Справа № 711/10955/25
Номер провадження 1-в/711/182/25
21 листопада 2025 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , розглянувши подання т.в.о. начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_2 про припинення адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого за ч. 1 ст. 289, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 189 КК України,
17 листопада 2025 року т.в.о начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_2 звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з поданням про можливість припинення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подання мотивоване наступним: за постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.01.2025 року відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із відповідними обмеженнями.
ОСОБА_3 24.01.2025 року був поставлений на профілактичний облік в Черкаському районному управлінні поліції ГУНП в Черкаській області, де з ним проводилася відповідна профілактична робота.
Перебуваючи під адміністративним наглядом, ОСОБА_3 порушень обмежень встановлених судом не допустив, має позитивну характеристику з місця проживання. На заходи виховного та профілактичного характеру реагує задовільно, робить для себе належні висновки.
У зв'язку із викладеним вище, до суду внесене подання про припинення на підставі ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_3 адміністративного нагляду, оскільки останній перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем проживання.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, у якій зазначив, що подання підтримує, просив розглянути подання без його участі.
Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції: у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», порядок розгляду в суді питання про припинення адміністративного нагляду здійснюється відповідно до вимог частини четвертої статті 5 цього Закону.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 раніше засуджений за ч. 1 ст. 289, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 189 КК України, постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.01.2025 року стосовно нього встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із відповідними обмеженнями. В подальшому, 24.01.2025 року, ОСОБА_3 поставлений на профілактичний облік в Черкаському районному управлінні поліції ГУНП в Черкаській області, де з ним проводилася відповідна профілактична робота. Відомостей про порушення ОСОБА_3 встановлених судом обмежень під час перебування під адміністративним наглядом, матеріали справи не містять, натомість останній має характеристику, видану головою правління ОСББ «Героїв Дніпра 47», відповідно до якої, за час проживання зарекомендував себе посередньо, з сусідами не конфліктує, не схильний до зловживання алкогольних напоїв, громадський порядок не порушує, заяв та скарг від мешканців не надходило. Згідно листа начальника сектору САП ЧРУП ГУНП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_4 , ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності в період часу лютого 2025 року по теперішній час не притягувався.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється виключно судом, а постанова судді може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Аналіз положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» в частині кола осіб, до яких такий нагляд може бути застосований, підстав його застосування, а також підстав та порядку його припинення свідчить про те, що застосування адміністративного нагляду є одним із наслідків засудження особи та випливає з судового рішення, яке набрало законної сили (щодо осіб, визначених у пункті «г» статті 3 цього Закону), або ж матеріалів установ виконання покарань або органів Національної поліції, що характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання, або ж після його відбування. Встановлення такого нагляду можливе в межах строків судимості як наслідку засудження кримінально-правового характеру.
Відповідно до вимог ст. 24 КПК кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого, а також на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується його прав, свобод, законних інтересів, судом вищого рівня в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Гарантії права на оскарження судового рішення, постановленого в порядку Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено самим Законом, а заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов'язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку. В свою чергу, КПК врегульовує право на апеляційне оскарження судових рішень, постановлених в порядку виконання вироку.
На підставі викладеного, керуючисьстаттями 5, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 24, ст. 369 КПК України, суд
Подання т.в.о. начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_5 про припинення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 - задовольнити.
Припинити адміністративний нагляд та обмеження щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлений постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.01.2025 року.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом семи днів з дня її винесення. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено ухвалу, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1