про закриття провадження в адміністративній справі
щодо частини позовних вимог
21 листопада 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/4288/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
за участю секретаря судового засідання Бодюл М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
позивач: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Головне управління ДПС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ ВП 43995486)
про визнання протиправними та скасування рішень, -
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування рішень.
Позов мотивовано тим, що на підставі наказу №210-п від 24.02.2025 року посадові особи ГУ ДПС у Кіровоградській області провели документальну планову перевірку у позивача, за наслідками якої склали акт №3954/11-28-24-04/ НОМЕР_1 від 04.04.2025 року. Згодом позивач отримав вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0000/5467/2404 від 13.05.2025 року та рішення про застосування штрафних санкцій №000054682404 від 13.05.2025 року. Позивач стверджує про незаконність цієї перевірки, оскільки у наказі №210-п від 24.02.2025 року зазначено про проведення перевірки у фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 , натомість перевірку проведено у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . Згідно положень Цивільного кодексу України статуси фізична особа та фізична особа-підприємець є різними. Зазначений у наказі №210-п від 24.02.2025 року період діяльності, який підлягає перевірці, вже раніше перевірявся контролюючим органом, а саме у серпні 2019 року на підставі наказу №1171 від 11.07.2019 року. Податковим кодексом України заборонено призначати і проводити перевірки та приймати рішення щодо періодів, за які вже проведені перевірки у платника податків. Позивач у ході перевірки надав усі первинні документи, але відповідач вказав в акті перевірки про ненадання таких документів. Позивач подав заперечення на акт перевірки та висловив бажання бути присутнім під час розгляду заперечень. ГУ ДПС у Кіровоградській області належним чином не повідомила позивача про дату, час та місце розгляду заперечень та протиправно прийняла оскаржувані рішення. Позивач наполягає на тому, що не вчиняв порушень податкового законодавства, які описані в акті перевірки. Зазначає, що акт перевірки, яка проведена незаконно, не може бути підставою для прийняття податкових повідомлень-рішень. З цих підстав просить суд визнати протиправними та скасувати:
- наказ Головного управління ДПС у Кіровоградській області №210-п від 24.02.2025 року "Про проведення документальної планової виїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ",
- вимогу №Ф-0000/5467/2404 від 13.05.2025 року про сплату боргу (недоїмки), якою визначено недоїмку зі сплати єдиного внеску в сумі 531 301, 20 грн.,
- рішення №000054682404 від 13.05.2025 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 88493,31 грн.
Ухвалою судді від 30.06.2025 року відкрито загальне позовне провадження у справі за цим позовом та призначене підготовче засідання.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що документальна планова виїзна перевірка платника податків ОСОБА_1 проведена законно. У ході перевірки у його діяльності виявлені порушення, які призвели до заниження доходу (прибутку), що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, який є базою для нарахування єдиного внеску. Це стало підставою для нарахування позивачу недоїмки та застосування штрафних санкцій на підставі Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Позивач був обізнаний про дату, час та місце розгляду матеріалів перевірки, проте на розгляд заперечень 06.05.2025 року він не прибув. Доводячи правомірність висновків акту перевірки та оскаржуваних рішень, представник ГУ ДПС у Кіровоградській області просив суд у задоволенні позову відмовити.
Позивач подав відповідь на відзив, у якій наголошував, що відповідач порушив його право брати участь у розгляді матеріалів перевірки, оскільки не направив йому повідомлення у спосіб, визначений статтею 42 ПК України.
Ухвалою від 19.08.2025 року суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні.
Розглянувши справу за правилами загального позовного провадження, суд установив такі обставини.
ОСОБА_1 з 17.11.2006 року зареєстрований як фізична особа - підприємець, перебуває на обліку платників податків у Кропивницькій ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області. Основним видом його економічної діяльності є оптова торгівля хімічними продуктами.
На офіційному сайті ДПС України 24.12.2024 року оприлюднений План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік. До Розділу ІІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - фізичних осіб", групи І (платники податків - фізичні особи, у яких обсяг доходу за рік не перевищує 20 млн. грн.) включений ОСОБА_1 , місяць початку запланованої документальної перевірки - березень.
