18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
19 листопада 2025 року м.Черкаси справа № 925/1528/24
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Г.М.Скиби, за участю секретаря судового засідання А.М.Буднік, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025 (вх.№16306/25 від 04.11.2025) про зміну способу та порядку виконання судового рішення у справі
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, м.Київ, просп.Голосіївський,50
до Черкаської міської ради, м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького,36,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: 1) Акціонерного товариства "Черкаський приладобудівний завод", м.Черкаси, просп.Перемоги,5/1;
2) Фермерське господарство "Царина", Черкаська область, Звенигородський район, с.Товста, вул.Шевченка,121;
про зобов'язання вчинити дії,
буз участі повноважних представників сторін,
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях звернулось в Господарський суд Черкаської області із позовом до Черкаської міської ради із вимогами про зобов'язання останньої прийняти у власність Черкаської міської територіальної громади захисні споруди цивільного захисту: №88030 загальною площею 892,8 кв.м (реєстраційний номер 38111151), №88034 загальною площею 1787,7 кв.м (реєстраційний номер 38514781), №88039 загальною площею 885,1 кв.м (реєстраційний номер 119333571101), які знаходяться за адресою: проспект Перемоги,5/1, м.Черкаси, Черкаська область, - шляхом підписання акту приймання-передачі, а також про відшкодування судових витрат.
Рішенням суду від 26.03.2025 позовні вимоги задоволено повністю та 21.04.2025 на виконання рішення видано наказ.
21.07.2025 за вих.№925/1528/24/8432/2025 справа №925/1528/24 на виконання ухвали від 02.07.2025 направлена до Північного апеляційного господарського суду.
04.11.2025 за вх.№16306/25 до суду надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025, в якій просить суд змінити спосіб та порядок виконання рішення суду від 26.03.2025 по справі №925/1528/24, а саме на: "стягнути з Черкаської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 2422,40 грн судового збору".
Ухвалою суду від 07.11.2025 відкрито провадження за заявою Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025 (вх.№16306/25 від 04.11.2025) про зміну способу та порядку виконання судового рішення та призначено її для розгляду у судовому засіданні на 10:30 год. 19 листопада 2025 року.
17.11.2025 за вх.№16996/25 справа №925/1528/24 повернулась в Господарський суд Черкаської області. Постановою Північного апеляційного господарського суду від 15.09.2025 рішення Господарського суду Черкаської області від 26.03.2025 залишено без змін.
Учасники справи (позивач, відповідач) були належним чином повідомлені про дату, час та місце цього засідання, однак участі повноважних представників не забезпечили, про причини їх неявки до суду не повідомили.
17.11.2025 за вх.№17021 від відповідача Черкаської міської ради надійшло клопотання від 17.11.2025 про розгляд заяви без участі представника Черкаської міської ради та Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради, щодо задоволення заяви не заперечують.
19.11.2025 за вх.№17197/25 від заявника Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області, надійшла заява від 19.11.2025 про розгляд заяви без участі представника.
Явка заявника Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області визнавалась обов'язковою, а інших учасників справи - необов'язковою.
Відповідно до ч.1 ст.202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв'язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з'явились.
Дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що заява Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025 (вх.№16306/25 від 04.11.2025) про зміну способу та порядку виконання судового рішення підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням суду від 26.03.2025 позовні вимоги задоволено повністю та зобов'язано Черкаську міську раду (м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького,36, код ЄДРПОУ 25212542) вчинити дію шляхом прийняття у власність Черкаської міської територіальної громади захисних споруд цивільного захисту: №88030 загальною площею 892,8 кв.м (реєстраційний номер 38111151), №88034 загальною площею 1787,7 кв.м (реєстраційний номер 38514781), №88039 загальною площею 885,1 кв.м (реєстраційний номер 119333571101), які знаходяться за адресою: проспект Перемоги,5/1, м.Черкаси, Черкаська область, та підписання акту приймання-передачі об'єктів та стягнуто з Черкаської міської ради (м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького,36, код ЄДРПОУ 25212542) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (м.Київ, просп.Голосіївський,50, код ЄДРПОУ 43173325) 2422,40 грн судового збору.
