Справа № 161/22067/25
Провадження № 3/161/6726/25
м.Луцьк 11 листопада 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Опальчук А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головний бухгалтер ТОВ «СПІЛЬНОГО УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «2К»,
- за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №002170/181 від 22.10.2025, ОСОБА_1 , головний бухгалтер ТОВ «СПІЛЬНОГО УКРАЇНСЬКО НІМЕЦЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «2К», вчинила правопорушення: пп. 134.1.1 п.134.1. ст. 134, п.135.1 ст. 135, пп.140.4.2 п.140.4, пп.140.5.11 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. N?2755-VI (із змінами і доповненнями); Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерст-ва фінансів України від 31.12.1999 N? 318, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N?27/4248, Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" затвердженого Наказом Міністерства фінансів Україня змінами та доповненнями, Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби"; Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 N? 996-XIV (13 змінами та доповненнями); Наказу Міністерства фінансів України від 07.02.2013р. N?73 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 р. за N 336/22868 «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку N?l «Загальні вимоги до фінансової звітності» (із змінами та доповненнями) в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток на загальну суму 1261 610,0 грн. в т.ч. за: 4-й кв. 2019 рік в сумі 42 792,0 грн., 4-й кв. 2020 - 346 384 грн., 2-й кв. 2024 -332 441 грн., за 3-й кв. 2024 470 393,0 грн., 4-й кв. 2024 - 69 600,0 грн.2. п. 185.1 ст. 185, п. 186.3 ст. 186, п. 187.1, п.187.8 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, Податкового кодексу України від 02.12.2010 N?2755-VI (із змінами і доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 1 198 917,0 грн., в т.ч. липень 2021 в сумі 117 437,0 грн., вересень 2022 в сумі 19 511, 0 грн, квітень 2023 в сумі 91 623,0 грн., за червень 2024 року на суму 694 308,0 грн., за липень 2024 року на суму 55 856,00 грн., за серпень 2024 року на суму 87 108,0 грн., за вересень 2024 року на суму 55 740,0 грн., за жовтень 2024 року на суму 38 667,0 грн. та за листопад 2024 року на суму 38 667,0 грн. 6. Розділ VII "Порядку обліку платників і зборів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N?1588, п.63.3 статті 63, пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 N?2755-VI (зі змінами та доповненнями), що призвело до неподання Повідомлення (ф.20-ОПП) про об?єкти оподаткування або об?єкти, пов?язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в кількості 26 Повідомлень за формою N?20-ОПП (про 2 земельних ділянки у користуванні, орендовані 14 легкових автомобілів та орендовані 10 об?єктів нерухомого майна), по яких платник не звільняється від відповідальності передбаченої п.117.1 ст. 117 Податковим кодексом України, за податкові звітні періоди з 05.07.2018 по 01 березень 2020, з 20 липня 2022 по 31 березня 2025 року.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про місце, дату та час судового засідання.
Суд, дослідивши наявні в справі докази, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №002170/181 від 22.10.2025, акт перевірки від 22.10.2025 №445/33-00-07-01/42281913, приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Положеннями ст. 252 КУпАП регламентовано, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП встановлена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 , є ознаки правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому із ОСОБА_1 необхідно стягнути 605,60 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 23, 27, 33, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету22030106).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк