20 листопада 2025 рокусправа №380/15469/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Військової часини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з позовом до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в якому просить суд:
- визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 у відношенні до ОСОБА_1 щодо відмови надати оновлену довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 надати ОСОБА_1 оновлений грошовий атестат, а також оновлену довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії, враховуючи виконання військовою частиною НОМЕР_1 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має право на отримання пенсії по інвалідності, розмір якої обчислений із дійсного розміру грошового забезпечення, у зв'язку з чим позивач звернувся із заявою про підготовку та направлення до пенсійного органу, оновленого грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ. Однак позивачу було відмовлено у видачі грошового атестату та довідки, що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого - суддю Кухар Н.А.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 30 липня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Представник відповідача подала відзив на позовну заяву (вх. №66556 від 15.08.2025 року) в якому просила у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05.07.2012 №5076-VI (зі змінами) під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правничої допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правничої допомоги, зокрема: звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб); складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.
Відповідно статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05.07.2012 №5076-VI (зі змінами) адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правничої допомоги клієнту.
При цьому, положеннями статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05.07.2012 №5076-VI (зі змінами) не передбачено право адвоката запитувати створення нових документів; направлення документів на адресу третіх осіб, у тому числі органів державної влади тощо. Адвокатський запит передбачає право на отримання інформації та/або копій документів необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту. При цьому, право отримання копій документів стосується лише наявних (існуючих) документів, а не створення нових. Адвокатський запит не може підміняти собою заяву подану у порядку Закону України “Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96-ВР (зі змінами) (у тому числі щодо форми, порядку та строків розгляду проханням про сприяння реалізації прав клієнта на отримання оновленої довідки).
Виходячи із вищезазначеного, військова частина НОМЕР_1 вважає, що поданий адвокатський запит не є зверненням позивача до військової частини НОМЕР_1 з заявою про видачу довідки для реалізації своїх соціальних та економічних прав. Доказів звернення саме позивача у встановленому законодавством порядку до відповідача за виготовленням довідки про грошове забезпечення до матеріалів справи не додано. Тому, посилання представника позивача на нібито “протиправність» дій зі сторони військової частини НОМЕР_1 є абсолютно невиправданим та маніпулятивним.
Військова частина НОМЕР_1 звертає увагу суду, що із вищеописаним підходом погоджуються й українські суди. Зокрема, Третій апеляційний адміністративний суд у постанові від 03.06.2025 у справі № 340/686/25, Харківський окружний адміністративний суд в ухвалі від 13.04.2023 у справі № 520/8065/23, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 19.09.2024 у справі № 640/18375/22
Зокрема, у постанові від 19.09.2024 у справі № 640/18375/22 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду погодився, що адвокатський запит не є скаргою або зверненням в розумінні Закону N 393/96-ВР та не є зверненням фізичної особи.
У постанові від 03.06.2025 у справі № 340/686/25 Третій апеляційний адміністративний суд зазначив, обґрунтованими зауваження є пенсійного органу, що адвокатський запит не може стосуватися вимог вчинення будь-яких дій, окрім надання інформації та копій документів, що прямо визначено статтею 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"
Представник позивача подав відповідь на відзив в якій позовні вимоги підтримав повністю (вх. №67892 від 20.08.2025 року).
Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
У період з 20 липня 2017 року до 17 квітня 2023 року, ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 (на момент переведення до військової частини НОМЕР_4 для подальшого проходження служби, перебував на посаді колишнього заступника командира бойової машини-навідника оператора 3 механізованого відділення 2 механізованого взводу 9 механізованої роти НОМЕР_5 механізованого батальйону).
17 квітня 2023 року, наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №100, ОСОБА_1 було виключено із списків особового складу військової частини.
В подальшому, ОСОБА_1 з'ясував, що військова частина НОМЕР_1 протягом 30 січня 2020 року - 17 квітня 2023 року здійснювала невірне нарахування розмірів посадового окладу та окладу за військове звання, оскільки для здійснення їхнього нарахування, обирала за основу прожитковий мінімум для працездатних осіб, визначений законом на 01 січня 2018 року.
Разом з тим, внаслідок прийняття постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 823/6453/18, військова частина НОМЕР_1 була зобов'язана починаючи з 30 січня 2020 року і до 17 квітня 2023 року здійснювати нарахування посадового окладу та окладу за військове звання виходячи з розміру прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб, визначеного законом станом на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року.
28 червня 2023 року, представником позивача було подано заяву до військової частини НОМЕР_1 з метою здійснення перерахунку та виплати посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом станом на 01 січня 2020, 01 січня 2021, 01 січня 2022 років та 01 січня 2023 року.
Військовою частиною НОМЕР_1 так і не було надано відповіді на заяву представника позивача.
