ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/23682/25
провадження № 1-кс/753/3157/25
"11" листопада 2025 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в місті Києві клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100020001325 від 08.03.2024 року, відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Богуслав, Павлоградського р-ну., Дніпропетровської обл., громадянки України, з вищою освітою, неодруженої, на утриманні неповнолітніх та малолітніх дітей на маючої, офіційно не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , на обліку у нарколога та психіатра не перебуваючої, раніше не судимої,
яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України,-
Прокурор Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва з клопотанням про продовження дії строку застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100020001325 від 08.03.2024 року.
В обґрунтування клопотання зазначає, що у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово було продовжено.
Пунктом 3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30- 34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб у межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Зокрема, заборонено виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років на період правового режиму воєнного стану.
Згідно пункту 21 Порядку перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: - особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики; - особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність; - інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
При цьому, Указом Президента України № 65/2022 від 24.02.2022, що затверджений Законом України № 2105-ІХ від 03.03.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію»», у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
Таким чином, викладені положення чинного законодавства України свідчать про те, що забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних Сил України, а виїзд осіб призовного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, за межі України без наявних на те правових підстав перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України в частині їх обов'язку з підтримання належної мобілізаційної готовності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що не пізніше лютого 2024 року у ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, виник злочинний умисел, пов'язаний із організацією, керівництвом та сприянням незаконному переправленню осіб через державний кордон України, зокрема шляхом усунення перешкод, а також перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період.
Усвідомлюючи, що вчинення зазначених кримінальних правопорушень потребує зусиль декількох осіб, ОСОБА_5 вирішив створити та очолити організовану групу, до складу якої, у різний час залучив осіб, які поділяли його злочинні наміри та корисливий мотив, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.
Так, ОСОБА_5 , будучи адвокатом (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № НОМЕР_1, видане 26.04.2023 Радою адвокатів Запорізької області), маючи знання в галузі права та навички правозастосування, орієнтуючись у аспектах чинного законодавства, достовірно розуміючи, що відповідно до положень ст. 1 Указу Президента України №64/2022 в Україні було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, не пізніше лютого 2024 року, усвідомлюючи, що вказані дії вчиняються на шкоду обороноздатності України, розробив злочинний план протиправної діяльності організованої групи, з метою отримання прибутку.
Відповідно до злочинного задуму, зазначена протиправна діяльність мала провадитись шляхом підроблення та збуту офіційних документів, що надають право: 1) військовозобов'язаним особам отримувати в органах соціального захисту населення або підрозділах Пенсійного фонду України посвідчення, що встановлюють наявність у особи інвалідності, з метою незаконного переправлення осіб через державний кордон України шляхом усуненням перешкод; 2) діючим військовослужбовцям звільнитися з військової служби, у зв'язку із доглядом за близьким родичем, що має інвалідність та мати можливість незаконно перетинати державний кордон України, шляхом усунення перешкод; 3) військовозобов'язаним особам мати можливість незаконно перетинати Державний кордон України та ухилятися від призову на військову службу за мобілізацією під час воєнного стану, зокрема, шляхом пред'явлення підроблених офіційних документів стосовно наявності інвалідності, про виключення з військового обліку за станом здоров'я, про потребу у постійному сторонньому догляді за близькими родичам.
У подальшому, ОСОБА_5 , проявивши якості лідера, відповідно до загального задуму, взяв на себе керівну роль не тільки у створенні, а й у керівництві і координації діяльності організованої групи та вчинюваних її учасниками злочинів, шляхом надання відповідних засобів, вказівок, заздалегідь забезпечив існування організованої групи, визначив та у подальшому удосконалив її структуру та ієрархію, розподіливши між учасниками функціональні обов'язки, визначив чіткі правила поведінки та дисципліни, спланував конкретні злочини та протиправну діяльність організованої групи в цілому.
З метою конспірації, унеможливлення викриття протиправної діяльності, учасниками організованої групи при спілкуванні використовувалися месенджери «Telegram», «What'sApp», відправки підроблених документів здійснювалися за допомогою послуг оператора поштового зв'язку ТОВ «Нова Пошта», з використанням аккаунтів на вигадані анкетні дані, для отримання грошових коштів учасниками організованої групи використовувалися невстановлені криптовалютні гаманці, на які «клієнти» здійснювали оплату за підроблені документи та здійснення «супроводження».
За загальним задумом, з метою постійного залучення великої кількості «клієнтів», обов'язки щодо їх пошуку покладалися на рядових учасників організованої групи. Так, «рекламування» можливості придбання підроблених документів, з метою незаконного перетину Державного кордону України та ухилення від проходження військової служби за мобілізацією під час військового стану, здійснювалося як особисто, так і у групах месенджеру «Telegram», що пов'язані з висвітленням інформації про діяльність ТЦК та СП, мобілізацію, військові дії на території України.
У разі звернення особи за «послугами» до учасника організованої групи, останній, з метою створення видимості взаємодії з органами державної влади, висував вимогу щодо надання фотокопій власних документів, з використанням яких виготовлялися: - довідки та виписки з акту огляду медико - соціальної експертної комісії (далі «МСЕК») з інформацією про встановлення діагнозу та відповідної групи інвалідності; - тимчасового посвідчення військовозобов'язаного з відміткою про виключення з військового обліку за станом здоров'я; - медичних висновків лікарсько - консультативних комісій про потребу у постійному сторонньому догляді, інші документи, що видаються органами державної влади та місцевого самоврядування, які використовувалися у протиправній діяльності.
