та лнр та про їх вихід зі складу суверенної території України.

У результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Донецької та Луганської областей протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з?єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань рф, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів.

Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 №129-VIII затверджено Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУAM, національних парламентів держав світу про визнання РФ державою-агресором.

Із метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами рф та світовою спільнотою, 21.02.2022 рф визнано «донецьку народну республіку» та «луганську народну республіку» незалежними державами.

22 лютого 2022 року президент російської федерації, реалізуючи свій злочинний план, направлений на насильницьку зміну меж території та кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, направив до Ради Федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволене.

24 лютого 2022 року о 05 годині президент російської федерації оголосив рішення про початок військової операції в Україні.

Того ж дня, близько 05 год 10 хв збройними силами РФ, що діяли за наказом керівництва російської федерації та збройних сил російської федерації, здійснено запуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах, складах, підрозділах Збройних Сил України та інших військових формувань. Після чого, тоді ж, війська російської федерації вторглися сухопутним шляхом на територію суверенної держави України.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції РНБО, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб.

У подальшому, воєнний стан постійно та безперервно продовжувався відповідними Указами Президента України і прийнятими Верховною Радою України законами, та діє до цього часу.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16 квітня 1991 року № 959-XII (із змінами та доповненнями) передбачено: «Заходи у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань здійснюються відповідно до законів України, міжнародних договорів України, загальноприйнятих правил, стандартів та норм міжнародного права. Такими заходами є: застосування повної заборони (повного ембарго) на торгівлю».

Крім того ч. 11 ст. 29 вказаного Закону визначено, що у разі якщо дискримінаційні та/або недружнi дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьою цієї статті, можуть застосовуватися за рішенням Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв'язку з військовою агресією російської федерації» встановлено, що для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв'язку з військовою агресією рф установити до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов'язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на:

1) виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов'язань, кредиторами (стягувачами) за якими є рф або такі особи (далі - особи, пов'язані з державою-агресором): громадяни рф, крім тих, що проживають на території України на законних підставах; юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства РФ; юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є рф, громадянин рф, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства рф; юридичні особи, утворені відповідно до законодавства іноземної держави, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, яких є рф, громадянин рф, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства рф, - у випадку виконання зобов'язань перед ними за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України № 18 від 24.02.2022 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів рф/республіки білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф/республіки білорусь.

Згідно ч. 1 ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Частиною другою тієї ж статті визначено, що господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.

Відповідно до ст. 44 ГК України підприємництво здійснюється, зокрема, на основі принципів вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності; самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону; вільного найму підприємцем працівників; комерційного розрахунку та власного комерційного ризику; вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом; самостійного здійснення підприємцем зовнішньоекономічної діяльності, використання підприємцем належної йому частки валютної виручки на свій розсуд.

Згідно положень абз. 12 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність», зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, а також діяльність державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

У свою чергу, абз. 13 тієї ж частини вищевказаної статті визначено, що зовнішньоекономічний договір (контракт) - це домовленість двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності;

Також, абз. 14 тієї ж статті, передбачено, що імпорт (імпорт товарів) - це купівля (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.

Згідно ч. 4 ст. 6 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність» суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо та у виключній формі заборонені законами України.

Згідно положень абзацу другого ст. 2 ЗУ «Про лікарські засоби» лікарський засіб - це будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 того ж Закону оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами на території України здійснюється суб'єктами господарювання на підставі ліцензії, яка видається в порядку, встановленому законодавством.

Положеннями п. 156 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» від 30.11.2016 № 929 встановлено, що роздрібна торгівля лікарськими засобами здійснюється лише через аптеки та їх структурні підрозділи, крім випадків, передбачених пунктом 158 цих Ліцензійних умов.

Згідно п. 190 згаданої Постанови імпорт лікарських засобів здійснюється за наявності діючої ліцензії на імпорт лікарських засобів з актуальним додатком до неї, враховуючи перелік лікарських засобів, які імпортуються на територію України, затвердженого суб'єктом господарювання досьє імпортера, з додержанням вимог цих Ліцензійних умов, вимог ІНФОРМАЦІЯ_6 та/або Європейської фармакопеї, а за відсутності вимог у цих фармакопеях - інших провідних фармакопей ( АДРЕСА_1 ), інших нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів, які встановлюють вимоги до лікарського засобу, його упаковки, умов і термінів зберігання та методів контролю якості лікарського засобу.

Крім того, з огляду на триваючу неспровоковану та несправедливу військову агресію російської федерації по відношенню до України за сприяння Республіки Білорусь, 22.05.2022 прийнято закон №2271-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, а також щодо вивезення лікарських засобів з України» яким внесено зміни до ст. 9 зазначеного Закону.

Відповідно до даної статті у державній реєстрації лікарських засобів може бути відмовлено або в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, державну реєстрацію лікарських засобів може бути скасовано шляхом припинення або скорочення терміну дії реєстраційного посвідчення лікарського засобу у разі, якщо за результатами експертизи та/або розгляду реєстраційних матеріалів, доданих до заяви про державну реєстрацію, перереєстрацію лікарського засобу або внесення змін до реєстраційних матеріалів на лікарський засіб, буде виявлено, що один, декілька або всі етапи виробництва лікарського засобу здійснюються підприємствами, виробничі потужності яких розташовані на території держави-агресора (посійської федерації) або Республіки Білорусь. Державна реєстрація всіх або окремо визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, лікарських засобів у встановленому ним порядку може бути скасована шляхом припинення дії реєстраційного посвідчення або тимчасово зупинена шляхом зупинення дії реєстраційного посвідчення до прийняття рішення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, про поновлення або скасування державної реєстрації у разі встановлення факту, що заявник (власник реєстраційного посвідчення) цих лікарських засобів або уповноважений ним представник прямо або опосередковано є пов'язаним із суб'єктами господарювання, включаючи їх представників, їх відокремлені підрозділи (філії, представництва), ліцензіатів, заявників, виробників та постачальників, які здійснюють пряму або опосередковану діяльність з виробництва лікарських засобів на території держави-агресора (Російської Федерації) або Республіки Білорусь, або після 23 лютого 2022 року вчиняли правочини щодо участі хоча б в одному з етапів виробництва будь-якого лікарського засобу чи АФІ підприємством, розташованим на території держави-агресора (Російської Федерації) або Республіки Білорусь, надавали такому підприємству в користування фармацевтичні матеріальні або нематеріальні активи або пов'язані із ними патенти, дозволи, ліцензії, реєстраційні посвідчення, права та інші документи, необхідні для виробництва фармацевтичної продукції, у тому числі лікарських засобів, а також виробництва АФІ, здійснювали передачу їх у найм (оренду) або відчужували їх прямо або опосередковано у власність резидентів держави-агресора (Російської Федерації) або Республіки Білорусь для виробництва фармацевтичної продукції. Рішення про скасування державної реєстрації лікарського засобу у випадках, передбачених п'ятим реченням цієї частини, може бути прийняте не раніше ніж через три місяці після ухвалення рішення про тимчасове зупинення дії реєстраційного посвідчення на цей лікарський засіб за погодженням з Кабінетом Міністрів України у разі, якщо заявник (власник реєстраційного посвідчення) продовжує діяльність, передбачену п'ятим реченням цієї частини.