21.04.2025 на виконання рішення Господарського суду Черкаської області від 26.03.2025 видано наказ.
Управлінням Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області під час виконання наказу Господарського суду Черкаської області від 21.04.2025 у справі №925/1528/24 про стягнення з Черкаської міської ради на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 2422,40 грн судового збору, встановлено, що: вказаний у виконавчому документі боржник, Черкаська міська рада (код ЄДРПОУ 25212542) не обслуговується в Управлінні та не має відкритих рахунків в органах Казначейства; єдиним можливими способом виконати наказ суду шляхом безспірного списання коштів органами Казначейства є відповідно до п.2 п.5 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845, та ст.331 Господарського процесуального кодексу України зміна способу та порядку його виконання.
Система органів місцевого самоврядування в м.Черкаси має певні особливості, які полягають в розподілі повноважень Черкаської міської ради та її виконавчого комітету між відповідними структурними підрозділами - департаментами/управліннями Черкаської міської ради. І саме департаменти/управління, як юридичні особи - головні розпорядники бюджетних коштів Черкаської міської територіальної громади, мають відкриті рахунки в органах казначейства та обслуговуються в Управлінні. Кожен з департаментів/управлінь відповідальний за конкретний визначений напрямок діяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради. Відповідно до ч.1 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України за заявою стягувана суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
На запит Управління від 10.07.2025 № 04-11-07/1351 Черкаська міська рада листом від 01.08.2025 № 15732/20850-01-20 повідомила, що не заперечує щодо здійснення зміни способу та порядку виконання рішення суду, шляхом внесення зміни у резолютивній частині рішення на визначення відповідальним Департамент управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради (код ЄДРПОУ 38764676) та заборгованість буде внесена до Програми забезпечення виконання судових рішень на 2024-2025 роки.
Департамент управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради не заперечує щодо зміни способу та порядку виконання рішення суду у справі №925/1528/24 за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених департаменту.
04.11.2025 за вх.№16306/25 до суду надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025, в якій просить суд змінити спосіб та порядок виконання рішення суду від 26.03.2025 по справі №925/1528/24, а саме на: "стягнути з Черкаської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 2422,40 грн судового збору".
Відповідно до ч.1 ст.326 Господарського кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Зміна способу та порядку виконання рішення є однією з процесуальних гарантій захисту та відновлення захищених судом прав та інтересів фізичних і юридичних осіб. Зі змісту та призначення інституту зміни способу виконання рішення, ухвали, постанови, вбачається, що він є ефективним процесуальним засобом на гарантування виконання рішення (пункт 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 25.04.2015 №11-рп/2012).
За змістом ст.331 Господарського кодексу України суд за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом) може встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
З аналізу зазначених вище норм чинного законодавства вбачається, що під зміною способу і порядку виконання рішення суду слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації такого рішення в разі неможливості його виконання у порядку та у спосіб, що раніше встановлені, а підставою для зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або у спосіб, встановлений господарським судом.
Згідно з ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в частині другій цієї статті визначено способи здійснення захисту цивільних справ та інтересів судом. Тобто, спосіб виконання рішення визначається на підставі встановлених у ст.16 Цивільного кодексу України способів захисту цивільних прав.
Зміна способу і порядку виконання рішення полягає у заміні одного заходу примусового виконання іншим. Вирішуючи питання про зміну способу виконання рішення, суд повинен з'ясувати обставини, що свідчать про абсолютну неможливість такого виконання рішення суду. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті. При цьому, поняття спосіб і порядок виконання судового рішення мають спеціальне значення у розумінні реалізації завдань виконавчого провадження.
Спосіб виконання судового рішення - це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленого ст.16 Цивільного кодексу України.
Отже, для зміни способу виконання судового рішення необхідним є з'ясування питання чи не призведе така зміна способу виконання до зміни первісно обраного позивачем способу захисту своїх прав та інтересів, оскільки змінюючи спосіб виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Близька за змістом правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.04.2018 у справі №904/1478/15.