У разі надання особою згоди та перерахування грошових коштів в сумі 7000 доларів США на невстановлений криптогаманець, учасниками злочинної групи підроблювалися офіційні документи та пересилалися «клієнту» за допомогою послуг оператора поштового зв'язку ТОВ «Нова Пошта», з використанням аккаунтів на вигадані анкетні дані, або надавалися при особистій зустрічі.
Крім того, за домовленістю з «клієнтом», учасниками організованої групи здійснювалося повне «супроводження» оформлення відповідних пільг особам «під ключ». В цьому разі «клієнт» надавав учаснику організованої групи власний електронний підпис та пароль від нього, за допомогою якого учасник організованої групи через особистий кабінет порталу електронних послуг Пенсійного фонду України в електронному вигляді подавав заяву про призначення пенсії за інвалідністю, долучаючи, у тому числі, фотокопії підроблених документів.
Подана заява передавалася до територіального підрозділу Пенсійного фонду України, який звертався із запитом до МСЕК щодо надання оригіналу виписки. В цей час учасники організованої групи підроблювали супровідні листи від імені МСЕК та разом з підробленими виписками скеровували їх до відповідного територіального підрозділу Пенсійного фонду України.
За наявності достатнього страхового стажу особі призначалася пенсія по інвалідності та видавалося відповідне посвідчення пенсіонера. У разі відсутності достатнього страхового стажу вказані документи та рішення про відмову у призначенні пенсії скеровувалося до відповідного органу соціального захисту населення, який здійснював постановку особи на облік як особи з інвалідністю та видавав посвідчення особи з інвалідністю, особам які не мають право на пенсію.
Особи, що скористалися вказаними «послугами», розпочали отримувати пенсії/соціальні виплати, користуватися правом на безперешкодний перетин державного кордону України, а також унеможливили свій призов на військову службу за мобілізацією під час військового стану, зокрема шляхом долучення вказаних підроблених документів до заяв про надання відстрочки від призову на військову службу, які подавалися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Крім того, «послугами» учасників організованої групи користувалися військовослужбовці, що проходять військову службу за мобілізацією під час військового стану, з метою звільнення з військової служби.
Так, учасниками організованої групи виготовлялися підроблені довідки/виписки з акту огляду МСЕК та інші документи з інформацією про встановлення діагнозу та відповідної групи інвалідності родичу військовослужбовця. Вказані підроблені документи військовослужбовець долучав до рапорту про звільнення з військової служби у запас на підставі п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (через сімейні обставини або з інших поважних причин), абзацу 11 п. 3 ч. 12 ст. 26 цього ж Закону (необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи) та подавав командуванню військової частини.
З метою досягнення єдиного злочинного результату ОСОБА_5 як організатори організованої групи здійснив розподіл функцій між учасниками та визначив роль кожного наступним чином:
Організатор: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є керівником організованої групи, який її створив та керував нею, розробив план дій учасників організованої групи, визначивши відповідно до плану функції та тактику поведінки кожного із учасників групи. Крім того, в ході підготовки та безпосередньо в ході діяльності організованої групи по вчиненню кримінальних правопорушень виконував наступні функції: - здійснював загальне керівництво та координацію дій всіх учасників організованої групи за допомогою телефонного зв'язку та месседжерів; - визначав правила поведінки та конспірації в організації та забезпечував дотримання останніх їх учасниками; - особисто перевіряв надійність кожного учасника та підшукував нових учасників, враховуючи їх особисті характеристики та навички для здійснення злочинної діяльності; - здійснював контроль за надходженням коштів від злочинної діяльності та розподіляв між учасниками групи кошти здобуті злочинним шляхом; - орендував офіс у м. Дніпро для здійснення протиправної діяльності, здійснював матеріально-технічне забезпечення, шляхом придбання комп'ютерної, друкарської техніки, інших засобів що використовувалися учасниками організованої групи.
Учасники: ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , будучи наближеною до організатора особою, координував діяльність учасників організованої групи, відповідальних за провадження протиправної діяльності на території Одеської, Харківської, Київської областей, здійснював виплату грошової винагороди іншим учасникам організованої групи, самостійно координував протиправну діяльність організованої групи на території Дніпропетровської області, розміщував оголошення щодо надання відповідних «послуг», підроблював документи «клієнтів» та здійснював їх відправку;
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , будучи наближеною до організатора особою, підроблював документи «клієнтів» та здійснював їх відправку, здійснював виплату грошової винагороди іншим учасникам організованої групи, з метою конспірації протиправної діяльності забезпечував зв'язок та передачу підроблених документів між учасниками організованої групи на території Дніпропетровської області;
ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , будучи активним учасником організованої групи, реалізовував діяльність організованої групи на території Харківської області, підшукував «клієнтів», що бажали придбати підроблені документи;
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , будучи активним учасником організованої групи, реалізовував діяльність організованої групи на території Харківської області, підшукував «клієнтів», що бажали придбати підроблені документи, передавав відповідну інформацію іншим учасникам організованої групи, безпосередньо збував підроблені офіційні документи;
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , будучи активним учасником організованої групи, реалізовував діяльність організованої групи на території м. Києва та Київської області, підшукував «клієнтів», що бажали придбати підроблені документи, передавав відповідну інформацію іншим учасникам організованої групи, безпосередньо збував підроблені офіційні документи;
ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , будучи активним учасником організованої групи, реалізовував діяльність організованої групи на території Одеської області, підшукував «клієнтів», що бажали придбати підроблені документи, передавав відповідну інформацію іншим учасникам організованої групи, безпосередньо збував підроблені офіційні документи;
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , будучи активним учасником організованої групи, реалізовував діяльність організованої групи на території Дніпропетровської області, підшукував «клієнтів», що бажали придбати підроблені документи, передавав відповідну інформацію іншим учасникам організованої групи, безпосередньо збував підроблені офіційні документи;
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи активним учасником організованої групи, здійснювала відправку підроблених документів засобами поштового зв'язку ТОВ «Нова пошта», здійснювала виплату грошової винагороди іншим учасникам організованої групи, з метою конспірації протиправної діяльності забезпечувала зв'язок та передачу підроблених документів між учасниками організованої групи.
Інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, на яких покладалась обов'язки з виготовлення підроблених офіційних документів, передачу підроблених документів між учасниками організованої групи, їх подальший збут замовникам, використання завідомо підроблених офіційних документів.
Стійкість організованої групи формувалась за рахунок стабільного складу організованої групи, тісних стосунків між її учасниками та внутрішньої дисципліни.
Тісні зв'язки між учасниками організованої групи підтримувались за рахунок бажання кожного із них отримувати стабільні прибутки від вчинення злочинів. З цією метою всі вони беззаперечно виконували єдиний злочинний план та дотримувались встановлених правил поведінки.
Тривалість функціонування організованої групи була забезпечена наявністю єдиного спільного плану, стабільним складом учасників, розподілом функцій між ними та визначенням ролі кожного, наявністю знарядь вчинення злочинів, дружніми зв'язками членів злочинного угруповання, їх спільним планом на систематичне вчинення кримінальних правопорушень, отриманням доходів від зайняття злочинною діяльністю.
Так, не пізніше березня 2024 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), у невстановленому місці, ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, спільно з іншими її учасниками відповідно до попередньо розробленого єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, виконував свою функцію, відповідно до якої домовився з ОСОБА_13 щодо підроблення офіційних документів, а саме довідки і виписки до акту огляду МСЕК (із зазначенням інформації про наявність інвалідності) на ім'я останнього з метою подальшого використання для безперешкодного перетину Державного кордону України, а також використання вказаних документів для уникнення призову на військову службу за мобілізацією під час воєнного стану за грошову винагороду в сумі 7000 доларів США.
З метою реалізації спільного протиправного задуму, ОСОБА_9 , використовуючи мессенджер «Telegram», передав вказану інформацію ОСОБА_6 , який виконуючи відведену йому роль, доповів про вказану домовленість керівнику організованої групи ОСОБА_5 .
Після цього, у невстановлений досудовим розслідуванням день, час та місці, але не пізніше квітня 2024 року, у невстановлений спосіб ОСОБА_5 надав вказівку невстановленому учаснику організованої групи щодо підробки офіційних документів, порядок складення та видачі яких передбачено Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 577 від 30.07.2012 (який був чинним, на момент підробки), згідно якого затверджено форми первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях, а саме довідки та виписки з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видані 25.03.2024 КУ «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» за підписом Голови МСЕК Станіславової, на виконання якої був виготовлений відповідний документ, із зазначенням наступної інформації: - дата огляду: 25.03.2024; - огляд інваліда: первинний; - група інвалідності: друга з 25.03.2024; - причина інвалідності: загальне захворювання; - інвалідність встановлена на строк до: 25.03.2025; - дата чергового переогляду: 19.03.2025; - діагноз МСЕК: ревматоїдний артрит, сколіоз; - висновок про умови та характер праці: праця не пов'язана з фізичними навантаженнями; - рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності: перебування на обліку у сімейного лікаря; - підстава: акт огляду МСЕК № 1071.
Тобто, довідка та виписка з акту огляду МСЕК є офіційними документами, які видаються та посвідчуються установою і які надають права або звільняють від обов'язків, форма, зміст, порядок виготовлення та видачі яких передбачені вищезазначеним нормативно-правовим актом.
Надалі, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, невстановлений учасник організованої групи 04.05.2024 подав підроблену виписку з акту огляду МСЕК разом з електронною заявою про призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_13 через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, тобто умисно використав завідомо підроблений офіційний документ.
В подальшому, підроблену довідку з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видану Одеською обласною МСЕК, невстановлений учасник організованої групи передав ОСОБА_6 з метою її подальшого збуту.
Після отримання вищевказаного підробленого офіційного документу, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, ОСОБА_6 передав його ОСОБА_4 , яка, виконуючи відведену їй роль, 29.04.2024 надіслала його ОСОБА_9 , який, в свою чергу, передав його ОСОБА_13 у невстановлені досудовим розслідуванням день, час та місці, особисто.
Таким чином, учасники організованої групи здійснили повну підробку офіційних документів, з метою використання їх підроблювачем, замовником або іншою особою для незаконного перетину державного кордону України та перешкоджанню законній діяльності Збройних Сил України, достовірно знаючи, що КУ «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» ці документи не виготовлялися, не обліковувалися та не видавалися.