Таким чином, із прийняттям вказаної норми на території України фактично обмежено обіг лікарських засобів, хоча б один із етапів виробництва яких розташовано на території російської федерації та Республіки Білорусь.

У ході проведення розслідування встановлено, що в 1992 році громадянином російської федерації Особою_1, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, спільно із групою вчених-імунологів та біохіміків створено науково-виробничу фірму « ІНФОРМАЦІЯ_7 » для розробки інноваційних лікарських препаратів.

У подальшому, 04.03.1999 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб російської федерації зареєстровано ООО « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (далі ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ») як суб'єкт господарської діяльності на території рф (ОГРН 1027739154893, ИНН НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ).

Посаду генерального директора вказаного товариства з 21.12.2018 обіймає ОСОБА_13 .

Статутний капітал товариства складає 100 тис. російських рублів. Засновниками товариства є Особа_1 із внеском в розмірі 92 000. російський рублів, розмір частки в статутному капіталі якого складає 92 %; ОСОБА_14 із внеском в розмірі 3 500 російський рублів, розмір частки в статутному капіталі якого складає 3,5 %; ОСОБА_15 із внеском в розмірі 3 500 російський рублів, розмір частки в статутному капіталі якого складає 3,5 %; ОСОБА_16 із внеском в розмірі 1000 російський рублів, розмір частки в статутному капіталі якого складає 1 %.

ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф) здійснює діяльність із виробництва лікарських засобів під торговими марками «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Клімаксан», «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « Анаферон », «Афала», « ІНФОРМАЦІЯ_12 » на виробничих потужностях товариства, що розташовані за адресою: АДРЕСА_3 , відповідно до ліцензії россільхознадзору № 00-14-1-002030 від 07.05.2014, ліцензії федеральної служби по нагляду у сфері охорони здоров'я № Л042-00110-77/00163516 від 09.09.2016; ліцензій міністерства промисловості і торгівлі російської федерації № 11557-ЛС-П від 27.03.2012 та № 00432-ЛС від 02.02.2021.

Одночасно з цим, із метою розширення ринків збуту лікарських засобів, вироблених НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », за ініціативи Особи_1 24.02.1999 зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ») як юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; юридична адреса: АДРЕСА_4 ).

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі фармацевтичними товарами (основний КВЕД 46.46); виробництва фармацевтичних препаратів і матеріалів (КВЕД 21.20); неспеціалізованої оптової торгівлі (КВЕД 46.90); роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах (КВЕД 47.73); роздрібної торгівлі медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах (КВЕД 47.74); дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки (КВЕД 73.20).

Статутом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », затвердженим рішенням учасників від 16.07.2019, визначено, що вказане товариство утворене та діє на підставі та у відповідності до Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, інших чинних законодавчих та нормативних актів України, а також Статуту.

Відповідно до Розділу 6 Статуту товариства (статутний капітал товариства) вбачається, що учасниками товариства є підконтрольні громадянину рф Особі_1 особи, а саме: ОСОБА_18 , із внеском до статутного капіталу в сумі 34 687,5 грн., що становить 75 % його частки, а також Особа_2, із внеском до статутного капіталу в сумі 11 562,5 грн., що становить 25 % частки.

Відповідно до Розділу 11 (виконавчий орган товариства), пунктом 1.1 визначено, що директор товариства вирішує всі питання діяльності товариства, крім тих, що належать до виключної компетенції Загальних зборів товариства. Повноваження директора визначаються Статутом, а також чинним законодавством України.

До компетенції директора, окрім іншого, належить, визначення основних напрямів діяльності товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання; визначення організаційної структури; визначення умов оплати праці посадових осіб товариства; прийняття працівників на посади та звільнення їх, внесення змін до штатного розпису; відкриття, закриття рахунків від імені товариства в український та іноземних банках, розпорядження коштами на банківських рахунках товариства; затвердження кошторису витрат на оплату праці; а також інші.

При цьому, пунктом 11.3 визначено, що директор має право:

- без довіреності від імені товариства розпоряджатись майном і коштами товариства;

- видавати накази та розпорядження, у відповідності з трудовим та іншим законодавством, наймати на роботу та звільняти працівників;

- укладати в Україні та за її межами договори, вчиняти інші юридичні дії та видавати доручення про укладення таких договорів та представництво інтересів товариства іншими особами;

- здійснювати керівництво поточною діяльністю товариства, розподіляти обов'язки керівникам структурних підрозділів і визначати їх повноваження у розв'язанні завдань діяльності товариства;

- призначати на посади працівників товариства, його філій і представництв, інших підрозділів, переводити на іншу роботу, накладати стягнення.

При цьому визначено, що директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, а також майнову відповідальність згідно з законом.

Так, рішенням загальних зборів учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » № 2 від 08.06.2016 та наказом № 35-к від 08.06.2016 директором товариства призначено Особи_2

Відповідно до умов контракту № 1 від 09.06.2016 з керівником підприємства, що підписаний між Загальними зборами (роботодавець), в особі учасника ОСОБА_18 , та Особою_2 (директор), а також додаткових угод до вказаного контракту № № 1-9, яким окрім іншого, продовжено термін дії контракту, визначено наступне.

Роботодавець доручає директору здійснювати загальне керівництво товариством з дотриманням умов, передбачених контрактом.

За цим контактом директор зобов'язується безпосередньо та через адміністративний персонал здійснювати поточне управління оперативно-господарською, правовою, кадровою та фінансовою роботою товариства, забезпечувати виконання його статутних цілей і фінансової дисципліни, діяльністю направленої на отримання прибутку товариства, ефективного використання майна та інших об'єктів власності, переданих товариству в користування, вимог чинного законодавства України, статуту товариства та рішень роботодавця, а роботодавець зобов'язується створити належні умови для організації ефективної, безпечної та плідної праці директора, оплачувати його роботу.

