Справа №949/2462/25
20 листопада 2025 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, проживаючої по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 03 червня 2010 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
19 жовтня 2025 року о 19-18 год., по АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 , будучи матір'ю неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ухилялася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов їх життя та виховання, а саме залишила своїх чотирьох дітей вдома без нагляду терміном на дві доби, а сама в цей час перебувала у свого знайомого в с. Рудня Сарненського району Рівненської області.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 визнала свою вину вчиненні вказаного адміністративного правопорушення.
На розгляд справи до суду ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про час та місце його розгляду була повідомлена своєчасно та належним чином, про що свідчать телефонограма (а.с.17).
Згідно ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи, що ОСОБА_1 , яка притягується до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання відносно неї вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, повідомлялася у передбачений законом спосіб про час та місце розгляду справи, проте до суду не з'явилася, будь-яких клопотань не подавала, тому враховуючи, що за вказаною статтею, не передбачено обов'язкової участі особи, яка притягається до відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за можливе розглянути справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши повно й об'єктивно обставини адміністративного правопорушення та матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, а її вину доведено повністю, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № №658445 від 12 листопада 2025 року; рапортом від 19 жовтня 2025 року; переглянутим відеозаписом, який був долучений на CD-R диску (а.с.5); копією акту обстеження умов проживання (а.с.6); повідомленням Висоцької сільської ради від 29 жовтня 2025 року (а.с.7-8); копіями свідоцтв про народження (а.с.11-14).
Частиною 2 ст.33 КУпАП передбачено, що при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Як вбачається із характеристики, виданої виконавчим комітетом Висоцької сільської ради від 12 листопада 2025 року, ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується негативно (а.с.15).
Враховуючи зазначені обставини справи, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді попередження, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.) грн.
Реквізити для оплати судового збору:
- отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
- код за ЄДРПОУ: 37993783;
- банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
- код банку отримувача 899998;
- рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
- код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.