Внаслідок вказаних дій, рішенням ГУ ПФУ в Харківській обл. ОСОБА_13 було призначено та нараховано пенсію за інвалідністю, видано пенсійне посвідчення, використовуючи яке у останнього з'явилося незаконне право на безперешкодний перетин Державного кордону України, відповідно учасниками організованої групи, на виконання спільного злочинного плану, забезпечено усунення наявних перешкод з метою здійснення незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
За аналогічних та подібних обставин ОСОБА_4 за попередньою змовою з іншими учасниками організованої групи виготовив підроблені документи на ім'я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_12 з метою отримання ними/їх близькими родичами незаконного права на безперешкодний перетин державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню шляхом усунення перешкод, з корисливих мотивів, у складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Крім того, не пізніше березня 2024 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), у невстановленому місці, ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи спільно з іншими її учасниками відповідно до попередньо розробленого єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, виконував свою функцію, відповідно до якої домовився з ОСОБА_13 щодо підроблення офіційних документів, а саме довідки і виписки до акту огляду МСЕК (із зазначенням інформації про наявність інвалідності) на ім'я останнього, з метою подальшого використання для безперешкодного перетину Державного кордону України, а також використання вказаних документів для уникнення призову на військову службу за мобілізацією під час воєнного стану, за грошову винагороду в сумі 7000 доларів США.
З метою реалізації спільного протиправного задуму, ОСОБА_9 , використовуючи месенджер «Telegram», передав вказану інформацію ОСОБА_6 , який виконуючи відведену йому роль, доповів про вказану домовленість керівнику організованої групи ОСОБА_5 .
Після цього, у невстановлений досудовим розслідуванням день, час та місці, але не пізніше квітня 2024 року, у невстановлений спосіб ОСОБА_5 надав вказівку невстановленому учаснику організованої групи щодо підробки офіційних документів, порядок складення та видачі яких передбачено Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 577 від 30.07.2012 (який був чинним, на момент підробки), згідно якого затверджено форми первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях, а саме довідки та виписки з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видані 25.03.2024 КУ «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» за підписом Голови МСЕК Станіславової, на виконання якої був виготовлений відповідний документ, із зазначенням наступної інформації: - дата огляду: 25.03.2024; - огляд інваліда: первинний; - група інвалідності: друга з 25.03.2024; - причина інвалідності: загальне захворювання; - інвалідність встановлена на строк до: 25.03.2025; - дата чергового переогляду: 19.03.2025; - діагноз МСЕК: ревматоїдний артрит, сколіоз; - висновок про умови та характер праці: праця не пов'язана з фізичними навантаженнями; - рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності: перебування на обліку у сімейного лікаря; - підстава: акт огляду МСЕК № 1071.
Тобто, довідка та виписка з акту огляду МСЕК є офіційними документами, які видаються та посвідчуються установою і які надають права або звільняють від обов'язків, форма, зміст, порядок виготовлення та видачі яких передбачені вищезазначеним нормативно-правовим актом.
Надалі, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, невстановлений учасник організованої групи 04.05.2024 подав підроблену довідку з акту огляду МСЕК разом з електронною заявою про призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_13 через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, тобто умисно використав завідомо підроблений офіційний документ.
В подальшому, підроблену довідку з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видану Одеською обласною МСЕК невстановлений учасник організованої групи передав ОСОБА_6 з метою її подальшого збуту.
Після отримання вищевказаного підробленого офіційного документу, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, ОСОБА_6 передав його ОСОБА_4 , яка, виконуючи відведену їй роль, 29.04.2024 надіслала його ОСОБА_9 , який, в свою чергу, передав його ОСОБА_13 у невстановлені досудовим розслідуванням день, час та місці, особисто.
Таким чином, учасники організованої групи здійснили повну підробку офіційних документів, з метою використання їх підроблювачем, замовником або іншою особою для незаконного перетину державного кордону України та перешкоджанню законній діяльності Збройних Сил України, достовірно знаючи, що КУ «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» ці документи не виготовлялися, не обліковувалися та не видавалися.
Внаслідок вказаних дій, рішенням ГУ ПФУ в Харківській області ОСОБА_13 було призначено та нараховано пенсію за інвалідністю, видано пенсійне посвідчення, використовуючи яке у останнього з'явилося незаконне право на безперешкодний перетин Державного кордону України, відповідно учасниками організованої групи, на виконання спільного злочинного плану, забезпечено усунення наявних перешкоди з метою здійснення незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
Внаслідок вказаних дій, 15.11.2024 на підставі підроблених офіційних документів, ІНФОРМАЦІЯ_13 розглянуто заяву ОСОБА_13 (вх. № 20601 від 13.11.2024) та за відсутності законних на те підстав, надано відстрочку від мобілізації на підставі п. 2 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку з наявністю ІІ групи інвалідності.
Таким чином, умисні та узгоджені дії учасників організованої групи, спрямовані на сприяння ухиленню громадянами України від виконання визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" обов'язку, спричинили зниження обороноздатності України в умовах воєнного стану і збройної агресії російської федерації проти України, загрози її національній безпеці, та свідчать про цілеспрямоване перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчиненому у складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Крім того, не пізніше березня 2024 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), у невстановленому місці, ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи спільно з іншими її учасниками відповідно до попередньо розробленого єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, виконував свою функцію, відповідно до якої домовився з ОСОБА_13 щодо підроблення офіційних документів, а саме довідки і виписки до акту огляду МСЕК (із зазначенням інформації про наявність інвалідності) на ім'я останнього, з метою подальшого використання для безперешкодного перетину Державного кордону України, а також використання вказаних документів для уникнення призову на військову службу за мобілізацією під час воєнного стану, за грошову винагороду в сумі 7000 доларів США.