Пунктом 3.3. Контракту визначено права директора, до яких, окрім іншого, належить:

- керувати поточною діяльністю товариства, забезпечувати дотримання та виконання планів товариства, рішень Загальних зборів, вирішувати всі питання діяльності товариства, крім віднесених до виключної компетенції Загальних зборів;

- самостійно, на свій розсуд та відповідно до специфіки роботи визначати свій режим робочого часу. Режим роботи директора має характер ненормованого робочого дня;

- приймати всі рішення щодо діяльності товариства на засадах особистого волевиявлення як усно, так і шляхом видання письмових наказів та розпоряджень, обов'язкових до виконання всіма працівниками товариства, які знаходяться з товариством у трудових відносинах;

- здійснювати внутрішній контроль за господарською діяльністю товариства;

- своїми наказами та розпорядженнями створювати, змінювати та скасовувати невідокремлені структурні підрозділи товариства та їх штатний склад;

- діяти від імені товариства, здійснювати його представництво без довіреності на всіх підприємствах, установах, організаціях, перед фізичними та юридичними особами, а також й державних органах та органах місцевого самоврядування, судах, перед підприємствами та органами інших держав;

- приймати заходи по забезпеченню товариства кваліфікованими працівниками, прияти найкращому використанню їх знань та досвіду, створенню безпечних та сприятливих умов їх праці з додержанням вимог законодавства про працю та охорону праці України;

- розпоряджатися майном товариства та коштами товариства, його банківськими рахунками за напрямками статутної діяльності, затверджених планів товариства та повноважень, встановлених статутом товариства та контрактом. Директору надається право першого підпису фінансових та банківських документів товариства.

Таким чином, Особа_2, діючи як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », виконував у вказаному товаристві організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Матеріа Медика-Україна» на підставі ліцензії ІНФОРМАЦІЯ_15 серії АЕ № 192358, терміном дії з 01.03.2013 по безстроково, має право здійснювати діяльність з імпорту лікарських засобів. У додатку № 1 до вказаної ліцензії визначено перелік лікарських засобів, які імпортуються на територію України. Серед зазначеного переліку, окрім інших, наявні «Імпаза» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/5543/01/01), «Ергоферон» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_4 ), « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_5 ), « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_6 ), «Тенотен дитячий» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/8588/01/01), « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (таблетки № 10, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_7 ), « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_8 ), « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/7756/01/01), « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/2614/01/01), «Афала» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/6887/01/01), « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_9 ), «Клімаксан геопатичний» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/12815/01/01) та «Успокой» (таблетки № 20, реєстраційне посвідчення № UA/7857/01/01).

Згідно відомостей ліцензії АЕ № 192358 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » з імпорту лікарських засобів уповноваженими особами товариства є ОСОБА_9 та ОСОБА_8 .

Крім цього, на підставі ліцензії ІНФОРМАЦІЯ_15 серії АВ № 599818, терміном дії з 30.10.2012 по безстроково, товариство має право здійснювати діяльність, пов'язану оптовою торгівлею лікарськими засобами.

01.08.2016 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (Покупець), в особі директора Особи_2, та UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (Литва, м. Каунас) (Продавець), в особі генерального менеджера ОСОБА_19 , укладено договір поставки № SAN-2016-069, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується виробляти, відвантажувати та доставляти товар, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити поставлений товар.

Згідно умов зазначеного договору вбачається, що покупець, тобто ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » є власником реєстраційних посвідчень на лікарські засоби «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Анаферон дитячий», « Анаферон », «Афала», «Субетта» на території України. Покупець сам не виробляє, а доручає Постачальнику, тобто UAB «Santonika», виробити і відвантажити лікарські засоби для покупця.

Відповідно до пункту 10.1 договору поставки № SAN-2016-069 від 01.08.2016 встановлено, що цей договір набуває чинності з дати укладення і діє до 31.12.2017. Даний договір автоматично продовжується на наступні періоди, що дорівнюють 1 (одному) рокові, якщо жодна із сторін не повідомила у письмовій формі про своє небажання продовжувати цей договір.

Додатком № 1 до договору постачання № SAN-2016-069 від 01.08.2016 визначено перелік лікарських засобів, до якого належать лікарські засоби «Анаферон», « Анаферон дитячий », «Тенотен», «Тенотен диячий», «Ергоферон», «Успокой» та «Клімаксан геопатичний».

Додатком №1 до технічної угоди №SAN-2018-121 від 17.01.2019 до договору постачання SAN-2016-069 від 01.08.2016 визначено перелік лікарських засобів, до яких, серед іншого, включено «Імпаза», «Афала», «Уфалаза», «Ренгалін», «Субетта».

Вищевказаними додатками до договору постачання № SAN-2016-069 від 01.08.2016, у пункті № 1.1, визначено, Імпортер, тобто ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », на правах власника реєстраційного посвідчення, покладає на Виробника тобто UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 », обов'язок виробляти і дозволяти випуск серій лікарських засобів, зокрема «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Клімаксан», «Успокой», « Анаферон дитячий », « Анаферон », « Афала », «Субетта», для реалізації на території України, забезпечувати їх якість відповідно до вимог зазначених у реєстраційних матеріалах при державній реєстрації в Україні.

Поряд з цим, відповідно до відомостей федеральної служби інтелектуальної власності російської федерації правовласником товарних знаків «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «Імпаза», « ІНФОРМАЦІЯ_21 », « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_18 », « ІНФОРМАЦІЯ_19 », « ІНФОРМАЦІЯ_22 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_23 », « ІНФОРМАЦІЯ_12 » є ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».

При цьому, відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків від 14.04.1891 та протоколу до неї від 28.06.1989, яка 25.12.1991 набрала чинності на території України, визначено, що власник товарного знаку може реєструвати його в кількох країнах через ІНФОРМАЦІЯ_24 .

Відповідно до відомостей ІНФОРМАЦІЯ_24 ( ІНФОРМАЦІЯ_24 ) встановлено, що власником патентів та ініціатором реєстрації у ІНФОРМАЦІЯ_24 ( ІНФОРМАЦІЯ_24 ) на лікарські засоби «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Клімаксан», «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « Анаферон », «Афала», «Субетта» є ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф), яким фактично здійснюється глобальний контроль патентів (у тому числі регулювання виробництва, дистрибуції та комерційного використання лікарських засобів) на вказані лікарські засоби через міжнародні угоди та національні закони, а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) є лише номінальним власником реєстрації в Україні та фактично контролюється ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф) через субліцензію з використанням афілійованих підприємств підконтрольних Особі_1

Відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N001568/01 зареєстрований лікарський засіб «Успокой» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Успокой» здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН 1027739154893, рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється ООО « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (калужська АДРЕСА_5 .

