Справа № 569/16145/25
29 серпня 2025 року м. Рівне
Слідча суддя Рівненського міського суду Рівненської області Крижова О.Г., з участю секретаря судового засідання Соколова В.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності начальника групи матеріально-технічного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 майора ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 РНОКПП ______________________,
за ч. 2 ст. 172-14, ч.2 ст. 172-15 КУпАП,-
27.06.2025 року виявлено ряд недоліків, зокрема використання автомобіля ЗІЛ-130, військовий номер НОМЕР_1 (паливозаправник), який не пройшов обов'язків технічний контроль, неналежне виконання службових обов'язків, нехтування виконання вимог чинного законодавства України, Статутів ЗСУ, керівних документів начальником групи матеріально-технічного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 майором ОСОБА_1 ..
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2з ст. 172-14 КУпАП.
27.06.2025 року виявлено що, начальник групи матеріально-технічного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 майор ОСОБА_1 неналежно виконував службові обов'язки, які полягали у незабезпеченні належного обліку військового майна у службі забезпечення, відсутності документального оформлення переміщення військового майна, не вжиття заходів щодо об лікування у службі ПММ автоцистерни пало заправника, отриманого 05.03.2022, не організував списання з обліку ІНФОРМАЦІЯ_3 втраченої (знищеної) зброї, а саме: АК-74 № НОМЕР_2 , АК-74 № НОМЕР_3 , АКС-74У № НОМЕР_4 , АК-74 № НОМЕР_5 .
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 у встановленому законом порядку повідомлявся про час і місце розгляду справи, однак до суду не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
Згідно ст.268КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, не є обов'язковою, тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності порушника на підставі наявних матеріалів.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Зі змісту ст.9КУпАП вбачається, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до диспозиції ч. 2 ст. 172-14 КУпАП, адміністративним правопорушенням вважається, дії - перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до диспозиції ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, адміністративним правопорушенням вважається, дії - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, оцінивши їх в сукупності з іншими доказами, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, які у відповідності до ст. 251КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення ЛВР №514 від 15.07.2025 року, ЛВР №515, поясненями ОСОБА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ..
В порядку ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення вищезазначені адміністративні справи №569/16145/25 та №569/16146/25 об'єднуються в одне провадження під №569/16145/25 із накладенням стягнення в межах санкції ч.2 ст.172-14 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, суд дійшов до висновку, що до нього слід застосувати стягнення передбачене ч.2 ст.172-14 КУпАП у виді штрафу.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягають стягненню з порушника в прибуток держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.172-20, ст.283,284 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-14КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Реквізити для оплати штрафу: Отримувач: ГУК у Рівненській області/ Рівненська МТГ/21081100. Код отримувача ( ЄДПРОУ): 38012494. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку: UA108999980313000106000017527. Код класифікації доходів бюджету: 21081100. Найменування коду банку:899998.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у Рівн. Обл./ Рівнен.міс.тг/22030101. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38012494. Рахунок отримувача: UA458999980313191206000017527. Кодкласифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду Оксана КРИЖОВА