З метою реалізації спільного протиправного задуму, ОСОБА_9 , використовуючи мессенджер «Telegram», передав вказану інформацію ОСОБА_6 , який виконуючи відведену йому роль, доповів про вказану домовленість керівнику організованої групи ОСОБА_5 .
Після цього, у невстановлений досудовим розслідуванням день, час та місці, але не пізніше квітня 2024 року, у невстановлений спосіб ОСОБА_5 надав вказівку невстановленому учаснику організованої групи щодо підробки офіційних документів, порядок складення та видачі яких передбачено Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 577 від 30.07.2012 (який був чинним, на момент підробки), згідно якого затверджено форми первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях, а саме довідки та виписки з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видані 25.03.2024 КУ «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» за підписом Голови МСЕК Станіславової, на виконання якої був виготовлений відповідний документ, із зазначенням наступної інформації: - дата огляду: 25.03.2024; - огляд інваліда: первинний; - група інвалідності: друга з 25.03.2024; - причина інвалідності: загальне захворювання; - інвалідність встановлена на строк до: 25.03.2025; - дата чергового переогляду: 19.03.2025; - діагноз МСЕК: ревматоїдний артрит, сколіоз; - висновок про умови та характер праці: праця не пов'язана з фізичними навантаженнями; - рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності: перебування на обліку у сімейного лікаря; - підстава: акт огляду МСЕК № 1071.
Тобто, довідка та виписка з акту огляду МСЕК є офіційними документами, які видаються та посвідчуються установою і які надають права або звільняють від обов'язків, форма, зміст, порядок виготовлення та видачі яких передбачені вищезазначеним нормативно-правовим актом.
В подальшому, підроблену довідку з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №293814 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , видану Одеською обласною МСЕК невстановлений учасник організованої групи передав ОСОБА_6 з метою її подальшого збуту.
Після отримання вищевказаного підробленого офіційного документу, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, ОСОБА_6 передав його ОСОБА_4 , яка, виконуючи відведену їй роль, 29.04.2024 надіслала його ОСОБА_9 , який, в свою чергу, передав його ОСОБА_13 у невстановлені досудовим розслідуванням день, час та місці, особисто.
Таким чином, учасники організованої групи здійснили повну підробку офіційних документів, з метою використання їх підроблювачем, замовником або іншою особою для незаконного перетину державного кордону України та перешкоджанню законній діяльності Збройних Сил України, достовірно знаючи, що КУ «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» ці документи не виготовлялися, не обліковувалися та не видавалися
Надалі, на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, невстановлений учасник організованої групи 04.05.2024 подав підроблену довідку з акту огляду МСЕК разом з електронною заявою про призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_13 через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, тобто умисно використав завідомо підроблений офіційний документ.
За аналогічних та подібних обставин ОСОБА_4 за попередньою змовою з іншими учасниками організованої групи виготовив підроблені документи на ім'я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_12 з метою отримання ними/їх близькими родичами незаконного права на безперешкодний перетин державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у підробленні та збуті офіційного документа, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем та іншою особою, а також у використанні завідомо підробленого документу, вчинених у складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч.ч. 3, 4 ст. 358 КК України.
Так, 17.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: - показами свідка ОСОБА_16 , який під час знайомства та подальшого спілкування з учасниками організованої групи ОСОБА_8 та ОСОБА_6 дізнався про провадження ними протиправної діяльності, пов'язаної з підробленням документів та подальшим незаконним перетином державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 17.04.2024 відносно ОСОБА_8 , яким зафіксовано особисте знайомство останнього з ОСОБА_6 , що підтверджує факт наявності зв'язків між учасниками організованої групи; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 18.04.2024 відносно ОСОБА_8 , яким зафіксовано спільне з ОСОБА_6 прибуття до поштового відділення для відправки підроблених документів, а саме довідок МСЕК на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 18.04.2024 відносно ОСОБА_6 , яким зафіксовано спільне з ОСОБА_8 прибуття до поштового відділення для відправки підроблених документів, а саме довідок МСЕК на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 20.05.2024 відносно ОСОБА_6 , яким зафіксовано особисте знайомство останнього з учасниками організованої групи ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , що підтверджує факт наявності зв'язків між учасниками організованої групи; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 07.05.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення, здійснені учасниками організованої групи ОСОБА_20 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , зокрема спільного прибуття до поштових відділень для отримання відправлень, отримання ОСОБА_6 підроблених документів на ім'я ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 ; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 07.06.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_21 , здійснені учасниками організованої групи ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , а також отримання підроблених документів учасником організованої групи ОСОБА_9 та клієнтами; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 12.07.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколами огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення останнім підроблених документів на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 учаснику організованої групи ОСОБА_10 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 24.07.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_21 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , між учасниками організованої групи та безпосередньо клієнтам; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 10.09.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_11 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 10.10.2024 відносно ОСОБА_11 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано отримання останнім підроблених документів на ім'я ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 від учасника організованої групи ОСОБА_7 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 10.10.2024 відносно ОСОБА_69 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , здійснене на ім'я учасника організованої групи ОСОБА_12 ; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 21.10.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів учасницею організованої групи ОСОБА_72 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 29.10.2024 відносно та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_73 учасницею організованої групи ОСОБА_72 ; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 21.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Чернівецькій обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_35 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 14.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в м. Києві було вилучено пенсійну справу ОСОБА_32 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 01.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Київській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_34 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 21.10.2024, під час якого в ГУ ПФУ в м. Києві. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_58 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 01.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Харківській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_9 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 03.12.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Львівській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_74 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Запорізький обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_18 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ДСЗН Запорізький МР було вилучено справу ОСОБА_18 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - наданими в ГУ ПФУ в Одеській обл. на запит в порядку ст. 93 КПК України, підроблені виписка МСЕК на ім'я ОСОБА_17 та ОСОБА_19 ; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ДП та СП Одеської МР було вилучено справу ОСОБА_11 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 11.10.2024, під час якого в УСЗН Голосіївської РДА м. Києва було вилучено справу ОСОБА_8 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 22.11.2024, під час якого в Пенсійному фонді України було вилучено електронні пенсійні справи ОСОБА_5 , ОСОБА_59 , ОСОБА_52 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_29 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_13 , ОСОБА_35 , ОСОБА_37 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_26 , ОСОБА_36 , ОСОБА_79 , ОСОБА_32 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_45 , ОСОБА_22 , ОСОБА_41 , у яких містяться підроблені виписки МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 18.12.2024, під час якого в Пенсійному фонді України було вилучено електронні пенсійні справи ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_65 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 , ОСОБА_100 , у яких містяться підроблені виписки МСЕК; - протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 , в ході якого вилучено печатку нотаріуса ОСОБА_101 , що використовувалася під час підроблення документів, а також мобільні телефони учасника організованої групи; - протоколом оглядів мобільних телефонів ОСОБА_7 , в яких міститься спілкування з керівником організованої групи ОСОБА_5 та іншими учасниками організованої групи стосовно підроблення документів; - протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_9 , та протоколом огляду мобільного телефону, вилучено за місцем проживання ОСОБА_9 , в якому міститься спілкування з учасником організованої групи ОСОБА_6 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 17.04.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 стосовно підроблення документів на ім'я ОСОБА_102 , ОСОБА_14 для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 17.04.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_8 , ОСОБА_103 , ОСОБА_11 , стосовно підроблення документів, в тому числі на ім'я ОСОБА_102 , ОСОБА_14 , ОСОБА_22 для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 07.05.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , стосовно підроблення документів, для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 07.05.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 21.05.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_8 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 21.05.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 , ОСОБА_4 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 05.08.2024 відносно ОСОБА_5 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_72 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Так, ухвалою Дарницького районного суду м. Києва підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який продовжено до 17.09.2025.
Так, 10.09.2025 слідчим суддею Дарницького районного суду м. Києва продовжено строк досудового розслідування до 6-ти місяців, тобто до 17.12.2025.
Метою застосування запобіжного заходу стосовно підозрюваного, згідно ст. 177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків.
В порядку ст. 177 КПК України встановлений ризик, що підозрювана може ухилитись від виконання покладених на неї процесуальних обов'язків, а саме: - переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду так, як підозрювана усвідомлюючи невідворотність реального покарання за вчинені злочини, намагатиметься уникнути кримінальної відповідальності шляхом зміни місця проживання, неявки на виклики слідчого та суду. Встановлено, що остання протягом 2023-2024 років тричі перетинала державний кордон України, що дає підстави вважати, що остання може покинути територію України та переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду; - незаконно впливати на інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, так як учасники організованої групи мають тісні зв'язки, обізнані про участь один одного у конкретних епізодах вчинених злочинів, тому, з метою унеможливлення здобуття об'єктивних даних, можуть схиляти та/або примушувати їх до дачі неправдивих показів, переховування від органу досудового розслідування та/або суду; - вчиняти інші кримінальні правопорушення, так як ОСОБА_4 не працевлаштована, офіційного джерела доходу не має, єдиним джерелом доходу останньої була протиправна діяльність, за яку її притягнуто до кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання не може бути застосовано до підозрюваної у зв'язку з тим, що остання вчинила умисний злочин, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів та за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 10 (десяти) років позбавлення волі.
До підозрюваної запобіжний захід у вигляді особистої поруки не можливо застосувати у зв'язку з тим, що відповідно до ч. 1 ст. 180 КПК України особиста порука полягає у наданні особами, яких слідчий суддя, суд вважатиме такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов'язання про те що, вони поручаються за виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, проте, з оточення підозрюваної вказані особи, які могли б виступати в якості поручителя відсутні.
З огляду на викладене, просить слідчого суддю продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в межах строку досудового розслідування, тобто до 17.12.2025, із забороною цілодобово залишати житло за адресою: АДРЕСА_2 .
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання з підстав, викладених у ньому та просив його задовольнити.
У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_4 просила слідчого суддю задовольнити клопотання частково, а саме зазначивши нічний час доби тримання під домашнім арештом.
Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку щодо необхідності задоволення клопотання.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СВ Дарницького УП ГУНП в м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100020001325 від 08.03.2024 р., за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч.1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України (а.с. 19-54).
17.06.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України (а.с. 57-67).