В.о. начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області видала наказ №210-п від 24.02.2025 року "Про проведення документальної планової перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ", яким на підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, пунктів 77.1, 77.4 статті 77 Податкового кодексу України наказала провести документальну планову виїзну перевірку фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 з 17.03.2025 року тривалістю 10 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності з 01.01.2018 року по 31.12.2023 року з метою контролю за дотриманням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, а також законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 року по 31.12.2023 року.
Позивачу рекомендованим листом надіслано повідомлення №126/6/11-28-24-04/ НОМЕР_1 від 24.02.2025 року про проведення з 17.03.2025 року документальної планової виїзної перевірки разом із копію наказу №210-п від 24.02.2025 року. Позивач отримав ці документи на пошті 26.02.2025 року.
На підставі наказу №210-п від 24.02.2025 року посадовим особам ГУ ДПС у Кіровоградській області видані направлення №836, №837 від 14.03.2025 року на проведення документальної планової виїзної перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 .
Посадові особи ГУ ДПС у Кіровоградській області розпочали перевірку 17.03.2025 року за місцезнаходженням позивача. Вони перед початком перевірки пред'явили позивачу свої службові посвідчення та направлення, у яких той розписався.
Перевірка тривала у період з 17.03.2025 року по 28.03.2025 року.
За її наслідками складено акт №3954/11-28-24-04/ НОМЕР_1 від 04.04.2025 року про результати документальної планової виїзної перевірки фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 , реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1 , щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2019 року по 31.12.2023 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2019 року по 31.12.2023 року.
Згідно з висновками цього акту у ході перевірки встановлені такі порушення:
- п.177.2, пп.177.4.1, пп.177.4.5 п.177.4 ст.177 ПК України - заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 498 533, 70 грн., в т.ч. за 2019 рік - 29592, 59 грн., за 2020 рік - 5609, 69 грн., за 2021 рік - 221021 , 71 грн., за 2022 рік - 169 636, 95 грн., за 2023 рік - 72672, 75 грн.,
- пп.1.1 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України - заниження податкового зобов'язання з військового збору від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 41544, 47 грн., в т.ч. за 2019 рік - 2466,05 грн., за 2020 рік - 467, 47 грн., за 2021 рік - 18418, 48 грн., за 2022 рік - 14136, 41 грн., за 2023 рік - 6056,06 грн.,
- п.198.5 "г" ст.198 ПК України - заниження податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 3535 грн., в т.ч. за грудень 2020 року - 1371 грн., грудень 2021 року - 1651 грн., грудень 2022 року - 390 грн., лютий 2023 року - 123 грн.,
- пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - заниження єдиного внеску на загальну суму 531301 грн., в т.ч. за 2019 рік - 36168, 73 грн., за 2020 рік - 6856, 29 грн., за 2021 рік - 200881, 93 грн., за 2022 рік - 198 572 грн., за 2023 рік - 88822, 25 грн.,
- п.201.1, п.201.4, п201.10 ст.201, п.69.1 ст.69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України - порушення строків реєстрації податкових накладних та відсутність реєстрації податкових накладних в ЄРПН,
- п.31.1 ст.31, п.36.1 ст.36, п.57.1 ст.57 ПК України - порушення граничних термінів сплати податку на додану вартість в сумі 1345, 85 грн.,
- п.31.1 ст.31, п.36.1 ст.36, п.57.1 ст.57 ПК України - порушення граничних термінів сплати плати за землю в сумі 297, 32 грн.,
- пп.16.1.5, пп.6.1.12, п.16.1 ст.16, п.44.3, ст.44, п.85.2 ст.85 ПК України - ненадання на перевірку документів на підтвердження задекларованих у податкових деклараціях про майновий стан і доходи за 2019 - 2023 роки інших витрат.
Позивач отримав примірник цього акту 08.04.2025 року та 21.04.2025 року поштою направив до ГУ ДПС у Кіровоградській області заперечення, у якому виклав свої доводи щодо незгоди з висновками перевірки.
ГУ ДПС у Кіровоградській області отримало ці заперечення 25.04.2025 року та 29.04.2025 року надіслало в позивачу електронний кабінет повідомлення про розгляд матеріалів перевірки, який призначено на 06.05.2025 року.
За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з питань розгляду заперечень ГУ ДПС у Кіровоградській області склала висновок від 08.05.2025 року про залишення без змін висновків акту перевірки.
На підставі акту та з урахування висновку щодо розгляду заперечень ГУ ДПС у Кіровоградській області прийняло щодо ОСОБА_1 такі податкові повідомлення-рішення:
1) форми "Р" №000054512404 від 13.05.2025 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, на 566 509, 28 грн., з яких 498 533, 70 грн. - податкове зобов'язання, 67975, 58 грн. - штрафні санкції,
2) форми "Р" №000054532404 від 13.05.2025 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору на 47209,10 грн., з яких 41544,47 грн. - податкове зобов'язання, 5664,63 грн. - штрафні санкції,
3) форми "Р" №000054542404 від 13.05.2025 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 4418,75 грн., з яких 3535 грн. - податкове зобов'язання, 883,75 грн. - штрафні санкції,
4) вимогу №Ф-0000/5467/2404 від 13.05.2025 року про сплату боргу (недоїмки), якою визначено недоїмку зі сплати єдиного внеску в сумі 531 301, 20 грн.,
5) рішення №000054682404 від 13.05.2025 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 88493,31 грн.,
6) форми "Н" №000054582404 від 13.05.2025 року про накладення штрафу у розмірі 4583,34 грн. за порушення строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних,
7) форми "Н" №000054642404 від 13.05.2025 року про накладення штрафу у розмірі 13 600 грн. за відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних,
8) форми "Ш" №000054622404 від 13.05.2025 року про накладення штрафу у розмірі 1376,81 грн. за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з податку на додану вартість,
9) форми "Ш" №000054602404 від 13.05.2025 року про накладення штрафу у розмірі 297,50 грн. за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з земельного податку;
10) форми "ПС" №000054582404 від 13.05.2025 року про накладення штрафу у розмірі 1020 грн. за ненадання документів при здійсненні податкового контролю;
Ці рішення направлені позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який позивач отримав на пошті 16.05.2025 року.
Позивач 28.05.2025 року подав скарги на ці рішення до ДПС України.
ДПС України прийняла рішення від 17.06.2025 року про залишення без розгляду скарг позивача на вимогу №Ф-0000/5467/2404 від 13.05.2025 року та на рішення №000054682404 від 13.05.2025 року про застосування штрафних санкцій.
Позивач 25.06.2025 року звернувся до суду з цим позовом, оскаржуючи наказ про проведення документальної планової перевірки та рішення контролюючого про нарахування йому недоїмки та штрафних санкцій зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Вирішуючи спір, суд дійшов до таких висновків.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства урегульовані Податковим кодексом України (надалі - ПК України).
Згідно з пунктом 3.3 статті 3 ПК України порядок адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, визначається виключно податковим законодавством, законодавством про збір та ведення обліку єдиного внеску.
Пунктом 41.1 статті 41 ПК України передбачено, що контролюючими органами є: 41.1.1. податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Відповідно до пункт 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції:
19-1.1.1. здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків;
19-1.1.2. контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів;
19-1.1.7. реєструють та ведуть облік платників податків, платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків.
Згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
За визначенням, наведеним у пункті 61.1 статті 61 ПК України, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється зокрема шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин. (пп.62.1.3 п.62.1 ст.62 ПК України).
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Згідно з підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Під час здійснення планових перевірок платників податків, які є фінансовими агентами, предметом перевірки також є дотримання фінансовими агентами вимог статті 39-3 цього Кодексу.
Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", крім випадків перевірки дотримання платником податків вимог підпунктів 140.5.4, 140.5.5-1, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
У статті 77 ПК України наведений такий порядок проведення документальних планових перевірок:
77.1. Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
77.2. До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.
Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).
77.3. Забороняється проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам, податку з доходів фізичних осіб та зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
77.4. Про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
77.5. У разі планування перевірок одного й того самого платника податків контролюючими органами та органами державного фінансового контролю у звітному періоді такі перевірки проводяться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення таких перевірок та залучення до перевірок інших органів, передбачених законом, визначається Кабінетом Міністрів України.
