Рішення від 21.11.2025 по справі 520/2972/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2025 року справа №520/2972/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка полягає у невнесенні відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії в довідку № ФХ-124900 від 26.09.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 року для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) станом на 01.01.2023, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з урахуванням рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 року по справі №520/17405/24, із зазначенням відомостей про розмір посадового окладу - 7940,00 грн., окладу за військовим званням - 2150,00 грн., надбавки за вислугу років 50% - 5045,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1191,00 грн., та з обов'язковим зазначенням відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби 65% - 9837,75 грн., премії 140% - 11116,00 грн., для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо не визначення у довідці, складеній на виконання рішення суду про зобов'язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, усіх складових в належному розмірі за нормами, чинними станом на 01.01.2023.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу, що підтверджується Довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету відповідача.

Представник відповідача надав відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позовних вимог заперечував. Також, відповідач зазначив про пропуск позивачем строку звернення до суду, посилаючись на постанову Верховного Суду від 12.04.2024 у справі № 380/14933/22

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України №2102-IX, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року. Враховуючи викладене, суд розглядає справу за наявності безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.

Суддя у період з 28.04.2025 по 02.05.2025, з 14.07.2025 по 28.07.2025 перебував у відпустці, 01.08.2025 перебував на навчанні, з 04.08.2025 по 05.08.2025 та з 10.11.2025 по 14.11.2025 перебував у відпустці.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію у разі втрати годувальника у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992.

Судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 року по справі №520/17405/24, яке набрало законної сили 26.09.2024 року, позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягають у відмові підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника ОСОБА_1 з 01.02.2023. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262- ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії в разі втрати годувальника ОСОБА_1 з 01.02.2023.

Відповідачем на виконання вищезазначеного рішення суду була підготовлена та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 від 26.09.2024 №ФХ-124900, в якій визначено розмір посадового окладу - 7940,00 грн., оклад за військовим званням - 2150,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 5045,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1191,00 грн., надбавка за особливості проходження служби у середніх розмірах без зазначення відсотка у сумі - 6464,25 грн., премія у середніх розмірах без зазначення відсотка у сумі - 7308,00 грн.

Позивач через свого представника, звернувся до відповідача з заявою, в якій просив: - виправити арифметичну помилку при складанні довідки №ФХ-124900 від 26.09.2024року шляхом внесення суми надбавки за особливості проходження служби - не менш ніж 65% - 9837,75 грн.; премії - не менш ніж 140% - 11116,00 грн.; - привести форму довідки №ФХ-124900 від 26.09.2024 року у відповідність до додатку 2 до Порядку №45 відповідно до рішення суду, зазначивши відомості щодо надбавки за особливості проходження служби та розміру премії у відсотках; - направити оновлену довідку з виправленнями до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області;

Відповідач надав відповідь №ФХ-124900/17357/с від 13.12.2024, в якій зазначено, що відповідно до рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 по справі №520/17405/24, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», рішення Міністра оборони України від 01 лютого 2023 №2683/з та листів Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 13.10.2023 №423/6682 та від 14.11.2023 №220/13/7642, грошове забезпечення визначено у розмірі: - посадовий оклад (25 тарифний розряд) - 7940,00 грн. (згідно рішення суду); - оклад за військовим званням (підполковник) - 2150,00 грн. (згідно рішення суду); - надбавка за вислугу років (50% ПО+ОВЗ) - 5045,00 грн. (ПКМУ №704); - надбавка за особливості проходження служби у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою, з посадового окладу за 25 тарифним розрядом, окладом за військовим званням (підполковник), надбавки за вислугу років (50% від ОВЗ+ПО) - 65%, виходячи з розміру 1762,00 грн., що складає - 6464,25 грн.; - премія за відповідною посадою за 25 тарифним розрядом у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою - 140% ПО, виходячи з розміру 1762,00 грн., що складає - 7308,00 грн.

При цьому, Відповідачем не надано відомості щодо надбавки за особливості проходження служби та розміру премії у відсотках.

Як зазначається позивачем, зі змісту вказаної довідки, розмір основних та додаткових видів грошового забезпечення розраховано, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, а не 1 січня 2023 року, що підтверджується відповіддю на адвокатський запит та арифметичним підрахунком: Посадовий оклад за 25 тарифним розрядом станом на 01.01.2018, виходячи з розміру прожиткового мінімуму 1762,00 грн. становить (2,96*1762,00 грн.)= 5220,00 грн.; Оклад за військовим званням (капітан 2 рангу) станом на 01.01.2018 (0,8*1762,00 грн.)= 1410,00 грн.; Надбавка за вислугу років 50% - (5220,00 грн. + 1410,00 грн.)*50%=3315,00 грн.

Враховуючи вищенаведене, сума складових, що враховуються для визначення надбавки за особливості проходження служби, виходячи з прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018, складає: (5220,00 грн.+ 1410,00 грн.+ 3315,00 грн.)=9945,00 грн. Відповідно, відповідачем застосовано відсотковий розмір, виходячи з посадового окладу станом на 01.01.2018, надбавки за особливості проходження служби (6464,25 грн.*100)/9945,00 грн.=65% та премії (7308,00 грн.*100)/5220,00 грн.=140%.

З наведеної довідки та відповіді на адвокатський запит вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у вказаній довідці протиправно зазначено:

- суму надбавки за особливості проходження служби - 6464,25 грн., яка в результаті арифметичного розрахунку повинна складати: (7940,00+2150,00+5045,00)*65%=9837,75 грн.,

- суму премії - 7308,00 грн., яка в результаті арифметичного розрахунку повинна складати: 7940,00*140%=11116,00 грн.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, яка полягає у невнесенні відомостей щодо відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії в довідку №ФХ-124900 від 26.09.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Щодо правового регулювання спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст, 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (надалі за текстом - Закон України №2262-ХІІ ).