03.07.2025 року ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва у справі № 753/13491/25, провадження № 1-кс/753/1849/25, підозрюваній ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком до 31.08.2025 року включно.
Постановою керівника Дарницької окружної прокуратури м. Києва від 11.08.2025 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12024100020001325 від 08.03.2024 року продовжено до трьох місяців, тобто до 17.09.2025 року.
26.08.2025 року ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва у справі № № 753/17347/25, провадження № 1-кс/753/2423/25, відносно підозрюваної ОСОБА_4 продовжено застосування запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту у межах строку досудового розслідування до 17.09.2025 року включно.
10.09.2025 року ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва у справі № 753/7461/24, провадження № 1-кс/753/2421/25, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12024100020001325 від 08.03.2024 року продовжено до шести місяців, тобто до 17.12.2025 року (а.с. 68-74).
15.09.2025 року ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва у справі №753/19286/25, провадження № 1-кс/753/2661/25, відносно підозрюваної ОСОБА_4 продовжено застосування запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту у межах строку досудового розслідування до 17.11.2025 року включно (а.с. 75).
Наявність підозри у вчинені ОСОБА_4 інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України підтверджується зібраними в кримінальному проваджені доказами, а саме: - показами свідка ОСОБА_16 , який під час знайомства та подальшого спілкування з учасниками організованої групи ОСОБА_8 та ОСОБА_6 дізнався про провадження ними протиправної діяльності, пов'язаної з підробленням документів та подальшим незаконним перетином державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 17.04.2024 відносно ОСОБА_8 , яким зафіксовано особисте знайомство останнього з ОСОБА_6 , що підтверджує факт наявності зв'язків між учасниками організованої групи; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 18.04.2024 відносно ОСОБА_8 , яким зафіксовано спільне з ОСОБА_6 прибуття до поштового відділення для відправки підроблених документів, а саме довідок МСЕК на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 18.04.2024 відносно ОСОБА_6 , яким зафіксовано спільне з ОСОБА_8 прибуття до поштового відділення для відправки підроблених документів, а саме довідок МСЕК на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спостереження за особою від 20.05.2024 відносно ОСОБА_6 , яким зафіксовано особисте знайомство останнього з учасниками організованої групи ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , що підтверджує факт наявності зв'язків між учасниками організованої групи; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 07.05.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення, здійснені учасниками організованої групи ОСОБА_20 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , зокрема спільного прибуття до поштових відділень для отримання відправлень, отримання ОСОБА_6 підроблених документів на ім'я ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 ; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 07.06.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_21 , здійснені учасниками організованої групи ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , а також отримання підроблених документів учасником організованої групи ОСОБА_9 та клієнтами; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 12.07.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколами огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення останнім підроблених документів на ім'я ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 учаснику організованої групи ОСОБА_10 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 24.07.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_21 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , між учасниками організованої групи та безпосередньо клієнтам; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 10.09.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_11 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 10.10.2024 відносно ОСОБА_11 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано отримання останнім підроблених документів на ім'я ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 від учасника організованої групи ОСОБА_7 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 10.10.2024 відносно ОСОБА_69 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , здійснене на ім'я учасника організованої групи ОСОБА_12 ; - протоколом за результатами проведення огляду речей від 21.10.2024, а саме відеозаписів, вилучених у ТОВ «НОВА ПОШТА», яким зафіксовано відправлення підроблених документів учасницею організованої ОСОБА_104 ; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - накладення арешту, огляду та виїмки кореспонденції від 29.10.2024 відносно та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано відправлення підроблених документів на ім'я ОСОБА_73 учасницею організованої групи ОСОБА_72 ; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 21.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Чернівецькій обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_35 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 14.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в м. Києві було вилучено пенсійну справу ОСОБА_32 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 01.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Київській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_34 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 21.10.2024, під час якого в ГУ ПФУ в м. Києві. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_58 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 01.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Харківській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_9 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 03.12.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Львівській обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_74 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ГУ ПФУ в Запорізький обл. було вилучено пенсійну справу ОСОБА_18 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; -протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ДСЗН Запорізький МР було вилучено справу ОСОБА_18 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - наданими в ГУ ПФУ в Одеській обл. на запит в порядку ст. 93 КПК України, підроблені виписка МСЕК на ім'я ОСОБА_17 та ОСОБА_19 ; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 26.11.2024, під час якого в ДП та СП Одеської МР було вилучено справу ОСОБА_11 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 11.10.2024, під час якого в УСЗН Голосіївської РДА м. Києва було вилучено справу ОСОБА_8 , у якій міститься підроблена виписка МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 22.11.2024, під час якого в Пенсійному фонді України було вилучено електронні пенсійні справи ОСОБА_5 , ОСОБА_59 , ОСОБА_52 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_29 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_13 , ОСОБА_35 , ОСОБА_37 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_26 , ОСОБА_36 , ОСОБА_79 , ОСОБА_32 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_45 , ОСОБА_22 , ОСОБА_41 , у яких містяться підроблені виписки МСЕК; - протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 18.12.2024, під час якого в Пенсійному фонді України було вилучено електронні пенсійні справи ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_65 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 , ОСОБА_100 , у яких містяться підроблені виписки МСЕК; -протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 , в ході якого вилучено печатку нотаріуса ОСОБА_101 , що використовувалася під час підроблення документів, а також мобільні телефони учасника організованої групи; - протоколом оглядів мобільних телефонів ОСОБА_7 , в яких міститься спілкування з керівником організованої групи ОСОБА_5 та іншими учасниками організованої групи стосовно підроблення документів; - протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_9 , та протоколом огляду мобільного телефону, вилучено за місцем проживання ОСОБА_9 , в якому міститься спілкування з учасником організованої групи ОСОБА_6 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 17.04.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 стосовно підроблення документів на ім'я ОСОБА_102 , ОСОБА_14 для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 17.04.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_8 , ОСОБА_103 , ОСОБА_11 , стосовно підроблення документів, в тому числі на ім'я ОСОБА_102 , ОСОБА_14 , ОСОБА_22 для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 07.05.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , стосовно підроблення документів, для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 07.05.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 21.05.2024 відносно ОСОБА_6 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_8 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 21.05.2024 відносно ОСОБА_8 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_6 , ОСОБА_4 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України; - протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 05.08.2024 відносно ОСОБА_5 та протоколом огляду носія інформації, яким зафіксовано змову з іншими учасниками організованої групи та процес обговорення протиправної діяльності з ОСОБА_72 стосовно підроблення документів для використання при незаконному перетині Державного кордону України, й іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Клопотання слідчого про продовження строку дії запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту відповідає вимогам ст. 184 КПК України, до клопотання долучено копії матеріалів, якими обґрунтовуються його доводи, витяг з ЄРДР, клопотання та додатки до нього вручені підозрюваній і її захиснику.
