Справа № 710/1564/25 Провадження № 3/710/700/25
17.11.2025 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Сивокінь С.С., розглянувши матеріали, які надійшли 20.10.2025 від відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , не працює, паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_1 , виданий 22.01.2025, орган який видав - 7133, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , був притягнутий до адміністративної відповідальності 18.06.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі
Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 30.12.2024 ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із зобов'язанням реєстрації в органах Національної поліції чотири рази на місяць. Так, 11.10.2025 ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до відділку поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене, ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У суд ОСОБА_1 не з'явився, причин неявки не повідомив. Про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 03.11.2025 було застосовано привід, який не було виконано працівниками поліції.
Згідно зі ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі "Пономарьов проти України" наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі "Смірнов проти України", згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях, зокрема "Юніон Аліментаріа проти Іспанії" від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
Відповідно до вимог ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 44, ст.ст. 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, ч. 3 ст. 178, ст.ст. 185, 185-1, ст.ст. 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Враховуючи положення ст. 268 КУпАП та прецедентну практику ЄСПЛ, оскільки ОСОБА_2 був обізнаним, що відносно нього складено протокол, який направлений до суду, клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не направляв та не цікавився про стан відомого йому провадження, а тому така поведінка учасника процесу направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП, та суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.
Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив наступне.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД №436498 від 12.10.2025 (а.с.1), копією ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 30.12.2024 (а.с.2-3), копією роз'яснення від 15.01.2025 (а.с.4), копією реєстраційного листка на ОСОБА_1 (а.с.5), копією постанови Шполянського районного суду Черкаської області від 18.06.2025 у справі №710/578/25 (а.с.6).
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини, матеріальний стан, а тому вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 , слід призначити адміністративне стягнення, у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до положень ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 суддя стягує судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись, ст.ст.9-11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 33-35, 401, 187,252, 280, 283, 288 ст. 294, 307, 308 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн., який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (по КЕКД 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач ГУК у Черк.обл./тг м. Шпола/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок UA 718999980313030106000023659).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 340,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , не працює, паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_1 , виданий 22.01.2025, орган який видав - 7133, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , був притягнутий до адміністративної відповідальності 05.02.2025 за ч.1 ст. 187 КУпАП, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, судовий збір на рахунок держави в сумі 605,60 грн за такими реквізитами отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, бюджетний рахунок UA908999980313111256000026001.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя С.С. Сивокінь