Постанова від 21.11.2025 по справі 571/3192/25

Справа № 571/3192/25

Провадження № 3/571/2055/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2025 року селище Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області, в складі судді одноособово Комзюк А.Ф., за участю секретаря судового засідання Богданець О.М., прокурора Козаченко Т.Ф., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , не працюючого, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,

про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Остківського лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні). Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) о 19 год 21 хв 29 квітня 2024 року.

Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Остківського лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності пов'язаної з виконанням фкекцій держави за 2024 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави аба місцевого самоврядування за 2024 рік о 16 год 33 хв 06 жовтня 2025 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою суду від 10 листопада 2025 року справи об'єднані в одне провадження.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнав свою провину та пояснив, що з працював майстром лісу ДП «Остківський лісгосп» з 2016 року. У березні 2024 року звільнився з роботи, на даний час не працює. Декларації за 2024 рік та при звільненні не подав, так як не був обізнаний з необхідністю подання таких декларацій. Згодом йому повідомили, що декларації треба подавати, тому подав з порушенням термінів.

В судовому засіданні прокурор Козаченко Т.Ф. зазначила, що ОСОБА_1 , являючись суб'єктом декларування та відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, всупереч приписів Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності за 2024 роки та декларацію при звільненні, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними доказами, тому просить визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Відповідальність за ч. 1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З матеріалів справи вбачається, що наказом №46-к від 10.01.2023 «Про зарахування в штат» ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Остківського лісництва в штат філії «Рокитнівське лісове господарство» ДСГП «Ліси України».

Згідно наказу по Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» №19к від 29.03.2024 ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Остківського лісництва за угодою сторін, на підставі п.1 ч.1 ст.36 КЗпП України.

Відповідно до п.1 Положення про Державну лісову охорону, затвердженого постановою КМ України від 16.09.2009 №976, Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу та діє у складі Державного лісового агентства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного лісового агентства.

Відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи державної лісової охорони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону.

В силу вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні до 29 квітня 2024 року та декларації за 2024 рік до 1 квітня 2025 року.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), за період з 01.01.2024 по 29.03.2024, подав о 19 годині 21 хвилин 29 квітня 2024 року.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік подав о 16 годині 33 хвилин 06 жовтня 2025 року.

Відповідно до ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується також протоколами №454 від 28.10.2025, №455 від 28.10.2025, витягом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», копіями поданих декларацій, іншими матеріалами справи.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», маючи обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні за період з 01.01.2024 по 29.03.2024, несвоєчасно, без поважних причин подав 29 квітня 2024 року, хоч мав подати до 29 квітня 2024 року, а декларацію за 2024 рік подав 06 жовтня 2025 року, хоча мав подати до 01 квітня 2025 року.

Тобто, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При обранні адміністративного стягнення, суд враховує обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті ближче до нижчої межі, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, що відповідатиме характеру вчиненого правопорушення і меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.36, ч.1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Відповідно до ст.ст.307,308 КУпАП, у разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, стягненню підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 2040 (дві тисячі сорок) гривень.

Суддя А.Ф.Комзюк