Справа № 369/21552/25
Провадження № 1-кс/369/3251/25
20.11.2025 м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Києво-Святошинського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025112320000192 від 07.11.2025 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України, -
17 листопада 2025 року до суду надійшло клопотання прокурора Києво-Святошинського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025112320000192 від 07.11.2025 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчими СВ Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42025112200000192 від 07.11.2025 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
В ході досудового розслідування було встановлено, що наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.01.2022 №1 «Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації» (зі змінами), до переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду, був включений, зокрема єдиний майновий комплекс Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Згідно Наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 02.05.2023 року №485 було затверджено протокол засідання аукціонної комісії з продажу об'єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_1 та затверджено умови продажу об'єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
29.05.2023 року було проведено електронний аукціон з продажу єдиного майнового комплексу Державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за результатами якого визначено переможця аукціону ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » про що було складено відповідний Протокол про результати електронного аукціону №SPE001-UA-20230504-12040. 30.06.2023 року між ІНФОРМАЦІЯ_3 та переможцем аукціону ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » було укладено договір купівлі-продажу об'єкта малої приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007.
Відповідно до п. 1.2. Договору, до складу єдиного майнового комплексу об'єкта приватизації входять всі активи і пасиви, що обліковуються за Державним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відповідно до останньої фінансової звітності з урахуванням господарської діяльності підприємства.
Так, після набуття у власність єдиного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке розташоване на земельній ділянці площею 13,7617 га за адресою: АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007 (надалі - Земельна ділянка), керуючим припинення Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » спільно з
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » було проведено інвентаризацію та аудит усіх розміщених на Земельній ділянці тимчасових споруд.
За результатами проведення спільної інвентаризації було встановлено, що більшість з розміщених на Земельній ділянці тимчасових споруд, зокрема, які згідно наявної інформації належать ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), відсутня дозвільна документація на їх розміщення.
З метою встановлення правомірності та законності розміщення тимчасових споруд на Земельній ділянці, керуючий припиненням Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » листом від 26.02.2024 року №43 звертався до ІНФОРМАЦІЯ_6 з проханням надати інформацію та підтверджуючі документи чи укладались договори оренди земельних ділянок із суб'єктами господарської діяльності щодо Земельної ділянки з метою розташування на ній тимчасових споруд; чи надавалися дозволи, паспорти прив'язки інші погоджувальні документи; надати копії документів щодо погодження з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » розміщення на Земельній ділянці, тимчасових споруд; тощо.
У відповідь на зазначений лист, ІНФОРМАЦІЯ_7 листом від 22.03.2024 року №10-06/583 повідомлено, зокрема, що «...питання укладання договорів на розміщення ТС ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ), їх посадовими особами не розглядалися, так як дане питання не визначено нормою Закону та Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».
В подальшому листом від 17.04.2024 року №61 керуючим припинення Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_9 , що тимчасові споруди, які розташовані на Земельній ділянці не мають жодного відношення до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та встановлені суб'єктами господарювання з порушенням вимог чинного законодавства України, а також відсутні документи з погодженням ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » на використання Земельної ділянки на розміщення груп тимчасових споруд.
Крім того зазначеним листом керуючий припинення Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » просив провести перевірку фактів викладених у зверненні, винести рішення про демонтаж та визнати Паспорти прив'язки недійсними у зв'язку з порушенням процедури погодження із власником земельної ділянки.
Так, за результатами розгляду актів обстеження встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в с. Петропавлівська Борщагівка, ІНФОРМАЦІЯ_11 було винесене рішення «Про затвердження актів обстеження встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в с. Петропавлівська Борщагівка» від 16 травня 2024 року №331 відповідно до якого вирішено: 1. Затвердити акти обстеження встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в с. Петропавлівська Борщагівка від 15.05.2024 №№1 - 6. 2. Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності, які встановлені без відповідної дозвільної документації за адресою АДРЕСА_1 (вказані у додатку до цього рішення), підлягають демонтажу. 3. Власникам тимчасових споруд, зазначених в п.2 даного рішення, протягом 30 календарних днів, з моменту оприлюднення рішення на офіційному інтернет ресурсі ІНФОРМАЦІЯ_6 , провести їх демонтаж за власний рахунок. 4. У разі невиконання власниками тимчасових споруд пункту 3 цього рішення, будуть вжиті необхідні заходи згідно чинного законодавства України щодо примусового демонтажу вказаних у додатку тимчасових споруд, розміщення без відповідної дозвільної документації.
При цьому до зазначеного переліку не були включені тимчасові споруди, які належать ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Листом від 03.06.2024 року №71 керуючий припиненням ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » звертався до ІНФОРМАЦІЯ_6 з проханням повідомити про стан виконання листа - звернення ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 17.04.2024 року за вих. №61, відповідь на який ІНФОРМАЦІЯ_7 надано не було.