Крім цього, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N001418/01 зареєстрований лікарський засіб «Клімаксан Гомеопатичний» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Клімаксан Гомеопатичний» здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється ООО « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (калужська АДРЕСА_5 .

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N002639/01 зареєстрований лікарський засіб «Тенотен дитячий» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Тенотен дитячий» здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН 1027739154893, рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та особисто Особі_1

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N000371/01 зареєстрований лікарський засіб «Афала» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Афала» здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН 1027739154893, рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним Особі_1

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N000374/01 зареєстрований лікарський засіб «Імпаза» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Імпаза» здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та особисто Особі_1

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N003362/01 зареєстрований лікарський засіб «Анаферон» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Анаферон» здійснюються здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та особисто Особі_1

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N000032/01 зареєстрований лікарський засіб «Ренгалін» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Ренгалін» здійснюються здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним Особі_1

Крім того, відповідно до відомостей реєстру лікарських засобів російської федерації встановлено, що в указаному реєстрі за номером реєстраційного посвідчення Р N000034/01 зареєстрований лікарський засіб «Тенотен» із безстроковим терміном введення в цивільний оборот. Всі стадії виробництва та вихідний контроль якості лікарського засобу «Тенотен» здійснюються здійснюються ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , рф). Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів здійснюється британським підприємством ІНФОРМАЦІЯ_26 , яке є підконтрольним ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та особисто Особі_1

У 2018 році за ініціативи Особи_1, із метою приховання прямого зв'язку із суб'єктами господарювання російської федерації та створення хибного уявлення про відсутність будь-якого контролю з їх сторони, між підконтрольними йому ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 ) та литовською компанією UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » був оформлений трансфер технологій виробництва вищезазначених лікарських засобів. Однак фактично вказаний механізм передбачав постачання на виробництво останньої до Литовської Республіки активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), де здійснювалося блістерування препаратів, призначених виключно для ринку України, а потім - імпортувалась в Україну через ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ».

Поряд з цим, на підставі ліцензійних договорів, укладених між Особою_1 (паспорт рф серій: 4509 номер: НОМЕР_10 , зареєстрований в АДРЕСА_6 ) (ліцензіар) та UAB «Santonika» (ліцензіат), вбачається, що Ліцензіар володіє винятковим правом на виріб: патент на «Комбіновану фармацевтичну композицію та методи лікування хвороб», з територією дії Україна, а Ліцензіат бажає придбати ліцензію на використання виробу, встановлено, що Ліцензіар, тобто Особа_1 надав для Ліцензіата за оплачувану винагороду невиключну ліцензію на використання виробів на території України з урахуванням деяких обмежень, до яких окрім інших належить, що Ліцензіат без попереднього погодження із Ліцензіаром не має права укладати субліцензійні угоди.

При цьому, згідно відомостей Державного агентства з контролю якості лікарських засобів МОЗ Литовської Республіки щодо компанії « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ( АДРЕСА_7 ), вбачається, що вищезгадані лікарські засоби не зареєстровані в Литовській Республіці, а всі етапи виробництва зазначених лікарських засобів здійснюється тільки для ринку України, при цьому відомості щодо походження вихідних матеріалів, які використовувались для виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів указаних лікарських засобів були відсутні.

Таким чином, компанії « ІНФОРМАЦІЯ_20 » виконувала роль формального виробника, забезпечуючи лише частину етапів виробництва, що дозволяло декларувати товари як продукцію європейського походження, хоча ключові компоненти походили з РФ і виготовлялися підприємствами, які безпосередньо підконтрольні російському бізнесу.

З 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України та набрання чинності Законом України №?2271-IX від 22.05.2022 року «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби», з метою уникнення санкцій та відповідальності за чинним законодавством України щодо незаконного ведення господарської діяльності з державою-агресором і приховування справжнього походження лікарських засобів (у тому числі їх активних фармацевтичних інгредієнтів), у громадянина рф Особи_1 під фактичним керівництвом та контролем якого перебували ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 , РФ), литовська компанія « ІНФОРМАЦІЯ_20 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » виник злочинний умисел на ведення господарської діяльності на території України у взаємодії із представниками державами-агресора.

Із вказаною метою, Особа_1, усвідомлюючи неможливість одноосібної реалізації свого злочинного умислу, у невстановлений досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 03.03.2022, за невстановлених обставин залучив до вказаної діяльності підконтрольного та підзвітного йому директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » Особу_2, матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження, якому довів розроблену ним протиправну схему ведення господарської діяльності у взаємодії із представниками держави-агресора із ввезення на митну територію України лікарських засобів «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «Імпаза», « ІНФОРМАЦІЯ_21 », « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_18 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_23 », « ІНФОРМАЦІЯ_12 », виробництва ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », використовуючи при цьому формально легальний механізм імпорту через країни Європейського Союзу, та доручив останньому залучити до вказаної діяльності підпорядкованих йому службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».

Суть цієї схеми полягала у здійсненні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором шляхом маскування імпорту медичних препаратів, хоча б один із етапів виробництва яких здійснюється на території рф. Із вказаною метою в ланцюгу постачання використовувалося транзитне підприємство - UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (реєстраційний №? АДРЕСА_8 ). При цьому реальна виробнича, управлінська, фінансова діяльність UAB «Santonika» перебувала під контролем Особи_1 та службових осіб ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » через ряд афілійованих підприємства ( ІНФОРМАЦІЯ_27 (Велика Британія) та ІНФОРМАЦІЯ_28 (Велике герцогство Люксембург), що уможливлювало переміщення продукції з рф до України в обхід санкційних та митних обмежень, з подальшим продажем цієї продукції на українському ринку.

Фактичною метою вищевказаних умисних дій було маскування справжнього походження фармацевтичної продукції та її складових, що виготовлялися на території держави-агресора. Це здійснювалося для обходу чинних в Україні заборон та обмежень, встановлених у зв'язку з правовим режимом воєнного стану та запровадженням санкцій, у тому числі відповідно до Закону України «Про лікарські засоби» (у редакції Закону №?2271-IX від 22.05.2022) та санкцій, застосованих до суб'єктів господарювання рф. У результаті вчинення вказаних дій було забезпечено незаконне постачання та обіг на території України лікарських засобів, виготовлених на підприємствах Російської Федерації, зокрема таких, як «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Анаферон дитячий», «Анаферон», «Афала», «Субетта», а також інших препаратів, які є об'єктами права інтелектуальної власності ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ОГРН НОМЕР_2 ), що перебуває під контролем його кінцевого бенефіціарного власника - громадянина рф Особи_1.

У подальшому, Особа_1, діючи із метою реалізації злочинного умислу спільно із Особою_2, у невстановлені досудовими розслідуванням дату та час, але не раніше 03.03.2022, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, вирішив утворити організовану групу - стійке об'єднання, протиправна діяльність якого мала бути направлена на реалізацію вищевказаної протиправної схеми.

Надалі Особа_1 визначив мінімально необхідну кількість учасників групи - 5 осіб та розробив єдиний план, який передбачав розподіл функцій кожного з учасників групи.

При цьому відповідно до вказаного плану завданням і метою існування організованої групи мало стати провадження господарської діяльності у взаємодії із представникам держави-агресора під час здійснення із ними фінансових взаємовідносин щодо взаєморозрахунків за придбані лікарські засоби, виготовлені на території російської федерації, для їх подальшого незаконного імпорту на територію України із метою збуту.

Реалізуючи спільний із громадянином рф Особою_1 злочинний умисел, за погодження із останнім, Особа_2 у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 03.03.2022 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, з метою забезпечення діяльності організованої групи залучив до її складу менеджера із реєстрації лікарських засобів та фамаконагляду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_9 , начальника відділу контролю якості ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_8 , головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_7 , довівши до їх відома розроблений ним спільно із Особою_1 злочинний план, визначивши при цьому їх ролі та функції як учасників групи, спрямовані на досягнення цього плану.

Прагнучи тісно поєднати зусилля членів організованої групи, направлені на досягнення протиправного результату Особа_1 розподілив обов'язки учасників організованої групи наступним чином.

Особа_1 як організатор:

- розробляв плани вчинення злочинів;

- надавав вказівки Особі_2 та підпорядкованим йому службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », погоджував плани щодо напрямів веденння господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » у взаємодії із представниками держави-агресора;

- координував господарські, логістичні та договірні відносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » із компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».

Особа_2, діючи як учасник та виконавець організованої групи:

- виконував вказівки Особи_1 та погоджував плани щодо напрямів веденння господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 »» у взаємодії із представниками держави-агресора;

- координував господарські, логістичні та договірні відносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » із компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- особисто та за допомогою ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 вчиняв дії щодо митного оформлення лікарських засобів як продукції ЄС, попри наявність російських АФІ, а також здійснення фармоконагляду відносно із подальшою передачею відповідних відомостей до ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- особисто та за допомогою ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 забезпечував маскування зв'язку із суб'єктами рф, які перебувають під санкціями;

- особисто та за допомогою ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 маскував належність патентних прав та торгових марок на лікарські засоби ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а також про справжню структуру власності та контролю над компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », кінцевим бенефіціаром якої через компаній нерезидентів « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (Люксембург» та « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (Великобританія) є Особа_1;

- особисто та за допомогою ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 здійснював збут лікарських засобів, виготовлених на території російської федерації, серед числа осіб, які перебувають на території України, із метою акумулювання матеріальних ресурсів для їх подальшої передачі представникам країни-агресора;

- особисто здійснював збут лікарських засобів, виготовлених на території російської федерації, серед числа осіб, які перебувають на території України, із метою акумулювання матеріальних ресурсів для їх подальшої передачі представникам країни-агресора;

- підтримував у організованій групі постійні міцні внутрішні зв'язки між учасниками та високий рівень узгодженості їх дій.

У свою чергу, ОСОБА_8 , діючи як учасник та виконавець організованої групи:

- виконував вказівки Особи_2, погоджені із Особою_1;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 вчиняв дії щодо митного оформлення лікарських засобів як продукції ЄС, попри наявність російських АФІ, а також здійснення фармоконагляду відносно із подальшою передачею відповідних відомостей до ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 забезпечував маскування зв'язку із суб'єктами рф, які перебувають під санкціями;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 маскував належність патентних прав та торгових марок на лікарські засоби ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а також про справжню структуру власності та контролю над компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », кінцевим бенефіціаром якої через компаній нерезидентів « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (Люксембург» та «« ІНФОРМАЦІЯ_30 » (Великобританія) є Особа_1;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 здійснював збут лікарських засобів, виготовлених на території російської федерації, серед числа осіб, які перебувають на території України, із метою акумулювання матеріальних ресурсів для їх подальшої передачі представникам країни-агресора;

У свою чергу ОСОБА_9 , діючи як учасник та виконавець організованої групи:

- виконувала вказівки Особи_2, погоджені із Особою_1;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 вчиняла дії щодо митного оформлення лікарських засобів як продукції ЄС, попри наявність російських АФІ, а також здійснення фармоконагляду із подальшою передачею відповідних відомостей до ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 забезпечувала маскування зв'язку із суб'єктами рф, які перебувають під санкціями;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 маскувала належність патентних прав та торгових марок на лікарські засоби ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а також про справжню структуру власності та контролю над компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », кінцевим бенефіціаром якої через компаній нерезидентів « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (Люксембург» та «« ІНФОРМАЦІЯ_30 » (Великобританія) є Особа_1

У свою чергу ОСОБА_7 діючи як учасник та виконавець організованої групи:

- виконувада вказівки Особи_2, погоджені із Особою_1;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 вчиняла дії щодо митного оформлення лікарських засобів як продукції ЄС, попри наявність російських АФІ, а також здійснення фармоконагляду відносно із подальшою передачею відповідних відомостей до ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 забезпечувала маскування зв'язку із суб'єктами рф, які перебувають під санкціями;

- спільно із Особою_2, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 маскувала належність патентних прав та торгових марок на лікарські засоби ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а також про справжню структуру власності та контролю над компанією « ІНФОРМАЦІЯ_20 », кінцевим бенефіціаром якої через компаній нерезидентів « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (Люксембург» та «« ІНФОРМАЦІЯ_30 » (Великобританія) є Особа_1

- здійснювала облік збуту лікарських засобів, виготовлених на території російської федерації, серед числа осіб, які перебувають на території України, із метою акумулювання матеріальних ресурсів для їх подальшої передачі представникам країни-агресора.

Також учасниками організованої групи між собою було заздалегідь обумовлено, що з метою приховання та конспірації злочинної діяльності, їх спілкування між собою здійснювалось шляхом використання інтернет-зв'язку, а також приховування факту реалізації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » фактів реалізації лікарських засобів, один з етапів виробництва яких здійснювавався на території російської федерації.

Таким чином Особа_1, Особа_2, ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , а також інші невстановлені на даний момент особи, діючи умисно, із метою провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, зорганізувались в стійку організовану групу для спільної злочинної діяльності задля виконання відведеної кожному з них ролі.