77.6. Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.
77.7. Строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
77.8. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної планової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.
77.9. Порядок оформлення результатів документальної планової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.
У статті 81 ПК України наведені умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок:
81.1. Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
- службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
81.2. У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.
Посадова (службова) особа платника податків (його представник або особа, яка фактично проводить розрахункові операції) має право надати свої письмові пояснення до складеного контролюючим органом акта.
У разі відмови платника податків та/або його посадових (службових) осіб (представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) підписати акт, що засвідчує факт відмови у допуску до проведення перевірки, та/або у разі відмови отримати примірник цього акта чи надати письмові пояснення до нього, посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, що засвідчує такий факт, та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня.
У разі якщо при організації документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки встановлено неможливість її проведення, посадовими (службовими) особами контролюючого органу невідкладно складається та підписується акт про неможливість проведення перевірки, який не пізніше наступного робочого дня реєструється в контролюючому органі. До такого акта додаються матеріали, що підтверджують факти, наведені в такому акті. Зазначений акт та матеріали надсилаються контролюючим органом платнику податку в порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
81.3. Під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - платники податків під час перевірки, що проводиться контролюючими органами, зобов'язані виконувати вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).
При проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу не мають права вимагати у платника податків отримувати витяг із відповідного реєстру про взяття такого платника податків на облік відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до пункту 82.1 статті 82 ПК України тривалість перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів.
Згідно зі статтею 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
У статті 63 ПК України передбачені загальні положення щодо обліку платників податків:
63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
63.2. Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.
Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, у тому числі нерезидентів, зазначених у пункті 64.5 статті 64 цього Кодексу, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того або іншого податку та збору.
63.3. З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
63.5. Всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, визначеному цим Кодексом.
Фізичні особи - підприємці та особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з цим Кодексом.
63.6. Облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами. Податковим номером є: 3) реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи.
63.8. Особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами цього Кодексу.
Згідно з пунктами 65.1, 65.2 статті 65 ПК України взяття на облік фізичних осіб - підприємців (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (надалі - Закон №2464-VI).
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів).
Частиною 4 статті 8 Закону №2464-VI передбачено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до частин 1, 2 статті 11 Закону №2464-VI завданнями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до покладених на нього завдань: 2) забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; 3) здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 13 Закону №2464-VI податкові органи мають право проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.
Документальні та камеральні перевірки проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Суд зазначає, що контролюючі органи мають право проводити перевірки платників податків, перелік яких наведений у статті 15 ПК України, у тому числі документальні перевірки.
Документальна перевірка є заходом податкового контролю, а її предметом є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у тому числі законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску. Документальна перевірка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації. При призначенні перевірки контролюючий орган повинен врахувати вимоги п.102.1 ст.102 ПК України в частині граничних термінів проведення перевірки та нарахування грошових зобов'язань платника податків. Строк давності слід визначати для кожного податку окремо залежно від строків подання податкових декларацій.
За загальним правилом заборонено проведення планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, за винятком випадків, наведених у п.77.3 ст.77 ПК України.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок, з дотриманням періодичності, встановленої п.77.2 ст.77 ПК України: платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року №524 затверджений Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, який зокрема передбачає порядок відбору до плану-графіка платників податків - юридичних осіб, фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів, а також платників податків - фізичних осіб.
Рішення про проведення документальної планової перевірки у платника податків, якого включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік, оформлюється наказом керівника контролюючого органу. За правилами абз.3 п.81.1 ст.81 ПК України у наказі зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид, підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу.
Згідно з пунктом 77.4 статті 77 ПК України копія цього наказу та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення документальної планової перевірки мають бути надіслані (вручені) платнику податків (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки.
Відповідно до пункту 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної планової виїзної перевірки за умови завчасного надіслання копії наказу про проведення перевірки та письмового повідомлення, та пред'явивши службові посвідчення та направлення на проведення такої перевірки. У цьому направленні мають бути зазначені: дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), перевірка якого проводиться, мета, вид, підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу.
