Справа № 156/1360/25
Провадження № 3/156/895/25
20 листопада 2025 року сел. Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Комзюк Н.Н., розглянувши матеріал, який надійшов з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
У міжнародному пункті пропуску «Устилуг-Зосин» 13.10.2025 року о 15 год. 15 хв. в рамках прискореної реадмісії, в ході прикордонно-представницької зустрічі, представниками Республіки Польща передано громадянина України ОСОБА_1 , який близько 21:00 год. 12.10.2025 вчинив незаконний перетин державного кордону України у напрямку прикордонного знака №857 на територію Республіки Польща поза встановленим пунктом пропуску в обхід річки Західний Буг, чим порушив вимоги ст.9, 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991.
Дії ОСОБА_1 , кваліфіковані за ч.1 ст.204-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, однак подав у якій просив проводити розгляд справи за його відсутності, вину визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, окрім визнання ним своєї вини, підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №245883 від 13.10.2025, який відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила;
- протоколом про адміністративне затримання ОСОБА_1 та протоколом його особистого огляду від 13.10.2025;
- протоколом прикордонно-представницької зустрічі на рівні помічника Прикордонного Уповноваженого України по Волинській ділянці та помічника Прикордонного Уповноваженого Республіки Польща по Надбужанській ділянці від 13.10.2025.
Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.
Таким, чином, суд та кваліфікує дії ОСОБА_1 , як перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України та доходить висновку про наявність у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до положень ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, який відповідно до матеріалів справи раніше до адміністративної відповідальності не притягався, відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, щире каяття, як обставина, що пом'якшує його відповідальність, а тому вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті, що становить 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Одночасно з накладенням адміністративного стягнення суд, у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір», стягує з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 204-1, 283, 284 КУпАП, суд, -
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень, стягнувши його на користь держави.
Штраф сплатити за реквізитами отримувач коштів: ГУК у Волинські області/с Поромів/21081100; код за ЄДРПОУ: 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA548999980313050106000003468.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605, 60 грн.
Судовий збір сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Волинського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.
Роз'яснити, що відповідно до ст.308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, зазначена постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення.
Суддя Н.Н. Комзюк