Так, Особа_2, діючи у складі організованої групи спільно із ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , будучи службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », із метою реалізації заздалегідь розробленого Особою_1 злочинного плану, спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, достовірно знаючи походження лікарських засобів «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Анаферон дитячий», «Анаферон», «Афала», «Субетта», як таких, що один з етапів виробництва яких відбувався на території російської федерації, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх небезпечність для економічної та інформаційної безпеки України в умовах збройної агресії російської федерації, посилаючись на виконання умов договору поставки № SAN-2016-069 від 01.08.2016, організували та здійснили оформлення імпорту (ввезення) на територію України лікарських засобів, хоча б один з етапів виробництва яких здійснений російською федерацією, а саме:

- на підставі митної декларації № 22UA100200131604U8 від 07.07.2022 та рахунку-інвойсу № SP 01880 від 05.07.2022 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Імпаза» (таблетки № 20) серії № 1100622, в кількості 49 364 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1050622 в кількості 49 211 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 40) серії № 1060622; в кількості 24 675 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 1070622; в кількості 24 645 упаковок; лікарського засобу «Тенотен для дітей» (таблетки № 40) серії № 1080622; в кількості 24 637 упаковок; лікарського засобу «Тенотен для дітей» (таблетки № 40) серії № 1090622; в кількості 24 699 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1020522; в кількості 17 867 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1030522; в кількості 17 8884 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1040522; в кількості 17 867 упаковок на суму 492 706, 02 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 15 067 738, 40 грн.;

- на підставі митної декларації № 22UA100200136666U8 від 28.10.2022 та рахунку-інвойсу № SP 01915 від 25.10.2022 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1760922 в кількості 49 011 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1770922 в кількості 49 071 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1780922 в кількості 49 081 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1791022 в кількості 49 275 упаковок, лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1801022 в кількості 49 126 упаковок на суму 434 648, 28 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 15 968 369, 30 грн.;

- на підставі митної декларації № 22UA100200137071U7 від 07.11.2022 та рахунку-інвойсу № SP 01923 від 03.11.2022 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1811022 в кількості 49 132 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1821022 в кількості 49 175 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 1831022 в кількості 49 321 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 1861022 в кількості 24 569 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 1871022 в кількості 24 517 упаковок; лікарського засобу «Тенотен » (таблетки № 40) серії № 1841022 в кількості 24 560 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 1851022 в кількості 24 644 упаковок на суму 404 310, 56 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 14 547 781, 30 грн.;

- на підставі митної декларації № 22UA100200137671U8 від 21.11.2022 та рахунку-інвойсу № SP 01929 від 17.11.2022 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 1881022 в кількості 49 124 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 1891022 в кількості 49 410 упаковок; лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 1901022 в кількості 49 067 упаковок; лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 1911022 в кількості 61 255 упаковок; лікарського засобу «Клімаксан гомеопатичний» (таблетки № 20) серії № 1921022 в кількості 61 383 упаковок на суму 253 169, 35 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 9 592 738, 57 грн.;

- на підставі митної декларації № 22UA100200137976U8 від 28.11.2022 та рахунку-інвойсу № SP 01936 від 25.11.2022 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Успокой» (таблетки № 20) серії № 1931022 в кількості 61 063 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1941122 в кількості 17 874 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1951122 в кількості 17 655 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1961122 в кількості 17 762 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 1971122 в кількості 17 874 упаковок на суму 131 787, 84 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 5 002 666, 41 грн.;

- на підставі митної декларації № 23UA100200605857U4 від 11.05.2023 та рахунку-інвойсу № SP 02000 від 04.05.2023 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2061122 в кількості 17 838 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2071122 в кількості 17 918 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2081122 в кількості 17 958 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2091122 в кількості 17 575 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2101122 в кількості 17 862 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2111122 в кількості 17 930 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2121122 в кількості 17 895 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2131122 в кількості 17 915 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2141122 в кількості 17 880 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 2151122 в кількості 17 791 упаковок на суму 257 280, 32 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 10 301 835, 16 грн.;

- на підставі митної декларації № 23UA100200606925U3 від 05.06.2023 та рахунку-інвойсу № SP 02012 від 02.06.2023 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 010123 в кількості 49 137 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 020123 в кількості 49 399 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 030123 в кількості 49 354 упаковок; лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 040123 в кількості 49 148 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 40) серії № 2351222 в кількості 24 561 упаковок на суму 408 928, 84 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 16 089 714, 10 грн.;

- на підставі митної декларації № 23UA100200608282U0 від 04.07.2023 та рахунку-інвойсу № SP 02018 від 02.06.2023 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 050123 в кількості 49 160 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 20) серії № 060123 в кількості 24 658 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2281222 в кількості 49 318 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2291222 в кількості 49 472 упаковки; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2301222 в кількості 49 464 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2361222 в кількості 24 621 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2371222 в кількості 24 621 упаковок на суму 521 139, 58 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 15 558 257, 40 грн.;

