Ухвала від 11.11.2025 по справі 755/21075/25

Справа №:755/21075/25

Провадження №: 1-в/755/423/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ "11" листопада 2025 р.

Дніпровський районний суд м.Києва у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2

інспектора ОСОБА_3

засудженого ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 про встановлення продовження адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Антрацит, Луганської області зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,-

встановив:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 про продовження адміністративного нагляду строком на 6 місяців ОСОБА_4 .

Подання мотивоване тим, що 25.10.2023 року ОСОБА_4 , раніше судимий звільнився з місць позбавлення волі з встановленим 25.10.2023 Уманським міськрайонним судом Черкаської області адміністративним наглядом строком на 1 рік.

Під час адміністративного нагляду, за вчинення численних порушень адміністративного нагляду громадянином ОСОБА_4 , Дніпровським районним судом міста Києва неодноразово продовжувався адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, із застосуванням обмежень, останній раз ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 24.04.2025.

В період перебування ОСОБА_4 під адмін наглядом допустив 3 порушення встановлених обмежень адміністративного нагляду. На шлях виправлення не став.

Оскільки ОСОБА_4 не бажає стати на шлях виправлення після звільнення з місць позбавлення волі, йому необхідно продовжити адміністративний нагляд строком на 6місяцівз наступними обмеженнями, а саме:

1) з'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1-йта 3-й четвер щомісяця у період з 09 год 00 хв до 18 год 00 хв;

2) заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України;

3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;

4) заборонити залишати своє місце проживання з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступного дня окрім випадків оголошення сигналу «Повітряна тривога», необхідності прослідувати до місця укриття, надання отримання медичної допомоги .

Під час перебування під адміністративним наглядом громадянин ОСОБА_4 - 2 (два) рази порушував встановлені судом обмеження адміністративного нагляду. В зв?язку із чим відносно останнього були складені адміністративні протоколи за ч. 2 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду.

В судовому засіданні ОСОБА_4 пояснив, що адмін нагляд не порушував, під час перевірки перебував дома, та ніхто з представників УП ГУНП для його перевірки не приходив. Крім того, зазначив завжди вчасно відмічався, просив відмовити у задоволенні подання.

Представник Дніпровського УП ГУНП у м. Києві в судовому засіданні просила задовольнити подання.

Вислухавши ОСОБА_4 , його захисника та інспектора, розглянувши матеріали подання, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст. 3 п. «в» ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Судом встановлено, що Уманським міськрайонним судом Київської області адміністративним наглядом строком на 1 рік та Дніпровським районним судом міста Києва неодноразово продовжувався адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, із застосуванням обмежень, останній раз ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 24.04.2025.

Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Три роки з дня відбуття засудженим ОСОБА_4 покарання закінчується, автор подання просить встановити адміністративний нагляд на один рік, що не буде перевищувати термін, передбачений законом для погашення судимості.

Разом з тим, ОСОБА_4 не є засудженим ні за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, ні до довічного позбавлення волі. (п. "ґ", "д" статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»), та на думку суду ОСОБА_4 став на шлях виправлення.

Крім того, як вбачається з наданих суду матеріалів подання та пояснень у судовому засіданні представника органу поліції, скарг на порушення ОСОБА_4 громадського порядку чи інших прав громадян не надходило, доказів протилежного суду не надано. А вчинення вище перелічених правопорушень не може розцінюватись як небажання ставати на шлях виправлення чи асоціальну поведінку звільненого з місць позбавлення волі.

Згідно з роз'ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.

Крім того, в судовому засіданні інспектором не було доведено небажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення, та ігнорування ОСОБА_4 обмежень адміністративного нагляду, лише формальні доводи наведені у поданні.

Ураховуючи викладене, підстави для задоволення подання відсутні.

Керуючись ст. ст. 2-6, 8, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ухвалив:

У задоволенні подання відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про продовження встановленого адміністративного нагляду строком на 6 місяців - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя