Справа №295/13348/25
1-кс/295/5912/25
18.11.2025 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваної ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
розглянув подане в кримінальному провадженні № 42025060000000004 від 17.01.2025 року, відомості по якому внесено до ЄРДР за ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України, клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , -
Прокурор звернувся до суду із клопотанням, в якому просить продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 25.09.2025.
В обгрунтування клопотання прокурор зазначає, що другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025060000000004 від 17.01.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється прокурорами Житомирської обласної прокуратури.
Досудовим розслідуванням установлено, що згідно наказу Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області №262-о від 05.08.2022 ОСОБА_4 переведена на посаду головного державного інспектора Коростенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області, з підтвердженням 8 рангу державного службовця.
Відповідно до посадової інструкції державного службовця - головного державного інспектора Коростенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області (далі - Посадова інструкція) ОСОБА_4 , затвердженої 05.08.2022 в.о. начальника ГУ ДПС у Житомирській області, з якою ОСОБА_4 ознайомилась 08.08.2022, мета займаної нею посади - виконання доведених завдань із забезпечення надходжень до бюджету, контроль за своєчасністю сплати та достовірністю нарахованих сум податків, зборів, внесків, що адмініструються відділом. До основних посадових обов'язків, серед іншого, відноситься: забезпечення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, внесків громадянами та самозайнятими особами (зокрема ПДФО, єдиного податку, військового збору, майнових податків).
При цьому, відповідно до Закону України «Про державну службу», будучи державним службовцем 8 рангу, ОСОБА_4 була зобов'язана, зокрема: дотримуватись Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов'язки;- додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції, постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності.
Згідно з вимогами вказаного Закону, державні службовці виконують також інші обов'язки, визначені у положеннях про структурні підрозділи державних органів та посадових інструкціях, затверджених керівниками державної служби в цих органах.
Виходячи зі змісту посадових обов'язків та Закону України «Про державну службу» ОСОБА_4 є службовою особою в розумінні ст. 364 КК України.
Згідно статті 266 Податкового кодексу України (далі - ПК України) вбачається, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками суб'єктів житлової та/ або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1. п. 266.1 ст. 266 ПК України).
Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та не житлової нерухомості, в тому числі його частка. (пп. 266.2.1. п. 266.2 ст. 266 ПК України).
Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. (пп. 266.3.1. п. 266.3 ст. 266 ПК України).
Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (пп. 266.5.1. п. 266.5 ст. 266 ПК України).
Порядок обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості визначено п.п. 266.7.1 п. 266.7. ст. 266 ПК України.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (пп. 266.7.4. п. 266.7. ст. 266 ПКУ).
У разі подання платником податку контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об'єкт оподаткування.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (пп. 266.3.2. п. 266.3. ст. 266 ПК України).
Згідно вимог п. 1 Розділу IIІ Порядку надсилання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (далі - Порядку №1204), структурний підрозділ контролюючого органу, який склав податкове повідомлення рішення відповідно до Кодексу, роздруковує його у двох примірниках (податкове повідомлення-рішення за формою «Ф» - в одному примірнику) та після погодження з підрозділами правової роботи передає на підпис керівнику (виконувачу його обов'язків, його заступнику або уповноваженій особі) контролюючого органу. Після підписання податкове повідомлення-рішення (крім податкового повідомлення рішення за формою «Ф») не пізніше наступного робочого дня надсилається (вручається) платнику податків. Податкове повідомлення-рішення за формою «Ф» надсилається (вручається) платнику податків у терміни, встановлені Кодексом для податків на майно фізичних осіб.
Відповідно до пп. 266.7.2. п. 266.7 ст. 266 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Підпунктом 266.10.3. п. 266.10. ст. 266 ПК України передбачено, що податкове зобов'язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього кодексу.
Згідно абзацу а) пп. 266.10.1. пп. 266.10 ст. 266 ПК України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Підпунктом 266.10.2. п.266.10. ст. 266 ПК України визначено, що у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статті, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 266.7.3. п.266.7. ст.266 ПК України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення рішення вважається, скасованим (відкликаним).
Аналогічні положення визначені пунктом 3 підрозділу 13 Розділу IV Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5, де зазначено, що з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові повідомлення рішення можуть бути скасовані (відкликані) на підставі заяви платника податку, поданої до територіального органу ДПС за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними територіальних органів ДПС та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, територіальний орган ДПС за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Відповідно до Положень про Коростенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Житомирській області, затверджених 19.09.2022, 09.05.2023, 10.11.2023 та 12.01.2024 в.о. начальника ГУ ДПС (далі - Положення про Коростенській відділ) для виконання завдань, Коростенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб виконує ряд функцій та процедур, зокрема використання інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС для отримання інформації, необхідної для виконання функціональних обов'язків структурними підрозділами ГУ (пп. 2.2.32.20 (555.2.5.) п. 2.2.32 «Інформаційно аналітичне забезпечення» ч. 2.2. «Для виконання основних завдань відділ здійснює такі функції та процедури» Розділу 2 «Основні завдання і функції відділу.
