Номер справи 289/2115/25
Номер провадження 1-кс/289/273/25
20.11.2025 м. Радомишль
Слідчий суддя Радомишльського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання дізнавача СД відділення поліції №2 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Радомишльського відділу Коростишівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025216110000172 від 01.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-
17.11.2025 в провадження слідчого судді надійшло дане клопотання, з якого вбачається, що в період часу 27 по 29 серпня 2025 року невстановлена особа шахрайським шляхом, а саме шляхом зловживання довірою, під приводом пригону та продажу авто, спілкуючись через додаток «Viber» заволоділа коштами потерпілого ОСОБА_5 у сумі 133402 гривні, які останній перерахував на банківські картки ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Банк Альянс, ІНФОРМАЦІЯ_3 .
01.09.2025 по даному факту сектором дізнання Чортківського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області розпочато досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025216110000172 за ч. 1 ст. 190 КК України.
13.11.2025 зазначене кримінальне провадження передано за підслідністю до відділення поліції № 2 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області.
Окрім цього, надійшли матеріали виконаного доручення ВПК в Житомирській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, в яких зазначено, що невстановлена особа, окрім зазначено вище мобільного оператора, могла користуватися також номерами: НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
Враховуючи, що зазначена інформація має важливе значення для досудового розслідування, а іншими способами отримати дану інформацію неможливо, тому для повного доказування обставин, які необхідно довести у даному кримінальному провадженні, у органу дізнання виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу з можливістю вилучення документів, що містять інформацію про з'єднання особи за абонентським номером НОМЕР_1 з іншими особами, що можуть бути безпосередньо причетні до вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та, які перебувають у володінні оператора та провайдера телекомунікацій: - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
На розгляд клопотання учасники справи у судове засідання не прибули, повідомлялися судом належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя встановив наступне.
В силу ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є, в тому числі тимчасовий доступ до речей та документів.
Частиною 1 статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Із матеріалів справи вбачається, що 01.09.2025 в ЄРДР зареєстровано кримінальне провадження № 12025216110000172 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, під час досудового розслідування було встановлено, що під час вчинення шахрайських дій невстановлена особа використовувала засоби мобільного зв'язку та мобільний номер телефону НОМЕР_5 , який належить до оператора телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, з метою здобуття доказів вчинення кримінального правопорушення, встановлення обставин його вчинення, виникла необхідність в отриманні інформації, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », щодо абонентського номера НОМЕР_5 , а саме вхідні, вихідні дзвінки, sms-повідомлення із зазначенням дати, часу тривалості з'єднання, номери SIM та ІМЕІ мобільного терміналу з прив'язкою до базових станцій та адреси їх розташування, дзвінки, під час яких з'єднання не відбувалось (нульові дзвінки) за період часу з 00 год. 00 хв. 01.08.2025 по час надання інформації, оскільки така інформація сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Обґрунтованість клопотання слідчого підтверджується доданими до клопотання матеріалами кримінального провадження.
Згідно ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з'єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, доступ до якої просить дати орган досудового слідства, є документом, що містить охоронювану законом таємницю, передбачену ст. 34 Закону України «Про телекомунікації».
Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбаченим п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України.
Органом досудового розслідування, у відповідності до ст. 132 КПК України, доведено необхідність застосування такого заходу і потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи.
Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ч. 6 ст. 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копії.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Таким чином, враховуючи наведене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та законним, доводи сторони обвинувачення знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, оскільки стороною кримінального провадження, котра звернулась з даним клопотанням, відповідно до положень частин п'ятої та шостої статті 163 КПК України доведено наявність достатніх підстав вважати, що наведена у клопотанні інформація містить охоронювану законом таємницю та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також доведена можливість використання такої інформації як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, в зв'язку з чим клопотання слідчого є обґрунтованим та наявні підстави для надання слідчим, які входять до складу групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні, тимчасового доступу до вказаних у клопотанні документів.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу СД відділення поліції №2 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому СКП ВП № 2 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_6 , оперуповноваженому ВП № 2 Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , на тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про з'єднання мобільного терміналу, яким користувалася невідома особа з абонентським номером НОМЕР_1 за період з 00:00 години 01 серпня 2025 року по час надання інформації, які знаходяться в оператора мобільного зв'язку:
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( АДРЕСА_1 ),
тобто до роздруківок з'єднань з наданням: виду, дати, часу, тривалості з'єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», та номера абонента «Б», LAC, CID, азимуту базової станції і адреси розташування базових стацій, з яких виходили на зв'язок власники мобільних терміналів з можливістю ознайомитися з вказаними документами, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Встановити строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, по 20.12.2025 включно.
Ухвала виготовлена в двох оригінальних примірниках, один з яких разом із копією ухвали надсилається суб'єкту звернення до слідчого судді з даним клопотанням для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1