Відповідно до листа від 17.06.2024 року №78, керуючий припиненням ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » повторно звертався до ІНФОРМАЦІЯ_6 з проханням повідомити про підстави (причини) не включення до переліку тимчасових споруд, які встановлені без відповідної дозвільної документації та підлягають демонтажу, зазначених у рішенні ІНФОРМАЦІЯ_11 від 16.05.2024 року №331, тимчасових споруд ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а також просив ІНФОРМАЦІЯ_9 прийняти рішення про демонтаж тимчасових споруд ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
У відповідь на лист керуючого припиненням ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 17.06.2024 року №78, ІНФОРМАЦІЯ_7 листом від 24.07.2024 року №10-06/1457 було надано відповідь, що підстав для включення тимчасових споруд ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » до переліку тимчасових споруд, які встановлені без відповідної дозвільної документації та підлягають демонтажу відсутні, оскільки наявні діючі дозвільні документи.
Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-BP) визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Згідно із частиною п'ятою статті 16 Закону №280/97-ВР від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
За змістом частини першої статті 10 вказаного Закону визначено статус сільських рад як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до положень п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, серед іншого, питання щодо надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.
Також, прокурор зазначає, що керуючим припиненням ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » листом від 17.06.2024 року №77, було повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_9 стосовно того, що іншими власниками тимчасових споруд рішення ІНФОРМАЦІЯ_11 від 16 травня 2024 року №331 не виконуються, демонтаж тимчасових споруд не проведено, а навпаки суб'єктами підприємницької діяльності продовжується здійснення господарської діяльності по продажу товарів, незважаючи на відсутність дозвільної документації на встановлення тимчасових споруд.
У відповідь на зазначений лист ІНФОРМАЦІЯ_7 листом від 18.07.2024 року №10-06/1418 було надано відповідь, що чинним законодавством не передбачено обов'язку органу місцевого самоврядування, щодо здійснення примусового демонтажу тимчасових споруд на землях відмінних від комунальної форми власності.
Таким чином, листом від 18.07.2024 року №10-06/1418 ІНФОРМАЦІЯ_7 було підтверджено, що Земельна ділянка перебуває не в комунальній власності, а в державній власності.
Більше того, прокурор зазначає, що надання ІНФОРМАЦІЯ_7 дозвільних документів на розміщення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » тимчасових споруд на земельній ділянці державної власності з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007 є беззаперечним підтвердженням перевищення ІНФОРМАЦІЯ_7 наданих повноважень.
Згідно пунктів 2.29 та 2.30 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, який визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_12 21.10.2011 р. № 244, у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки тимчасової споруди, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється. Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У зв'язку з чим виникла необхідність у отриманні копії завірених документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .
Вищевказані документи будуть використані як докази у вказаному кримінальному провадженні та мають значення для досудового розслідування.
На підставі наведеного прокурор просив слідчого суддю:
Надати прокурорам Києво-Святошинського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області, які входять до складу групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42025112200000192 від 07.11.2025 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та слідчим Бучанського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (отримання завірених копій документів), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.01.2022 №1 «Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації» (зі змінами), до переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду, наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 02.05.2023 року №485, договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_3 та переможцем аукціону ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », приватизаційної справи єдиного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
У судове засідання слідчий/прокурор не з'явився, слідчий просив суд розгляд клопотання провести у його відсутність, та без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Клопотання розглядається без участі слідчого та прокурора.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.
За нормами ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду слідчим суддею клопотання, за допомогою технічних засобів, не здійснювалась.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Частина 2 ст. 160 КПК України передбачає, що у клопотанні про надання тимчасового доступу до документів зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до положень ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать:
1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації;
2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю;
3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій;
4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю;
5) відомості, які можуть становити банківську таємницю;
6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру;
7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо;
8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних;
9) державна таємниця;
10) таємниця фінансового моніторингу;
11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Так, прокурор в клопотанні просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , мотивуючи своє клопотання тим, що оригінали документів мають важливе значення для встановлення обставин, розкриття кримінального правопорушення, викриття винних осіб.
Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання шляхом надання дозволу групі слідчих та групі прокурорів у кримінальному провадженні на тимчасовий доступ до документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати прокурорам Києво-Святошинського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області, які входять до складу групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42025112200000192 від 07.11.2025 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та слідчим Бучанського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (отримання завірених копій документів), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.01.2022 №1 «Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації» (зі змінами), до переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду, наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 02.05.2023 року №485, договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_3 та переможцем аукціону ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », приватизаційної справи єдиного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до положень ч.1 ст.166 КПК України роз'яснити відповідальній особі, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Строк дії ухвали складає два місяці з дня її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1