Непред'явлення або ненадіслання платнику податків цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної перевірки.
Згідно з пунктом 17.1 статті 17 ПК України платник податків має право зокрема:
17.1.6. бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, та за власною ініціативою пояснення з питань, що не запитувалися контролюючим органом, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом;
17.1.7. оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб).
Відповідно до пункту 56.1 статті 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Суд установив, що ОСОБА_1 є платником податків, йому присвоєно податковий номер (РНОКПП НОМЕР_1 ). Також він зареєстрований як фізична особа-підприємець і взятий на облік в ГУ ДПС у Кіровоградській області як самозайнята особа та платник єдиного внеску. Він перебуває на загальній системі оподаткування, є платником податку на доходи фізичних осіб, військового збору, податку на додану вартість, плати за землю, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивач був відібраний для проведення документальної планової перевірки на березень 2025 рік як платник податків - фізична особа, який має ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
У зв'язку з цим в.о. начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області видала наказ №210-п від 24.02.2025 року "Про проведення документальної планової перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ". Цей наказ містить усі необхідні реквізити, які передбачені в абз.3 п.81.1 ст.81 ПК України, підписаний керівником і скріплений печаткою контролюючого органу.
У наказі №210-п від 24.02.2025 року зокрема зазначене найменування та реквізити суб'єкта, який перевіряється: прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, його РНОКПП.
Твердження позивача про те, що фізична особи-платник податків ОСОБА_1 і фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є різними суб'єктами (платниками податків) є позбавленими сенсу та правових підстав.
У наказі №210-п від 24.02.2025 року вказаний період діяльності, який буде перевірятися: з 01.01.2018 року по 31.12.2023 року - з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, з 01.01.2017 року по 31.12.2023 року - з питань дотримання законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Між тим, у серпні 2019 року ГУ ДФС у Кіровоградській області вже проводило документальну планову виїзну перевірку фінансово-господарської діяльності фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, про результати якої складено акт №78/11-28-13-05/ НОМЕР_1 від 22.08.2019 року.
У ході розгляду справи представник відповідача пояснив, що у наказі №210-п від 24.02.2025 року допущено помилку щодо зазначення періоду діяльності позивача, який буде перевірятися, та помилково зазначено період 2017 - 2018 років, який був охоплений попередньою перевіркою, проведеною у 2019 році. Під час перевірки у травні 2025 року перевірявся лише період 2019 - 2023 років, який не був охоплений попередньою перевіркою.
Позивач наполягає у позові, що ця обставина свідчить про незаконність наказу №210-п від 24.02.2025 року та є підставою для його скасування.
Суд зазначає, що на відміну від позапланових перевірок за певними підставами, визначеними підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПК України, у законодавстві відсутня пряма заборона включати до наказу про проведення планової документальної перевірки період, який частково перетинається з періодом, охопленим попередньою перевіркою. Основний захист платника податків від надмірного контролю в рамках планових перевірок полягає у дотриманні встановленої законодавством періодичності їх проведення та граничних строків, а не у забороні повторного охоплення тих самих питань, як це передбачено для конкретних випадків позапланових перевірок.
Суд установив, що контролюючий орган на виконання пункту 77.4 статті 77 ПК України завчасно направив позивачу копію наказу №210-п від 24.02.2025 року про проведення документальної планової виїзної перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Позивач, який 26.02.2025 року отримав ці документи, тоді не висловлював свою незгоду із наказом і не посилався на порушення при його оформленні. Він 17.03.2025 року допустив посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки і не скористався правом відмовити у допуску з підстав, передбачених в абзаці 5 пункту 81.1 статті 81 ПК України. Тож посадові особи контролюючого органу провели таку перевірку з відома та у присутності позивача.
Як свідчить зміст та висновки акту перевірки №3954/11-28-24-04/2586308256 від 04.04.2025 року, ця документальна перевірка охопила період діяльності позивача з 01.01.2019 року по 31.12.2023 року. Під час цієї перевірки не перевірялася фінансово-господарська діяльність позивача за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, що була предметом попередньої документальної планової перевірки.
