Єдиний унікальний номер: 378/1605/25
Провадження № 3/378/517/25
17.11.2025 року селище Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розглянувши матеріали, які надійшли з Батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 за ст. 173-8 ч. 2 КУпАП,
За протоколом про адміністративне правопорушення ВАД № 331207 від 01.11.2025 ОСОБА_1 01.11.2025, близько 19 год. 55 хв., по місцю свого проживання, по АДРЕСА_1 , не виконав вимоги тимчасового заборонного припису серії АА №472562 винесеного відносно нього 30.10.2025 на 5 діб, а саме заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 2 статті 173-8 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» терміновий заборонний припис стосовно кривдника - це спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства, та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.
Згідно з ч. 2 ст. 25 зазначеного вище Закону терміновий заборонний припис може містити, зокрема, заборону у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Таким чином, матеріалами справи має бути доведено, що особа, відносно якої застосовано терміновий заборонний припис, порушила умови його виконання.
До протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №331207 від 01.11.2025 працівниками поліції додано:
- копії форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 1 листопада 2025 року (а.с. 5), відповідно до яких працівники поліції встановили, що ОСОБА_1 схильний до постійних ревнощів, має алкогольну залежність, раніше застосовував фізичне насильство, яке спричинило тілесне ушкодження, погрожував вигнати її з місця проживання, його поведінка вплинула на безпеку постраждалої особи та дітей, раніше до нього застосовувався терміновий заборонний припис;
- письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 01.11 2025 (а.с. 8, 9), згідно яких 01.11.2025 останні за адресою місця проживання виражалися нецензурними словами в адресу один одного;
- рапорт поліцейського взводу 2 роти 1 Батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НП України Гусейнова В. від 01.11.2025 (а.с. 12), відповідно до якого 01.11.2025, близько 19 год. 55 хв., отримали повідомлення на службовий планшет «Домашнє насильство» про вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 по відношенню до ОСОБА_2 ..
Копії протоколів про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_2 за ст.ст. 173-2 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП та ОСОБА_1 за ст. 173-3 ч. 1 КУпАП.
Докази вчинення 01.11.2025 ОСОБА_1 домашнього насильства щодо ОСОБА_2 у матеріалах справи відсутні.
Разом з тим, у матеріалах справи відсутній терміновий заборонний припис серії АА № 472562, винесений відносно останнього 30.10.2025, що унеможливлює суд перевірити обставини викладені у вищезазначеному протоколі щодо невиконання ОСОБА_1 даного припису.
Відповідно до п 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, зокрема: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку про недоведеність складу адміністративного правопорушення вчиненого ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-8 КУпАП, а тому провадження у справі за даною статтею підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 62 Конституції України, п. 1 ст. 247 ст. ст. 283-285, 287 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-8 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т. Н. Скороход