Наказом Державної податкової служби України від 24.12.2012 №1197 «Про введення в експлуатацію інформаційної системи «Податковий блок», з 01.01.2013 введено в експлуатацію інформаційну систему «Податковий блок» (далі - ІС «Податковий блок») в органах державної податкової служби усіх рівнів. ІС «Податковий блок» призначена для виконання завдань, покладених на органи ДПС: інформування платників податків про їх податкові зобов'язання та надання роз'яснень податкового законодавства; податковий облік та реєстрація платників податків; прийом та обробка документів податкової звітності та облік платежів; перевірка податкової звітності на відповідність вимогам та нормам, встановленим законодавчими та нормативними актами України; застосування заходів із погашення податкового боргу у випадках порушення податкової дисципліни з боку платників податків; тощо.
Порядком доступу до інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах Державної податкової служби затвердженого наказом Державної податкової служби України 15.05.2020 №216 «Про затвердження Порядку доступу до інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах Державної податкової служби України» (зі змінами) (далі - Порядок № 216) визначено об'єкти дії порядку, а саме згідно п. 3.1. Порядку № 216 об'єктом дії Порядку є відкрита та конфіденційна інформація, вимога щодо захисту якої встановлена законом. При цьому відповідно п. 3.2. Порядку № 216 дії Порядку підлягає:
- відкрита інформація, яка належить до державних інформаційних ресурсів, а також відкрита інформація про діяльність суб'єктів владних повноважень, яка оприлюднюється в інтернеті або передається електронними комунікаційними мережами;
- конфіденційна інформація, яка перебуває у володінні ДПС та її територіальних органів.
Пунктом 4 Порядку № 216 визначено, що володільцем інформації є Державна податкова служба України або територіальний орган ДПС для інформації відповідного рівня.
Відповідно до п. 1.1. Розділу 1 Порядку № 216 Порядок доступу до інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах Державної податкової служби України визначає взаємодію між суб'єктами відносин, пов'язаних з реалізацією повноважень обробки і розпорядження інформацією в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно комунікаційних системах Державної податкової служби України (далі - система), умови отримання користувачами можливості обробляти інформацію в системі та правила обробки цієї інформації, а також порядок здійснення контролю за дотриманням вимог Порядку користувачами.
Відповідно до службових листів від 30.08.2022 №3890/06-30-24-1, від 12.07.2023 №7790/06-30-24-11, від 19.01.2024 №539/06-30-24-11, головний держаний інспектор ОСОБА_4 мала право доступу до інформації в ІС «Податковий блок».
Головний державний ревізор інспектор Коростенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області ОСОБА_4 впродовж 2023-2024 років, в порушення перелічених вимог податкового законодавства та внутрішніх інструкцій, всупереч інтересам служби, систематично, без наявності визначених Податковим кодексом України підстав та документів, неодноразово здійснила безпідставне видалення з ІС «Податковий блок» фактично на користь третіх осіб податкових повідомлень рішень з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (далі - ППР), фактично знищивши інформацію, що містилась в ППР та детальному розрахунку до останнього щодо обчисленої суми податку на нерухоме майно, інформацію про адресу місцезнаходження об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати вищевказаного податку.
Так, головний державний ревізор інспектор ОСОБА_4 02.10.2023 у службовому приміщенні Коростенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області, що за адресою: Житомирська область Коростенський район, м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, 31-а, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, використовуючи службове робоче місце, яке має доступ до локальної (закритої) мережі ДФС України, увійшла під власним логіном та паролем до ІС «Податковий блок» та умисно здійснила несанкціоновані дії з інформацією, яка в ній оброблюється, а саме за відсутності передбачених законодавством підстав видалила ППР від 05.06.2023 № 0172894-2411-0616 UA18040070000059677 на суму 20200,1 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_6 (рнокпп НОМЕР_1 ) з відповідною інформацією.
Окрім того, головний державний ревізор інспектор ОСОБА_4 упродовж 2024 року, перебуваючи у службовому приміщенні Коростенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області, що за адресою: Житомирська область Коростенський район, м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, 31-а, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, використовуючи службове робоче місце, яке має доступ до локальної (закритої) мережі ДФС України, увійшла під власним логіном та паролем до ІС «Податковий блок» та умисно, повторно, здійснила несанкціоновані дії з інформацією, яка в ній оброблюється, а саме за відсутності передбачених законодавством підстав:
-21.02.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 16.02.2024 № 0021671-2411 0611-UA18040610000049084 на суму 1027,49 грн. (податковий період 2023 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_7 (рнокпп НОМЕР_2 ).
-25.03.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0169606-2411 0616-UA18060170000069581 на суму 3211,65 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_8 (рнокпп НОМЕР_3 ).
-25.03.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0173025-2411 0616-UA51120130000064324 на суму 41109,3 грн. (податковий період 2022 рік), ППРвід 05.06.2023 № 0173024-2411-0616-UA51120130000064324 на суму 10535,2 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єктам нерухомого майна ОСОБА_9 (рнокпп НОМЕР_4 ).
-25.04.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 18.04.2024 № 0267093-2411 0616-UA80000000000126643 на суму 719,03 грн. (податковий період 2023 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_10 (рнокпп НОМЕР_5 ).