У ході перевірки у діяльності позивача були виявлені порушення вимог податкового законодавства та законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які вчинені у 2019 - 2023 роках, та призвели до заниження податкових зобов'язань та недоїмки зі сплати єдиного внеску.
Ці порушення стали підставою для прийняття 13.05.2025 року щодо позивача 8 податкових повідомлень - рішень про нарахування йому грошових зобов'язань за податками та зборами, а також 2 рішень про нарахування недоїмки та штрафних санкцій зі сплати єдиного внеску.
Законність 8 податкових повідомлень-рішень є предметом спору в адміністративній справі №340/5312/25 за відповідним позовом ФОП ОСОБА_1 до ГУ ДПС у Кіровоградській області, яка наразі перебуває у провадженні Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Натомість у цій справі №340/4288/25 позивач оспорює законність наказу №210-п від 24.02.2025 року про призначення перевірки, а також 2 рішень від 13.05.2025 року про нарахування недоїмки та штрафних санкцій зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивач у цій справі оскаржує спірні рішення від 13.05.2025 року, посилаючись насамперед на незаконність призначення перевірки.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 08.09.2021 року у справі №816/228/17 вказала, що у разі якщо контролюючий орган був допущений до проведення перевірки на підставі наказу про її проведення, то цей наказ як акт індивідуальної дії реалізовано його застосуванням, а тому його оскарження не є належним та ефективним способом захисту права платника податків, оскільки скасування наказу не може призвести до відновлення порушеного права. Неправомірність дій контролюючого органу при призначенні і проведенні перевірки не може бути предметом окремого позову, але може бути підставами позову про визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки. При цьому підставами для скасування таких рішень є не будь-які порушення, допущені під час призначення і проведення такої перевірки, а лише ті, що вплинули або об'єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки та відповідно на обґрунтованість і законність прийнятого за результатами перевірки рішення.
Судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у постанові від 21.02.2020 року у справі №826/17123/18 сформулювала правовий висновок, відповідно до якого незалежно він прийнятого платником податків рішення про допуск (недопуск) посадових осіб до перевірки, оскаржуючи в подальшому наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, таким підставам позову, за їх наявності, суди повинні надавати правову оцінку в першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.
У ході судового розгляду справи суд не встановив порушень відповідачем вимог чинного законодавства щодо призначення та проведення документальної перевірки, зокрема з питань нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, які б могли бути підставою для висновку про протиправність оскаржуваних наказу, вимоги та рішення і мали наслідком їх скасування.
Тому у цій справі підлягають дослідженню та аналізу висновки ГУ ДПС у Кіровоградській області про допущені позивачем порушення вимог законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, описані в акті перевірки, які стали підставою для нарахування недоїмки та штрафних санкцій та які заперечує позивач.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування наказу №210-п від 24.02.2025 року "Про проведення документальної планової виїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ", суд зазначає, що цей наказ реалізований його застосуванням, як індивідуальний акт вичерпав свою дію і не може бути предметом оскарження в суді.
Спір щодо законності цього наказу про призначення перевірки не підлягає судовому розгляду, зокрема в порядку адміністративного судочинства, що є підставою для закриття провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 238 КАС України.
Такий висновок узгоджується із правовою позицією, наведеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.09.2021 року у справі №816/228/17 та постановах Верховного Суду від 15.04.2025 року у справі № 520/24380/24, від 29.05.2025 року у справі №160/8709/18, від 20.06.2025 року у справі № 809/1656/17, від 16.07.2025 року у справі №520/10575/2020, від 01.10.2025 року у справі №460/5464/20.
Відповідно до частин 1, 2 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
За правилами статті 247 КАС України якщо в одному провадженні об'єднані кілька взаємопов'язаних самостійних вимог, суд може ухвалити щодо будь-якої вимоги часткове рішення та продовжити провадження в частині невирішених вимог. Якщо за вимогами, об'єднаними в одне провадження, відповідачем є одна особа, ухвалення часткового рішення не допускається у разі обґрунтованих заперечень з боку відповідача.
Керуючись статтями 238, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд -
Закрити провадження у справі в частині позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування наказу №210-п від 24.02.2025 року "Про проведення документальної планової виїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ".
Продовжити провадження в частині невирішених вимог.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