печерський районний суд міста києва
Справа № 757/51295/25-п
17 листопада 2025 року м. Київ
cуддя Печерського районного суду м. Києва Соловйов О.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника політичної партії «Справжня Україна», за ст. 212-21 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії « Справжня Україна», у м. Києві на бул. М. Міхновського, 28, всупереч вимогам ст. 17 ЗУ «Про запобігання корупції» (далі - Закон) не подав Звіт політичної партії « Справжня Україна» (код ЄДРПОУ 21657394) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2025 року.
Частиною 9 ст. 17 Закону визначено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до п. п. 3, 4 розділу ІІІ Порядку подання Звіту політичної партії про майно, Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за II квартал 2025 року до 11 серпня 2025 року.
Частиною 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.
Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі- Список), розміщений на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/84149/.
Політична партія «Справжня Україна» зазначена у пункті «11» Списку політичних партії, які не подали або несвоєчасно подали Звіти за ІІ квартал 2025 року у визначений Законом строк (список політичних партій додається).
Отже, станом на дату складання протоколу ОСОБА_1 , як уповноваженою особою політичної партії «Справжня Україна», ідентифікаційний код - 21657394 не подано до Національного агентства Звіт за II квартал 2025 року, про що свідчить Список, оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства та доданий до протоколу.
Таким чином, з огляду на вищевикладене неподання Звіту політичної партії за ІІ квартал 2025 року до 11 серпня 2025 року є порушенням вимог ст. 17 Закону.
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення, передбачена ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи, поважність причин неявки суду не повідомив, будь-яких заяв щодо неможливості розгляду справи у його відсутності та заперечень, щодо обставин викладених в протоколі, до суду не надав.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/1190 від 25.09.2025, копією витягу з офіційного сайту НАЗК, на якому оприлюднено списки політичних партій, які у передбачений Законом строк не виконали вимогу щодо звітування до НАЗК, витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також іншими наданими суду на дослідження доказами..
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, його вину доведено повністю.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини.
Згідно ст. 34, 35 КУпАП обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212-21, 221, 275-280, 283-287 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Роз'яснюється, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Київського апеляційного суду через районний суд м. Києва, протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Строк виконання постанови три місяці.
Суддя: О.Л. Соловйов