Ухвала від 14.11.2025 по справі 565/2565/25

Справа № 565/2565/25

Провадження № 2/565/866/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2025 року м.Вараш

Вараський міський суд Рівненської області в особі судді Демчини Т.Ю., розглянувши клопотання представника позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку, яка продовжує навчання, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вараського міського суду Рівненської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку, яка продовжує навчання. Судове засідання призначене на 15:00 год. 19.11.2025.

12.11.2025 до суду надійшло клопотання представника позивача про забезпечення його участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції через систему «Електронний суд» з використанням власних технічних засобів та ідентифікацією за допомогою електронного цифрового підпису.

Дослідивши клопотання, суд прийшов до висновку про наявність підстав для його задоволення.

Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Враховуючи викладене, на підставі ст.212 ЦПК України та враховуючи технічну можливість однозначної ідентифікації учасника справи за допомогою застосування електронного цифрового підпису, суд вбачає правові підстави для проведення судового засідання у даній цивільній справі в режимі відеоконференції, із забезпеченням участі представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Чоп'яка В.М. через систему «Електронний суд» з використанням власних технічних засобів та ідентифікацією за допомогою електронного цифрового підпису.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.212, 258-261 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку, яка продовжує навчання, призначене на 15 год. 00 хв. 19 листопада 2025 року у залі судових засідань Вараського міського суду Рівненської області, здійснювати в режимі відеоконференції, забезпечивши участь представника позивача - адвоката Чоп'яка Володимира Михайловича у судовому засіданні з використанням власних технічних засобів та реєстрацією у інформаційній системі «Електронний суд» з ідентифікацією за допомогою власного електронного цифрового підпису.

Ухвала суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддя: Т.Ю.Демчина

Попередній документ
131964851
Наступний документ
131964853
Інформація про рішення:
№ рішення: 131964852
№ справи: 565/2565/25
Дата рішення: 14.11.2025
Дата публікації: 24.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вараський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (08.12.2025)
Дата надходження: 14.10.2025
Предмет позову: про стягнення аліментів на період навчання
Розклад засідань:
19.11.2025 15:00 Кузнецовський міський суд Рівненської області
04.12.2025 14:30 Кузнецовський міський суд Рівненської області
20.01.2026 09:30 Кузнецовський міський суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕМЧИНА Т Ю
суддя-доповідач:
ДЕМЧИНА Т Ю
відповідач:
Заєць Анатолій Васильович
позивач:
Калініна-Заєць Юлія Михайлівна
представник відповідача:
Янцеловський Микола Францович
представник позивача:
Чоп'як Володимир Михайлович
третя особа:
Заєць Софія Анатоліївна