В той же час, порядок виконання рішення - це встановлення у судовому рішенні конкретних заходів та дій, які слід вчинити сторонам, державному виконавцеві, іншим суб'єктам владних повноважень у разі, якщо рішення не буде виконано добровільно.
Порядок виконання включає в себе визначення способу (заходів) виконання, строку вчинення дій або утримання від них, покладення обов'язку вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
Згідно із Законом України "Про виконавче провадження":
ст.1. Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню;
ч.2, 4 ст.6. 2. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, рішення про стягнення коштів за час роботи стягувача на посаді помічника-консультанта народного депутата України, у тому числі при звільненні з такої посади, виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Органи та установи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, не є органами примусового виконання.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 (далі - Порядок).
Відповідно до Порядку:
п.2. /.../ безспірне списання - операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів; боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства, крім рахунків із спеціальним режимом використання; виконавчі документи - оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження";
п.3. Рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій);
п.п.2 п.4. Органи Казначейства вживають заходів до виконання виконавчих документів;
п.п.1, 2, 4 п.5. Під час виконання виконавчих документів органи Казначейства мають право: 1) повідомляти органу, який видав виконавчий документ, про наявність обставин, що ускладнюють чи унеможливлюють його виконання, у спосіб і порядку, які визначені таким документом, крім випадків виконання рішень про стягнення коштів за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів; 2) звертатися у передбачених законом випадках до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення про стягнення коштів, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання такого рішення, а також відстрочку та/або розстрочку його виконання; 4) вимагати від боржників вжиття ними заходів до виконання виконавчих документів;
п.п.3 п.9. Орган Казначейства повертає виконавчий документ стягувачеві у разі, коли боржник не має відкритих рахунків в органі Казначейства або в органі Казначейства відкрито боржнику лише рахунок із спеціальним режимом використання, крім випадків виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за яким є державний орган згідно із Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень";
п.16. Органи Казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів: 1) для повернення надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів та інших доходів бюджету; 1-1) для компенсації судового збору за рахунок держави у разі звільнення від його сплати у визначених законом випадках; 2) що надійшли в результаті повернення бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою або під державні гарантії; 3) що надійшли від реалізації конфіскованого або зверненого судом у дохід держави майна, іншого майна, у тому числі валютних цінностей, що переходять у власність держави, вилученого уповноваженими державними органами; 4) що надійшли в результаті конфіскації національної або іноземної валюти; 5) що надійшли в інший установлений законодавством спосіб; 6) з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку;
п.24. Стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник (відкриті рахунки), або за його місцезнаходженням документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку. Якщо боржник обслуговується централізованою бухгалтерією, зазначені документи подаються до органу Казначейства, в якому відкрито рахунки відповідної бюджетної установи, при якій створена така централізована бухгалтерія (далі - централізоване обслуговування боржника);
п.26. Безспірне списання коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів, на яких обліковуються кошти загального та спеціального фондів відповідного бюджету, здійснюється в межах бюджетних асигнувань, передбачених у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів, та у разі наявності на його рахунках для обліку відкритих асигнувань (залишків коштів на рахунках);
п.32. Безспірне списання коштів з рахунків боржника або бюджетної установи, що здійснює централізоване обслуговування боржника, здійснюється органом Казначейства з моменту відкриття відповідних асигнувань (надходження коштів на рахунок) на підставі розрахункового документа, оформленого відповідно до вимог законодавства.
Згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні":
ст.1. /.../ представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;
ч.1 ст.10. Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами;
ч.1, 3, 6 ст.16. Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів;
ст.28. До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження: 1) складання, схвалення та подання на розгляд відповідної ради прогнозу місцевого бюджету, складання проекту місцевого бюджету, подання його на затвердження відповідної ради, забезпечення виконання бюджету; щоквартальне подання раді письмових звітів про хід і результати виконання бюджету; підготовка і подання відповідно до районних, обласних рад необхідних фінансових показників і пропозицій щодо складання проектів районних і обласних бюджетів; /.../ 4) здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету;
ч.1, 4 ст.61. Органи місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) самостійно складають та схвалюють прогнози відповідних місцевих бюджетів, розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Бюджетним кодексом України. Самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону;
ч.1, 4, 5 ст.64. Видатки, які здійснюються органами місцевого самоврядування на потреби територіальних громад, їх розмір і цільове спрямування визначаються відповідними рішеннями про місцевий бюджет; видатки, пов'язані із здійсненням районними, обласними радами заходів щодо забезпечення спільних інтересів територіальних громад, - відповідними рішеннями про районний та обласний бюджети. Видатки місцевого бюджету формуються відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України, для виконання повноважень органів місцевого самоврядування. Видатки місцевого бюджету здійснюються із загального та спеціального фондів місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.