- на підставі митної декларації № 23UA100200610801U0 від 23.08.2023 та рахунку-інвойсу № SP 02046 від 21.08.2023 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2311222 в кількості 48 936 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2321222 в кількості 49 304 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2331222 в кількості 49 176 упаковок; лікарського засобу «Клімаксан гомеопатичний» (таблетки № 20) серії № 2161122 в кількості 61 517 упаковок; лікарського засобу «Афала» (таблетки № 100) серії № 510723 в кількості 9 824 упаковок; лікарського засобу «Афала» (таблетки № 100) серії № 520723 в кількості 9 862 упаковок на суму 343 901, 76 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 13 690 247, 60 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200100381U6 від 11.01.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02076 від 03.01.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 630923 в кількості 17 849 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 640923 в кількості 17 897 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 650923 в кількості 17 830 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 660923 в кількості 17897 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 670923 в кількості 17 838 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 680923 в кількості 17 923 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 680923 в кількості 17 874 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 690923 в кількості 17 874 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 701023 в кількості 49 051 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 901223 в кількості 24 627 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 911223 в кількості 24 601 упаковок на суму 312 114, 34 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 13 004 712, 10 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200106026U4 від 26.04.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02091 від 17.04.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 2341222 в кількості 49 244 упаковок; лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 921223 в кількості 49 268 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 851123 в кількості 17 919 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 861123 кількості 18 038 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 881123 кількості 17 915 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 881123 кількості 17 944 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 891123 кількості 17 953 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 941223 кількості 24 561 упаковок; лікарського засобу «Субетта» (таблетки № 20) серії № 010124 кількості 1 000 упаковок; лікарського засобу «Уфалаза» (таблетки № 20) серії № 861123 кількості 17 919 упаковок на суму 408 536, 2 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 17 371 163, 50 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200107934U0 від 05.06.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02100 від 03.06.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 210024 в кількості 49 000 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 200324 в кількості 24 595 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 180324 в кількості 24 000 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 40) серії № 220324 в кількості 24 550 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 140324 в кількості 17 776 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 150324 в кількості 17 845 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 160324 в кількості 17 966 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 170324 в кількості 17 833 упаковок на суму 434 344, 2 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 19 009 986 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200109889U8 від 15.07.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02105 від 11.07.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон » (таблетки № 20) серії № 921233 в кількості 49 172 упаковок; лікарського засобу «Клімаксан гомеопатичний» (таблетки № 20) серії № 450524 в кількості 60 984 упаковок; лікарського засобу «Клімаксан гомеопатичний» (таблетки № 20) серії № 460524 в кількості 61 153 упаковок; лікарського засобу «Успокой» (таблетки № 20) серії № 470524 в кількості 61 249 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 40) серії № 510624 в кількості 24 413 упаковок на суму 242 247, 56 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 10 825 074, 50 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200111114U2 від 05.08.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02111 від 02.08.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 480624 в кількості 49 045 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 490624 в кількості 49 167 упаковок; лікарського засобу «Ергоферон» (таблетки № 20) серії № 500624 в кількості 49 066 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 520624 в кількості 24 501 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 530624 в кількості 24 620 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 540624 в кількості 24 540 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 550624 в кількості 24 590 упаковок; лікарського засобу «Тенотен дитячий» (таблетки № 40) серії № 560624 в кількості 24 602 упаковок на суму 440 043, 45 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 19 646 487, 90 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200111674U6 від 14.08.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02112 від 12.08.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Анаферон» (таблетки № 20) серії № 570724 в кількості 49 107 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 580724 в кількості 48 980 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 590724 в кількості 49 160 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 600724 в кількості 49 017 упаковок; лікарського засобу «Анаферон дитячий» (таблетки № 20) серії № 610724 в кількості 49 208 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 630724 в кількості 17 696 упаковок на суму 348 819, 53 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 15 765 142, 80 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200113275U3 від 16.09.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02117 від 12.09.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 620724 в кількості 48 674 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 640724 в кількості 17 634 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 650724 в кількості 17 633 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 660724 в кількості 17 930 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 670724 в кількості 17 935 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 670724 в кількості 17 970 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 690724 в кількості 17 895 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 700724 в кількості 17 872 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 710724 в кількості 17 985 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 720724 в кількості 17 967 упаковок на суму 448 384, 28 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 20 534 161, 6 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200113451U2 від 18.09.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02118 від 16.09.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 730724 в кількості 17 966 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 740724 в кількості 17 911 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 750724 в кількості 17 982 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 760724 в кількості 17 937 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 770724 в кількості 18 031 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 780724 в кількості 17 968 упаковок; лікарського засобу «Ренгалін» (таблетки № 20) серії № 790724 в кількості 18 008 упаковок; лікарського засобу «Афала» (таблетки № 100) серії № 810724 в кількості 9 798 упаковок на суму 370 745, 65 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 17 100 457, 70 грн.;

- на підставі митної декларації № 24UA100200117789U5 від 02.12.2024 та рахунку-інвойсу № SP 02133 від 29.11.2024 здійснено імпорт (постачання) від UAB «Santonika» до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 851024 в кількості 24 517 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 861024 в кількості 24 480 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 871024 в кількості 24 581 упаковок; лікарського засобу «Тенотен» (таблетки № 40) серії № 881024 в кількості 24 460 упаковок; на суму 245 095, 00 Євро, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 10 759 915, 60 грн.

Таким чином, внаслідок провадження господарської діяльності Особою_2, ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 у взаємодії із державою-агресором здійснено (імпорт) постачання лікарських засобів «Успокой», «Клімаксан геопатичний», «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Клімаксан», «Успокой», «Анаферон дитячий», «Анаферон», «Афала», «Субетта» та проведено господарських операцій із суб'єктом господарювання країни-агресора шляхом закупівлі товарно-матеріальних цінностей (лікарських засобів), походження і виробництва країни агресора, на загальну суму 278 846 485, 42 грн.

У свою чергу, підконтрольне Особі_1 підприємство ООО НВФ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » з початку повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації на територію України сплатило до бюджету держави-агресора багатомільярдні податки (близько 1,73 млрд рублів), виконували державні замовлення підрозділів виконання покарань та оборони російської федерації, виробляло продукцію, постачання якої здійснювалося на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

19.08.2025 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , Особі_2, Особі_1 повідомлено про підозру у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою агресором, що вчинене у складі організованої групи, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.

10.09.2025 на підставі постанови прокурора Офісу Генерального прокурора у порядку ч. 3 ст. 217 КПК України матеріали відносно підозрюваних Особи_2 та Особи_1 було виділено в окреме провадження.

Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованих злочинів, повністю підтверджуються зібраними матеріалами досудового розслідування, а саме:

- протоколом проведення огляду вебсайтів ІНФОРМАЦІЯ_31 яким зафіксовано факт створення дружиною громадянина рф НОМЕР_11 у Великій Британії підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_30 » зайняття посад у вказаному підприємстві його сином ОСОБА_23 , ОСОБА_18 (один із засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »), службовими особами ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », а також контролю над люксембурзьким підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_28 »;

- протоколом проведення огляду вебсайтів ІНФОРМАЦІЯ_32 та ІНФОРМАЦІЯ_33 яким зафіксовано факт створення громадянином рф Особою_1 у Великому герцогстві Люксембург підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_28 », зайняття посад у вказаному підприємстві ним, його сином ОСОБА_23 та ОСОБА_18 (один із засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »), а також подальшу безоплатну передачі контрольного пакету акцій його дружині ОСОБА_24 ;

- протоколом проведення огляду вебсайту російської академії наук, де за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_34 встановлено факт перебування Особи_1 у вказаній установі на посаді члена секції медико-біологічних наук відділення медичних наук з 2018 року по теперішній час;

- протоколом проведення огляду вебсайту ІНФОРМАЦІЯ_35 зафіксовано факт реєстрації на території рф підприємства ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », у тому числі як платиника податків, а також факт наявності у громадянина рф Особи_1 частки у статутному капіталі вказаного підприємства у розмірі 92 %;

