Єдиний унікальний номер: 379/1963/25
Провадження № 3/379/976/25
20 листопада 2025 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Шабрацький Г.О., за участі ОСОБА_1 , прокурора Бузинного В.С., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в.о. старости Калиновецького старостинського округу Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , виконуючий обов'язки старости Калиновецького старостинського округу Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-УІІ, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII Закону №1700-VII, несвоєчасно 01.04.2024, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , до 27.05.2024 виконуючий обов'язки старости Калиновецького старостинського округу Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-УІІ та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-УІІ, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону №1700-УІІ, несвоєчасно 20.06.2025, без поважних причин, подав декларацію при звільнені, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суддя, оголосивши протоколи про адміністративні правопорушення, заслухавши ОСОБА_1 , прокурора Бузинного В.С., дослідивши приєднані до протоколів документи, вважає що ОСОБА_1 своїми діями вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та до нього мають бути застосовані адміністративні стягнення, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав, стверджуючи що дійсно усе сталося за його участі як зазначено у протоколах. Зазначив, що несвоєчасно подав декларації за 2023 рік та після звільнення з посади оскільки мав технічні проблеми з доступом та довго очікував на інформацію яка підлягає оприлюдненню в декларації.
Прокурор в суді вважає, що у діях (бездіяльності) ОСОБА_1 наявні подія та склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винуватість ОСОБА_1 у вчинені вказаних правопорушень підтверджується: його поясненнями, та копіями: Розпорядженням Таращанського міського голови №127-к від 06.04.2022; Розпорядженням Таращанського міського голови №336-к від 27.05.2024; послідовністю дій користувача ОСОБА_1 в Реєстрі.
Розпорядженням Таращанського міського голови Білоцерківського району Київської області від 06.04.2022 №127-К ОСОБА_1 з 06.04.2022 на період воєнного стану призначено на посаду виконуючого обов'язки старости Калиновецького старостинського округу та присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах п'ятої категорії посад.
Присягу посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 прийняв 06.04.2022 цього ж дня він письмово попереджений про встановлені Законом №1700-VII обов'язки та обмеження.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом №1700-VII.
Згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону №1700-УІІ державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи виконуючим обов'язки старости Таращанської міської ради, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-УІІ та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону №1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону №1700-УІІ визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону №1700-УІІ НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону№1700-УІІ.
Відповідно до підпункту пп. 1 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону №1700-УІІ (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону №1700-УІІ (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Тобто, у ОСОБА_1 упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2024 по 23:59 год. 31.03.2024 (граничний строк) виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік.
01.04.2024 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону №1700-VII.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 у 2023 році був суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону №1700-УІІ, то він повинен був подати щорічну декларацію за 2023рік до 31.03.2024 включно. Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, щорічну декларацію за 2023 рік ОСОБА_1 подав лише 01.04.2024 о 21 год. 01 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.
Відповідно до послідовності дій користувача ОСОБА_1 в Реєстрі встановлено, що він заходив до нього 16.01.2024 та 29.01.2024 коли здійснював подання своїх щорічних декларацій за 2021 та 2022 роки. Після цього у відведений термін для подачі декларації за 2023 рік до нього не заходив і лише в подальшому 01.04.2024 по завершенню відведеного часу знову зайшов до нього та подав цей документ.
Також, у ОСОБА_1 , до 27.05.2024 виконуючий обов'язки старости Калиновецького старостинського округу Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, виник обов'язок подати декларацію при звільнені, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту пп. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування {далі - Реєстру) відповідно до Закону №1700-УІІ, крім декларації кандидата на посаду.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, упродовж часу з 00:00 год. 28.05.2024 (наступний день після дати звільнення) по 23:59 год. 27.06.2024.
28.06.2024 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений пп. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21, а саме у строк 30 календарних днів з моменту звільнення не подав декларацію при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 01.12.2023).
Отже ОСОБА_1 , будучи звільненим 27.05.2024 з посади виконуючого обов'язки старости Калиновецького старостинського округу Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, мав подати декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 23 годин 59 хвилин 27.06.2024 включно.
Суддя, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, визнає доведеним належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Отже дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує: за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне, без поважних причин, подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, суддею визнаються: щире каяття.
Обставин, що обтяжують його відповідальність суддею не встановлено.
Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його винуватості, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, дійшов висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним і достатнім буде застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у межах санкцій за ч. 1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та з урахуванням ст. 36 КУпАП призначити остаточне стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 172-6, 221, 246, 248, 249, 251, 252, 256, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню:
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП протокол №4143 у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.;
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП протокол №4144 у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.;
На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. (отримувач коштів - ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/21081100 ЄДРПОУ - 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок IBAN - UA298999980313020106000010850, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя Таращанського районного суду Київської області Григорій ШАБРАЦЬКИЙ