Відповідно до Бюджетного кодексу України:
п.18 ч.1 ст.2. Головні розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень;
п.3 ч.2 ст.22. Головними розпорядниками бюджетних коштів можуть бути виключно: за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети, - місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників;
ч.4 ст.22. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої цієї статті;
ст.28. До відання виконавчих органів міських рад належать, зокрема, власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо забезпечення виконання місцевого бюджету, а також здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.
Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства, суд дійшов таких висновків.
Бюджетним законодавство України не передбачено можливості Черкаській міській раді бути розпорядником бюджетних коштів місцевого бюджету. З метою виконання судових рішень відповідно до ст.1291 Конституції України, затверджено Програму забезпечення виконання судових рішень на 2024-2025 роки рішенням Черкаської міської ради від 28.03.2024 №55-9. Відповідальним виконавцем Програми забезпечення виконання судових рішень на 2024-2025 роки визначено Департамент управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради. Рішенням Черкаської міської ради від 16.10.2025 №88-2 "Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 26.06.2025 №81-5 "Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 28.03.2024 №55-9 "Про затвердження Програми забезпечення виконання судових рішень на 2024-2025 роки" внесені відповідні зміни до Програми та доповнено додаток 1 до Рішення. Наказ Господарського суду Черкаської області від 21.04.2025 по справі №925/1528/24, виданий на виконання рішення Господарського суду Черкаської області від 26.03.2025 щодо стягнення з Черкаської міської ради (код ЄДРПОУ 25212542) 2422,40 грн судового збору, включено до Програми забезпечення виконання судових рішень на 2024-2025 роки (позиція 103 Рішення 88-2). Добровільного виконання боржником судового рішення у справі №925/1528/24 не встановлено.
Відтак, оскільки Черкаська рада не є головним розпорядником коштів місцевого бюджету та не має рахунків в органах державного казначейства, суд вважає, що з метою захисту прав стягувача та подальшого реального виконання рішення суду у даній справі, стягнення присуджених грошових коштів слід здійснювати за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради (вказаний висновок суду узгоджується із правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду від 14.05.2020 у справі №916/1952/17).
Враховуючи викладене, суд погоджується з доводами виконавця - Управління Державної казначейської служби України в м.Черкаси про наявність підстав, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим - для зміни способу та порядку виконання рішення суду, а отже заява останнього від 04.11.2025 (вх.№16306/25 від 04.11.2025) підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.234, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву Управління Державної казначейської служби України у м.Черкасах Черкаської області від 04.11.2025 (вх.№16306/25 від 04.11.2025) про зміну способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.
2. Змінити порядок та спосіб виконання рішення Господарського суду Черкаської області від 26.03.2025 у справі 925/1528/24 на підставі наказу від 21.04.2025 в частині стягнення з Черкаської міської ради (м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького,36, код ЄДРПОУ 25212542) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (м.Київ, просп.Голосіївський,50, код ЄДРПОУ 43173325) 2422,40 грн судового збору і встановити такий порядок і спосіб його виконання:
"Стягнути з Черкаської міської ради (18001, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ- 25212542) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради (18001, м.Черкаси, вул.Б.Вишневецького,36, код ЄДРПОУ 38764676) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (м.Київ, просп.Голосіївський,50, код ЄДРПОУ 43173325) 2422,40 грн судового збору".
Ухвала суду набрала законної сили 19.11.2025. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
Повна ухвала складена та підписана 19.11.2025
Направити цю ухвалу заявнику та сторонам.
Суддя Г.М.Скиба