-10.05.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0169439-2411 0626-UA18060170000069581 на суму 10497,2 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0169437-2411-0626-UA18060170000069581 на суму 1614,6 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0169438-2411-0626 UA18060170000069581 на суму 5181,15 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єктам нерухомого майна ОСОБА_11 (рнокпп НОМЕР_6 ).
-10.05.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0171835-2411 0616-UA18060170000069581 на суму 6255,6 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171836-2411-0616-UA18060170000069581 на суму 1164,15 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171837-2411-0616 UA18060170000069581 на суму 1888,58 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171830-2411-0616-UA18060170000069581 на суму 4671,23 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171831-2411-0616 UA18060170000069581 на суму 21501,7 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171832-2411-0616-UA18060170000069581 на суму 3728,4 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171833-2411-0616 UA18060170000069581 на суму 24635,3 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171834-2411-0616-UA18060170000069581 на суму 5602,35 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171838-2411-0616 UA18060170000069581 на суму 151,13 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171829-2411-0616-UA18060170000069581 на суму 11275,9 грн. (податковий період 2022 рік), ППР від 05.06.2023 № 0171839-2411-0616 UA18060170000069581 на суму 7458,75 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єктам нерухомого майна ОСОБА_12 (рнокпп НОМЕР_7 ).
-10.05.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0171868-2411 0616-UA18060170000069581 на суму 2949,49 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_13 (рнокпп НОМЕР_8 ).
-10.05.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 05.06.2023 № 0174570-2411 0616-UA18060170000069581 на суму 2065,54 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_14 (рнокпп НОМЕР_9 ).
-10.05.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 02.06.2023 № 0151822-2411 0616-UA18060170000069581 на суму 8441,55 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_15 (рнокпп НОМЕР_10 ).
-07.06.2024 видалила з ІС «Податковий блок» ППР від 01.11.2023 № 0450073-2410 0630-UA18060150000038188 на суму 80535 грн. (податковий період 2022 рік) по об'єкту нерухомого майна ОСОБА_16 (рнокпп НОМЕР_11 ).
На підставі зібраних доказів, 19.09.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України, тобто у несанкціонованому знищенні інформації, яка оброблюється в електронно обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчиненому повторно.
Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 25.09.2025 підозрюваній ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді особистого зобов'язання з покладенням на останню обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 14.11.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 4 місяців, тобто до 19.01.2026 включно.
На думку прокурора, ризики, пов'язані з можливістю підозрюваної переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, не зменшились та продовжують існувати, що покликає необхідність у продовженні строку дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 18.06.2025 у справі № 295/8133/25.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав.
Сторона захисту заперечувала можливість задоволення поданого клопотання, вказуючи на відповідальне ставлення особи підозрюваної до процесуальних обов'язків, відсутність наміру переховуватись від органів досудового розслідування або суду, впливати на свідків, з більшістю з яких, зокрема, особа не знайома.
Захисник звернула увагу на необгрунтованість підозри, призначення по кримінальному провадженню експертизи на з'ясування питань, значимих для вірного тлумачення вчинюваних підозрюваною дій.
Заслухавши пояснення учасників, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м.Житомира від 25.09.2025 року стосовно підозрюваної ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, покладено на підозрювану у відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України наступні обов'язки:
- за кожною вимогою прибувати до суду, слідчих другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому та прокурора;
- не відлучатися за межі області, в якій вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, служби;
- здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- утримуватись від спілкування із свідками ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , а також ОСОБА_16 .
Термін дій покладених на підозрюваноу судом обов'язків визначено до 19.11.2025 року включно.
Слідчим суддею встановленo, що на час розгляду клопотання вимога ухвали в частині зобов'язання підозрюваної здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон фактично виконано.
Відповідно до ч.7 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
За змістом ч.4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку запобіжного заходу до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
Під час розгляду клопотання слідчого про продовження строку дії обов'язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, яка грунтується на доданих до клопотання матеріалах, оцінку яким надано слідчим сддею за окремим, атакож взаємним сукупнім охопленням.
Слідчим суддею також встановлено наявність ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, а саме, можливість підозрюваної переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків.
Вказаний висновок грунтується на оцінці передбаченої міри покарання відповідно до правової кваліфікації діянь в разі визнання особи винуватою, соціальних зв'язках особи за сферою трудових відносин.
Відповідні ризики, оцінка яким також надавалась при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу, не зменшились та продовжують існувати.
З огляду на вищевикладене, а також з урахуванням необхідності завершення процесуальних дій, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись вимогами ст. ст. 176-178, 183, 184, 194, 199 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Продовжити підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов'язків, встановлених ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 25.09.2025 в межах строку досудового розслідування, тобто до 19.01.2026 року, а саме:
- за кожною вимогою прибувати до суду, слідчих другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому та прокурора;
- не відлучатися за межі області, в якій вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, служби;
- утримуватись від спілкування із свідками ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , а також ОСОБА_16 .
Термін дій покладених на підозрювану судом обов'язків визначити до 19.01.2026 року включно.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1