- протоколом проведення огляду веб-сторінка « ІНФОРМАЦІЯ_36 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_37 де зафіксовано, що правовласником торгової марки «Santonika» на території рф є підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_28 », при цьому зазначена адреса для листування із вказаним підприємством є аналогічною юридичній адресі ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;

- протоколом проведення огляду вебсайту ІНФОРМАЦІЯ_38 яким зафіксовано факт перебування під контролем Особи_1 та ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 » таких підприємства як UAB « ОСОБА_25 » та « ІНФОРМАЦІЯ_30 », що відображено в аудиторських звітах за 2020 та 2024 роки;

- протоколом проведення огляду вебсайту ІНФОРМАЦІЯ_39 ) за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_40 де зафіксовано, що торгова марка Santonika зареєстрована за люксембурзьким підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (підконтрольне громадянину рф Особі_1), а правовласником торгових марок «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «Імпаза», « ІНФОРМАЦІЯ_21 », « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_17 », « ІНФОРМАЦІЯ_18 », « ІНФОРМАЦІЯ_19 » та інших є російський суб'єкт господарювання ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;

- протоколом проведення огляду ноутбуку Особи_2, який вилучено під час проведення обшуку за місцем його проживання, де зафіксовано факт наявності документів про співробітництво між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та російського підприємства ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 » у сфері підготовки UAB «Santonika» до його проходження інспекції контролюючими органами із метою отримання сертифікатів GMP, а також факти постачання до України лікарських засобів, які виготовленні із АФІ, країною походження яких є рф;

- протоколом проведення огляду інформації вивантаженої із мобільного телефону Особи_2 під час проведення обшуку за місцем його проживання, яким зафіксовано факт зокрема листування із громадянином рф Особою_1, де останній здійснює керівництво ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », визначає напрями діяльності підприємства, а Особа_2, у свою чергу, звітує перед ним про роботу підприємства, ініціює перед Особою_1 питання щодо отримання премій за успішну роботу та ін. Крім того, у листуванні із директором UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ОСОБА_19 зафіксовано факти впливу на його діяльність ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;

- протоколом проведення огляду ОСОБА_8 , який вилучено під час проведення обшуку у офісному приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », та яким зафіксовано факт використання UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » АФІ, що вироблені російським підприємством ООО « ІНФОРМАЦІЯ_41 »;

- протоколом проведення огляду ноутбуку ОСОБА_9 , який вилучено який вилучено під час проведення обшуку у офісному приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », та яким зафіксовано факт здійснення безоплатного трансферу технологій виробництві лікарських засобів «Успокой», « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «Імпаза», «Ергоферон», «Уфалаза», «Тенотен», «Тенотен дитячий», «Ренгалін», «Клімаксан гомеопатичний» та інших від ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 » до UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 », а також взаємодії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ООО « ІНФОРМАЦІЯ_10 » у сфері фармаконагляду;

- протоколом проведення огляду носія із документами в електронній формі, які вилучено під час проведення тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_42 , якими зафіксовано факт використання UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » до 2024 року при виробництві лікарських засобів «Клімаксан гомеопатичний» та «Успокой» інгрідієнтів у вигляді АФІ, що вироблені російським підприємством ООО « ІНФОРМАЦІЯ_41 »;

- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

15.10.2025 на підставі постанови заступника Генерального прокурора строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 3 місяців, тобто до 19.11.2025.

Слідчим суддею встановлено, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 відносно підозрюваних ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 закінчується 19.11.2025, однак, досудове розслідування у визначений період закінчене бути не може, оскільки внаслідок особливої складності кримінального провадження необхідно провести слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які потребують додаткового часу та мають значення для кримінального провадження в подальшому, зокрема:

- скерувати до Литовської Республіки запит про міжнародне співробітництво із метою витребування у митних органів відомостей щодо експортно-імпортних операцій UAB «Santonika»; у податкових органах відомостей щодо сплати податків UAB «Santonika»; у реєстраційних органах відомостей щодо структури власності UAB «Santonika» та реєстраційних документів; у органах контролю за обігом лікарських засобів відомостей щодо ліцензій UAB «Santonika» на виробництво та торгівлю лікарськими засобами, реєстрації лікарських засобів та контролю їх якості, тощо; у банківських установах про рух коштів по рахунках UAB «Santonika»;

- скерувати до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії запит про міжнародне співробітництво із метою витребування у митних органів відомостей щодо експортно-імпортних операцій підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_30 »; у податкових органах відомостей щодо сплати податків підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_30 »; у реєстраційних органах відомостей щодо структури власності підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_30 » та реєстраційних документів; у органах контролю за обігом лікарських засобів відомостей щодо ліцензій підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_30 » на виробництво та торгівлю лікарськими засобами, реєстрації лікарських засобів та контролю їх якості, тощо; у банківських установах про рух коштів по рахунках підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_30 »;

- скерувати до ОСОБА_27 запит про міжнародне співробітництво із метою витребування у митних органів відомостей щодо експортно-імпортних операцій підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_29 »; у податкових органах відомостей щодо сплати податків підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_29 »; у реєстраційних органах відомостей щодо структури власності підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_29 » та реєстраційних документів; у банківських установах про рух коштів по рахунках підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_29 »;

- провести тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_43 та містять відомості щодо документів, які використовувались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та UAB « ІНФОРМАЦІЯ_20 » при оформленні лікарських засобів та їх складових у митні режими «імпорт» та «експорт» у період з 2022 по 2025 роки;

- провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії.

Крім того, прокурором в судовому засіданні було доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк, передбачений ст. 219 КПК України, оскільки органами досудового розслідування станом на час звернення до суду не проведено усіх слідчих (розшукових) та процесуальних дій, без проведення яких неможливо належним чином дослідити обставини вчиненого кримінального правопорушення.

У ході проведення вказаних процесуальних дій сторона обвинувачення має на меті отримати докази та встановити як ті обставини, що викривають підозрюваного, так і обставини, що пом'якшують чи обтяжують покарання, на підставі яких у ході судового розгляду можливим буде всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження та постановити справедливе, законне і вмотивоване рішення.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження № 12023000000002305 від 14.12.2023, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує особливу складність провадження та виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та наявна об'єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування, то з огляду на наведені у клопотанні прокурора дані, у слідчого судді є всі підстави для висновку, що представлені докази об'єктивно зв'язують підозрюваного з інкримінованим злочином, на даному етапі хоча і не можна стверджувати про їх достатність для негайного засудження, проте можна дійти висновку про виправданість подальшого розслідування (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994 р., «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 р.).

З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити до шести місяців.

Керуючись ст.ст. 1-40, 219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002305 від 14.12.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України, до шести місяців, тобто до 19 лютого 2026 року.

Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1