В свою чергу, статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Поряд з цим, 30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі Постанова № 704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Вказана постанова набрала чинності з 01 березня 2018 року.

Пунктами 2, 3 цієї постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Відповідно до пункту 4 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України 07 червня 2018 року № 260 (далі Порядок №260), грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад'юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає, зокрема надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання.

Згідно із положеннями пунктів 1-2 розділу VI Порядку №260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. Виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

З огляду на наведені приписи, суд зазначає, що надбавка за особливості проходження служби визначається шляхом множення відповідного відсотка на суму посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років.

Виходячи з показників, визначених у довідці №ФХ-124900 від 26.09.2024 та зазначених у відповіді на адвокатський запит, надбавка за особливості проходження служби повинна складати: (7940,00+2150,00+5045,00)*65% (мінімальний відсотковий розмір станом на 01.01.2023)=9837,75 грн.

Однак, вказана довідка містить суму надбавки за особливості проходження служби - 6464,25 грн.

Окрім цього, згідно з положеннями підпункту 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Пунктом 2 розділу ХVІ Порядку №260 визначено, що розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Виходячи з показників, визначених у довідці №ФХ-124900 від 26.09.2024 та зазначених у відповіді на адвокатський запит, премія повинна складати: 7940,00*140% (мінімальний відсотковий розмір станом на 01.01.2023) ==11116,00 грн. Однак, вказана довідка містить суму премії - 7308,00 грн.

Отже, розмір надбавки за особливості проходження служби прямо залежить та визначається від розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а розмір премії - від посадового окладу за місяць, в якому виникло право на перерахунок.

За наведених обставин розрахунок відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 основних та додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру 1762,00 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018), а не посадового окладу позивача, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 (у розмірі 2684,00 грн.), на відповідний тарифний коефіцієнт, не узгоджується із вимогами чинного законодавства, а відтак є протиправним.

Підсумовуючи наведене суд приходить до висновку про допущену відповідачем протиправну бездіяльність, яка полягає у невнесенні відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії в довідку № ФХ-124900 від 26.09.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 року для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника позивача, та як наслідок наявність підстав для зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника позивача станом на 01.01.2023, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з урахуванням рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 року по справі №520/17405/24, із зазначенням відомостей про розмір посадового окладу - 7940,00 грн., окладу за військовим званням - 2150,00 грн., надбавки за вислугу років 50% - 5045,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1191,00 грн., та з обов'язковим зазначенням відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби 65% - 9837,75 грн., премії 140% - 11116,00 грн., для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії позивача.

Щодо доводів відповідача про пропуск позивачем шестимісячного строку звернення до суду, суд зазначає наступне.

Так, відповідач зазначив, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом, посилаючись на позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 12.04.2023 у справі № 380/14933/22.

Втім, суд зауважує, що постановою від 12.12.2023 у справі № 380/1907/23 Верховний Суд дійшов висновку про відступлення від правової позиції, викладеної Верховним Судом у постанові від 12.04.2023 у справі № 380/14933/22.

У постанові від 12.12.2023 у справі № 380/1907/23 Верховний Суд зазначив, що до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених на те суб'єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, та членам їх сімей, не підлягає застосовуванню встановлений частиною другою статті 122 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.

Застосування вказаного строку звернення до адміністративного суду унеможливить реалізацію права, передбаченого статтею 63 Закону №2262-ХІІ, на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною видів грошового забезпечення з урахуванням норм частини третьої статті 51 цього Закону щодо перерахунку пенсій із дати виникнення права на нього без обмеження строком у разі непроведення перерахунку з вини державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії.

Отже, встановлений частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду не підлягає застосовуванню до спірних правовідносин у даній справі та позивачем не пропущений строк звернення до суду з позовом.

Таким чином, доводи відповідача щодо пропуску позивачем строку звернення до суду є необґрунтованими.

Юридична природа соціальних виплат, у тому числі пенсій, розглядається не лише з позицій права власності, але й пов'язує з ними принцип захисту «законних очікувань» (reasonable expectations) та принцип правової визначеності (legal certainty), що є невід'ємними елементами правової держави та принципу верховенства права. У справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ наголосив, що в межах свободи дій держави перебуває право визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідних для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23). Тобто коли соціальна чи інша подібна виплата закріплена законом, вона має виплачуватися на основі чітких і об'єктивних критеріїв, і якщо людина очевидно підходить під ці критерії - це породжує у такої людини виправдане очікування в розумінні статті 1 Першого протоколу.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовної заяви.

Розподіл судових витрат здійснити у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка полягає у невнесенні відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії в довідку № ФХ-124900 від 26.09.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 року для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для подальшого перерахунку пенсії у разі втрати годувальника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) станом на 01.01.2023, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з урахуванням рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 року по справі №520/17405/24, із зазначенням відомостей про розмір посадового окладу - 7940,00 грн., окладу за військовим званням - 2150,00 грн., надбавки за вислугу років 50% - 5045,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1191,00 грн., та з обов'язковим зазначенням відсоткового розміру та вірних відомостей щодо грошового обчислення розміру надбавки за особливості проходження служби 65% - 9837,75 грн., премії 140% - 11116,00 грн., для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії ОСОБА_1 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Тітов