Ухвала від 21.11.2025 по справі 480/11065/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

21 листопада 2025 року Справа № 480/11065/24

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шаповала М.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 27.01.2025 визнано протиправною відмову ГУ ПФУ в Сумській області у проведенні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 із її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, у відповідності до положень п. 2 ст. 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в редакції, чинній до 01.10.2017 та зобов'язано здійснити перерахунок і виплату пенсії зі збільшенням на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в редакції, чинній до 01.10.2017, з урахуванням раніше проведених виплат.

Представник позивача через систему "Електронний суд" 23.09.2025 подав заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у даній справі.

Ухвалою суду від 01.10.2025 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення задоволено. Зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області у тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали, подати звіт про виконання Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27 січня 2025 року по справі № 480/11065/24.

Так, 29.10.2025 на виконання ухвали Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2025 ГУ ПФУ в Сумській області на адресу суду направлено звіт про виконання рішення суду від 27.01.2025.

Розглянувши поданий ГУ ПФУ у Сумській області звіт щодо виконання судового рішенням суд зважає на таке.

У провадженні Сумського окружного адміністративного перебувала справа № 480/11065/24, рішенням від 27.01.2025 позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задоволено. Визнано протиправною відмову ГУ ПФУ в Сумській області у проведенні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 із її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, у відповідності до положень п. 2 ст. 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в редакції, чинній до 01.10.2017. Зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії зі збільшенням на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в редакції, чинній до 01.10.2017, з урахуванням раніше проведених виплат.

З огляду на поданий звіт про виконання судового рішення, ГУ ПФУ в Сумській області на виконання вказаного вище рішення суду у вересні 2025 року здійснено перерахунок пенсії з 27.02.2025 (докази додаються). Розмір пенсії після перерахунку склав 4582,51 грн. Доплата пенсії за період з 27.02.2025 по 30.09.2025 у розмірі 8751,74 грн виплачена ОСОБА_1 додатковою відомістю у вересні 2025 року через банківську установу ПАТ КБ "Приватбанк".

Згідно ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Частиною 2 ст. 382 КАС України передбачено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, з вказаних законодавчих положень вбачається, що судом можуть бути вжиті заходи реагування судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подачі звіту, накладення штрафу на особу, відповідальну за виконання рішення суду.

Поряд з тим, суд зауважує, що такі заходи судового контролю підлягають до застосування у разі неподання звіту суб'єктом владних повноважень про виконання рішення суду або якщо в поданому звіті причини не виконання чи неповного виконання судового рішення є неповажними.

Зважаючи на викладене, поданий відповідачем звіт та додані до нього документи свідчать про фактичне виконання ГУ ПФУ в Сумській області рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27.01.2025 у справі № 480/11065/24.

Керуючись ст.ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти та визнати звіт Головного управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області від 29.10.2025 таким, що підтверджує виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27.01.2025 у справі № 480/11065/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя М.М. Шаповал

Попередній документ
131950720
Наступний документ
131950722
Інформація про рішення:
№ рішення: 131950721
№ справи: 480/11065/24
Дата рішення: 21.11.2025
Дата публікації: 24.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (01.10.2025)
Дата надходження: 23.09.2025
Предмет позову: про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ШАПОВАЛ М М
відповідач (боржник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області
позивач (заявник):
Горбушко Віктор Михайлович
представник позивача:
Яценко Артем Олегович