Обставини здійснення підозрюваною конкретних дій та доведеність її вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваної запобіжного заходу.
Згідно зі ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Вказаною статтею передбачено, також, що строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку запобіжного заходу до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
Вирішуючи питання про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваної, слідчим суддею враховані вимоги пунктів 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Наведені у клопотанні про продовження строку тримання підозрюваної ОСОБА_4 , під цілодобовим домашнім арештом ризики (переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на інших підозрюваних; вчинити інше кримінальне правопорушення) продовжують існувати.
Так, слідчий суддя вважає цілком вірогідними такі дії з огляду на фактичні обставини кримінального провадження, дані про особу підозрюваної та покарання, яке загрожує підозрюваній ОСОБА_4 , у разі визнання її винуватою у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень.
Вирішуючи питання про існування передбачених кримінальним процесуальним законом ризиків неправомірної процесуальної поведінки підозрюваної, слідчий суддя відмічає, що ризиком у даному випадку є дія, яка може вчинитися з високим ступенем ймовірності.
За результатами встановлених у судовому засіданні обставин та з урахуванням доводів, викладених стороною обвинувачення та стороною захисту, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено наявність обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК.
При цьому, дані про особу підозрюваної, наявність місця реєстрації та проживання, з урахуванням фактичних обставин справи, та бажання підозрюваної працевлаштуватись, не переважають існуючих ризиків.
Разом з тим, слідчим суддею враховується, що ОСОБА_4 співпрацює з органом досудового розслідування, враховує її стан здоров'я в цілому, місце її проживання та інші обставини, що характеризують особу підозрюваної, дані про соціальні зв'язки та спосіб життя, відсутність судимості.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або іншого органу державної влади, а також виконувати обов'язки, необхідність яких доведена прокурором.
За таких обставин, на переконання слідчого судді, запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту із застосуванням передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України обов'язків, буде співрозмірним із тяжкістю кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_105 , та у повній мірі зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної та запобігти визначеним ризикам.
У зв'язку із зазначеним, слідчий суддя приходить до висновку, що матеріали клопотання містять достатньо обґрунтувань необхідності продовження застосування строку дії запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, оскільки по справі необхідно виконати процесуальні дії, без яких неможливо закінчити досудове розслідування.
Підстави, які б свідчили про неможливість продовження перебування підозрюваною під цілодобовим домашнім арештом за станом здоров'я, не встановлені.
При цьому, слідчий суддя вважає обґрунтованою і доведеною ту обставину, що застосування більш м'якого запобіжного заходу, ніж цілодобовий домашній арешт не забезпечить попередження вищезазначених прокурором ризиків.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що відсутні належні правові підстави для зміни чи скасування запобіжного заходу підозрюваній ОСОБА_4 , а також для зазначення нічного часу доби тримання під домашнім арештом, а відтак строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту слід продовжити строком на два місяці, з продовженням строку дії покладених на підозрювану процесуальних обов'язків, що передбачені ст. 194 КПК України, в межах строку досудового розслідування.
З огляду на викладене, клопотання прокурора підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 176, 177, 178, 180, 181, 193, 194, 196, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити.
Продовжити відносно підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, що полягає в забороні підозрюваній залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , в межах строку досудового розслідування, а саме до 17.12.2025 року включно.
Роз'яснити підозрюваній, що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваної, яка перебуває під цілодобовим домашнім арештом мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї обов'язків.
Покласти на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов'язки:
1.прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
2.не залишати місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду, крім випадків необхідної явки для проведення слідчих та процесуальних дій, отримання медичної допомоги;
3.здати за зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україні.
Визначити строк дії ухвали слідчого судді та покладених судом обов'язків в межах строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме до 17.12.2025 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурорів у кримінальному провадженні.
Ухвалу передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено та проголошено 17.11.2025 року о 16 год. 25 хв.
Слідчий суддя: ОСОБА_1