154/4571/25
3/154/2242/25
19 листопада 2025 року м. Володимир
Суддя Володимирського міського суду Волинської області Лященко О.В., за участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на Республіки Польща ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.5 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 499464 від 31 жовтня 2025 року, складеного о 16 год 59 хв інспектором СПП №2 (смт.Іваничі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області Мойсеєвим В.Ю. вбачається, що 31 жовтня 2025 року о 16 год 30 хв в м.Устилуг Володимирського району Волинської області по вул. Володимирській гр-н Республіки Польща ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки Опель р.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись по другорядній дорозі, не надав перевагу в русі водію, який рухався по головній дорозі, тим самим останньому прийшлось екстрено гальмувати, внаслідок чого сталась аварійна ситуація.
В судовому засіданні гр-н Республіки Польща ОСОБА_1 винним себе не визнав, просить закрити провадження у справі, оскільки справа щодо нього сфабрикована та жодних доказів його винуватості не має. Пояснив, що тривалий час постійно проживає в Україні, вільно володіє мовою, на якій ведеться судочинство та не потребує послуг перекладача та адвоката.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши зібрані у справі письмові докази, відеозапис події на двох доданих до справи дисках, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити у зв'язку із відсутністю в діях гр-на Республіки Польща ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.122 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи правопорушника і в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.
Відповідно до диспозиції ч.5 ст.122 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.
На підтвердження винуватості, до протоколу про адміністративне правопорушення в якості доказів надано лише рапорт працівника поліції, та відеозаписи на двох носіях.
З рапорта працівника поліції вбачається, що засобами мобільного зв'язку 31.10.2025 року близько 16 год ним було отримано інформацію від свідомого громадянина (номер засобів з'язку, анкетні дані не вказано) що в м.Устилуг по вул. Володимирській поблизу АЗС «АМІС» рухався т/з марки Опель Зафіра сірого кольору р.н.з. НОМЕР_1 під керуванням невідомого чоловіка 50-60 років, який зізнався у створенні аварійної ситуації.
З письмових пояснень гр-на Республіки Польща ОСОБА_1 вбачається, що від дачі пояснень працівникам поліції він відмовився.
З досліджених судом відеозаписів вбачається, що на них не зафіксовано жодних даних про обставини правопорушення, а пояснення водія в присутності працівників поліції, які він заперечив в суді, не можуть бути єдиною підставою для адміністративної відповідальності за вказане правопорушення з огляду на його специфіку (відсилочну до частин 1-4 ст.125 КУпАП норму).
Будь-які інші докази винуватості суду не надано.
За таких обставин справи приходжу до висновку, що в діях гр-на Республіки Польща ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.122 КУпАП, а тому провадження у справі слід закрити у відповідності до ст.247 КупАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.247, ст.284 КУпАП, на підставі ч.5 ст. 122 КУпАП,-
Провадження у справі про вчинення гр-ном Республіки Польща ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.122 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти діб з дня її винесення.
Суддя: Олександр ЛЯЩЕНКО