Позивач вважаючи, що в період проходження військової служби з 30 січня 2020 року по 17 квітня 2023 року йому не в повному розмірі виплачувалось грошове забезпечення, звернувся до суду з позовом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі № 380/14925/23 позов задоволено повністю:
Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 у відношенні до ОСОБА_1 щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати грошового забезпечення за період з 30 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок та виплатити на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з З0 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від ЗО серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 у відношенні до ОСОБА_1 щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати грошового забезпечення за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від З0 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок та виплатити на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від З0 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 у відношенні до ОСОБА_1 щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати грошового забезпечення за період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2022 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від З0 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок та виплатити на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2022 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 у відношенні до ОСОБА_1 щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати грошового забезпечення за період з 01 січня 2023 року по 17 квітня 2023 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від З0 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок та виплатити на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 01 січня 2023 року по 17 квітня 2023 року з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року, та множенням на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30 серпня 2017 року та з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання рішення суду 14 березня 2025 року Військовою частиною НОМЕР_1 здійснено перерахунок та доплату грошового забезпечення за період з 30 січня 2020 року по 17 квітня 2023 року.
Представник позивача звернувся до відповідача з адвокатським запитом про видачу оновленого грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для обчислення пенсії з урахуванням нарахованих та виплачених сум відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23.
Листом від 03.04.2025 року №3858вих. Військова частина НОМЕР_1 повідомила, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23 виконано добровільно та в повному обсязі. Інших зобов'язань вище вказаним рішенням Військовій частині НОМЕР_1 винесене не було.
Позивач не погодився з вищезазначеною відмовою відповідача та звернувся до суду з цим позовом.
При вирішенні спору суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-ХІІ від 20.12.1991 року до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною першою ст. 2 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Порядком №3-1 (в редакції, що була чинною на час звільнення позивача з військової служби) визначалось, що заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом (2262-12), подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи, Державної прикордонної служби України, (далі міністерства та інші органи).
Для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються, зокрема, такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби (п. 7 Порядку № 3-1).
Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи (п. 12 Порядку № 3-1).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії (п. 17 Порядку № 3-1).
Пунктом 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням () та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Розмір пенсії позивача повинен бути обчислений із розміру того грошового забезпечення, яким позивач був забезпечений під час проходження служби (з урахуванням положень п. 7 постанови КМУ № 393).
Оскільки рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23 встановлено, що у період часу з 30 січня 2020 року по 17 квітня 2023 року Військовою частиною НОМЕР_1 грошове забезпечення ОСОБА_1 виплачувалося не в повному обсязі, то інформація, що була внесена цим відповідачем до грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-XII, потребує коригування.
Така інформація може бути відкоригована, у тому числі шляхом видачі позивачу грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, в яких будуть вказані дійсні розміри його грошового забезпечення (тобто з урахуванням рішенням суду у справі №380/14925/23 та проведеної на його виконання виплати грошового забезпечення).
В свою чергу, для здійснення обчислення розміру пенсії пенсійний орган потребує документів, як то грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-XII.
Відповідно до пп.1 п.1 розд. І Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 року №760, ця Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Підпунктами 1-4 п.1 розд. ІІ Інструкції №760 визначено, що уповноважені структурні підрозділи: 1) організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; 2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; 3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; 4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.
Таким чином, виходячи із положень Порядку №3-1 та Інструкції №760, саме на відповідачів покладено обов'язок підготувати та подати до пенсійного органу документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсії позивача.
Вимоги ОСОБА_1 до Військової часини НОМЕР_1 фактично про необхідність часткового повторення процедури надіслання до пенсійного органу документів для призначення пенсії, а саме нового грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ спрямовані на захист права на отримання пенсії по інвалідності, обчисленої із належного розміру грошового забезпечення, з дати призначення пенсії.
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 (далі - Постанова № 45), пенсії призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, державний орган, з якого особа була звільнена із служби, видає довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.
Порядок надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (Порядок №3-1) в п.7 визначає, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються серед інших грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням з військової служби.
З урахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23 про невірне нарахування та виплату грошового забезпечення позивачу, суд приходить до висновку, що до грошового атестату та довідки за 24 останні календарні місяці військової служби підряд перед звільненням для перерахунку пенсії позивачу належить внести виправлення для подальшого її подання до Головного управління Пенсійного фонд України у Львівській області для перерахунку пенсії останнього.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання Військової частини НОМЕР_1 внести до грошового атестату та довідки про грошове забезпечення за останні 24 місяці, що передували звільненню з військової служби, відомості про грошове забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку грошового забезпечення відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23.
При цьому, враховуючи встановлені судом обставини наявні підстави для зобов'язання відповідача подати до Головного управління Пенсійного фону України у Львівській області для перерахунку пенсії позивача з дня її призначення грошовий атестат та довідку про грошове забезпечення за останні 24 місяці, що передували звільненню з військової служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Військової часини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України «Про судовий збір», при зверненні з цим позовом до суду його не сплачував, а тому розподіл судового збору на підставі статті 139 КАС України не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо відмови у поданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновленого грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням перерахованих сум грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з моменту її призначення.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, підготовлену Військовою частиною НОМЕР_1 , оновлений грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням перерахованих сум грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2023 року у справі №380/14925/23, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з моменту її призначення.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Реквізити учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач - Військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
СуддяКухар Наталія Андріївна